Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 03. 11:36

Én azt tankkal csináltam meg mindig, azzal a legegyszerűbb.

Nem tudom, de gondolom számít valamit.

Egyébként Overcooler-nél láttam egy olyan trükköt, hogy, ha motorról vagy bicikliről szállsz le, az ellenfelek sokkal nehezebben találnak el.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 03. 13:39

Úgy látom azt LS területén csak magas üldözöttséggel tudok szerezni, ami kb egyenlő az öngyilkossággal.

Azért köszi. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 08. 14:38

Bocsi a duplaposztért.. Másik SA-s topikban OFF lett volna.
NikitaDragovich írta:Azt a, te már San Fierrónál vagy? Hallod, jó gyorsan haladsz a játékkal! :D :o
Igazából arra jöttem rá, hogy a játék sokkal könnyebb, mint ahogy 6-7 éve emlékeztem rá. Ennek talán a legegyszerűbb oka, hogy azóta sokat fejlődtem... :D
Egyébként nem játszottam vele sokat. Amióta írtam a 3.-ai hsz-emet, azóta kb 2-3 órát játszottam (és ennek sem a teljes része volt küldizés.) Szóval olyan 2 óra játékkal (ha minden sikerül elsőre, mert kb minden sikerült), akkor Los Santosból el lehet jutni San Fierro-ig is. Persze Los Santosban akkor már készen volt olyan 8-10 küldi, tehát közel voltam a vidékre kijutáshoz.... De tényleg nem egy nagy was ist das. A küldetések egyetlen "nehézsége", hogy sokszor a térkép másik végére kell elmenni... Az tud időigényes lenni. De sok küldetés, amit régen csak sokadjára tudtam megcsinálni, most elsőre sikerült. (Kivétel a "the wrong side of the tracks", mert az csak másodjára, de annak az egynek "megbocsájtom", mert a sikeresség inkább Smoke-on múlik, mintsem rajtam.)

Kedden tudom újra folytatni a story módot... Addig nem igazán. De most eléggé felcseszett ez a fényképezgetés.. Meg azok tűnnek a nehezebb falatnak, amik alapból könnyűek voltak régen. :D A "nehezeket" meg rendre abszolválom elsőre.
Mondok pl-t:
Az autósiskolában az első feladatot nem tudom megcsinálni. Egyszerre nyomom a gázt és a féket, aztán meg a kanyarodást.. De valahogy nem sikerül eltalálni a megfelelő ütemet, szóval az ott még jó szenvedés lesz.
A fényképeket meg azért akarnám megcsinálni, mert eléggé le vagyok égve, azokért meg elég sok pénz járna (105.000$ ,nem beszélve a respawnolódó fegyverekről..) Mentőzni, taxizni, stb-zni nincs kedvem, mert hihetetlen unalmas volt már a kötelező szinteket is megcsinálni. Persze ha a játék a későbbiekben úgy hozza (és valószínűleg úgy fogja, mert mire kijutok a sivatagba, biztos nem lesz 80000$-m a repülőtérre, már látom előre) akkor kénytelen leszek ehhez hasonló -eléggé unalmas- eszközökhöz folyamodni... (Illetve arra még kíváncsi vagyok, hogy a 10 strici szint teljesítése után mennyi pénzt adnak majd a ribik, de ennek majd utánaolvasok. Ha jelentőset, akkor lehet törzsvendég leszek közöttük. :D Szerk: 26$ egy kufircolásért... Hát, hagyjuk. :D)


PS: Azt még hozzátenném, hogy az borzasztó nagy könnyítés, ha a játék elején tényleg megcsinálod a lehető legtöbb mellékfeladatot. Én megcsináltam a mentőst, a graffitit, meg a tűzoltót. (Ez a 3 elég fontos bónuszt ad) , később meg a taxist. (A járőröst még nem, bár jelenleg nem fontos... majd a sivatagban állok neki.)
Azért az, hogy tűzálló leszel, az életed kapásból 200%, és pistoly, uzi, AK és molotovkoktél respawnolódik a Johson házban, azért az cs*szett nagy előny. Kb mintha beírnál néhány kódot, csak itt nem kapsz büntetést a "csalásért". Nagyon sok pénzt meg lehet vele spórolni. Amellett, hogy a legtöbb küldi emiatt sokkal könnyebb is lesz. Szerintem ha nem graffiti-zek az elején, nem lett volna pénzem fegyverekre. Arról nem is beszélve, hogy amikor Denise-t ki kell menteni a Vagos-osok házából... (ami ugye nekem köszönhetően leég... :D ), valszeg ott is elvérzek.. De így, hogy tűzálló voltam, meg se éreztem azt a feladatot (sem). A 200% életről meg ne is beszéljük.. Ha csak az alap 100%-kal ugrok neki, sokkal többször haltam volna meg, mint most... Meghalásokról jut eszembe: még egyszer sem történt ilyen. :o XD A kis "i" betű még a rendőrségnél, és a kórháznál is ott díszeleg. Majd a játék vége fele azért lehet meglátogatom őket. Az az igazság, hogy amikor magad szenvedsz meg a fegyvereidért, akkor annyira nem móka meghalni/letartóztatva lenni és kidobni a kukába az egészet. Szóval, erre azért ügyeltem...


Egyébként, még egy kisebb megjegyzés: Azért így 6-7 év múlva újra játszva a játékkal: Nemcsak könnyebb (szerintem könnyebb a GTA IV-nél, és nem gondoltam, hogy ezt mondom majd.), de most jöttem rá, hogy kicsit túlértékelt játék is. Ami, nem baj, mert így is nagyon jó GTA...Csak miközben játszom, akkor döbbenek rá, hogy "ez is milyen bénán van megoldva".... "meg ez is". Persze, nem róható fel a játéknak, mert 2004-es.. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nem olyan tökéletes, mint amilyennek alsós/felsős koromban hittem. Ez csak egyfajta "feleszmélés az álomból".
Az viszont a mai napig hihetetlen, hogy ebbe a játékba mennyi energiát öltek, és az újabbakba meg valószínűleg fele ennyit sem, mert minőségben nincsenek sehol sem ehhez a játékhoz. A grafikára nagyon rámentek, de pl arra, hogy sok hét játék után is legyen valami izgalmas a játékban single playerben, arra nem igazán. Itt kiakasztom a játékot, és a 100% eléréséhez rakás különböző dolog kell, ami meglehetősen izgalmas és sokféle (!!)... Nem lehordani akarom ezzel a mostani részeket (GTA IV forever), de nem tudom, ez a "lendület" hova lett. Remélem a következő GTA résznél erre is fektetnek kellő hangsúlyt. Ami viszont az újabb részek erőssége, hogy sokkal realisztikusabbak, mint ez az elég régi játék. Miféle idegbeteg város ez? Kifejezetten bosszantó, hogy egész SA területén valószínűleg én tartom be leginkább a kreszt... (Ami eléggé szomorú) + mindenki eléggé erős elmebajjal küzd. Tehát, eléggé szürrealisztikus az egész játékvilág. Ezen legalább az újabb részeken javítottak.

Szerk: További megjegyzés a "könnyűséggel" kapcsolatban. A gép elég buta. Az egy dolog, hogy lőnek, de borzasztóan céloznak... Nem vezetnek túl jól, stb...
GTA IV-ben meg V-ben azért ott hagyhattad a fogad egyes küldetések során. Itt az SA-ban nem igazán céloznak jól. Ha lelőnek és meghalsz az nem azért lesz, mert jól céloznak, hanem mert valószínűleg erős a fegyverük és/vagy nincs fedezéked.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 01. 09. 00:25

Bőven lesz 80.000-ed mire kiérsz. Minden egyéb mellékküldetés nélkül is. Továbbá még fegyvert se kell venni mert minek. Küldetések során úgyis kapsz vagy szerzel. Én speciel egyszerse mentem fegyverboltba annó max csak megnéztem mit árulnak de nem vettem semmit. Lényeg nemkell fölöslegesen eltolni a pénzt fegyverre meg ruhára ennyi. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 09. 07:57

És honnan szereztél? Az egy dolog, hogy el vannak szórva a térképen (és bizonyos küldi ad), de ezer év, mire abból egy tetemes mennyiség összegyűlik. Mondjuk...LS-ban az a 300 molotovkoktél csak néhány napba tellett... De ez azt jelenti, hogy kb 10-15x vissza kellett mennem oda.

Lehet ezt csinálom. M4-et, meg néhány jobb fegyvert felveszek néhány helyről. Aztán szebb jövőt.

Én már költöttem fegyverre. Utólag belegondolva talán hiba volt erre elb*szni olyan 10-15 ezret. Ezért keresek alternatívákat... Mert ezt anyagilag nem lehet bírni így a játék közepén. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 09. 09:39

Én se költök fegyverre. A Grove Street környéke tele van fegyverekkel. A Sweet háza mögötti sarokban van egy pisztoly, a házának a tetején egy Tec-9, a stadion felé menő híd alatt egy Uzi, attól balra a másik híd alatt egy páncélmellény. Meg mostmár a Johnson házban is vannak fegyverek. Ha ezeket felveszed minden mentés előtt vagy után és a könnyebb küldiknél csak pisztolyt használsz, szép kis mennyiség összejön. Mondjuk a GTA-k közül a San Andreas a legfukarabb a fegyverekkel. Itt jártam egyedül fegyverboltba, meg talán a 3-ban.

Hát igen, mostanában már nekem is gagyibbnak tűnik az SA. Pl a küldetések háttérsztoria is elég érdekes néha, például mikor, összekell pocsékolni egy építkezést, meg élve be kell betonozni egy embert, mert beszóltak Kendl-nek, ráadásul a játék elején Sweet meg is szólja, hogy úgy öltözik, mint egy riherongyos.

Régen nekem is nehezebb volt, már 3 éve is könnyebbnek találtam. Mondjuk nekem ez volt az első GTA, amit normálisan végigjátszottam, a Vice City-ben csak az első pár küldit csináltam meg, mert úgy vettük a PS-t, hogy már végig volt játszva. Neked az is közrejátszik szerintem (nem becsmérelni akarlak), hogy a PC-s verzió ellett puhítva. Pl a lowrideres meg táncos versenyeken alacsonyabb a ponthatár, Zero küldetéseiben kevésbé fogy az üzemanyag, mint PS2-őn. Bár nem tudom régen azon játszottad e.

Csak 50% plusz HP-t kapsz, a stricizésért meg több pénzt kapsz. http://gtaplace.hu/cikkek/san-andreas/2 ... kuldetesek
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 09. 10:05

Persze, hogy ott van a Johnson házban a sok fegyver, de mindig ott mentsek? Fél élet elmegy a sok járkálással.

50%-kal nől meg. Ami azt jelenti, hogy 200% lesz összesen, nem? Lényegtelen.. A lényeg, hogy jelentékenyen megnő.

Régen? Mindkettőn. PS2-n csak egyszer játszottam ki. Nem mondanám, hogy sokkal könnyebb/nehezebb lett volna. Ha beállítod, hogy automatikus legyen a célzás, állítom még könnyebb is. A repülőiskola ott egyértelműen könnyebb volt, meg bármilyen más repülős feladat.. joystick-kal ezek a feladatok általában könnyebbek.

Gépen játszottam vele többet viszont. Az nehezebbnek tűnt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 09. 16:23

Ja nem, de amíg az elején azon környéken mozogsz.


De, 50 százalékkal nő, de alapból 100-on van.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 09. 19:33

Már San Fierro-ban vagyok, szóval most már nem igen járok haza. Ezért akarnék fényképezgetni. Azt olvastam, hogy 0:00-5:00 között ezek a kis ikonok világítanak,(amit szerencsére már tapasztaltam is) akkor álljak neki a problémásabb ikonok felkutatásának.

Szóval majd a fényképezős dolgot (ha nem cs*szik ki velem a rendszer), még a Las Venturas-ba való kijutás előtt megcsinálom.

Igazából most olyan küldijeim vannak, hogy:
1.autósiskola
2.Toreno "megölése"
3.Woozie búvárkodós küldetése
4.Zero

1. Az első feladatnál megakadtam. :D
2. Mindig is utáltam ezt a küldetést...
3. Nincs elég tüdőkapacitásom, úszkálni kellene...jelenleg még vízben sem voltam. állítólag valami másfél óráig úszkálgatni kell a víz alatt, mire 20%-ra nő a stat.
4.Pfff...

Import/exportozni akartam, de az is csak 3-4 küldi után lesz elérhető (sajna)
Így marad a fényképezgetés, és egyéb mini feladatok, amiket meg tudok csinálni. (Pl ma futárkodtam LS-ban, ha már ott jártam, tök jó móka volt.)

Szerk: Elég volt belekezdeni Zero 2. küldijébe, a vérnyomásom egyből nincs a helyén. Az a gépecske nagyon strapabíró, meg szétlő mindent, az biztos, a benzin is elég lesz..de ez az irányítás, katasztrófa.. Egyelőre ki kéne tapasztalni, hogy mikkel kell irányítani a járműveket (a'sszem ez az autósiskolás dologra is igaz), különben nem megyek sokra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 01. 09. 20:46

A szerzel alatt nem azt értettem hogy mindig fix helyeken találhatókat szeded hanem arra hogy a küldetések közben lelőtt enemy-k fegyvereit szeded fel mindig. Így gépfegyverből mire san fierroba értem mindig kb 1500 volt az szerintem bőven elég. Amúgy meg hiába van sokféle fegyver az egész játékra bőven elég egy MP5, M4 meg egy valami közelharci a többi csak csemege. Ha meg valami spéci fegyver kell valamely küldetéshez akkor meg úgyis kapsz vagy azaz első utasítása a küldinek hogy menj el érte. A fotózáshoz a screenshotokat ajánlom.
Zero második küldijébe meg le kell ragasztani a lövés gombot amúgy PS2-n is így csináltam. Olyan is volt hogy megkértem anyámat nyomja egyfogytába a ctrlt addig míg nem szólok. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 09. 21:08

Jó, hát tőlük nyilván elveszem... :D Amekkora "csóróság" van, muszáj is. (Egyébként most pont nem: a futárkodásból most sok pénz összegyűlt. Vettem is egy ingatlant, meg Zero boltját.)

"sziksóztad"? Ez mit jelent?

Az a baj, hogy ide valóban 3 kéz kellene. Ha normálisan tudom irányítani a repcsit, akkor nem tudok lőni, ha meg tudok lőni, a gép összevissza megy... Szörnyű. Lehet öcsémet bevonom néhány küldi erejéig (van egy érzésem, hogy a repülős iskolához szintén a segítségét kell majd kérnem hasonló problémák miatt.)
Vagy ha nem akar közösködni, akkor a küldi erejéig a lövés irányítását be kell állítani valami gombnak, ami közel van valamelyik kezemhez... hátha úgy menni fog a dolog.

Nem értem, ha Zero megépíti ezeket a sz*rokat, miért nem ő intézi el a konkurenseket? Fizetek ezért a rohadt boltért, aztán még én szívok vele...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 10. 00:00

Amíg úszkálsz, szedd össze az elérhető kagylókat. Zero küldijét meg úgy csináld meg, hogy mikor eléred az egyik alanyt, szállj le a földre és állj mögé. A következő Zero-s küldi nem nehéz. Annyi a titka, hogy csak azután rakd le az autónak az első hidat, miután megtisztítottad a pályát.

Szerintem már meséltem párszor, de régen mikor PS2-őn csináltam Zero küldetéseit azt hittem kijön a tej az orromon mire meglett az első. Aztán mikor sikerült, kezdtem is a következőt. Azzal is rengeteget szenvedtem, már épp visszafelé tartottam a sokadik próbálkozásnál, az üzemanyaggal is jól bántam, erre elment az áram. :D És mivel nem mentettem, az első küldi is odalett. Szép pillanatok voltak...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 01. 10. 00:30

Tikszó-t írtam. Átlátszó ragasztószalag. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 10. 12:10

Bocs. Meg kéne tanulnom olvasni.


Úúúúúh, már emlékszem! Én is kitámasztottam valamivel :D Lehet megint ez lesz.

Szerk: Vagy inkább azt csinálom, hogy az elsődleges célzás gombot átállítom mondjuk a space-nek, és akkor sokkal jobban kézre fog esni a dolog. A repülősiskolában a "célpontkilövős" feladatot így csináltam meg egyedül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2017. 01. 12. 14:10-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 12. 14:07

Bocs ismételten a duplaposzt miatt.

Sajnos csak én tolom most az SA-val aktívan, így kénytelen vagyok ilyesmiket elkövetni, különben nem látjátok, hogy írtam.


Ez a kagylózás rosszabb, mint a fényképezgetés... :@ Gondolkodtam, megvárjam-e a jetpack-et.. De áááh, Woozie küldetései LV-ben szinte végig "kaszabolósak", kell az ingyen fegyó a kaszinó elé.. De mire ezt megszerzi az ember. Hát egyszer már meghaltam, + 3r5w55ww6fgds3 x szívinfarktust kaptam. Van olyan hely, amit direkt csak jetpack-kel lehet felvenni, és ezt csak a 41.-nél tűnt fel. :D Nem baj, valahogy majd odapasszintom a Maverick-et is, kénytelen lesz odaférni. Pedig maverick-et se olyan egyszerű szerezni. Vagy találsz a szokásos helyen, vagy nem.

A másik az meg a Vigilante küldetések. Na mondom nekiállok, ha már itt a sivatag. De ilyen unfair rendszert: A zsernyákok nyugodtan lelőhetnek bárkit, nem lesz semmi következménye, nekem a nyakamra szállnak, mikor szintúgy ugyanazt csinálom, mint ők. (Megj: fakabát ruhában is rám szállnak? Gondolom...) Szóval ha nincs rhino-m, akkor ezt se bírom megcsinálni. Pedig azt hittem mocival menni fog a dolog... De sajna kb. a 7-8. szint körül lelőnek, mert addigra 3 csillagom van és eléggé tudnak sebezni a kis szemetek.

Végkövetkeztetés: hamarosan be kell törni a katonai bázisra + valahogy bírni kell idegekkel az utolsó 10 kagyló összegyűjtését..

Szerk: Azóta már mindkettő letudva.

Milyen aranyosak a készítők, hogy egy erősen őrzött katonai bázisra raknak egy kis vékonyka kerítést, hogy bármely civil be tudjon törni. :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése