Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 22. 13:09

"Teszt"-nek azért nem mondanám... csak írtam, ami eszembe jutott.

Sok minden van még egyébként. Igazából, nem untam még meg teljesen, de továbbállok... :D

Pl a 100%-hoz nem kell kaszinóznod, csajoznod, verdát tuningolnod, stb...
Én egyiket sem csináltam. Sok minden a játékban van még. Pont annyi, hogy elég sokáig el lehess vele akkor is, ha esetleg a 100% kijátszásánál tényleg csak a kötelezően teljesítendő itemekre fókuszáltál.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 01. 23. 03:07

Az Stunt Jumpok (70db) se kellenek a 100%-hoz.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 23. 12:21

Igen, az se. (Szerencsére).. A szenvedés egy újabb fokának tartom azokat... Bár, egy NRG-vel a legtöbbet meg lehet csinálni elsőre.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 28. 16:38

Bocs-bocs a duplaposzt miatt.
Két dolgot szeretnék mondani.

1. Szeretem az ilyen "egyik részből a másikba" utalásokat. Pont jól jött ki, mert SA után a VC-t csinálom/csináltam. :D (Persze, amúgy tudom, hogy sok ilyen Easter Egg van a játékban, de talán a bejátszásokban ez a legszembetűnőbb)

Kép

Fogadjunk rákattintottál, mert azt hitted, youtube link? :D

2. Végignézve a bejátszásokat, azt kell mondjam, hogy ez a CJ eléggé pofás csávó. :D Tetszik az (olykor szarkasztikus) humora, és a beszólásai valami kegyetlenek. :D A story nem nagy szám, nyilván, de jobb, mint amire számítottam.
Sweet karaktere nagy csalódás. Az öccse megtanult érvényesülni a nagyvilágban, sikeres lett...de ő csak a Grovve Street-i élettel, és a bandázással van elfoglalva. CJ-nek igaza van: A Groove-n kívül is van élet...és ha ezt ő nem látja be, Tempenny-ékat nem tudták volna eltenni láb alól.

Néhol kicsit furán jönnek ki a dialógusok (bár soknak megjön az értelme, ha végignézed a bejátszásokat..), de pl az utolsó küldetések egyikében, amikor Sweet és CJ szintén azon vitatkoznak, hogy a Groove érdekei legyenek előnyben, vagy más dolgoké...Akkor Sweet persze a Groove mellett áll ki, CJ meg a saját bizniszei mellett. Ekkor beugrik Ceasar, hogy gáz van a saját területükön, hirtelen Sweet beadja a derekát, és mondja, hogy "Én azt akarom, hogy megadd a tartozásod." WTF? Ez az ember aztán "következetesen" képviseli azt, amiért kiáll. :D
Pozitív csalódás viszont Kendl.. Ez a csaj nem fenékig tejfel. Talpraesett, meglátja a dolgokban a lehetőséget, és nem szeret tétlenül ülni. Pont egy Vialpando-nak való. ;)

OG Loc-on meg szétröhögtem a fejemet... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 03. 17. 18:52

Hát fogalmam sincs, ezt a hsz-t miért nem ide írtad, de mindegy.
dani.szentgali írta:Végre rávettem magam, hogy letöltsem azt a cuccot, amivel végre elindult a SA a laptopomon. :D Már jóval korábban le akartam tölteni, csak mindig elfelejtettem vagy nem volt időm. Ugyan elindult a játék, de sajnos elég botrányosan szarul fut, szar a felbontás, hiába, ezt a játékot sajnos nem a Win10-es rendszerekre találták ki, úgyhogy ezeken nem is lehet túl kényelmesen játszani vele. :( Valószínűleg hamarosan letörlöm, mert játszani nem fogok vele. Amúgy is megvan telefonra. Meg őszintén szólva ahhoz képest, hogy régen kis túlzással ölni tudtam volna azért, hogy játszhassak a SA-val, ma már sokkal kevésbé érdekel. Sőt, egy ideje eljutottam oda, hogy egyáltalán nem érdekel már. Még mindig remek játék, ha van időm telefonon tolom is kicsit, bár ott meg az irányítás kényelmetlen nekem kissé. De már nem érdekel annyira, hogy annyit toljam vagy hogy vágyat érezzek az iránt, hogy meglegyen gépre. De azért köszi a segítséget, plusz ha valaki esetleg érdekelt hasonló vagy ugyanebben a kérdésben, annak ajánlom szeretettel ezt a módszert, mert így el tudja indítani a Win10-en a SA-t. :)
Én mostanában elővettem újra, mert a 100%-os mentés után újra kezd aktuálissá válni a játék. Jajjj, szivesen kivinném még egyszer. (csak a story-t).. De a VC-nél is elkapott egy ilyen roham, viszont először annak állok neki. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 04. 25. 19:16

Hölgyek, urak! Honnan tudhatom meg, hogy első, vagy második kiadásos SA lemezem van? Valahol a lemezen, a könytárakban megtalálom a verziószámot? Nem akarom most telepíteni a játékot. Két kiadásom is van, az egyik a karton dobozos, keményfedeles könyvvel rendelkező kiadás. Miven nincs ráírva, hogy Second Edition, így azt gyanítom, hogy ez első kiadás, de van egy sima dvd tokos verzióm is, erre is kíváncsi volnék.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2017. 04. 28. 12:59

Az évszám nem árulja el? Nekem az van a tokon hogy 2007 tehát már biztosan második kiadás, pedig olyan mint az első külsőre.

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 04. 30. 12:27

claude írta:Az évszám nem árulja el? Nekem az van a tokon hogy 2007 tehát már biztosan második kiadás, pedig olyan mint az első külsőre.
Valami biztosabb módszer kellene. Nem nagyon találok infót, hogy miképp lehet megkülönböztetni a különféle kiadásokat.

Szerk: Utánajártam a dolognak. Legegyszerűbb megoldás sajnos az, ha telepítjük a játékot és a data/script mappában megnézzük a script.img méretét. Ha ez 568kb, akkor V1 SA játékunk van, ha csak 562kb, akkor V2. Illetve játék indításakor a főmenüben, ha V1 verzió van, akkor csak a három menüpontot látjuk, viszont, ha másik, akkor a jobb alsó sarokban ott a verziószám. Nekem pl. van egy V2.00-m. De valóban, a doboz hátulján és a lemezen található dátum is segíthet dönteni. Alapesetben, ha csak 2005 van írva, nagy valószínűséggel első kiadás, ha 2007 is, akkor későbbi.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 19. 08:43

dani.szentgali írta:Igen, a lövöldözés valóban furcsán lett megoldva a régi GTA-kban, a San Andreas-ban is szenvedek vele rendesen. Szerencse, hogy a GTAIV-től fölfelé már jó és kényelmes a célzási és lövési rendszer.
Nem értem, mi a baj a SA-s célzással.
A VC-s meg a III-s olyan, amilyen -ne minősítsük :D - de mire az SA-hoz értek, már adtak ki néhány részt, szóval sokat javult a harcrendszer.
dani.szentgali írta:A freeaim valóban jó a SA-ban, de telefonon érintőképernyőn számomra az is rohadt kellemetlen és frusztráló. :D
Jaaaaa, ez így mindjárt más. Kezdhetted volna ezzel is. :D
Telefonon szerintem a legtöbb FPS jelleggel ellátott játék a célzás körülményessége miatt egy rakat trutyi. Ahogy R* is írta, valóban nem erre a platformra találták ki ezeket a játékokat.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 19. 12:13

Látom, megtaláltad végül, hogy nem általánosságban az SA harcrendszerét fikáztam, mint azt elsőre hitted, szóval a kommented első felére nem reagálok, hiszen gyorsan leesett nálad a tantusz, így már tárgytalan a dolog. :P

A telefonos irányítás pedig tényleg szar a legtöbb komolyabb kaliberű játéknál, ezt még a másik topicban Rockstar69 kollégával is megtárgyaltuk. Az összetettebb irányítás csak egy konzol kontrollerével vagy egy PC billentyűzet+egér kombinációjával élvezhető igazán. :) A SA viszont nem FPS, de még csak nem is "FPS jelleggel ellátott játék", hanem TPS. :P Persze, nyilván nem telefonokra találták ki a GTA kaliberű játékokat, de mivel a R* csak az újrakiadásaikból akar megélni, ezért muszáj volt ráerőltetni a telefonokra a GTA-kat. :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 19. 13:32

Ja, valóban. Elírtam. :D de majd ha az V-ből csinálnak mobil változatot, az sem lesz jobb.

Azért majd telón minden bizonnyal ki fogom próbálni valamelyik részt... csak azért, hogy néhány óra múlva aztán letörölhessem. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 08. 19. 18:33

Egyébként mivel Sony telefonom van, lehet hozzá csatlakoztatni a PS3 kontrollert (újabbaknál gondolom a DS4-et is) viszont nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet normális pozícióban játszani telefonnal meg kontrollerrel. (Kipróbálni nem tudtam, mivel nincs megfelelő kábelem.) De egyébként szerintem nem tesznek jót egy telefonnak az ilyen játékok.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 19. 22:51

Luszie írta:Ja, valóban. Elírtam. :D de majd ha az V-ből csinálnak mobil változatot, az sem lesz jobb.

Azért majd telón minden bizonnyal ki fogom próbálni valamelyik részt... csak azért, hogy néhány óra múlva aztán letörölhessem. :D
Háááát.... az oké, hogy rohamosan fejlődik a mobiltechnológia, de szerintem ahhoz még nagyon sokat kell aludni, hogy egy GTAV-nek legyen mobil portja. :D Szerintem még minimum 4-5 év, mire olyan combos hardverrel felszerelt mobilok érkeznek, amelyek normálisan, élvezhetően, lebutítás nélkül elviszik majd a GTAV-öt. Amúgy egy próbát mindenképp megérnek a telefonra portolt korábbi részek, ha másért nem azért mindenképp, hogy elcsodálkozz azon, hogy azok a játékok, amiket pár éve még konzolon játszottál és akkor nagy szám volt azokon a gépeken, ezek most egész simán, ráadásul feljavított, valamivel szebb grafikával elfutnak bármely középkategóriás okostelefonon. Ami azért elég durva szerintem. :D
Rockstar69 írta:Egyébként mivel Sony telefonom van, lehet hozzá csatlakoztatni a PS3 kontrollert (újabbaknál gondolom a DS4-et is) viszont nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet normális pozícióban játszani telefonnal meg kontrollerrel. (Kipróbálni nem tudtam, mivel nincs megfelelő kábelem.) De egyébként szerintem nem tesznek jót egy telefonnak az ilyen játékok.
Ja igen, ez jogos. Bár azért manapság elég sokféle mobiltartó állványt lehet vásárolni viszonylag olcsón, amik pont arra lettek kitalálva, hogy a telefont filmnézéshez, olvasáshoz, egyéb dolgokhoz, jelen esetben a játékhoz egyfajta TV-képernyő vagy monitorként tudd kényelmesen használni. Belerakod a tartóba, felrakod az asztalra, ha esetleg túl alacsonyan van, raksz alá egy-két üres dobozt vagy könyvet és már kész is. És így azért megoldható szerintem a normális pozícióban való játék. Amúgy lehet, hogy ez csak az újabb Sony telefonoknál és a DS4-nél van így, de ahogy én láttam videókon meg képeken, egyáltalán nem kell semmilyen kábel ahhoz, hogy a Sony telefonodat összehangold egy Sony kontrollerrel, simán megy bluetooth vezetéknélküli kapcsolatban is. Lehet, hogy rosszul tudom, személyesen nem tudtam kipróbálni ezt a dolgot, de én így láttam kábel nélkül az egészet. Amúgy való igaz, hogy nem ilyen játékok valók telefonokra, de azért rosszat biztos nem tesznek a készülékekkel. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 20. 07:56

dani.szentgali írta:de szerintem ahhoz még nagyon sokat kell aludni, hogy egy GTAV-nek legyen mobil portja. Szerintem még minimum 4-5 év
Én sem azt írtam, hogy a GTA V-nek holnapra mobilportja lesz.. Mivel 10. évforduló előtt biztos nem adják ki, ez még valóban legalább 4-5 év. :)
dani.szentgali írta:Amúgy való igaz, hogy nem ilyen játékok valók telefonokra, de azért rosszat biztos nem tesznek a készülékekkel
Hát, ha egész nap rajtuk lógsz, eléggé sanszosnak találom, hogy akár egy GTA III akár egy SA szépen "agyonhajt" ott belül néhány dolgot. Tönkremenni nem fog, ez egyértelmű...de hogy csökken a telefon élettartama (minimum az akksijé) az 100%.
Bár ennyi erővel semmit ne használjunk a telefonon, mert magától a használattól is csökken az élettartama... :D :D
Szimplán arra utaltam ezzel, hogy ha hosszú életű telefont akarsz, nem nyomod rajta nonstop valamelyik GTA részt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 08. 20. 08:23

A PS3 kontrollerhez sajnos kell kábel.

Amúgy ezek a játékok nagyon húzzák az akkut, meg forrósítják a telefont. Nem hinném, hogy ez jót tesz neki. Az előző telefonom nagyon sokat nyomtam a GTA 3-mat, és kevesebb, mint két év alatt megadta magát. Haverom a Mortal Kombatot nyomta ész nélkül, de neki csak az akku térdelt le. A mostani telefonom több, mint 3 éves de semmi baja nincs. Ezen csak kipróbálás szintjén játszottam a GTA-kal. Lehet csak a véletlen műve, de nekem nem tűnik egészségesnek, hogy forró a telefon, meg egy óra alatt lemerül játék közben.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése