Konzol

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 10. 23. 20:32

Ok holnap utánajárok szerintem van olcsóbb kb.30 ért de nem tom majd írok ;) .De nézd meg amit írtam neked ott van a 31. oldalon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára apollo 12 2013. 10. 23. 20:36-kor.
Michael fején ugrálok!

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 10. 23. 20:32

AVerMedia Game Capture HD, kb. 30e Ft. De ezt nem tudod HDMI-vel rákötni a TV-re + a Portable képes PC-t is felvenni, úgy tudom. Tehát, hiába + 10e Ft a Portable, én akkor is azt venném.

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Neil » 2013. 10. 25. 23:33

A The Last of Us mennyit foglal a PS3-on?
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 06. 12. 15:37

Hosszú idő után most már értelmét látom egy új generációs konzolnak (GTA 5, Doom 4, Mortal Kombat X stb.) csak az nem tudom melyiket lenne érdemesebb venni. Le tudnátok írni a véleményeiteket, illetve a tapasztalataitokat?
(És köszönöm, de abból nem kérek hogy "péest vegyé mer az ikszboksz sz*r")
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 06. 12. 15:58

Én szerintem Xbox One vegyél ha leginkább multira mész mert a multit inkább hanyagoljuk az EA Activison meg a Microsoftra.Ha a sztorira mész mint a Last of Us (Ami k**va jó játék szerintem csak a baj hogy nem volt hozzá szerencsém de majd ha kijön PS4-re és a haverom megveszi átmegyek hozzá és kipróbálom de addig FIFA meg NBA2K14 van vele) akkor PS4-et vegyél.Mondjuk az InFamous Second Son az nekem annyira nem jött be (ne jöjjön olyan komment hogy kuss takarodj xbox fan stb. mert ez az ÉN véleményem) mert valamennyire Saints Rownak találtam.A szuper képességek meg a lövés meg ilyenek de azért mégis jobban szeretem a Saints Rowot mert annak nem kell értelmét találni mert az egy FUN game és azért szeretem jobban mint az Infamous Second Son-t (Volt az Infamous Second Son-hoz szerencsém haveromnál).De azért a festés egészen ötletes volt.Na mindegy.Én azért Xboxot mondok mert valamennyire jöbben jön be mondjuk a Titanfall mint a Killzone Shadow Fall meg a Forza 5 mint a legjobb autószimulátor mert valljuk be a Grand Turismo 6 az nagyon gyenge lett a Forzához képest.Mellesleg nekem is tetszik a PS4 de azért mégis Xbox mert Xboxon vannak olyan játékok amiket csak azon a konzolon szeretek.PL FIFA 14 Halo GTA V meg ilyenek mert ezek multiban mégis jobbak mint a PS4 (Ne értsetek félre de nem úgy mondom hogy ezek csak multi játékok.)
Mellesleg vérd ki 2015-16 mert én ekkor vagy karácsonykor beruházom mind a 2 KONZOLT 2x-szer mert van egy tesóm is azért.IGEN MEGVESZEM AZ XBOX ONE-T MEG A PS4-et (A PS4 az nem bisztos de az Xbox One az tuti hogy megveszem).
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 06. 12. 16:03

Utólag meg annyi hogy ne legyen PS4 vs Xbox One mert felesleg vitázni.Mindegyikben megvan a jó és a rossz is.Attól hogy mondjuk xy embernek az Xbox One szimpatikusabb a másikat nem kell ocsmálni.Inkább gratulálni kéne hogy megalkotnak a cégek játékokat hogy velük játszunk.Már én is rájöttem és hiba volta PS4-et szidni mikor ocsmárolták az Xboxot.Ha akarsz egy nagyot multizni meg valamennyire jó kampányos játékkal játszani akkor Xbox One ha meg érzelmes jól kidolgozott játékokkal mint a Last of Us akkor meg vegyél PS4-et.Tegyük le a csatabárdot.A Single Playerben inkább a PS viszont multiban az Xbox a győzedelmes.Remélem erre normális kommentek fognak jönni. :)
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 06. 12. 16:12

Meg kell mondjam, nem tudtál meggyőzni. Fifa 14, Titanfall, két olyan játék amivel sose szeretnék játszani. Azt hiszem tényleg PS lesz.
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2014. 06. 12. 17:29

Én eddig XBOX párti voltam, de az új PS óta már nem. Egyszerűen sokkal jobb a Sony, nem tudom megmagyarázni, de valamivel nagyon megfogtak engem.
Szerintem a legfontosabb, hogy TE milyen játékokkal szeretnél játszani, gondolok itt ügye az exkluzív címekre (csak mellékesen jegyzem meg, hogy szerintem a Sony toronymagasan vezet a MS-tal szemben e tekintetben. Mondjuk másban is, de az mindegy. :)). Ja, és a másik a kontroller kérdés, azt is mérlegeld, hogy neked melyik áll jobban kézre.
Csak ennyit tudok hozzáfűzni, tehát ez elég szubjektív kérdés, hogy melyik legyen.

Én még várok a vásárlással, mert a játékok ára nekem megfizethetetlenek még, azért meg nem veszek most, hogy aztán ki tudja meddig csak egy játékkal játszogassak, mert amíg 18 ezer egy fostos game, addig köszi nem kérek. :D

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 06. 12. 19:25

Én PS4-re voksolnék, az érveim pedig a következők:
- Kiszámíthatóbb az üzletpolitikájuk. A Microsoft igencsak DRM-párti lett, bojkottálni akarja a használt játék adás-vételt, olyan dolgokat kényszerít rá a vásárlóra, amit nem kér (pl. Kinect). Igaz már nagyon sokat enyhítettek, de bármikor újra a saját filozófiájuk mellé állhatnak. Nálam már az is kiverte a biztosítékot, hogy egy játékkonzol első bemutató videójában nem voltak játékok, hanem más Microsoft termékeket propagáltak (pl. Skype)
- Nem játszottam még boxon, de sokaktól hallottam, hogy a PS3-on rosszabb a multi, merthogy rosszabb a Sony rendszere. Én nem értem, miért, szerintem teljesen jó a PS-es multi.
- Szerintem buli a PS4 kontrollerén a touch pad, és talán most még nem, de hamarosan biztos ki is fognák haszjálni a játékok, szerintem rengeteg lehetőség van benne

Ezen kívül a PS4 olcsóbb. Exkluzív címekről meg te tudod, hogy kellenek-e a boxos exkluzívak, vagy nem. Illetve ha megnézzük az idei E3-at, mintha a Sony arra játszana, hogy hamarabb legyenek nála elérhetőek bizonyos játékok vagy tartalmak, lásd: Destiny, illetve vannak béták, amik csak PS4-en indulnak. Persze ezzel ellentétben a Microsoft meg teljes Xbox One exkluzivitásokra törekszik a DLC-kben.

Ez csak az én véleményem, de hátha találsz valami hasznos érvet ezek között. :)

Illetve ha jól tudom, Xbox LIVE még nincs Magyarországon Xbox One-ra, viszont PSN van PS4-en MO-n is, de ebben nem vagyok biztos, nézz utána.


Azon kár vitázni, hogy melyik erősebb, mert úgyis minden játékgyártó kb. egyformára csinálja majd a két verziót. Esetleg olyanokra keress rá neten, hogy melyik melegszik hamarabb, melyiknél milyen hibák jelentkezhetnek, ezeket én nem vágom.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 06. 12. 20:40

Szerintem is PS4. Kulcsszavak: Uncharted, PS Plus, YouTube, Üzletpolitika...stb.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 12. 20:47

Akkor én is hozzászólnék a dolgokhoz, bár még nem nagyon tervezem egyik új generációs konzol megvételét sem EGYELŐRE. Félreértés ne essék, már sokkal jobban meg vagyok elégedve a nextgen konzolokkal, mint tavaly ilyenkor, szóval most már egyáltalán nem arról fognak szólni a nextgenekkel kapcsolatos kommentjeim, mint tavaly.
Nos, az őszintét megvallva még egyik új konzolra sem néztem jobban rá, nem néztem utána, mit tudnak és mit nem, melyik tud többet és melyik nem, vagy hogy melyekre vannak jelen pillanatban a jobb exkluzívok, így csak az előző két generáció (X360+PS3 és Xbox+PS2) alapján tudok véleményeket mondani a két konzolgyártó hozzáállásáról, exkluzívairól és magukról a gépekről.
Nos, mit is mondhatnék egy old school Xbox és egy Xbox360 tulajdonosaként, mintsem azt, hogy amióta az eszemet tudom, Xboxos vagyok. Ez egy lassan több, mint 10 évvel ezelőtt kezdődött történet, amibe nem is mennék bele igazán, csak a lényegét írom le: be voltam sózva, hogy veszek egy PS2-őt, meg is vettem egy slimet, csakhogy az nem működött. Bekapcsolni bekapcsolt, de játékot nem volt képes lejátszani. Csalódott voltam, majd felhívtam ismerősömet, aki a használhatatlan PS2 slimet kicserélte egy normál PS2 fatre mondván, az biztos működni fog. Végül az sem működött, az egésznek zöld volt a képernyője, amint beleraktam egy játékot. Még az előző esetnél is csalódottabb voltam. Ekkor barátom ajánlotta, hogy miért nem veszek egy Xboxot (bevallom, akkor még csak a PS-ről hallottam, így eleinte tartózkodtam a dologtól). Mondtam neki, hogy üsse kavics... és láss csodát, az Xbox működött! Ekkor úgy gondoltam, az Xbox milliószor jobb, mint egy PS. És hiába lett jóval népszerűbb a PS2 az exkluzívai meg a slim verziója miatt, hiába húzta jóval tovább a PS3 és X360 árnyékában, én kitartottam az Xboxom mellett. Aztán, miután egy-két év lemaradással én is generációt váltottam és vettem egy Xbox360 konzolt, szépen lassan (két-három év elteltével) rájöttem, hogy nem olyan rossz a PS. Sőt, rájöttem, hogy nagyon jó a PS! És aztán évről évre jöttek a jobbnál jobb Sony exkluzívok, amelyekkel játszottam haveromnál PS3-mon. Bár még most is kitartok az X360-om mellett, most már látom, hogy a PS3 talán jobb választás lett volna... ha nem is az exkluzívokért, de az ingyen multiért mindenképp! Egyszerűen pofátlan dolog volt az MS-től az, hogy a multit fizetős tagsághoz kötötték. Jó, egy éve legalább odáig eljutottak, hogy minden hónapban két ingyen játékot adnak a goldosoknak, bár sajnos azok közül az egyik többnyire mindig egy szaros arcade játék, nem pedig egy AAA-s cím. Ezek után már tényleg bántam kicsit, hogy nem PS3-mat vettem. Nos, ezek voltak az előző két konzolgenerációval átélt személyes élményeim. Elnézést, hogy így elnyújtottam, de most már akkor elmondom azt is, hogy a ma már jelen generációnak számító konzolokról mit is gondolok, melyiket lenne érdemesebb megvenni. Mivel még elég messze vagyok a konzolvásárlástól, így előre elmondanám, hogy nem tudok mindent az új konzolokról, csak az eddig látott/hallott dolgok alapján írom le a véleményemet. Nos, a tavalyi E3mon valljuk be, egyik konzol sem remekelt, de az ahogyan az Xbox One nyitott, az egyszerűen kiverte a biztosítékot. Az MS valóságos terrort, diktatúrát vezetett be, és mindehhez azt is elvárta, hogy a vásárlók elégedett, mosolygó képet vágjanak. A Sony valamivel korrektebb volt, bár ők sem mutattak sokkal nagyobbat annál, mint amit az előző generációban mutattak, az ő előadásuk csak annyival volt jobb, hogy nem vették el teljesen a vásárlók kedvét mindenféle szemét húzással. Azonban ennek már pont egy éve, és mindkét konzolgyártó cég javult valamennyit, változtattak a hozzáállásukon, valamint a játékfejlesztők is sokkal jobban kiismerték az új konzolokat, a napokban bemutatott játékok egy részéről már valóban el lehet mondani, hogy nextgen, szóval az idei E3-mon már azt kell mondjam, többé-kevésbé meg vagyok elégedve a két konzollal. Az eddigi játékfelhozatal és egyéb dolgok alapján azonban azt kell mondjam, függetlenül attól, hogy eddig mindkét generációs Xbox megvan, a PS4 eddig mégis jobb választásnak tűnik. Ám hozzá kell tennem, hogy még most sem jelent meg elég exkluzív és multiplatform cím ahhoz, hogy egyáltalán válasszak egy új konzolt. Lehet, hogy én vagyok a telhetetlen, de még mindig nincs elég játék egyik konzolra sem ahhoz, hogy eladjam az X360omat és a hozzá tartozó 45 db játékomat egy PS4/X1-ért és a rájuk megjelenő 20 játékért. Én azt mondom, hogy még úgy is várni kéne, hogy a GTAV hamarosan megjelenik mindkét konzolra lélegzetelállító, az előző konzoloknál jóval szebb grafikával, 32 fős multival, nagyobb forgalommal és pörölycáparajjal a tengerekben. Plusz ott vannak az anyagiak is. Gyanítom, hogy ezen az oldalon elég kevés a multimilliomos gamerek száma, és valljuk be, eddig mindkét konzol ára eléggé magas. Vagyis a PS4 a 110-115 000 Ft-jával még úgy ahogy korrektnek mondható (bár nem olcsó), az Xbox One viszont nagyon drága, ráadásul ahogy már korábban is elhangzott, még MO-n nincs LIVE. Aztán ott van az az alig 20-30 játék. Feleannyi sincsen, mint az előző generáció konzoljaira, viszont már most majdnem drágábbak annál a több száz játéknál. Szerintem ez a játékonkénti 18 000 Ft elég durva. Viszont, ha nagyon konzolt akarsz váltani (bár hangsúlyozom szubjektív véleményemet, miszerint még egy kicsit korai lenne), akkor szerintem mindenképp a PS4-et válaszd. Az idei és a tavalyi E3, valamint az eddigi exkluzívok, információk és az ár alapján mindenképpen a PS lenne a jobb választás.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 06. 12. 20:54

Köszönöm a hozzászólásokat! Azt hiszem így már egyértelmű a választásom. Én is PS4-re gondoltam, csak biztos akartam lenni.

Igaz, nem vagyok multi-milliomos, leghamarabb is csak október környékén tudnám megvenni. Ettől függetlenül a jól beváll 360-om nem megy sehova :D

Amin még gondolkoztam, hogy ha megveszem majd a GTA V v2-öt, érdemes lenne-e eladni a 360-os verziót? Vagy nem érnék vele sokat?
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 06. 12. 21:11

dani.szentgali írta:...hogy a GTAV hamarosan megjelenik mindkét konzolra lélegzetelállító, az előző konzoloknál jóval szebb grafikával, 32 fős multival...
Azt még nem mondták, hogy emelik-e a multiban a játékosok számát.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 06. 12. 21:58

Cube Head írta:Köszönöm a hozzászólásokat! Azt hiszem így már egyértelmű a választásom. Én is PS4-re gondoltam, csak biztos akartam lenni.

Igaz, nem vagyok multi-milliomos, leghamarabb is csak október környékén tudnám megvenni. Ettől függetlenül a jól beváll 360-om nem megy sehova :D

Amin még gondolkoztam, hogy ha megveszem majd a GTA V v2-öt, érdemes lenne-e eladni a 360-os verziót? Vagy nem érnék vele sokat?
Október környékén szerintem, olyan 6000 körül tudod elpasszolni. Te döntsd el, hogy annyiért megéri e eladni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 06. 12. 22:14

Az X1 esetében köteles vagy megvenni egy tök felesleges Kinect-et ami jól rásóz az árára, ráadásul a szolgáltatásai (nem LIVE-ra gondolok) 80%-a Magyarországon soha nem lesz elérhető, de a konzol értékébe beleszámítják(valamint gondolom a LIVE előfizetés értékébe is belefogják..-.-). Nem azért mert a PS4 istenkirály hibátlan szerkezet, az X1 pedig a kutyaszarnál is rosszabb, de hazánkban értelmetlen szerintem az X1 vásárlása -egyszerűen amcsiknak és briteknek szánták ezt a konzolt elsősorban. Kivéve ha olyan exkluzív jön ki rá amit semmiféleképp nem akarsz kihagyni, de szerintem a Sony részéről sokkal erősebb felhozatal várható, mint mindig.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése