Jövőbeli epizódok

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 07. 04. 21:51

Ti milyen visszatérő dolgokat várnátok el a következő GTA-ban, amik az előző részekben benne voltak? Nem konkrét dolgokra gondolok, mint a bicikli vagy a graffiti, hanem jellemzőkre.

Én például elvárom a GTA III brutalitását, a Vice City hangulatát, a San Andreas-ból a térkép méretét és részletességét, emellett a bandázást, a VCS-ből a birodalomépítést (kissé visszafogottabban), a IV-ből a sztori minőségét és komolyságát, az V-ből pedig a rengeteg melléktevékenységet, lehetőséget és játékélményt.
Ha ezeket kombinálni tudná a Rockstar egy ütős helyszínnel, akkor én nem haboznék beszerezni érte egy PS4-et (mivel valószínűleg már csak next-genre jön a kövi GTA).
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 07. 04. 21:59

A GTA IV-ből a vezetést, a komoly sztorit meg a "karakteres" karaktereket az V-ből meg az online-t raknám bele. De a vezetést ne kúrják el, az a legfontosabb!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 07. 05. 08:37

A GTA I-ből a különböző ponton elhelyezett városok közötti utazást persze egy kicsit "hihetőbb" módon, kb. mint San Andreas-ban is lehetett utazni az utasszállítókkal. Szintén én is a Vice City hangulatát, a San Andreas vagy a IV küldetésszámához hasonlót (egyszóval legyen sok küldi), a V színvilágát és kreativitását, a IV és a V jármű vezetésének és törés technikájának a keverékét. Én még szívesen látnék olyat is, hogyha pl. veszünk egy autót, akkor azt később el is tudnánk adni. San Andreas-ból még a házvételt visszahozhatnák.

Egy hosszú és izgalmas sztori, egy hatalmas bejárható pálya több várossal, vidéki falvakkal, természeti tájakkal, egy érdekes háttérrel rendelkező karakter(ek), rengeteg jármű, sok melléktevékenység, szép grafika, sok rádió, sok műfajjal és egy nagyon jó játék jöhet össze.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 07. 05. 10:37

Hát nem tudom, hogy én mit várnék el. Azért kb. érzem is, látom is, hogy mi az, aminek örülnék. ha már te leírtad, akkor én is leírom.
A GTA Vice City és a IV számomra azért voltak mindig annyira sikeresek, mert nagyon jó hangulatuk volt, Az V és a San Andreas is rendelkezik egy bizonyos hangulattal, ezekkel viszont én nem vagyok annyira kompatibilis. A másik dolog ami meghatározza számomra a játék tetszési-indexét az, hogy milyen a főszereplő és a hozzá kapcsolódó küldetések. Ez persze megint hozzájárul a hangulathoz. A Vice City és a IV itt megint jó példa, mert a sztori egy igen jelentős része kifejezetten a fő, játszható karakterre koncentrált. Ez hiányzott nagyon a San Andreas világából, és részben ez hiányzott az V történetéből is. Megpróbáltak valami közös történetet, és kidolgozott motivációkat adni Michaelnek és Trevornak, de Franklinre már csak valami alibi-történet jutott. A fantasztikusan katartikus szerelmi szál másik véglete (a nő) azt hiszem kétszer szerepel (lehet csak egyszer, és kétszer telefonon keresztül). meg aztán az ő motivációi úgy el voltak b*szva, ahogy lehetett.
Én egy GTA -ban tényleg rendes, a karakter személyiségét formáló személyi szálat várok: nem tudom, működjön együtt az apjával, aztán az haljon meg az ő hibájából. Klisé meg minden, de egy ilyen jól működik. Legalábbis jobban mint az, hogy valaki őrült aszt csá. És egy ilyen szál ne két-három küldetésből álljon, hanem legalább tíz-tizenkettő kisebb nagyobb részből, hozzáadva a szükséges telefonokkal (mindig élveztem más szereplők véleményét hallgatni az eseményekről; például a TLAD -ben Angus -t) és minden egyébbel. Legyen tartalom benne.
Ha már itt tartunk, akkor kell a szokásos történet is. És nem hatvankilenc részben hihetetlenül jó, részben szar küldetésre várok, hanem valamivel többre. A San Andreas és a IV már kezdte elérni a "megfelelő" számú küldetést, szerintem egy élő város mellett (amilyen a IV -ben és az V -ben volt) ki lehet találni izgalmas, változatos küldetéseket is. És persze örülnék annak is, ha valamivel arányosabbak lennének a pénzek. A IV -ben egy esettől függetlenül (ugye a bankrablásból Niko kevesebbet kapott mint az V utolsó rablásánál az az őr akinek Michael odadob egy aranytömböt) én nagyon is helyesnek éreztem a kapott pénzösszegeket, bár nem volt mire költeni, ez tény. Viszont amikor nem jött össze egy üzlet, akkor Niko nem kapott pénzt (például amikor Dimitri elárulja). Az V úgy néz ki, hogy tíz küldetésen át nem kapsz pénzt, aztán meg egy csomót. Amúgy az V lehetőségei sem túl tágak. A ruhákon kívül nem nagyon érdemes másra költeni (a fegyverek irrelevánsak, mert a speciális képességeknek és egyéb könnyítéseknek köszönhetően mindennel lehet nyerni, nem úgy mint a korábbi epizódokban, ahol igaz volt a tény: a nagyobb fegyver jobb), a kocsikat ugyanis csak úgy tudod folyton használni, ha mindig visszaviszed a garázsodba, az meg alkalomadtán nehéz. Ha otthagyod az úton meg eltűnik két másodperc alatt ha nem nézed folyton. A küldetések meg úgyis mindig rábaszarintják a karaktert a saját járgányára.
A várossal kapcsolatban is vannak igényeim. Én nekem ugyan nincs elegem egy városból sem, de van, amit egy kicsit többet használtak már a kelleténél. Vice City ideális lenne egy új résznek, de én nem bánnék egy teljesen új várost sem, akár fikció, akár paródia-város. És egy olyan vidéket, amit tényleg lehet használni, nem egy olyat, mint az V -ben. Néha kicsapnak téged vidékre egy-egy küldetés erejéig, hogy úgy tűnjön, hogy milyen nyitott a világ meg minden, de valójában az események hatvanötezer százaléka a városban van. Pfuj! Adjanak egy olyan várost, ami mellett a vidék is lélegzik. Kisebb városokkal (és nem olyan SA méretű kis falvacskákkal mint Los Bruja), amik még mindig reálisak. Tehát ha ott lelövünk valaki ne jöjjön annyi rendőr, mint a nagyvárosban, kommandósok se érjenek oda fél perc alatt.
Persze sorolhatnám. Legyen ilyen és ennyi ruha, olyan fegyverek, ilyen autók, stb. De azért néhány dolog, amit szeretnék, ha nem lenne. Először is hagyjanak engem békén a hülye speciális képességekkel. Nagyon jó, ha valaki Bullet time -ot akar, menjen és játsszon Max Payne -nel. Viszont ki hallott már olyanról, hogy a GTA világában nincsen küldetésszerű verseny? Mert hát erről van szó, egy verseny van az egész játékban egy küldetésen belül. És miért? Mert kib*szottul értelmetlen Franklin képességével együtt. Akkor a négyzetes radar is mehet a büdös pitlibe, mert nem jobb, mint a kerek, csak így könnyebb átlátni a speciális képességeket. A fegyverkör maradhat, én ugyan jobban szeretem a tekergetést, de a kerék nem volt rossz. Az egyetlen bajom multiban van, amikor célzok, és pörgetek, hogy nagyítsak, és átvált másik fegyverre. De a halmozós módszer nem kellene szerintem. Legyen mindenből csak egy, lehet úgy is szórakozni elég jól.
Mi van még? Ja igen. Adjanak bele több arcszőrzetet :D
Guess who's back!

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2015. 07. 05. 12:29

VoorstedelijkeViking írta:Hát nem tudom, hogy én mit várnék el. Azért kb. érzem is, látom is, hogy mi az, aminek örülnék. ha már te leírtad, akkor én is leírom.
A GTA Vice City és a IV számomra azért voltak mindig annyira sikeresek, mert nagyon jó hangulatuk volt, Az V és a San Andreas is rendelkezik egy bizonyos hangulattal, ezekkel viszont én nem vagyok annyira kompatibilis. A másik dolog ami meghatározza számomra a játék tetszési-indexét az, hogy milyen a főszereplő és a hozzá kapcsolódó küldetések. Ez persze megint hozzájárul a hangulathoz. A Vice City és a IV itt megint jó példa, mert a sztori egy igen jelentős része kifejezetten a fő, játszható karakterre koncentrált. Ez hiányzott nagyon a San Andreas világából, és részben ez hiányzott az V történetéből is. Megpróbáltak valami közös történetet, és kidolgozott motivációkat adni Michaelnek és Trevornak, de Franklinre már csak valami alibi-történet jutott. A fantasztikusan katartikus szerelmi szál másik véglete (a nő) azt hiszem kétszer szerepel (lehet csak egyszer, és kétszer telefonon keresztül). meg aztán az ő motivációi úgy el voltak b*szva, ahogy lehetett.
Én egy GTA -ban tényleg rendes, a karakter személyiségét formáló személyi szálat várok: nem tudom, működjön együtt az apjával, aztán az haljon meg az ő hibájából. Klisé meg minden, de egy ilyen jól működik. Legalábbis jobban mint az, hogy valaki őrült aszt csá. És egy ilyen szál ne két-három küldetésből álljon, hanem legalább tíz-tizenkettő kisebb nagyobb részből, hozzáadva a szükséges telefonokkal (mindig élveztem más szereplők véleményét hallgatni az eseményekről; például a TLAD -ben Angus -t) és minden egyébbel. Legyen tartalom benne.
Ha már itt tartunk, akkor kell a szokásos történet is. És nem hatvankilenc részben hihetetlenül jó, részben szar küldetésre várok, hanem valamivel többre. A San Andreas és a IV már kezdte elérni a "megfelelő" számú küldetést, szerintem egy élő város mellett (amilyen a IV -ben és az V -ben volt) ki lehet találni izgalmas, változatos küldetéseket is. És persze örülnék annak is, ha valamivel arányosabbak lennének a pénzek. A IV -ben egy esettől függetlenül (ugye a bankrablásból Niko kevesebbet kapott mint az V utolsó rablásánál az az őr akinek Michael odadob egy aranytömböt) én nagyon is helyesnek éreztem a kapott pénzösszegeket, bár nem volt mire költeni, ez tény. Viszont amikor nem jött össze egy üzlet, akkor Niko nem kapott pénzt (például amikor Dimitri elárulja). Az V úgy néz ki, hogy tíz küldetésen át nem kapsz pénzt, aztán meg egy csomót. Amúgy az V lehetőségei sem túl tágak. A ruhákon kívül nem nagyon érdemes másra költeni (a fegyverek irrelevánsak, mert a speciális képességeknek és egyéb könnyítéseknek köszönhetően mindennel lehet nyerni, nem úgy mint a korábbi epizódokban, ahol igaz volt a tény: a nagyobb fegyver jobb), a kocsikat ugyanis csak úgy tudod folyton használni, ha mindig visszaviszed a garázsodba, az meg alkalomadtán nehéz. Ha otthagyod az úton meg eltűnik két másodperc alatt ha nem nézed folyton. A küldetések meg úgyis mindig rábaszarintják a karaktert a saját járgányára.
A várossal kapcsolatban is vannak igényeim. Én nekem ugyan nincs elegem egy városból sem, de van, amit egy kicsit többet használtak már a kelleténél. Vice City ideális lenne egy új résznek, de én nem bánnék egy teljesen új várost sem, akár fikció, akár paródia-város. És egy olyan vidéket, amit tényleg lehet használni, nem egy olyat, mint az V -ben. Néha kicsapnak téged vidékre egy-egy küldetés erejéig, hogy úgy tűnjön, hogy milyen nyitott a világ meg minden, de valójában az események hatvanötezer százaléka a városban van. Pfuj! Adjanak egy olyan várost, ami mellett a vidék is lélegzik. Kisebb városokkal (és nem olyan SA méretű kis falvacskákkal mint Los Bruja), amik még mindig reálisak. Tehát ha ott lelövünk valaki ne jöjjön annyi rendőr, mint a nagyvárosban, kommandósok se érjenek oda fél perc alatt.
Persze sorolhatnám. Legyen ilyen és ennyi ruha, olyan fegyverek, ilyen autók, stb. De azért néhány dolog, amit szeretnék, ha nem lenne. Először is hagyjanak engem békén a hülye speciális képességekkel. Nagyon jó, ha valaki Bullet time -ot akar, menjen és játsszon Max Payne -nel. Viszont ki hallott már olyanról, hogy a GTA világában nincsen küldetésszerű verseny? Mert hát erről van szó, egy verseny van az egész játékban egy küldetésen belül. És miért? Mert kib*szottul értelmetlen Franklin képességével együtt. Akkor a négyzetes radar is mehet a büdös pitlibe, mert nem jobb, mint a kerek, csak így könnyebb átlátni a speciális képességeket. A fegyverkör maradhat, én ugyan jobban szeretem a tekergetést, de a kerék nem volt rossz. Az egyetlen bajom multiban van, amikor célzok, és pörgetek, hogy nagyítsak, és átvált másik fegyverre. De a halmozós módszer nem kellene szerintem. Legyen mindenből csak egy, lehet úgy is szórakozni elég jól.
Mi van még? Ja igen. Adjanak bele több arcszőrzetet :D
Teljesen egyetértek veled, kivéve a négyzetes radarban, az nekem nagyon bejön, főleg a Nextgen és PC-s változatban. :)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 07. 13. 21:23

Arminho írta:Ti milyen visszatérő dolgokat várnátok el a következő GTA-ban, amik az előző részekben benne voltak? Nem konkrét dolgokra gondolok, mint a bicikli vagy a graffiti, hanem jellemzőkre.

Én például elvárom a GTA III brutalitását, a Vice City hangulatát, a San Andreas-ból a térkép méretét és részletességét, emellett a bandázást, a VCS-ből a birodalomépítést (kissé visszafogottabban), a IV-ből a sztori minőségét és komolyságát, az V-ből pedig a rengeteg melléktevékenységet, lehetőséget és játékélményt.
Ha ezeket kombinálni tudná a Rockstar egy ütős helyszínnel, akkor én nem haboznék beszerezni érte egy PS4-et (mivel valószínűleg már csak next-genre jön a kövi GTA).

GTA San Andreasból; a játékterület méretét és azt, hogy több nagyváros is legyen egymástól vidékkel/sivataggal (esetleg tengerrel) elválasztva, a bandázást, a kaszinózást, a konditermezést, az edzés és a túlzott kaja kihatását a karakterre és nem utolsó sorban a sztori hosszúságát (tehát az új részben ne toljanak elém 100-nál kevesebb főküldetést, különben rá se nézek), a jó poénokat és egy-két extrém járművet (pl.: jetpack, bár ez talán a GTAV-ben is lesz valamikor).
GTA IV-ből a történet komolyságán kívül igazából nem sok mindent várok el, mert véleményem szerint "csak" a jól megírt sztori és a példaértékű karakterek olyan pozitív tulajdonságai a GTAIV-nek, amelyekről a következő GTA-részek bármelyike példát vehetne. A többi dolog vagy elavult (pl.: grafika), vagy visszalépés a legtöbb előző részhez képest (ide nem értve a tekézést és a biliárdozást, mert azok nagyon jóra sikerültek, igazán visszatérhetnének egy új részben).
GTA V-ből a változatos fő- és mellékküldetéseket, a hangulatos, akciófilm-szerű főküldetéseket, az őrült karaktereket (Trevor és a haverjai), a nagy rablásokat, a Red Dead Redemptionből átvett véletlenszerűen generálódó küldetéseket, az állatokat, a kidolgozott víz alatti világot, a több irányítható karaktert és a mostanra már egész jónak mondható Online-t.
A többi, régebbi GTA-ra már annyira nem emlékszem, de ahogy mondtad, a GTA3-ból visszatérhetne a brutalitás (pl.: gránátrobbanás hatására vagy erős fegyverrel való lövésre leszakadó végtagok/fej), Vice Cityből meg a hangulat, illetve a Sroties-ből (meg a San Andreasból) a kétéltű légpárnás járgány.

Ha ezeket a dolgokat megfelelően összegyúrnák a következő részben, akkor az lenne a legtökéletesebb GTA.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 07. 14. 08:28

A biliárdozás meg a bowlingozás jó volt konzolon? PC -n eléggé elcseszték...
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 07. 14. 12:26

VoorstedelijkeViking írta:A biliárdozás meg a bowlingozás jó volt konzolon? PC -n eléggé elcseszték...
Elég régen játszottam már a játékkal, de nekem nem igazán rémlik, hogy bármiféle kellemetlenséget tapasztaltam volna biliárd vagy teke közben Xbox360-on. Nekem a darts volt iszonyú kellemetlen, ezért nem is örülök, hogy a három nagyobb hangvételű GTA IV-es minijátékból (biliárd, teke, darts) pont a dartsot tették vissza a GTA V-be.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 07. 14. 13:24

Örülnék ha a léghoki visszatérne az EFLC -ből. nagyon szerettem, és a valóságban is nagyon szeretem :) Éppen ezért a biliárd hidegen hagy, az szerintem szar volt PC -n, és a valóságban is szar vagyok benne. A teke pedig a középérték: szeretem valóságban, de nem voltam jó benne a játékban (mondjuk az bowling, ez meg teke, de mindegy).
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 07. 14. 13:32

VoorstedelijkeViking írta:Örülnék ha a léghoki visszatérne az EFLC -ből. nagyon szerettem, és a valóságban is nagyon szeretem :) Éppen ezért a biliárd hidegen hagy, az szerintem szar volt PC -n, és a valóságban is szar vagyok benne. A teke pedig a középérték: szeretem valóságban, de nem voltam jó benne a játékban (mondjuk az bowling, ez meg teke, de mindegy).
Hát, mozgásbeli korlátozottságaim végett a fent említett "minisportok" közül én sajnos csak a léghokiról tudok véleményt mondani, azt viszont én is imádom a valóéletben, Balatonon esténként jól elszórakozgatunk vele uncsitesómékkal/haverokkal. Mivel nem játszottam sokat az EFLC-vel, ezért az ottani, GTA-beli léghokiról nem igazán tudok mit mondani, de ha jól oldották meg, akkor biztosan hangulatos lehetett. A biliárd és a teke a játékban nagyon tetszett, a valóságban azonban sajnos egyiket sem tudom kipróbálni (talán a biliárd még csak-csak menne, de a tekére sajnos nincs sok esélyem, hogy valaha kipróbálhassam élőben).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2015. 08. 05. 12:47

Ki mikorra vár GTA VI bejelentést? :D
It's all down south now.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2015. 08. 05. 13:54

GTAVI?
Várj még egy pár évet.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 08. 05. 14:08

Szerintem 2018-ban jelentik be, és 2020-ban fogják kiadni. Általában ötévente jön egy új GTA rész. Habár én nem nagyon fogok sokat várni a GTA VI-tól. Biztos vagyok benne, hogy a Rockstar ezt is agyonhypeolja majd. Nézzétek meg csak a GTA V első trailerét! A PC-s grafika meg sem közelíti az első trailerben látott grafikát! Én igazából meguntam a GTA-t. Unalmas, mert mindig az Online-hoz adnak ki frissítést, a sztorit pedig leszarják. Bezzeg egy hónap múlva lesz kétéves a játék, és azóta nem voltak képesek kiadni egy nyomorult sztoris DLC-t... -.- Gratulálok!
Szerintem a GTA IV sokkal jobb volt, mint az V. Történet is jobb, meg a feling is.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 08. 05. 19:03

Én úgy gondolom, hogy most nem számmal írt rész következik. Miután elcsendesedett a PC (min. másfél év), és a R* sem tud új ötlettel előrukkolni (most se tud, pedig vannak lehetőségek), kb. akkor jelentik be az új GTA-t. Egy fél évvel később kapunk egy előzetest, majd két-három év fejlesztés után kihányják az újabb játékot.
Vagyis:
- bejelentés: 2017 ősze
- első előztes: 2018 tavasza
- játék kiadása: 2021 tele vagy tavasza (csúszás mennyiségétől függ)
Well look who's back

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 08. 06. 15:00

PC megjelenés (ha nem konzol exkluzív): 2056 tavasza, ha nem csúsztatják :)
Guess who's back!

Válasz küldése