Általános társalgó

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 17. 16:39

dani.szentgali írta:Luszie: Én csak egyszer játszottam végig anno a játékot, de arra határozottan emlékszem, hogy én is Francis-t lőttem le szinte habozás nélkül. Derrick is egy alattomos bűnöző, de vele nem volt annyi bajom. Meg ugye korábban (vagy később?; nem emlékszem már kronológiailag melyik van előbb...) vele meg Packie-vel raboljuk ki a bankot, és a küldetés végén Derrick-et elkapják és bezárják az utolsó, harmadik nagy szigeten az acter-i fegyházba. A korrupt zsarukat meg sose bírtam, talán a korábbi, San Andreas-os rossz emlékek miatt utálom őket kapásból, de azt tudom, hogy nem gondolkoztam sokáig abban a küldetésben, amiben célba vettem és lelőttem Francis-t.
Nem, tévedsz. Derricket nem zárják börtönbe, hanem egy Aiden O'Malley nevű öregembert. Ezt a férfit kell majd kiszabadítani egy konvojból, utána pedig megölni. Tessék:
http://gta.wikia.com/wiki/Aiden_O%27Malley
http://hu.gta.wikia.com/wiki/Aiden_O%27Malley

Egyébként régebben én is mindig Francist nyírtam ki, de miután újrakezdtem a GTA IV-et a GTA V megjelenése előtt, azután végig Derricket öltem meg. :P És most a legtöbb GTA IV-es mentésemben Derrick van meghalva, nem pedig Francis. Nem is tudom, miért. Valamiért megkedvelhettem Francist. Kár, hogy nincs benne a GTA V-ben. :(
Egyébként valószínűleg az a kánoni/valós döntés, amikor Niko Derricket ölte meg, mert Packie említi a GTA V-ben, hogy Derrick halott. Mondjuk, ezt azt is jelentheti, hogy Niko Francist lőtte le, de akkor Derrick 2009 és 2013 között halt meg a drogok miatt. Mindegy, ez csak egy kis érdekesség volt.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 08. 17. 22:28

Akit a harmadik szigeten lecsuknak az Gerry. Ő az aki az utolsó küldetéseit a sittről adja. Amúgy meg mindig azt a tagot kell kinyírni amivel a legjobban járunk. Nehogy már érzelmi alapon döntsünk. :D
A Blood Brothers esetén Derrick kinyírása a legjövedelmezőbb. Mint ahogy a The Holland Play esetén Playboy X kinyírása.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 08. 17. 22:50

Pont, hogy érzelmi alapon érdemesbb dönteni. Kit érdekel az a pár ezer dollár (amit nem költhetsz semmire), vagy az hogy egyszer lezárhatod a körözésed? A ház jó dolog, de ott meg egyértelmű a döntés anélkül is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 18. 10:58

NikitaDragovich: Ezekszerint akkor én emlékeztem rosszul. :D Köszi a korrekciót, csak nem vagyok mindig képben a GTAIV-nél, mert sokat játszottam vele anno, de inkább szabadon ökörködtem a küldetések meg a sztori helyett, szóval nem igazán tudom a dolgokat. :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 08. 18. 21:00

Érdemesebb?? S mi az érdem ilyenkor? Lelki megnyugvás? Hallelujah! Another Soul Saved! :D
Ez itt a gta. Nem az a lényeg hogy hasznos-e a jutalom vagy nem. Énse használtam őket semmire. Az a lényeg hogy legyen. Nade mindegy ahogy Érzed. :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 08. 18. 22:54

Az, hogy egy olyan karaktert hagysz életben, akit érdemesebbnek tartasz rá, vagy szimpatikusabb számodra. A fejlesztők is ezért rakták bele, meg a jutalmakkal ugye plusz dillemák elé állítanak. Nem ttudom mit nem lehet ezen megérteni. Úgy llátszik ez is olyan, mint például az evés. Valaki csak azért eszik, hogy ne legyen éhes, valaki meg élvezi is. Úgy látszik te inkább az előbbi vagy. Az oké, hogy te úgy állsz hozzá a GTA-khoz, mint valami matek példához, hogy megnyugtasd magad, hogy kiszedtél minden semmirevaló jutalmat, de attól még nem kéne kiröhögni azokat, akik beleélik magukat a játékba és érzelmi alapon döntenek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 19. 08:39

NikitaDragovich írta:
dani.szentgali írta:Luszie: s végén Derrick-et elkapják és bezárják az utolsó, harmadik nagy szigeten az acter-i fegyházba. .
Nem, tévedsz. Derricket nem zárják börtönbe, hanem egy Aiden O'Malley nevű öregembert.
Az valóban nem ő..de a story előtt volt dutyiban, arról mesélt egyébként.. két társát beköpte, és így felmentették. Ezen kívül egyébként nem sok rosszat tudnék mondani a számlájára..Ráadásul mindig nagyon emberien beszél, mondogatja, hogy megbánja amit tett... ehhez hasonlók. Francis szájából és tetteiből csak az alattomosság és gerinctelenség érzékelhető.

Mivel sokszor játszottam végig a játékot, ezért mindkettejüket megöltem már párszor.

Nemohalacska írta: Amúgy meg mindig azt a tagot kell kinyírni amivel a legjobban járunk. Nehogy már érzelmi alapon döntsünk. :D
A Blood Brothers esetén Derrick kinyírása a legjövedelmezőbb. Mint ahogy a The Holland Play esetén Playboy X kinyírása.
Jó, ez jogos. Bár ennek ellenére a Blood brothers-ben én többnyire Francis-t öltem meg. Derrick halála nem ad annyival többet, hogy mérlegelés után azt válasszam.. Jobb kapcsolat Packie-vel? Vicc... Magamtól is simán kimaxolom a dolgot. A 10/20k + a körözöttségi szint megszüntetése azért vagányabb... csak nem feltétlen ért annyit számomra.(mert így Francis életben marad)

A The holland play esetében nem kérdés, hogy Playboy X-t öltem meg. Többek között azért, mert egyik karaktert sem szerettem különösebben... és az, hogy Playboy megölésével szert teszek a kecójára, ( figyelembe véve, hogy nincs túl sok safehouse a IV-ben) ez az egyik legnagyobb szerezhető jutalom az egész játékban. Ezért nyilvánvalóan logikus azt választani. Persze volt, amikor Dwayne-t öltem meg... de abban a mentésben kifejezetten hiányzott az a +1 apartman.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 08. 19. 10:00

A The Holland Play-nél nem volt nagy dilemma, mivel PlayBoy X egy kígyó.
Gyenge napok vannak...

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 08. 19. 12:16

Amúgy a játék valamilyen szinten tudatja, hogy Niko számára mi a morálisan "helyes" döntés. Pl Playboy-t szemből lövi le, Dwayne-t pedig hátulról, a fejét is elfordítva. A Blood brothers utáni temetéses küldetés átvezetőjében pedig Niko Derrick mellé ül le, ha pedig Francis él, messze elkerüli a templomban és átül máshova.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 19. 12:24

Rockstar69 és Luszie: Persze, Playboy kinyírása sokkal jobb a háza miatt. Mondjuk én még elég zöldfülű gamer voltam, amikor ezt a Holland Play küldetést csináltam a GTAIV-ben, és nekem valamiért Playboy X megölése sosem sikerült, túl sokan vigyáztak rá és mindig kinyírtak vagy elmenekült. Szóval, miután negyedjére-ötödjére elcsesztem Playboy-t, akkor úgy döntöttem inkább megölöm Dwayne-t, az elsőre meg is volt. Csak aztán később jöttem rá, hogy érdemesebb lett volna többször próbálkozni Playboyjal, mert megkaptam volna a luxuslakosztályát. Végül nem kezdtem újra a játékot soha, de megtaláltam a módját, hogy bejuthassak abba a kecóba, hiszen helikopterrel simán fel lehetett repülni a ház hatalmas teraszára, ahol volt a jakuzzi, meg a lakás ajtaja is nyitva volt, TV-zni is lehetett meg minden, csak ugye menteni meg ruhát váltani nem.

MateL: Ez érdekes. Erre nem is figyeltem fel. Az mondjuk biztos, hogy a GTAIV-ben zseniálisan alkották meg a sztoriban ezeket az érzelmi reakciókat, helyzeteket. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 19. 12:46

Egyébként azt tudtátok, hogy eredetileg Ray Boccinót vagy Phil Bellt is meg kellett volna ölni? A játék bétájában kiválaszthattad, hogy Rayt vagy Philt ölöd meg, hasonlóan Playboy X-hez, Dwayne-hez, Francishez és Derrickhez.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 19. 13:01

NikitaDragovich: Újabb érdekesség, amiről még csak nem is hallottam. :D :P :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 19. 13:42

MateL írta:Amúgy a játék valamilyen szinten tudatja, hogy Niko számára mi a morálisan "helyes" döntés. Pl Playboy-t szemből lövi le, Dwayne-t pedig hátulról, a fejét is elfordítva. A Blood brothers utáni temetéses küldetés átvezetőjében pedig Niko Derrick mellé ül le, ha pedig Francis él, messze elkerüli a templomban és átül máshova.

Igen, ezekről személy szerint tudtam.
Hasonló a helyzet a két befejezésnél is: egyértelműen kiderül, hogy akármit teszel, Dimitri az ádáz főellenség, Pegorino "csak" túl sok rossz fát tett a tűzbe.. Ezért egyértelműen az a hatásosabb befejezés, ahol Dimitri-t kell lelőni Happyness Island-en. Az alapból is egy jobban felépített cselekményszál, több előtörténete van a két karakternek..
Másfelől a Pegorino-s befejezés "töltelék jellege" ott is érezhető, hogy a bosszú-t választva Kate hal meg, aki ugye tized annyira sem értékes és emocionális szempontból fontos karakter, mint Roman. Oké, Niko mindkettőt nagyon a szívére veszi -ami érthető- de a két személy elvesztése szerintem teljesen más mélységű fájdalommal járhat.

Mindezekből adódóan kifejezetten látszódik, hogy az "eredeti/szándékolt" befejezés az mindenképpen az Alku és nem pedig a Bosszú.

De ezekre csak akkor jön rá az ember, ha megnézi az átvezetőket. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 08. 19. 16:12

By the way, lehet már elég sokszor említettem, de hát legyen sokszor+1, szóval én is a bosszút választva megöltem Dimitrit, majd meghalt Kate, viszont a játék után számomra Kate ugyanúgy elérhető volt és bármikor elvihettem, bárhova. Ami azért eléggé érdekes. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 19. 16:54

Érdekes bug. Mondjuk sajna sok haszna nem volt a dolognak, lévén, hogy a csaj így is úgy is távolságtartó marad. :( :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése