Általános társalgó

Viták az 1980-as évek hangulatát visszaidéző nagysikerű epizódról.
Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 09. 17. 19:52

Én igen.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 09. 18. 05:18

Szerintem is nagyon jó volt, jól el is találták, jók voltak a párbeszédek, illettek a karakterekhez.
Guess who's back!

Avatar
M@tesz
CJ zoknija
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2014. 08. 30. 16:54

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: M@tesz » 2014. 09. 18. 20:48

Én már viszonylag régen játszottam, de nekem is tetszett. :)

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 30. 12:52

Beszereztem a játékot és eddig nagyon tetszik, csak meg kell szoknom a PC irányítást.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 10. 31. 08:51

SZerintem a Vice City-ben egész jó az irányítás. Azt amúgy kicsit viccesnek tartom, hogy ahhoz képest, hogy ott voltak először motorok a külső-nézetes részek közül, és éertelemszerűen még érzékeny az irányítás, a GTA V-ben szerintem sokkal rosszabb (konzolon).

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 10. 31. 11:32

A Vice City -s motorok hátulütője ugyanaz, mint a IV -ben is, vagyis hihetetlenül érzékenyek (ahogy írtad is), ezért egy apró koccanástól is képes vagy lezúgni. De tényleg a semmi sebességgel nekimész valaminek, és leesel. Ráadásul nem repülsz, hanem beesel a motor alá mindig :D
A IV -ben mondjuk pont fordítva van (bár a choppereknél és a robogónál ez nem ennyire feltűnő), ha nekimész valaminek motorral akkor húsz métert repülsz.
Erről eszembe jutott, hogy nem tudjátok véletlenül, miért nem hozták be a többi részbe azt a szöges akadályt, amit a Vice -ban a rendőrök bedobnak eléd? Szerintem tök jó volt, ugyanúgy, ahogy az is, hogy a mellékutcákból mindig kivágódott két rendőrautó eléd kettes körözés felett. Sokkal jobb volt a helyzet, mint az SA -ban, vagy a IV gyenge kis kordonjaival (bár azokat is szerettem). Az V rendőrös részéről ismételten csak videókat láttam, de nem tűnik olyan jónak; még mindig.
Guess who's back!

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 31. 11:43

A Liberty City Stories-ban is benne van még a szöges csapda. Én annyira nem bírtam, általában akkor voltam azon a ponton, hogy mindjárt kidobom a PS2-t az ablakon, amikor már ott voltam a Pay' n' Spray-nél és akkor durrantották ki a kerekem és elkaptak. Na de ez az LCS volt. A VC-ben is bele szaladtam egyszer a csapdába, de végül megúsztam. Nem értem, hogy miért mondják egy csomóan a Vice City-re azt, hogy szar és ezt főleg azok mondták nekem, akiknek a San Andreas a kedvencük. Nekem nagyon tetszik a játék, főleg az éjszakai neonfényekben úszkáló utcák hangulata.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 10. 31. 13:16

Az LCS -ben volt? Tényleg? Nem is emlékszem rá... Mindegy.
Nekem is nagyon tetszett/tetszik a Vice City, szerintem sokkal jobb hangulata volt/van, mint az előtte és utána levőknek (mármint a hangulata jobb, és a IV -et leszámítva a hangulat megoldása-kivitelezése is), beleértve a San Andreast is. A főszereplője is nagyon jó volt, és szépen összefoglalta az akkori világot. Én mindig könnyebben képzeltem az életérzését, mint a IV -ét, ami túl közel van ahhoz időben, hogy elgondolkozzak, milyen lenne ha én is ilyen világban élnék. A SA hangulata meg nem tetszik egyszerűen :)
A VC -ben még az volt a jó, hogy nagyon sok újításuk volt, és a játék kicsit gagyi grafikával bár, de szép lett! És az Easter Egg is ebből a játékból jön, szóval igazi kuriózum :)
Guess who's back!

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 31. 15:18

Még nagyobb újítás volt benne a rengeteg fegyver. A Kruger egyáltalán visszatért valamelyik későbbi epizódban? A kalapács is tudomásom szerint a V-ben volt a Vice City után. A történet nekem is tetszik és tudom, hogy ez hamarabb készült, viszont később játszódik, mint a Vice City Stories és így mondhatjuk azt, hogy én haladok a történetben, mert először a VCS-t játszottam végig és a VC történetileg utána jön. Én kíváncsi lennék a jövőben egy olyan Vice City-ben játszódó epizódra is, ahol részletesebben is beletekinthetünk egy másik karakter szemszögéből abba, hogy Tommy milyen szörnyűségeket követett el azért, hogy börtönbe jutott.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 10. 31. 16:08

Nem, a Ruger (nem Kruger, azt azt hiszem a cikkírók tolták el [szerk.: a PC -s változatban tényleg Kruger, de az eredeti fegyver neve Ruger]) nem tért vissza, és sok más fegyver sem igazán. Mondjuk az M60, ami pedig mindenhova jól jött volna (bár pont helyette volt az M249 a TBOGT -ben). És persze ott volt először Minigun is (aminek még most sem örülök egyébként). Visszatérve a Rugerre, valószínűleg nem fog bejönni, hiszen a játékban is csak az AK-47 helyettesítése volt. Azért örülnék neki, jobban néz ki mint egy AK, és bár még nem lőttem vele, az AK -nál valószínűleg jobb.
Én a kocsiválasztékkal is teljesen meg voltam elégedve, a grafikája jobban tetszett, mint a San Andreasé, a zenék jobbak voltak, a szinkronok is minőségibbek.
Guess who's back!

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 31. 16:36

Én meg naponta használom a Ruger-t és szerintem is jobb mint az AK-47 és nem olyan fülsértő a hangja, mint az AK-nak. A Minigun nekem az egyik kedvencem az egész sorozatot nézve. A grafika tényleg jó az akkori fejlesztői lehetőségektől. Az autók tényleg jók, de szerintem PC-n túl kicsi az autóforgalom. Ma pl. majdnem fél órát rohangáltam új kocsi után kutatva, mert az enyém felrobbant és egy árva járgányt sem találtam, aztán végül valahogy eljutottam a mentőházamig és az az előtt parkoló autót el tudtam vinni.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 10. 31. 20:10

Arra gondoltam, hogy a való életben még nem lőttem Rugerrel, nem arra, hogy a játékban :D
Nem tudom, nekem a PC forgalom nagyon jónak tűnik, éjszakára kevésbé sűrű, mint nappalra, és ugyanúgy megvan valami alapszíntű tagolódás, hogy melyik negyedekben mik járnak.
És vannak őrjöngések, amik jók, bár a hajón elfogadhatót sosem tudtam megcsinálni, mert túl kevés kocsi jött mindig.
Amit még szeretek az a verekedés. Hihetetlenül profi. Futásból ütés, meg minden. körbevesznek, te meg püfölsz mindenkit, hátrarúgsz... Tényleg hihetetlenül jól van megcsinálva. Simán übereli a kaksi verekedési rendszert az SA -ból (leszámítva a Las Venturas -i speckó mozdulatokat) illetve azt az idegesítő realitás-szerűséget, ami a IV -ben van.
Guess who's back!

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 01. 09:41

Ma sikeresen megvettem a 14000$-os házat, aminek három garázsa van, meg a tetején egy helikopter. A verekedés tényleg nagyon jól sikerült, de verekedéskor én szívesen használom a kalapácsomat is :P . A célzás eléggé eltér a PS2-től, mert ott be lehet pontosan célozni az embereket, itt meg ''célkereszt'' van. PC-n is valahogy be lehet célozni az embereket pontosabban?
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 11. 01. 09:48

Nem, PC-n nem lehet, csak ha valamilyen joystick-kel vagy controller-rel játszol. :)

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 01. 10:00

:( Nem baj. Ezt is meg kell tanulni.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése