Általános társalgó

Eszmecserék a második Sony exkluzív részről.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 13. 22:06

Nem igazán bírnák el a mai telefonok, szerintem még várni kell rá jópár évet.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 11:01

Hát azért szerintem a csúcskészülékek már nem állnak olyan nagyon messze attól, hogy elvigyék a 12 éves GTA IV-et. Gondolj bele, mindegyikben van már jókora RAM meg erős proci is, szerintem egyáltalán nem állunk annyira messze attól, hogy a GTAIV elérhető legyen telefonokon is. Ahogy a fentebb belinkelt videó is erről árulkodik. Szerintem itt az a kérdéses, hogy a Rockstarnak megéri e vagy semi. Illetve nyilván az is, hogy vajon az a céljuk, hogy egy korábbi platformoknál jóval szebb minőségű játékot akarnak e kiadni, mert ha igen, tehát überelni akarják a régi konzolokon látott színvonalat telefonon, mint ahogy azt az összes eddigi telefonra feljavított GTA-nál csinálták, akkor ahhoz még tényleg kell éveket várni, viszont a teljesen original, 12 éves GTAIV-et már elbírnák a legmagasabb árkategóriában mozgó, ezzel pedig a legerősebb hardverrel rendelkező telefonok. Szerintem legalábbis. ez egyébként a belinkelt videón is látható. Én sokkal inkább arra vagyok kíváncsi, hogy a Rockstar mikor unja meg a magánakciót, és mikor csap le szerencsétlen kísérletező modderekre. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 14. 11:32

Dani, a GTA III, a VC és a GTA SA is borzalmasan fut a telefonokon. :) Ez az értékelésen nem biztos, hogy egyértelműen látszik, de ez nem is lényeges. Azért nem rossz egyik rész értékelése sem, mert jó játékról beszélünk, de egyiket sem telefonra tervezték.
A telefonok akksija nem bírja, sokszor maga a játék is lefagy.. Az irányítás is kényelmetlen. Plusz nem hinném, hogy hozott nekik annyi pénzt, hogy megérje további részeket kiadni erre a "platformra". Megannyi más platform van még, a telefonok alapvetően nem játékra valók.

Bátyám megvette a GTA III-at meg az SA-t is az akkori piacvezető telefonjára. Az SA állandóan kifagyott, a III-al is voltak problémák... Szerintem ezt nem kell erőltetni. Ha ezeknél a régi játékoknál is ekkora problémák voltak, ne várjuk el azt, hogy egy IV majd zökkenőmentesen fog működni. Hiába erősebbek a mai telefonok, nem erre vannak kitalálva.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 14. 11:44

Persze, van ebben valami, de azért manapság bőven kapni olyan telefont, amin simán elfutnak ezek a játékok. Szóval nem tudom, mi lehetett a bátyád telefonjával. Szerintem az nem igazán lehet akadály, ahogy szerintem eddig sem volt, hogy hardverben eléggé erősek legyenek a telefonok ezekhez a játékokhoz. Én eddig úgy vettem észre, hogy egyik GTA sem fagyott ki telefonon. Viszont az akksi és irányítás részével abszolút egyetértek. Tényleg borzalmas mindkettő. Persze, tény hogy nem feltétlenül telefonokra lettek kitalálva ezek a játékok, de láthatod, hogy mégis elfutnak és árulják is őket, játszanak is velük... szóval, ez nem feltétlenül igaz teljesen. Ráadásul a telefonos gaming ipar is folyamatosan fejlődik, szóval én azt mondom, hogy bár az irányítás és az akksi miatt tényleg az okostelefonok a legutolsó platform, amiken az ember GTA-zik, azért várjuk ki a végét, mert egyre többen használják egyre komolyabb játékokra a telefonjukat, amelyek szintén egyre erősebbek, fejlettebbek. Majd meglátjuk. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 14. 22:00

Az akksit nekem is húzta mindegyik GTA, de más gondom nem volt velük.

Ettől függetlenül a GTA IV-et továbbra sem bírnák el a mai telefonok, amit te is linkeltél, ott nincsenek gyalogosok meg más járművek az utakon, ráadásul csúnya is. Egyébként a komplexebb harcrendszer meg fizika miatt szerintem még élvezhetetlenebb lenne, mint a 3D-s részek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 15. 10:25

Ja, ebben van valami. Hát nem tudom, majd meglátjuk. Szerintem olyan nagyon sokat már akkor sem kell várni. 1-2 év, beáll a minimum 8GB RAM standard, az erős procik és grafikus egységeg, és már kész is. Egyébként azért érdemes belegondolni, hogy az utóbbi 3 évben is mekkorát fejhlődtem hardveresen is a telefonok. Pl. ahogy Judit is írta, a bátyja több éve még csúcstelefonján nem volt élvezhető egyik telefonos GTA sem, míg egy idei csúcstelefon kb. megeszi reggelire max beállítások mellett. Szóval emiatt én úgy gondolom, hogy annyira sokat már nem kell várni az olyan telefonokra, amelyek gyalogosokkal és szebb grafikával is elviszik a GTAIV-et. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 05. 19:34

dani.szentgali írta:
2021. 01. 05. 13:23
Jobb a hangulata, nincs idegesítő GTA Online, számomra érdekesebbek voltak a karakterek, nem egy kiaknázatlan szar a pálya 3 heggyel, hangulatosabb zenei felhozatal a rádióban, Phil Collins fellépés, ingatlan rendszer sokkal jobban tetszett ott, bandák nemcsak úgy voltak hanem volt szerepük is, Pablo Escobarról elnevezett reptér, vicces és aranyos Domestobot-os küldetés ("Domestobot Likes Cleaning" :D , meg úgy nézett ki a robot kicsit, mint WallE vagy hogy kell írni xd ), Lance Vance, és tudtommal PSP-n itt is volt egy visszafogodtabb, de így legalább nem túltolt Online rész.
Hát igen, kétségtelen, hogy a térkép jól ki van aknázva. Egyrészt pici nagyon, másrészt meg 2x is felhasználták. :D

Az ingatlan-rendszer a VCS egy nagy gyengesége egyébként. Meg... a bugok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 01. 05. 21:30

Szerintem alapvetően jó lenne az ingatlan-rendszer, csak azzal cseszték el, hogy túl sok van belőlük és túl körülményes a megszerzésük. Konkrétan ha megszerzet az egyiket, instant megtámadják valamelyiket.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 01. 06. 11:51

Szerintem teljesen jó volt az ingatlanrendszer, én élveztem. De kinek mi. A térkép meg valóban nagyon kicsi, de inkább legyen kicsi és jól kihasználva, mint egy teljesen kihalt, 3 unalmas és szinte élettelen hegységből álló terület.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 06. 12:00

Hát azért én ezzel nem értek egyet... Ma már sokakat nem kötne le egy akkora térképpel rendelkező GTA, mint egy VCS. Kitolják a story-t, esetleg kitolják 100%-ra is. De furikázni nem nagyon van benne értelme, mert az utcákat biztosan jól fogod ismerni a játék végére.

Easter eggeket lehet keresgélni esetleg. Meg gyilkolászni, de ezekben a régi részekben, ahol ráadásul még a térkép is pici volt, a játék kijátszása után már nem szivesen tér vissza az ember. Nincs miért. Lehet, ezt csak azért mondom, mert már rengetegszer kitoltam ezeket a játékokat.. de mégis azt gondolom, egy nagyobb bejárható terület lassabban megunható. Főleg, ha változatos.

A GTA V-ben a story után a térképen még elég sok minden van (az easter eggeken kívül is), és ha a 100%-ot nézem, akkor nincs is rosszul kihasználva a térkép, mert mindenhova el kell menni nagyjából a gyűjtenivalókért. Ráadásul story módban a hegyi vidék sem kihalt, hiszen ott vannak az állatok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 01. 06. 15:26

Luszie írta:
2021. 01. 06. 12:00
Hát azért én ezzel nem értek egyet... Ma már sokakat nem kötne le egy akkora térképpel rendelkező GTA, mint egy VCS. Kitolják a story-t, esetleg kitolják 100%-ra is. De furikázni nem nagyon van benne értelme, mert az utcákat biztosan jól fogod ismerni a játék végére.

Easter eggeket lehet keresgélni esetleg. Meg gyilkolászni, de ezekben a régi részekben, ahol ráadásul még a térkép is pici volt, a játék kijátszása után már nem szivesen tér vissza az ember. Nincs miért. Lehet, ezt csak azért mondom, mert már rengetegszer kitoltam ezeket a játékokat.. de mégis azt gondolom, egy nagyobb bejárható terület lassabban megunható. Főleg, ha változatos.

A GTA V-ben a story után a térképen még elég sok minden van (az easter eggeken kívül is), és ha a 100%-ot nézem, akkor nincs is rosszul kihasználva a térkép, mert mindenhova el kell menni nagyjából a gyűjtenivalókért. Ráadásul story módban a hegyi vidék sem kihalt, hiszen ott vannak az állatok.
Szerintem a GTA5 területe hiába nagy, olyan egyhangú, hogy ezt ugyanolyan hamar megunom, mint a kisebb VC térképet. Oké, a város még hagyján, de a vidék borzasztóan unalmas és kiaknázatlan. Pedig mindkét Red Dead játékban, sőt, ha a creepy feelinget nézem akkor még a San Andreasban is sokkal sokkal izgalmasabb és érdekesebb volt a vidék, minden szempontból. Ezekben legalább volt egy-két kunyhó vagy faház, ahová be lehet térni, meg lehet vizsgálni, esetleges legendákat hozzájuk kötni, ami megint csak izgalmasabbá teszi a játékot. Talán a víz alatti rész a néhány ronccsal kárpótol valamelyest, de számomra a szárazföldi területek nagyon gyengék és kiaknázatlanok a GTA5-ben, szóval ebben (sem xd) értünk egyet. Állatokból meg egyáltalán nincs sok, max. a PS4-es vízi élővilágot lehet említeni, meg 1-2 kisebb kutyát vagy macskát a városban, de ennyi. A hegyen van max. egy puma, az meghal egy pillanat alatt, meg simán észre lehet venni a kopár tájon, aztán még csak a meglepetés ereje sem teszi izgalmasabbá a támadását. Abban viszont igazad van, hogy egy nagyobb terület nem megunható, vagy legalábbis nem olyan hamar, HA és AMENNYIBEN ki van használva. A GTA5-ben nincs. Így viszont még a kisebb VC is izgalmasabb szerintem, mint 3 kopár hegyen baktatva találkozni egy pumával. De hát kinek mi. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 06. 15:39

De te nem vitted ki 100%-ra a játékot, így nem tudhatod, mennyire van kihasználva, és mennyire nincs. Ha kitoltad volna, akkor valamennyit változna a véleményed. Hiszen azok a feladatok pont arra vannak, hogy az egyébként felfedezetlen helyekre is elmenj. Kétségtelen, hogy jobban is ki lehetne használni a területet, de nem megalapozott úgy véleményt formálni a "kihasználtságról", hogy egyébként azokat az opciókat ki sem használtad, amik pont a különböző helyszínek felélénkítésére szolgálnak.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 01. 07. 21:28

Hát nem tudom Judit, engem pár felvehető random tárgy nem izgat annyira, hogy bármennyivel is színesebbé vagy változatosabbá tegye a térképet. Arról nem is beszélve, hogy anno Xboxon a levél darabokat összeszedtem, tehát láttam a helyszíneket. A víz alatti helyszínekkel kapcsolatban igaz az, hogy az elrejtett cuccok jobban felfedik, hogy valójában mennyire változatos, a szárazföldieknél viszont én ezt egyáltalán nem tapasztaltam. Számomra a területkihasználás nem abból áll, hogy egy unalmas, gyűjtögetős küldetés tárgyait oda helyezik random helyekre, hanem ami pl. az RDR2-ben is van, rejtélyes kunyhók, erdőségek, elhagyatott házak, bányák, kabinok stb. Szóval értem, amit mondasz, de mivel alapból nem szoktam gyűjtögetni, így nálam nem ez határozza meg a változatosságot. Vagy inkább úgy mondom, hogy igazat adok neked, de nekem nem ezektől lesz változatosabb és kihasználtabb a térkép, hanem a két RDR játékban meg mondjuk a San Andreasban tapasztaltak miatt. Sokkal inkább az olyan izgalmas, rejtélyes helyszínektől, amiből a GTA5ben elég kevés van, pl. a Chiliad hegyen az ábrák, vagy az a csak PS4en meg újabb verziókon elérhető bánya. Na, ha ilyennel lennének tele a hegyek, lenne több erdő, barlang stb, akkor számomra is kihasznált lenne a térkép, mivel azonban én többnyire teszek a trófeát adó felvehető cuccokra (ha tudni akarod, RDR2-ben is leszartam), így ez nem érdekel, illetve mint mondtam a leveleket egyszer összegyűjtöttem és túl izgalmas és egyedi, változatos helyszínbe nem igazán akadtam eközben. Úgyhogy egy szó mint száz, nekem az a változatos és érdekes, amit egy RDR2 vagy SA tud nyújtani, és ebben a GTA5 szerintem durván gyengébb.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 01. 07. 22:14

Szerintem az összes GTA-ban alapból hülyeség a gyűjtögetés. Szerintem nincs olyan ember, aki magától összeszedné az összeset leírás nélkül, ha meg begyűjtesz mondjuk 32-őt az 50-ből, annak meg semmi értelme. Sokkal jobb, ami a 2 RDR-ben, hogy van egy térkép, ami alapján te is kitalálhatod, hogy hol van.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 08. 10:32

Dani: Sok ilyen van a GTA V-ben is, csak nem tudsz róluk.
Feri: Igen, bár mostanában már kezdenek ráállni arra, hogy a gyűjtenivalóknak értelmet is adnak. (pl.: Kapcsolódik hozzá egy storyline). Úgy már nem olyan vészes.

A régi GTA-kban még nem volt ilyen. Max pénzt lehetett a gyűjtenivalókért kapni, meg esetenként valami fegyvert/ruházatot, ha ki lett gyűjtve minden.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése