Segítség

Beszélgetések az első, felülnézetes epizódokról.
Avatar
Kisprobegt
Puding
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011. 08. 27. 11:10

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kisprobegt » 2011. 09. 19. 19:42

öö nem töltöttem le hivatalos Rockstarrol mert nem akartam hogy küldözgessen ilyen leveleket ezért előkotortam apám régi ezeréves lemezét (Ami tört de ez nem biztos) És ugy irta ki. De ha elmondod hogy töltsem le a hivatalos weblapról úgy hogy ne küldjön majd hir leveleket köszi.

Avatar
MasterP
Sprunk-függő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2011. 08. 13. 08:44

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MasterP » 2011. 09. 19. 19:46

***
Nem akarlak lebszeléni, de ha csak is azért akarsz a GTA 1-el játszani mert érdekel a története, akkor megnyugtatlak, hogy a GTA 1, London 1969-61, GTA 2-nek nem igazán vannak történetei. Viszont az első 3D-s verzióktól kezdve mindnek van, még a GTA Advance-nak is ami szintén felülnézetes. A GTA London állítólag Szinte "lehetetlen" kijátszani mert olyan iszonyat szűkek a korlátok időben...

A mondat warez téma miatt törölve lett.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2011. 10. 09. 21:12

Még egy illegális letöltésre való buzdítás, és kitiltom a társaságot!

Azért nem tudod telepíteni a játékot, mert már telepítve van. A gtawin mappában indítsd el a gtawin.exe fájlt. Szerintem nem fog elindulni, úgyhogy futtasd kompatibilitási módban.

Nekem eredeti a GTA1-em, és azt lemezzel kell játszani.

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2011. 10. 10. 06:25

Visali, a gta classic ingyen letölthető már, de ha én feltölteném illegális lenne?
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
MasterP
Sprunk-függő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2011. 08. 13. 08:44

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MasterP » 2011. 10. 10. 13:38

igen illegális lenne, mert azt is jóvá kell hagyni, h a gyártó engedélyezze a szabadon terjesztést. Még ha ingyenes akkor is. Már csak azért is mert ha te máshova felteszed, a R* annyival kevesebb látogatottságot kap a honlapján ami nekik nem jó

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2012. 03. 29. 00:23

Kb 1 éve pc váltáson estem át vagyis kaptam egy jobbat. Viszont ezen az új gépemen a GTA 1 és a két London olyannyira kockásan jelenik meg hogy ezáltal játszhatatlan a játék. Apám régebbi alacsonyabb tudású gépén meg kifogástalanul megy. Van esetleg valami ötlet?
A GTA3-nál és a Vice City-nél is volt egy gondon az pedig az hogy a kocsikkal nem lehetett tolatni ha ki volt kapcsolva a Frame Limiter.
Lehet hogy a GTA1 -el is azért van gond mert kicsit nagyobb tudású a videó kártya?

Avatar
Gege
Rajongó
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010. 02. 21. 19:29
Tartózkodási hely: tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gege » 2012. 03. 29. 06:10

A régi játékok mindig problémásan futnak az új rendszereken. Azt hiszem, a CPU az oka ennek, manapság már a legtöbb konfig több magos és meglehetősen gyorsabb a 98-as állapotokhoz képest, amivel a régi játékok nem tudnak mit kezdeni.

Most spontán kipróbáltam a játékot, nálam működik rendesen, a Rockstar Classics verziót szedtem le.

Az alábbiakat próbáld ki:
  • Frame limiter ON
  • exe fájlon jobbklikk -> tulajdonságok -> kompatibilitás fül: XP, 98 vagy 95 kompatibilitási mód, 256 szín, képi témák tiltása, asztal...tiltása, futtatás rendszergazdaként (ezekkel lehet variálni, próbálgatni egyenként).
A megjelenítésbeli problémák lehetnek a modern videókártyától, de a Windows 7 aero felülete (explorer.exe) is bekavarhat, sok játéknál találkoztam ezzel. Ha nincs más, próbáld ki, hogy kilövöd az explorer.exét (feladatkezelőben), majd új feladatként betallózod a GTA exéjét!

ps.: Tudnál képet csinálni a hibáról? :)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 03. 29. 16:54

Nem akarok nagyon beleokoskodni, mert nem tudom igazából, hogy mi lehet a gond, de az biztos, hogy nálam nincs gond a GTA 1-el (londont nem néztem). Pedig Win7 64 biten játszom, aero is be van kapcsolva, procim is 4 magos, meg a videokártyám is elég jó. És ráadásul nem is a Rockstartól letölthető xp kompatibilis verziót próbáltam, hanem az első kiadásos lemezes GTA 1-et. Probléma nélkül fut minden. Szerintem gép függő is a dolog, így azt sem merem mondani, hogy a gépedben nem jó valami.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2012. 03. 30. 10:12

Kipróbáltam a tanácsokat de egyik sem segített.
Itt egy kép a hibáról:
http://dl.dropbox.com/u/55206204/K%C3%A ... 20Gond.jpg
:)

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 03. 30. 22:18

Próbálj meg létrehozni egy parancsikont az asztalon, ami ha a trilógia lemezes GTA1 van meg, és gondolom a Rockstar Classic-os esetében is, a Grand Theft Auto.exe-re mutat. Kattints rá jobb gombbal, majd menj a Tulajdonságokba, ott pedig a cél mezőben az idézőjel után szóközzel írd oda, hogy -windowed.

Ideális esetben azt hiszem így fog kinézni az elérés:

"C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto\WINO\Grand Theft Auto.exe" - windowed

Talán a géped nem tudja a képernyődhöz illeszteni a játékot teljes képernyős módban. Ha sikerül, egy ablakban jelenik majd meg a játék. Ha továbbra is fellépne a hiba, akkor még érdekes lehet, hogy csak az ablakon belül csinálja majd azt, vagy továbbra is a teljes képernyőn.

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2012. 03. 30. 22:46

A windowed szöveggel is teljes képernyőn fut s a hiba ugyanaz.

Avatar
Gege
Rajongó
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010. 02. 21. 19:29
Tartózkodási hely: tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Gege » 2012. 03. 31. 22:46

További ötletek:
- szedj le egy cracket, vagy másik verziót
- vezérlőpult -> képernyő -> megjelenítési beállítások módosítása -> speciális beállítások -> hibaelhárítás fül -> hardvergyorsítás csúszkát lehúzni minimumra (ha van), illetve ha nem jó, egyenként próbálgatni az állásait.

szerk: Nálam a London el sem indul, csak DOSBox-szal a dos verzió, úgy viszont gond nélkül megy.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 15. 12:10

Letöltöttem a GTA 2-t. Nincs véletlen valami modpack vagy valami letölthető file amivel be tudok rakni a játékba egy minitérképet, vagy nem csináltak hozzá ilyen módosítást? És még egy kérdés. Hol van az a templom ahol tudok menteni?
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 07. 15. 17:32

Nem tudok modról, anno a játék doboz változatához volt papír alapú térkép, ha nem csal a memóriám.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 04. 20:04

A GTA 2-ben hány küldetés van? Vag valahol van valami lista, ahol a küldetések listája van? Úgy, mint a fő küldetések c. bejegyzések itt az oldalon.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése