Általános társalgó

Társalgások az első külsőnézetes GTA játékról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 24. 20:01

Igazából az a bajom, hogy megakartam csinálni a mentőzést, de nem jött össze. Elkezdtem csinálni, de a 6. szinten pont olyan hülye helyen állt a sebesült (egy kerítés mögött), hogy nem tudott beszállni. Megpróbáltam kicsalogatni szépen lassan mentem a kerítés mellett (miközben tüzeltek rám a bandatagok és az összes rémült ember nekem jött az autójával), hogy kövessen a végéig. Be is vált a tervem, viszont ezzel annyi idő elment, hogy a kórházhoz már nem tudtam elvinni, tehát elbuktam a küldetést. Újra kezdtem, már a 11. szinten jártam, csak 6 ember volt hátra, de az egyik hülye pont egy lépcső tetején állt és nem volt hajlandó lejönni. Felmentem érte, de pont elém szaladt és halálra gázoltam. Nem örültem neki, de újra kezdtem. Minden rendben ment a 11. szintig, amikor már csak két embert kellett bevinni a kórházba, fel is vettem őket, de a bandatagok meg szétlőtték az autómat. Szóval ezek után nem a legszebb szavak jártak a fejemben.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2013. 07. 24. 20:04

Ááááááááááááááá, értem. Én azzal kezdtem, hogy megcsináltam az 1. küldit, aztán rögtön elkezdtem a munkákat.
"Braaaaaaaaaaaaaaaaaaawr!" - Chewbacca

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 24. 20:06

Az első szigeten valamivel könnyebb lenne, mert ott kisebbek a távolságok, csak az a baj, hogy ott meg mindenki lő rám. Meg az volt még a jó, hogy egy csomót szenvedtem a tűzoltós küldikkel, szintén a bandatagok miatt. Csak mire a 3. szigetre értem, akkor jöttem rá, hogy nem muszáj egyben megcsinálni!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 29. 11:04

GTA III 100%! :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 29. 11:09

Gratulálok, szép teljesítmény! :) Én már annak örülnék , ha legalább játszani tudnék rajta.
Valamiért úgy érzem hogy ezek a mentős, rendőrös, stb... feladatok nehezebbek voltak mint maguk a küldik. Bár nem is túlzottan meglepő, tekintettel arra, hogy a GTA III-ban tényleg szinte mindenhol utálnak...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 29. 11:17

Köszi! :) A mentőssel nagyon sokat szenvedtem, az volt az a pont mikor majdnem feladtam, hogy kivigyem 100%-ra. A tűzoltós meg a rendőrös nem volt annyira nehéz, mivel azt nem egyhuzamba kellett végig nyomni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 29. 12:12

Gratulálok, Rockstar ;).
Ügyes vagy! Bárcsak nekem is sikerülne, bár a GTA III-ban sosem hajtottam a 100-ra :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 29. 12:28

Köszi! Annyira nem nehéz, csak némelyik feladat elég idő igényes és unalmas.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Carl_Johnson
CJ zoknija
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2013. 07. 13. 19:59
Tartózkodási hely: Los Santos

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Carl_Johnson » 2013. 08. 02. 20:47

Osztom Tigrito véleményét, az első küldi után csináld meg a munkákat (akkor még senki sem utál)
'''Grove Street. Home... At least it was before I fucked everything up."

Avatar
NiOcSa
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013. 07. 04. 10:28

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NiOcSa » 2013. 08. 15. 15:14

Csak nekem tűnt fel hogy ebben a játékban nincs Minigun? :(
De javítsatok ki ha tévedtem.... :insecure:

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 08. 15. 16:45

Nincs minigun a GTA III-ban! Egyébként meg... http://gtaplace.hu/cikkek/gta-iii/47/fegyverek
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 08. 15. 19:10

Rockstar69 írta:Nincs minigun a GTA III-ban!
És ez jól is van úgy...
Guess who's back!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 08. 15. 19:45

Szerintem is! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
Robbanto1
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 08. 11. 19:47
Tartózkodási hely: Itthon

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Robbanto1 » 2013. 08. 28. 20:38

Egyébként a mentőzés nem lenne rosz,ha nem lenne olyan szar a mesterséges inteligencia,meg nem lőnének a bandatagok amit soha nem értettem,máshogy is el lehetne érni hogy nem látnak itt szivesen.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 09. 08. 19:20

Kiscserko írta:Ma sikerült kijátszanom a játékot! Nem mondom, hogy könnyű volt, de általában jól szórakoztam. Remek játék lenne, DE szörnyű az irányítás, és a mesterséges intelligencia. Ha ez a két dolog jobb lenne, akkor felhőtlen lett volna a szórakozásom. A játék nehéz volt, ami általában tetszik, DE itt az a vaj, hogy nem azért volt nehéz a küldetés, mert valóban nehéz volt, hanem mert a két probléma közül az egyikkel volt bajom. Például a tűzharc teljesen irányíthatatlan 10 méteren belül, és egy csomószor haltam meg azért, mert nem láttam, hogy hova lövök; nem láttam az ellenfelet; az emberem össze-vissza ugrándozott a kamerával együtt, mikor én csak a célzás gombot nyomtam le; nem láttam, hogy kire lövök, mert az a keretezés beleolvadt a környezetébe; becélzott egy futó járókelőt, és elfordult a teljesen ellenkező irányba Claude, mikor én az előttem lévő embert akartam leszedni; még sorolhatnám a célzással, karakterirányítással, fedezékhasználattal(milyen fedezékhasználat?) való gondjaimat, ami miatt hirtelen meghaltam. Aztán, a másik, hogyha a küldetésbe bevonjuk a rendőröket, abból semmi jó nem sülhet ki. A fizika a játékban olyan autók ütközésénél, hogy a te autód elrepül húsz méterre, mialatt az autó, ami beléd jött, marad egy helyben. A rendőrök, és általában az emberek, akik üldöznek, annyi az egész technikájuk, hogy beléd jönnek minden irányból, és ha éppen megmozdulnál, megérkezik öt-hat haverja, akik minden irányból beléd jönnek, és már azt se fogod tudni, merre a fel, merre a le. Ezt hozzáadva az autók rendkívül gyors robbanásával nem szép eredményt kapunk. Sokszor szúrtam el a miatt a feladatot, mert nem lett volna nehéz, de nekiütköztem egy rendőrnek, a rendőr ezért üldözőbe vett, nekem jött hátulról, elrepültem, átrepültem egy sétáló rendőrön, ez már kettes körözés, és akkor jönnek a rendőrök, akik szétrombolják a kocsim. Meg csak kanyarodnék be, és a rendőrök hatan belém jönnek, s hirtelen azt veszem észre, hogy egy kerülettel arrébb lökdöstek, és ég az autóm, amiből csak állva szállhatok ki, de nem hagynak békén a lökdösődéseikkel, amíg fel nem robbanok. Mellesleg nekem nagyon lassan működik a rendőrautó, de amikor ők jönnek vele, akkor nagyon gyors. Az mi, amikor legyorsultak rendőrautóval, amikor én Cheetah-val nyomtam a gázt az egyenes úton?!
Azt hiszem, ennyit a negatívumokról. Még tudnám sorolni azokat, amiket az irányítás és a mesterséges intelligencia okozott nekem, de nem akarok untatni senkit.(és még nem is beszéltem az úszás és a falak hiányáról...)
Jöjjenek a pozitív dolgok! Azok a küldetések, amik nem tartalmaztak se rendőröket, se 10 méteren belüli lövöldözést, azok igen szórakoztatóak voltak. És az a küldetés, amikor a pénzszállító autót kell elvinni, az a rendőrök ellenére is jó volt, mert nem tudtak arrébb lökni :cool: Örültem, amikor nem a hibák miatt találtam egy küldetést nehéznek, hanem mert valóban nehéz volt. Valamint a nehézség, akármi miatt is volt, kötelezett arra, hogy megtervezzem a küldetést, kiismerjem a területet, és taktikázzak. Erre pedig a GTAIV eddig még nem ösztönzött. Ez egy hatalmas pozitívum a játéknak, remélem az V-ben is tervezni kell majd, különben a küldetés sikertelen lesz! Példának felhoznám azt, amikor a törött szárnyú dodóból kell elhozni a cuccot. Már a dodóhoz érve taktikázni kellett, mert a rajtaütés miatt rögtön szétlőhetnek, ha nem cselekszel gyorsan. Miután sokszor megpróbáltam a küldetést(későbbi gondok miatt) már könnyen ment egy kialakított stratégia miatt.(sniperrel leszedtem őket messziről, mielőtt észrevehettek volna :D ) Később el kellett menni az építkezésre, és ott lövöldözni. Itt léptek fel a gondok, hogy a kis labirintusban közelre kellett lövöldözni, ami ugyebár elég nehézkes. Összesen lehetett benn 5-6 ember, de számtalanszor leszedtek. Végül kihasználtam, hogy a labirintus nyitott tetejű, s körbejártam, s teledobáltam gránátokkal. Itt kellett egy kicsit logikázni, és máris könnyűszerrel végig lehetett vinni. A legjobb küldetés az egészben az utolsó! Nagyon élveztem! Remekül ki volt találva, szerintem az eddigi legjobb a GTA-k történelmében(legalább is, amiket végigjátszottam, a lista nem hosszú :D )Az, hogy elvették a fegyvereidet egyszerűen zseniális! Ki kellett ismerni a pályát, hol találsz fegyvereket, kinél mi van, mit érdemes elvenni. Sok próbálkozásba telt, mire megtaláltam az eldugott pajzsot Catalina házában, és a snipert a végleszámolás helyszínén. Ezek igazán kisegítettek. Az időlimit ismét egy remek ötlet, egyszerű, mégis nagyszerű módja a küldetés megnehezítésének, így nem érsz rá sz*rakodni, és a taktikádat is időkímélőn kell megtervezni. Kitapasztaltam a legrövidebb útvonalat a két helyszín között, kikészítettem magamnak egy járművet is, hogy tudjak majd gyorsan átérni. Aztán, hogy milyen távolságból érdemes kilőni melyik őröket, ez főleg a sniper megszerzése után érdekes, főleg, hogy azt az öt töltényt be kellett osztani. És, ha végigharcoltad magad az embereken, mindig igyekezve felszedni a megfelelő fegyvereket, jön a legrosszabb. Sok próbálkozásomba fájt, mire rájöttem a megfelelő technikára a feléd jövő kamiont illetően. Megpróbáltam lelőni, de vagy nem bírtam elégszer eltalálni, mielőtt az talált el engem, vagy elkezdett égni, rám parkolt(amitől már halott szegény Claude) és ott felrobbant. Végül felfutottam az egyik lépcsőre, és onnan leszedtem. Aztán fent vigyáztam, hogy nehogy Mariát lőjem le, mert a célkereszt rögtön mindig a szövetséges felé céloz. És mire ezzel végeztem, már csak egy percem volt és három töltény az aknavetőben, hogy lelőjem a szerencsétlen Catalinát. Végül ezzel a technikával a páncélom ment le 50-ig, az életem meg sem sérült. Több, mint hússzor próbáltam meg, de végig szórakoztam, egyszer se éreztem azt, hogy ideges leszek, mert nem a problémák miatt voltak a meghalásaim. Itt végre rájöttek, hogy messziről jó a tűzharc, és rendőrök meg autósüldözés nélkül. Ezt a küldetést nagyon megkedveltem, szívesen újrajátszanám, de nincs az az Isten, hogy én az egész játékot pár éven belül újra kijátsszam! :D
Jöjjön a Dodó... Érdekes. Elvileg nem repülésre szánták, de, ha végigmész a kifutópályán, magától is felszáll egy méter magasságig.(aztán lezuhan :D ) Ám amiatt, hogy nehéz az irányítása, ez nem az idegesítő fajta, ez inkább a kihívás. Az első alkalom, amikor felszállsz a dodóval, és nem azt érzed, hogy már zuhansz is vissza, hanem megfogod a levegőben, és csak szállsz tovább, pont emiatt a nehézség miatt remek! Itt meg kell tanulnod, hogyan repülj, s könnyen zuhansz, nem mint a SA-ban. Amúgy látszik, hogy nem terveztek bele repülést, mert az épületek 10 méter felett nincsenek megépítve, első repülésemmel a városban rögtön belezuhantam egy ház belső modelljébe, s csak a gép felrobbantásával juthattam ki(nem élve).

És végül, csináltam egy kis értékelést a mai viszonylat szerint=

Grafika= 3/10
Szórakozás= 7/10
Bugok száma= 9/10
Zene= 3/3
Hangok= 1/3
Szinkronszínészek= 2/3
Fizika= 1/3
Történet= 3/10
Történet, és az egész játék hosszúsága= 8/8
Változatosság= 4/7
Újrajátszhatóság= 1/3
Nehézség= 9/10
Mesterséges Intelligencia= 0/2
A Világ= 6/10
Hangulat= 6/8

Összesített= 63/100

Köszönöm, ha az egészet elolvastátok! Az alacsony pontszám ellenére általánosságban egészen jól szórakoztam, egyszer az életben érdemes végigvinni, aztán mehet a polcra!
Na, az előbb rávettem magamat és elolvastam ezt a remek kritikát! :D Szuper volt az egész! Nagyon jól leírtad, tetszett :P. Habár, a pontozással nem értek egyet, de amúgy jó :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése