Általános társalgó

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 10. 30. 17:49

NikitaDragovich írta:Nézd, én tényleg ki akartam tölteni a tesztedet, de valahogy mindig kiment a fejemből. Sajnálom! :S Ki szerettem volna tölteni én is, de mindig közbejött valami. Remélem, megérted.
Jajj, nehogy magadra vedd, meg senki sem! Nem volt rá igény, ennyi. Csak "magamban" morgok kicsit, aztán túllépek a dolgon :D
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 10. 30. 21:32

totyak írta:
Rockstar69 írta:Az a baj, hogy a legtöbb kérdés nem magához a játékhoz kapcsolódott, hanem a kiadáshoz.
Nem, az volt a baj, hogy senkit nem érdekelt az egész, csak én próbáltam ünnepelni az évfordulót. Nem akartam olyan kérdéseket feltenni, hogy ebben, vagy abban a küldetésben mi történt, vagy hogy ki volt X-Y részben a rossz fiú, az nekem túl elcsépelt. Mind olyan kérdés volt, amire kevés google kereséssel meg lehetett találni a választ. Sebaj, tanultam az esetből, legközelebb nem fecsérlem az időt ilyesmire.
Hát oké, (ne vedd sértésnek) de te elég kiadás fetisiszta vagy, az emberek 95%-át viszont annyira nem érdekli, kikeresni meg nem poén. Olyan, mintha mondjuk én meg a GTA-ban szereplő buszokkal kapcsolatos kérdéseket tettem volna fel. :D Az ötlet amúgy jó volt. :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 10. 30. 23:09

totyak írta:Lejárt az idő, kiteszem a helyes válaszokat a korábbi, 20. évfordulós kérdéseimre. Igazából a kutyát nem érdekelt az egész, kivéve dani.szentgali-t, neki köszönöm, hogy próbálkozott. Azt hittem azért némi aktivitás lesz ettől itt a fórumban, a fele kérdésre 5 perc google-lel lehetett volna válaszolni. Sebaj, ebből tanultam, legközelebb nem erőlködöm.

1. Melyek az uralkodó színek a Grand Theft Auto 1 Limited Edition Pc játék borítóján?
- fekete-aranysárga

2. Melyik azt a két európai kiadású Grand Theft Auto epizód, amelyek közül az egyik kézikönyvének borítóján ugyanaz a minta látható, mint a másik lemezén/lemezein?
- GTA Advance kézikönyve és a GTA3 lemeze

3. Melyik Grand Theft Auto epizód jelent meg a legtöbb platformra? Csak dobozos, adathordozón megjelent platformok számítanak, visszafelé kompatibilitás nem játszik.
- GTA San Andreas vagy Grand Theft Auto V (Mindegyik 5-5 platform)

4. Hány Grand Theft Auto epizód jelent meg hivatalos magyar kézikönyvvel?
- 5 (GTA 3, VC, SA, IV, EfLC)

5. Ha a PC-re eddig összes megjelent Grand Theft Auto játékot figyelembe vesszük, hány lemezt tesz ki a kollekció?
- 19 (Csak a játéklemezeket összeszámolva ennyi jön ki. PC GTA V eleve 7db)

6. Melyik az egyetlen Grand Theft Auto epizód, ami megjelent keményborítású kézikönyvvel is?
- GTA San Andreas

7. Melyik az egyetlen európai kiadású Grand Theft Auto epizód, aminek hivatalos Pc borítóján nem a Grand Theft Auto cím szerepel?
- GTA2

8. Hordozható konzolokra összesen hány Grand Theft Auto játék jelent meg?
- 6 (GTA 1, 2, LCS, VCS, CW, Advance)

9. Sorold fel azt a 3 színt, amilyen színű lemezen megjelent a Grand Theft Auto 1 játék Pc kiadása!
- lila, piros, sárga

10. Összesen hány platformra jelent meg Grand Theft Auto játék? (csak dobozos, adathordozós kiadás számít)
- 13 (Ps 1-2-3-4, PSP, Xbox, X360, XOne, Pc, Sega Dreamcast, GBC, GBA, NDS

+1. Hogy hívják teljes nevén a Grand Theft Auto 1-ben szereplő egyik gengsztert, Bubby-t?
- Robert Michael Peter Luke Frances Darth Bruno Seragliano

dani.szentgali 5 helyes válasszal zárta a játékot, gratulálok neki!
Köszi szépen, és a játékot is! Szerintem jópofa volt. Igaz, a kérdések nagy részére nem tudtam a helyes választ, de gondoltam is, hogy ez lesz, mert szeretem ugyan a GTA-t, de ennyire azért nem vagyok elmélyült fan, hogy minden ilyen apróságot tudjak. :)

Amúgy szerintem felesleges ilyen személyesen venned azt, hogy leszarták a játékodat. Persze nyilván rosszul esik az embernek, de ez kb. ugyanolyan kategóriájú szituáció, mint ami velem is volt pár hónapja, hogy az egyik kommentemben megírtam, hogy jó lenne ha alap lenne a kulturált köszönés egy hozzászólás elején, te meg megírtad, hogy a kutyát se érdekel egy online fórumon a köszönés. Végül is igazad van, de sajnos ennél a(z amúgy tényleg jópofa) kvízednél is ez a helyzet. Senkinek nem kötelessége, hogy felmásszon a fórumra és pár nap alatt mindenki a megoldásaival árassza el a fórumot. Nem kell ezen megsértődni meg morogni, mert ugyanolyan felesleges morgás, mint amikor én morgok, mert valaki új tagként az első kommentje elejére nem képes odabaszni egy "Szia"-t. Amúgy ha azt szeretnéd, hogy sokan válaszoljanak a kvízeidre, szerintem legalább egy hetet várj legközelebb, mielőtt feljössz és megadod a helyes megoldásokat. Én személy szerint nem bánnám, ha még küldenél ilyeneket, de mivel nem folyton a honlap böngészésével foglalkozom, így nem tudom garantálni, hogy mindig olyan gyorsan válaszolni fogok majd, mint most. Szóval nyugi van, mert teljesen feleslegesen morogsz magadban, meg a többi fórumozónak is feleslegesen "köszönöd meg" a játékban való aktív részvételég, mivel nem kötelességük részt venni benne.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 11. 04. 16:53

Rockstar69 írta:
dani.szentgali írta:Láttátok a Razer által bejelentett és fejlesztett új, kifejezetten nekünk, vagyis gamereknek készülő bivalyerős androidos gamer okostelefonját? Ha nem, akkor érdemes megnézni, mert elég brutál lesz...: https://www.youtube.com/watch?v=LzC_kkbFTHQ , https://www.youtube.com/watch?v=hKz1d8dnOWs

Itt van róla egy rövid mobilarenás hír is, amiben kicsit részletezik a specifikációt:
https://mobilarena.hu/hir/bemutatkozott ... phone.html

Mondjuk azt ne kérdezzétek, hogy minek egy telefonba 8 GB RAM... :D Bár ha jobban belegondolunk, akkor azért elképzelhető, hogy hamarosan komolyabb eresztések is jönnek majd okostelefonokra, komolyabb gamek képében. Annak idején egy hír alatti hozzászólásomban azt írtam, hogy az oké, hogy egy GTA San Andreas-t el tud vinni egy mai okostelefon, de a GTAIV 2018-ban esedékes tízéves jubileumára még nem lesz olyan készülék, ami egy felújított, vagy akár telefonra igazított GTAIV-t el tudna vinni. Úgy látszik, a Razer most megcáfol, ha jobban megnézitek ennek a telónak a specifikációit nem kizárt, hogy ezen elfutna egy androidra optimalizált GTAIV.
Engem nem igazán hoz lázba. A telefon nem játékra való, nem lehet rajta normálisan játszani komplexebb játékokat. Ráadásul a Razer-t ismerve rendesen túl lesz árazva

Jó, persze nyilván neked van igazad. Én sem mondtam amúgy, hogy megveszem meg hogy vásárlás szempontjából érdekel. Nyilván nagyon drága lesz, mint ahogy azt a belinkelt mobilarénás cikkben is látni lehet. Én csak érdekesség gyanánt osztottam meg a dolgot, meg azért, mert néhány hónapja szóba került, hogy vajon a GTAIV-nek lesz-e majd mobilos változata, és ahogy megláttam ezt a telefont a specifikációival, azonnal elgondolkodtatott, hogy ez talán elvinné a GTAIV-t, feltéve, ha normálisan optimalizálják. Amúgy nyilván túl lesz árazva, mint a legtöbb csúcskategóriás okostelefon.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 11. 04. 18:27

Én úgy gondolom, hogy lesz.. Te jó ég, jövőre már az is 10 éves lesz. Abban mondjuk nem egészen vagyok biztos, hogy itt is betartják a 10 évet, lehet várnak vele egy picit, de az eddigi trend alapján úgy néz ki, abból is csinálnak majd.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 11. 05. 00:16

Miért akartok még GTA IV-et telefonra, mikor még a GTA VCS-t sem adták ki arra? :D Talán decemberben kiadják végre azt is, mert tavaly a Bullyt adták ki, tavalyelőtt pedig az LCS-t. Most mindenképpen a VCS-nek kell jönnie! Felőlem utána jöhet a GTA IV is, de előbb mindenképpen legyen meg a VCS is!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 11. 05. 08:15

Azért azt se felejtsük el, hogy a 3D éra végén nagyon gyakran adtak ki játékokat. Ilyen ütemmel nem hiszem, hogy tudnak telefon portot csinálni, (és mint látjuk, nem is tudnak haladni a lépéssel), de úgy gondolom, hogy nem is céljuk minden részt kiadni telefonra is. A leghíresebb részeket mindenképpen kiadják majd... (oké, jogosan jöhet a kérdés, hogy akkor a Chinatown-t miért adták ki, és fogalmam sincs. :D ), de ha ki is adják az összeset, nem fogják tudni követni ezt a "10 éves évforduló" dolgot. Az LCS, VCS-nél már amúgy is kifutottak ebből, másfelől meg abban sem vagyok biztos, hogy 2018-ra széleskörben lesznek majd olyan telefonok, amelyeken majd a IV futna rendesen.

Azt gondolom, hogy ők is tisztában vannak azzal, hogy akármilyen részt is akarnak kiadni telóra, azt átgondoltan kell tenni. Ezért nem adják ki őket futószalag-szerűen. Nem mellesleg ezek csak "mini projektek", azt is el tudom képzelni, hogy most egyáltalán nem foglalkoznak ezzel, vagy csak nagyon minimálisan..és ez így van jól.

Ui: Azt hiszem az sem mellékes megjegyezni, hogy a IV azért nagyobb volumenű, mint a VCS (bár megjegyzem, nagyon ki szeretném már akasztani azt a részt. :( Szóval megjelenhetne. )


viszont most nagyon on-olunk az off-ban, szóval ezeket a hsz-eket áthelyeztem máshova. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 11. 05. 08:37

Egy telefonos portot nem nagyszám megcsinálni, ráadásul nem is ők csinálják, hanem általában a War Drums Studios. A 10 éves évfordulót meg egyedül a GTA III-nál tartották. Két évre még tuti el vannak látva, mivel ott van még a Max Payne 2 és a VCS. Esetleg még ott van a Warriors, a Midnight Club részek meg a két Manhunt. Utóbbinak nagyon örülnék, mivel konzolon rémes az irányítás. Szóval vannak még bőven a tarsolyukban kisebb kapacitást igénylő játékok, nem hiszem, hogy egyhamar bármelyik RAGE-es játékkal játszhatunk telefonon. Elég nagy ugrás volt a PS3 a PS2-höz képest, a telefonok viszont szép fokozatosan fejlődnek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 11. 05. 09:54

Igen, azt gondolom, hogy nem egy nagy was ist das, de mint te is írtad, van ennél jobb dolguk is.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 11. 05. 13:29

Én nem írtam, hogy van jobb dolguk is, mivel nekik ez nem "dolog", csak kiadják a War Drums Studios-nak, hogy csinálják meg a mobilos portot. :D Szóval a Rockstar-nak ez csak pénz kérdése, nem az időn vagy kapacitáson múlik.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 11. 05. 20:06

Igazából van abban valami, amit mondotok. A GTAIV azért tényleg nagyobb és részletesebb már, mint a korábban telefonra kiadott részek, arról nem is beszélve, hogy ott van még pár játék, amit nem adtak ki telefonra szóval ja, abszolút egyetértek. Én igazából csak azért hoztam fel a dolgot, mert ha már kimondottan játékra szánt telefont adnak ki a piacon elég komoly hardverrel, akkor jogosan merül fel az emberben az a kérdés, hogy mégis milyen játékoknak van kitalálva a 120 HZ-s képfrissítés (ami ugye 120 FPS-nek felel meg játék közben) meg a 8 GB RAM, ami - valljuk be - már a komolyabb számítógépeknél és laptopoknál számít standard rendszermemóriának. És ezzel kapcsolatosan kicsit elragadott a hév és nagyon naivan előre gondolkoztam, hogy ha erre felfigyelne a Rockstar, akkor előbb-utóbb jöhetne egy ezt a hardvert rendesen kihasználó játék is egy telefonos GTAIV képében. :D De most, hogy jobban belegondolok, valóban az lenne a logikusabb, ha csak később jönne GTAIV mobil port.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 11. 05. 21:16

Lehet amúgy, hogy a Razer telefonon elfutna, de gondolom nem cseréli le mindenki a telefonját, ha megjelenik, márpedig így nem sok embert érnének el vele. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy ez a telefon azért lesz jó, mert a jelenlegi játékok szebben / jobban futnak maj rajta. Kb olyan lesz, mint a PS4 Pro a sima PS4-hez képest. Most, hogy ennyit beszéltünk róla, már engem is felcsigáztál, hogy mire lesz jó ez a telefon. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 11. 06. 21:02

Én nem azt mondom, hogy mindenki ilyen telefont fog majd venni... :D Látom nem igazán írok érthetően, de visszaolvasva az irományaimat, ezt alá is írom. Én arra gondoltam igazából, hogy itt van ez a 8GB RAM-os, 120HZ-s képfrissítésű, Snapdragon 835-ös processzorú mobil, ami benchmarkban állítólag veri a jelenlegi egyik legerősebb csúcsmobilt (Samsung Galaxy S8+), és mindjárt megjelenik. Nyilván, ha valaki nagyon gamelni akar a mobilján vagy csak szimplán a kiemelkedő specifikációkat nézi, az megveszi. Ezt látván a többi mobilgyártó is előbb-utóbb elkezd majd hasonló specifikációkkal ellátott csúcstelefonokat gyártani, hogy magukhoz csábítsák a vásárlókat. Ez pedig azt jelenti, hogy előbb-utóbb lesznek a Razer Phone-hoz hasonló mobilok, és ezeken ahogy te is mondtad már elfutna egy GTAIV. És mivel ha jobban megnézzük a mobilpiacot, a gyártók 3-4 havonta dobálják ki a piacra az újabbnál újabb, erősebbnél erősebb készülékeket, így simán elképzelhető, hogy akár jövő év közepére vagy végére már nem a Razer Phone lesz az egyedüli "gamermobil", hanem elég sok ilyen mobil lesz. És akkor már nyilván megérné a R*-nak, hogy telefonra is kiadja az erős hardverű készülékekre a GTAIV-t. :D Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy semmit nem mondtam biztosra, csak spekuláltam, illetve annyit mondtam, hogy elképzelhető, ha azt nézzük, hogy milyen ütemben fejlesztik a mobiltelefonokat.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 11. 06. 21:11

Mindenesetre azért durva lesz majd, ha telefonon GTA IV-ezhetünk. :D Én leginkább egy PS4-es portnak örülnék. Egy olyasmi jó lenne, mint most az L.A. Noire.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 11. 09. 10:15

Hát, ha lesz PS4 port, az biztosan sokkal hamarabb fog megjelenni, mint egy mobilport. :D Én mindenesetre mindkettőben bízok. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése