Az oldalon TILOS kiszivárgott Grand Theft Auto V információkat, képeket és videoanyagokat megosztani, közzétenni, vagy leírni! Kérünk titeket, tiszteljétek meg ezzel a Rockstar Games sokéves munkáját, és ne rontsátok el mások játékélményét!

• 2017. 03. 15. 11:48
dani.szentgali
Fejvadász
Ebből a hozzászólásból én sem értettem túl sok mindent...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan
  • 2017. 04. 16. 16:11
Gonzales
Törzstag
Khetten Budhapesten
Amúgy én nem nagyon reménykednék, és nem is szeretnék ilyesmit. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.
  • 2017. 04. 16. 17:10
dani.szentgali
Fejvadász
Szerintem is hülyeség lenne egy budapesti GTA. Persze poén lenne, főleg ha valamilyen szinten az én utcámat meg házamat is lemodelleznék, meg jópofa lenne, de azért legyünk őszinték: szinte semmi esély nincs rá, hogy Budapesten játszódjon egy GTA, meg ha valamilyen csoda folytán szerény kis fővárosunkat mégis kiválasztaná a R* egy GTA helyszínéül, nem igazán tudnának belőle normális történetet kihozni (szerintem).
  • 2017. 04. 16. 17:56
Luszie
Mackós
Sok esetben azért játszódnak Amerikában a GTA részek (többnyire), mert az amerikaiak nagyon jól tűrik a negatív kritikát... :D Belőlük lehet olyan értelemben hülyét csinálni, hogy relatíve kicsi perpatvar lesz belőle, vagy ha lesz is, tök más dolog miatt. Ha egy európai ország lenne a helyszín (Franciao., Mo., akármi más..), akkor az ottani kultúráról és emberekről kell görbe türköt állítani.. (Persze, nem is azt mondom, hogy a GTA világa leképezi az átlag amerikait, szimplán csak arra célzok ezzel, hogy ők sok mindent lenyelnek.) Ez e fajta dolog pedig nem hiszem, hogy jól sülne el. Plusz nyilván a saját környezetüket sokkal inkább ismerik. Lehet, hogy egy európai ihletésű játékba beleraknának néhány olyan poént, easter egg-et, ami a készítőknek vicces, nálunk meg felháborodást váltana ki.
Az meg persze megint csak eléggé evidens, hogy hozzájuk térben is az van a legközelebb. Bár a R*-nak világszerte vannak telephelyei, szerintem így is az amerikai helyszínek "megtervezése" jár a legkevesebb költséggel (és energiával.)
"There she is, Liberty City... The land of opportunities..." - Hossan
"(...) history... It's all lies. It says Hitler killed himself and that we nuked Japan." - Toreno

GTA Vice City - 100% (2017)
GTA San Andreas - 100% (2017)
GTA IV Complete edition - 100% (2013)
  • 2017. 04. 16. 20:24
dani.szentgali
Fejvadász
Ez is egy szépen levezetett, ésszerű teória. :D
  • 2017. 04. 16. 20:56
Rockstar69
Főzelékes Feri
Luszie írta:
Sok esetben azért játszódnak Amerikában a GTA részek (többnyire), mert az amerikaiak nagyon jól tűrik a negatív kritikát... :D Belőlük lehet olyan értelemben hülyét csinálni, hogy relatíve kicsi perpatvar lesz belőle, vagy ha lesz is, tök más dolog miatt. Ha egy európai ország lenne a helyszín (Franciao., Mo., akármi más..), akkor az ottani kultúráról és emberekről kell görbe türköt állítani.. (Persze, nem is azt mondom, hogy a GTA világa leképezi az átlag amerikait, szimplán csak arra célzok ezzel, hogy ők sok mindent lenyelnek.) Ez e fajta dolog pedig nem hiszem, hogy jól sülne el. Plusz nyilván a saját környezetüket sokkal inkább ismerik. Lehet, hogy egy európai ihletésű játékba beleraknának néhány olyan poént, easter egg-et, ami a készítőknek vicces, nálunk meg felháborodást váltana ki.
Az meg persze megint csak eléggé evidens, hogy hozzájuk térben is az van a legközelebb. Bár a R*-nak világszerte vannak telephelyei, szerintem így is az amerikai helyszínek "megtervezése" jár a legkevesebb költséggel (és energiával.)

A Rockstar North (ahol a GTA-t fejlesztik), Skóciában van. Egyébként nem a kritika tűrés a lényeg, hanem hogy amerikát mindenki ismeri. Pl lehetne a csigaevők elé görbe türköt tartani, de kb senki nem értené, így nem igazán lenne poén.
Gyenge napok vannak...
  • 2017. 04. 17. 17:28
Luszie
Mackós
Valóban, ez (is) jogos.
"There she is, Liberty City... The land of opportunities..." - Hossan
"(...) history... It's all lies. It says Hitler killed himself and that we nuked Japan." - Toreno

GTA Vice City - 100% (2017)
GTA San Andreas - 100% (2017)
GTA IV Complete edition - 100% (2013)