Általános társalgó

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 22. 19:35

Gyűjteményembe keresem a következő GTA kiadásokat. Bár erősen kétlem, hogy valakinek lenne ilyesmije itthon, ha mégis és eladná, szóljon, kérem.

GTA 3 (PC) USA kiadás: karton dobozos, kihajtható előlappal
GTA San Andreas (PS2) USA Special Edition kiadás: karton dobozos, aranyozott előlappal, benne plusz Sunday Driver lemezzel
GTA Advance (GBA) USA kiadás: tartalma ugyanaz, mint az európainak, de ehhez jár egy plusz papír alapú térkép
GTA 2 (Sega Dreamcast) EU kiadás: két fajtája van, mindegyik kézikönyvvel (esetleg USA kiadás is érdekel, térképpel)
GTA 1 (GBC) EU kiadás
GTA 2 (GBC) EU kiadás
GTA 1 (PS1) EU Limited Edition kiadás: soundtrack lemezzel együtt
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 31. 17:40

Így az év utolsó napján kicsit ráértem merengeni és az jutott eszembe, vajon mi lesz kedvenc sorozatunk epizódjaival, miután már újabb részek jelennek meg és sok-sok idő eltelik. Vajon 20 év múlva is játszható lesz a GTA V? Én pl. még ma is előveszem néha az első részt, miért ne tehetnem ugyanezt 10 év múlva az V-tel.

Az tiszta sor, hogy a régi lemezes epizódok, amik még a digitális korszak előtt jöttek, vagyis durván a San Andreasig bezárólag, azok mindig is játszhatóak maradnak. Én inkább a GTA IV és az V miatt aggódom. Hiába vannak meg lemezen, de elég tetemes adatmennyiséget a Rockstar szerverekről szednek le maguknak, legalábbis az V biztosan.

Nyilván nem lehet arra számítani, hogy a végtelenségig támogatva lesznek, de akkor vajon mi lesz a megoldás? Lehet, hogy az V kap egy végső patchet, ami kiiktatja belőle az Online részt, a lemezeken meg maga a single rajta van teljesen és akkor nem lesz szükség az online fájlokra? Ugyanez a IV-gyel is? Bár ott látjuk, hogy még ma is megy az online.

Na és mi a helyzet a Steam kiadással? Gondolom a Steam verzió nem a Rockstar szervereiről szedi telepítéskor a plusz fájlokat, hanem a sajátjáról. Így elvileg tovább húzhatja, mint a sima lemezes. Bár, ha lelövik az Online részt, akkor teljesen mindegy szerintem. De még akkor is úgy érzem, hogy Steamen inkább megoldják, hogy működjön, mint a lemezes kiadásokkal.

Vagy kezdjek el vadul biztonsági másolatot készíteni a telepített játékom update mappájáról, hogy a későbbiekben csak be kelljen másolnom a fájlokat, ha azok már nem lesznek elérhetőek? Egyáltalán minden frissítés, javítás ebbe a mappába kerül, vagy ebbe inkább az Online részhez tartozó dolgok mennek és maguk a hibajavítások meg szimplán felülírják a már létező játékfájlokat? Nagy kár, hogy külön nem lehet csak a hibajavító patcheket letölteni telepíthető formában, elraktároznám őket az utókornak. (Szóljatok, ha tévedek és akkor linkeket is kérek :d)

GTA IV? Itt talán nem lesz gond, nem? Emlékeim szerint itt még nem volt ilyesmi, hogy frissítések, játékfájlok közvetlenül a Rockstartól jöttek. Itt a teljes játék a 2 lemezen volt és Live-on csak hibajavító patchek érkeztek, de azok meg letölthetőek külön. Erősítsetek meg, vagy cáfoljatok rá! Amúgy az utolsó, 8-as patch tartalmazza az előző hét anyagait, vagy annak idején majd szépen egyesével le kell töltögetni és telepíteni őket?

Elnézést a szóf*sásért és külön köszönöm, ha valaki elolvassa és érdemben tud információt adni a leírtakról, kérdéseimről.

Boldog új évet mindenkinek!
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 01. 01. 02:09

Konzolon ezzel nincs gond, ott rajta van minden a lemezen. Egyébként maguk a patchek szerintem letölthetőek lesznek a Rockstar oldaláról, ahogyan most is a régi játékaiknál. Egyébként engem is aggaszt ez a túlzott felhőorientáltság. Én is jobb szeretem a lemezes játékokat, amikről tudom, hogy még 20 múlva is előtudom venni.


Boldog Új Évet neked is! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 01. 02. 22:18

Rockstar69 írta:Konzolon ezzel nincs gond, ott rajta van minden a lemezen. Egyébként maguk a patchek szerintem letölthetőek lesznek a Rockstar oldaláról, ahogyan most is a régi játékaiknál. Egyébként engem is aggaszt ez a túlzott felhőorientáltság. Én is jobb szeretem a lemezes játékokat, amikről tudom, hogy még 20 múlva is előtudom venni.


Boldog Új Évet neked is! :)
Szerintem ha letölthetővé akarnák tenni a patcheket, már megtették volna. A IV-nél is le lehetett szedni külön a Live frissítéseket. Igen, konzolosoknak nem kell aggódni, de én pc-s vagyok :D Nincs arról infó, hogy a teljes single játék rajta van-e a lemezeken? Most 73,9Gb a telepített játék, ebből az update mappa 20,4, tehát minden sallang nélkül elvileg 53,5Gb a játék. Elvileg ha a 7db dvd dupla rétegű, akkor 59,5Gb adat fér rá, tehát rajta lehet minden. Sajnos nem találok információt erről. Meg arra sem emlékszem, hogy amikor megvettem és lemezről telepítettem a játékot, szedett-e még mellé valamit netről, vagy rögtön tudtam játszani. Rémlik, hogy kellett valami 0day patch.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 03. 14:48

Szerintem biztosan meg fogják oldani, hogy játszhatók maradjanak a korábbi epizódok. A multiplayer szerintem mindkét legfrissebb epizód esetében veszélyben van, tehát azokat majd pár éven belül le fogják lőni. Persze addig, amíg aránylag sokan játszanak vele, mint mondjuk a GTAIV esetében, addig nem kell tartani, legyen bármilyen öreg is a játék. Inkább azután kell majd aggódni, ha már csak nagyon kevesen játsszák a multit, tehát az aktív játékosok száma egy bizonyos szint alá csökken, amelyen túl a R*-nak már nem érné meg tovább "lélegeztetőgépen" tartani a régebbi játékaik szervereit. De erre szerintem még a lassan tízéves GTAIV esetében is sokat kell várni, a GTA Online-ról nem is beszélve. Nyilván esni fog valamelyest a konzolokon a GTA Online népszerűsége az RDR2 megjelenése után meg kevesebb lesz rá a frissítés, de attól még sokan fognak játszani vele, főleg PC-n. Szóval szerintem nagyon sokára lesz még az, hogy a GTAIV és GTAV olyan helyzetbe kerüljön, hogy emiatt aggódnod kelljen, de ha egyszer eljön a két legendás HD-s epizód nyugdíjazása, biztos vagyok benne, hogy max a multiplayer módokat veszítjük el, a sztorimódba meg beleépítik az összes szükséges patchet meg frissítést, így az hasonló módon továbbjátszható lesz, mint a San Andreas és az az előtti részek. Én sokkal inkább amiatt aggódom, hogy a túlzott "onlineosítás" miatt csökkenhet majd az újabb részek népszerűsége. Ez leginkább a GTAV-öt fenyegeti, a IV érzésem szerint nincs veszélyben. De majd meglátjuk, mit hoz a jövő. A lényeg, hogy szerintem valahogy biztosan meg lesz oldva, hogy a kiöregedett részekkel is lehessen majd nyugodtan játszani. Csak az a kérdés, hogy a sok Online-on játszó okostojást, akik többségében játsszák a GTAV-öt, mennyire fogja érdekelni majd a sztorimód (amit nagy valószínűséggel talán egyszer sem indítottak el), miután már nem lesz Online.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 01. 03. 17:45

Az egyértelmű, hogy az online/multi egyszer le fog állni, a végtelenségig nem tartanak fenn szervereket, engem inkább az izgat, hogy a single játszható lesz-e. GTA IV esetében szerintem biztosan, de az V-nél szerintem nem csak online updateket szedett le a szerverről. Azok hiányozni fognak, vagy egy utolsó nagy patchben elérhetővé tesznek mindent, ami a játék futtatásához szükséges. Szerintem már nem is sok idő és a IV-et lelövik, szóval az nemsoká kiderül, hogy azzal mi lesz. Az V-nek azért még van pár jó éve.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 01. 03. 21:23

totyak írta:Szerintem már nem is sok idő és a IV-et lelövik, szóval az nemsoká kiderül, hogy azzal mi lesz. Az V-nek azért még van pár jó éve.
Igen, szerintem is hamarosan lelövik a GTA IV multiplayer módját. Pont ezért is szeretném minél előbb kiplatinázni, és megcsinálni minden multis módot. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 05. 12:23

totyak írta:Az egyértelmű, hogy az online/multi egyszer le fog állni, a végtelenségig nem tartanak fenn szervereket, engem inkább az izgat, hogy a single játszható lesz-e. GTA IV esetében szerintem biztosan, de az V-nél szerintem nem csak online updateket szedett le a szerverről. Azok hiányozni fognak, vagy egy utolsó nagy patchben elérhetővé tesznek mindent, ami a játék futtatásához szükséges. Szerintem már nem is sok idő és a IV-et lelövik, szóval az nemsoká kiderül, hogy azzal mi lesz. Az V-nek azért még van pár jó éve.
Szerintem közfelháborodást váltana ki, ha nem lehetne játszható a singleplayer. Én legalábbis tuti felháborodnék, és szerintem sok más játékos is így lenne vele. :D Szerintem az Online updatek miatt nem kell aggódni, mert amit az updatek formájában megkapott a singleplayer (patchek, régebbi járművek, fegyverek, stb.), az már nem fog kiveszni belőle. Szerintem biztosan kiadnak egy utolsó nagy patchet, ami biztosítja majd a singleplayer játszhatóságát a multiplayertől függetlenül/a multiplayer lelövése után. Úgyhogy szerintem emiatt nem kell aggódnod, mert ahogy te is mondtad, a GTAIV-nél biztosan játszható marad a singleplayer, az V esetében meg még sok víz lefolyik a Dunán, és szerintem megoldják majd pár év múlva, ha aktuális lesz a kérdés, hogy mi legyen a GTAV singleplayerének a sorsa. Én kizártnak tartom, hogy a multival együtt azt is lelőjék/játszhatatlanná tegyék, vagy ilyesmi.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 01. 27. 17:32

Valaki ki tudna segíteni némi infóval, hogy melyik GTA epizódokból készült valamilyen felújítás?

Az nyilvánvaló, hogy a GTA3, VC, SA és a LCS kapott egy-egy mobilos felújítást, amiben nagyobb felbontású és élesebb textúrák kerültek, illetve javítottak sok kisebb hibát.

Illetve tudtommal a Steam-en jelenleg fent levő San Andreas sem az, ami eredetileg megjelent lemezen, de talán nem is ugyanaz, mint a mobilos felújítás. Volt is régebben valami para, mert néhány zeneszám kikerült a Steam-es kiadásból. Nem tudom, hogy mobilosban benne van-e. Meg rémlik valami olyasmi is, hogy kijött egy kifejezetten csak X360-as HD kiadás is, de lehet, hogy itt már belekeveredtem kicsit. Milyen egyértelmű különbségek vannak a verziók között?

Egyszóval minden érdekel a felújításokkal kapcsolatban, illetve arra is kíváncsi volnék, hogy vannak egy mod csomagok, amik a PC-s kiadásokat mobilos kinézetre varázsolják.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 01. 27. 23:04

Az a kiadás nem csak Xbox 360-ra jött ki, hanem PS3-ra is. Érdekesség, hogy dobozosan is kijött, nekem is megvan. Egyébként az gyakorlatilag egy az egyben a mobilos verzió.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 01. 28. 14:17

Rockstar69 írta:Az a kiadás nem csak Xbox 360-ra jött ki, hanem PS3-ra is. Érdekesség, hogy dobozosan is kijött, nekem is megvan. Egyébként az gyakorlatilag egy az egyben a mobilos verzió.
Na, ez nekem már újdonság, köszönöm az infót. Tehát a SA X360, PS3 lemezes változata egy az egyben a mobilos kiadás. Többi kérdésemre esetleg valami okosság? Steam-es verziók vs. lemezes kiadások vs. mobilos kiadások? Illetve lemezes, vagy steames kiadásokat nem lehet feltuningolni valahogy a mobilos kiadás újításaival?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 01. 28. 18:27

A többi nincs infóm. Annyit tudok, hogy a Steam-es verzió nem a legjobb.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 01. 31. 20:08

Humble Bundle oldalán Rockstar Games bundle az aktuális leárazás. Sok GTA és egyéb R* játék megvásárolható korrekt áron, ha esetleg valakinek kimaradtak volna.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 01. 20:09

Jól hangzik az ajánlat, csak sajnos nekem nemcsak ez a bundle meg a benne lévő játékok közül néhány maradt ki az eddigi életemből, hanem egy olyan laptop/számítógép is, ami elvisz bármilyen játékot, szóval hiába van ez az ajánlat, konzolosként, erős PC/laptop hiányában nem tudom kihasználni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2018. 02. 01. 20:19

dani.szentgali írta:Jól hangzik az ajánlat, csak sajnos nekem nemcsak ez a bundle meg a benne lévő játékok közül néhány maradt ki az eddigi életemből, hanem egy olyan laptop/számítógép is, ami elvisz bármilyen játékot, szóval hiába van ez az ajánlat, konzolosként, erős PC/laptop hiányában nem tudom kihasználni.
A legtöbb játék bőven elindul egy gyenge gépen is. Talán a Max Payne 3-nak kell erősebb.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Válasz küldése