Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 16. 13:43

Na, most jut eszembe, hogy nem nehéz pénzt szerezni. Én lóversennyel szedtem össze 250 000 000 dollárt. Annyi, hogy a Los Santos felett lévő kis faluban mentesz egyet. A szomszéd faluban meg ott van a fogadóiroda, amit Catalinával is ki kell rabolni. Mentés után elmész oda, felrakod a pénzed a legesélytelenebb lóra és ha nyersz mentesz, ha nem újratöltöd.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 16. 18:54

Jó ötlet, majd kipróbálom.. :)

Szerk: Beleuntam. Az uccsó küldi viszont megdobott az ezred részével (nem röhög :D ), szóval már nincsenek is pénz problémák. (na jó, ne túlozzunk, van 60k-m, így hogy megvettem minden ingatlant :D ) De azért megnyugtató, hogy "pénzes" tevékenységek még csak most jönnek: kaszinórablás, export, stb..

Szerk: Azóta 700k felett vagyok, és az export fele, illetve a kaszinórablás, fényképezgetés még hátravan. Boldogság. *.*
Nem mintha annyira számítana.. ha kivittem 100%-ra, úgy sem fogok már venni semmit sem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 01. 19. 11:01

Tegnap játszottam a SA-val.. csodás nosztalgiázás volt. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 15:53

PC-n játszottál vele? :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 16:16

Gonzales írta:Tegnap játszottam a SA-val.. csodás nosztalgiázás volt. :D
Lassan 100%-on vagyok, de még mindig olyan jó érzés játszani vele.. Ez a feeling. Igazából leírhatatlan.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 16:23

Látod, épp ezért kell kipróbálnod hozzá azt a "DLC"-t, amit még a napokban küldtem. Hidd el, élvezni fogod. Feldobja a San Andreast, és az utolsó küldetés után tiéd lesz Woozie kaszinója. :D Ugyanúgy játszhatsz az alapjátékkal, csak annyi lesz a különbség, hogy a térképen meg fognak jelenni új küldetésikonok és néhány újfajta melléktevékenység. Én a helyedben kipróbálnám, főleg azért, mert a küldetések nagyon izgalmasak! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 16:28

Áhh, neeeem. Én az a fajta vagyok, aki etéren csak az eredetit preferálja. Nem szoktam modolt játékokon tolni. Kitolom az SA-t, és majd a lehetőségeimtől -és persze szabadidőmtől- adódik, hogy belekezdek-e egy másik részbe, vagy egyelőre másra fókuszálok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 16:32

Hát te tudod. Pedig csak annyi lett volna a változás, hogy kaptál volna Las Venturas területére 10 új küldetést meg sok rampage-t. Persze megértem a döntésedet, én viszont kipróbálom majd, hogy ha befejeztem a III-at és a Vice Cityt. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 16:34

Ahogy érzed. :) Én nem érzem sajátomnak ezeket a dolgokat.

(VC-ben, III-ban amúgy is van elég őrjöngés. Majd ott bepótolom a dolgot. :lol: )

Szerk: Belehúztam. Már csak ennyi van hátra:

-versenyek (LV-repülős-2 db kell)
-Áruszállítás teljesítése (még 4 küldetés)
-50 fénykép készítése (San Fierro- 45 db kell)
-Chiliad versenyek (Scotch Bonnet Yellow Route, Birdseye Winder Yellow Route, Cobra Run)

:cool:

...és ez a sok sz*r még 3%-ot sem ér. :( :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 21. 10:17

(Bocs már megint...)

Az érzés, amikor fogalmad sincs, a hydrát hogyan kell surranó módba rakni laptopon... :D (és interneten se találod meg a választ -ami valljuk be, megdöbbentő)



Kép

(Elég unalmas volt, mit ne mondjak. :D )

Szerk: Ha teljesítesz minden versenyt, további 1 MILLIÓT kapsz. (Ez eléggé elkerülte a figyelmem.) Kissé illogikus, nem volt ez annyira nehéz... De azért köszi R*. :D


Szerk2: Na végre. :) Majd írok a játékról egy kis összefoglalót...van mit.
(Az órák számáról egyébként látszódik, hogy így is eléggé "sekélyesen" játszottam a játékkal.)

Kép
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 21. 14:42

Gratula!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 21. 14:44

Luszie: Ügyes vagy, gratulálok! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 21. 17:01

Gratulálok, Luszie! Tényleg ügyes vagy. Szerintem a San Andreas a legnehezebb GTA-játék a 100%-os végigjátszás terén, de te megcsináltad. Ügyes! ;)
Amúgy nekem 300 nap telt el a játékban, mikor 89%-nál voltam. Nálad pedig 161 nap telt el. :D Úgy látszik, én jobban kihasználtam a játék adottságait. Direkt lassan csináltam mindent. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 21. 17:55

Ez azért 161 nap egyébként, mert a 4 sárkány kaszinónál sok napot mentettem, hogy legyen elég fegyverem bizonyos küldetések előtt. (ti. ott valamiért mentés után egyből ott vannak újra a fegyverek, míg a többi helyen nem... így ott tudtam magam megszedni igazán "ingyen fegyverrel".)

Én amikor játszottam, csak "hasznos" dolgot csináltam, ami %-ot ad. Semmi "lazulás". :) Csak a 100% volt a cél. (Mivel suli miatt igazából másra nem volt időm.)

Egyébként köszönöm mindenkinek.

A IV-nél nehezebb volt ez a 100%, de ez sem teljesíthetetlen. A kihívások közül az NRG kissé problémás, meg a Chilliad-ból az utolsó... a többi teljesíthető akár első próbálkozásra is.
(Bár megjegyezném -és ez sajnos a teljesítményemet alacsonyítja- hogy az SA van annyira bugos, hogy a legnehezebb mellékfeladatokat meg lehet csinálni minden erőfeszítés nélkül. :D Mivel tudtam ezekről a kiskapukról, így sokat ki is használtam a játék során...de egyébként küldetéseknél is vannak ilyen "kibúvók", amiket ha használsz, és leleményes vagy, sokkal könnyebb lesz a játék.... és megjegyezném: elég sok ilyen kiskapu van.)

Ha már elkezdtem írni a kommentet, lehet "beszámolót" is írnom kellene... Hát, nem tudom hol kezdjem. (Összevisszaság lesz, elsősorban azt írom le, ami eszembe jut.)

Először is: a GTA SA filmet még mindig nem néztem meg,(így a story-t csak nagy vonalakban tudom).. így a story persze nem nagy szám, és sok helyen nincs is értelme.. De ettől függetlenül szeretjük az SA-t, mert hihetetlen nagy game.
A 100% kijátszásánál észrevettem, hogy hihetetlen jól ki van használva a játék legtöbb adottsága. Így pl mire eléred a 100%-ot, elég valószínű hogy a legtöbb képességed maxon lesz. (Itt persze olyanokra gondolok, amelyeket használni is kell a 100% eléréséhez: tüdő kapacitás, biciklis, repülős, autós, stb képesség...) Továbbá a játéktér minden területét megismered...mert fokozatosan kerülsz egyik helyről a másikra. Ezért is pirospont ennek a résznek.
Nyilván egy bő 10 éves játékról beszélünk, de az azért eléggé észrevehető, hogy az AI nem túl okos. :D Vezetni pl egyáltalán nem tudnak (hááát, vannak dolgok amik még az V-ben is megvannak, nem? :P ) , és sokszor abszolút az ellenkezőjét csinálják, mint ami elvárható lenne tőlük. Sweet-tel is elmegyünk banda háborúzni...mit csinál? Néz rám, és magyaráz...Kössz, bro. -.- :D
A vállalkozások és a hozzá kapcsolódó küldetések jópofák, változatosak. (pl A bánya küldetései hihetetlen betegek... :D ...Bár a belőlük befolyó néhány ezer zsetonnak sok értelme nincs.. nem tudom ki járja be az egész térképet azért az xy összegért.)
A játék másik nagy előnye, hogy borzasztóan következetes: mindenféle gyűjtögetés direkt úgy lett kitalálva, hogy te akkor csináld meg, amikor az adott városban tartózkodsz.. Mivel az SA-ban eléggé drága dolog Ammu-Nation-ből fegyvert venni, ez egy szándékolt "könnyítés" a játékban. LS-ban ott a greffitizés (egyből tök jó fegyverek, akár már a legelején); SF-ban ott vannak a fényképek (hát én ezt nem csináltam meg egyből, mert felhúztam magam rajta, így csak utólag csináltam meg, de azt meg is érzi az ember.. Kód nélkül ezekre a "könnyítésekre" picit rá vagy utalva, ha nem akarsz plusz mellékküldetéseket csinálni. LV-ban meg a patkók. Ha nincs pénzed, ezer féle dologgal lehet gyűjteni.. osztrigázás, stricizés, minden... szóval nagyon ki van találva a játék.) Ha már az Ammu-Nation-re kitértem: Kicsit logikátlan, hogy megveszel egy fegyvert mondjuk 2000$-ért, és a következő ugyanolyan fegyver szintén ennyibe kerül. Nem éri meg SA-ban fegyvert venni, mert a készítők még nem gondoltak a "lőszer" fogalmára. :D Mindig a fegyver teljes árát fizetnéd, ami borzasztó sok pénz. Ha cheatelsz, nem tűnik fel, de ha nem...rámehet a gatyád, ha nem mérlegelsz kellőképpen.)
A gyűjtögetős feladatok közül utólag a patkós rész volt a legborzasztóbb. Ahhoz, hogy ne kelljen folyton visszajárnod SF-ba vagy LS-ba, elengedhetetlen, hogy már LV-ba kerülésed után elkezd csinálgatni a gyűjtögetést. Igen ám, de ilyenkor még se jetpack, se semmi. (Ha valaki nem akar annyit szenvedni mint én, tolja le Toreno összes repülős küldetését, hogy legyen egy elérhető példány a reptéren.. én még enélkül toltam. Sőt, még a repülősiskola sem volt kész. :D Azé' volt szenvedés..) Az 50 patkóból kb 10-15 eléggé sunyi helyen van (kedvencem ez itt: http://www.gta.cz/data/eng-sanandreas/m ... vy/P13.jpg ) Persze jetpack-kel meg nagyon könnyű..de ha "túl korán" állsz neki, akkor eléggé időigényes tud lenni. Itt pl azért szenvedtem.. Repülővel nehéz volt landolni ezen a táblán, de megoldottam.
A stadionversenyek izgalmasak és változatosak (a derbis kissé a szerencsén múlik, de az is jópofa volt.)
A küldetések egyébként nem nehezek... (így 21 évesen) A legtöbbet megcsináltam elsőre. A jutalmazási rendszer viszont érdekes. Megcsinálod az összes versenyt és kapsz 1 milliót, de ha kirabolod LV legnagyobb kaszinóját, azért csak 100 ezer jár. Érdekes ez. :D A küldetések nehézségi szintje is érdekes... elviekben a kaszinórablásnak pl nehéznek kellene lennie, de elég könnyen abszolválható, ugyanígy a "riot" nevű küldetés is. Cselesnek tűnik, de ha végighajtasz mindenhol, elsőre simán megvan.. és ezek az utolsó küldetések egyikei. (Viszont pozitívum, hogy az utolsó küldi kellően nehéz. -Persze az is meglett elsőre, de ha nem csinálom meg a mellékküldetéseket már a játék elején, meghalok ott jó néhányszor, a checkpointok ellenére is.) Küldetések terén sokkal könnyebb mint a IV. (Azért a IV-hez viszonyítok, mert az SA-n kívül még azt toltam ki 100%-ra...eddig.. :D ) Ott az AI eléggé kifinomult, így meg kell tanulni fedezékbe vonulni, és onnan is okosan lőni... SA-ban ez nem fontos. Sok küldiben felesleges fedezéket keresni: A gép úgysem céloz túl jól, plusz nem is kezdenek el lőni egyből...lehet észre sem vesznek...stb.) A küldetés, amikor el kell lopni Madd Dog "daloskönyvét" és az érnyákoknál kell rejtőzködni... hát nem rasszista húzás ez a játéktól, áááh...egy kicsit sem. :D Viszont nagyon szellemes. Ha már küldetésekről beszélünk, az összes kijátszott rész közül majdnem ez a legkönnyebb. (Talán csak az V überelte ezt.) A IV sokkal nehezebb (de már említettem ezt), VC és a III szintúgy. (bár illendő volna utóbbikat újrajátszani, hogy a kép reálisabb legyen... Arra viszont emlékszek, hogy a III kifejezetten nehéz. Több küldetést a R*-nak kellett megkönnyítenie, mert annyira nehézre sikerült összehozniuk.)
A játéknak persze megvannak a maga idétlenségei, (pl zsákutcából kifelé folyamatosan jönnek az autók, de nem tudjuk honnan... :D ) de tekintettel a játék korára és minőségére....ezen csak mosolyogsz egyet, és lopsz onnan egy autót. :D
Jutalmak terén az SA igen bőkezű, ezért szerintem már magában megéri megcsinálni a 100%-ot. Leginkább a Rhino és a végtelen lőszer miatt. A többi dolog engem nem annyira hatott meg. Nem úgy, mint a IV-ben, ahol egy jutalom van, és még az is bugol. :( Nem igazán motiváló..
Mint mindig, most is nagyon tetszik, hogy CJ-t itt totál szájízünk szerint alakíthatjuk. Persze ezzel most nem foglalkoztam annyira, nem ez volt a lényeg. (Anno régen már amúgy is végignéztem minden ruhát, tetkót, stb-t...Ez most nem volt létkérdés.) Viszont borzasztó pozitívum, hogy ebben ilyesmiket is lehet. Szinte érzed, hogy a karakter a "tiéd", ami egy GTA-ban igazából nem annyira fontos talán, de jó ha jelen van.

Összességében: nagyon változatos, élvezhető játék, hihetetlen légkörrel. Akkora örökzöld, hogy valószínűleg még a gyerekeim is ismerni fogják ezt a játékot, ÉS szeretni is fogják. :D (ami nagy szó egy játéknál.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 22. 12:29

Ezt a hosszú tesztet érdekes volt végigolvasni, amellett pedig tökéletesen egyetértek veled mindenben. :D Amúgy a 100% után lehet még csinálni valamit a SA-ban, vagy az is egy idő után unalmas lesz? Van bármiféle mellékküldetés pluszban a 100% után?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése