Konzol

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 11. 17. 16:46

Kapható egy speciális kábel Xbox 360-hoz, aminek az egyik csatlakozója VGA. Olyat kell venned hozzá, azzal hozzákötheted a konzolt a monitorhoz.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 20. 20:04

Aki nagy PS fan, lenne hozzátok néhány kérdésem.

*Megvolt mindhárom (főbb) PS?
*Melyik volt a kedvencetek?
*Eddig melyik a kedvenc PS játékotok? (függetlenül attól, hogy melyikre adták ki.)
*Melyiket tartjátok a korához képest a legjobbnak (PS-t, nem pedig a játékot)?


VITA NE LEGYEN!!!!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 20. 20:15

•Igen (fat, fat, slim)
•PSX / 2 / 3
•PSX: Medal of Honor PS2: GTA VC / SA PS3: GT5, GTA IV (nem tudtam választani)
•A PS3 a BluRay lejátszó miatt viszi a pálmát
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 20. 20:21

PS1-ből is volt már slim? Akkor szerintem nekem is fat volt/van.. A fat , amelyiket felülről kell nyitni ugye? (Na most ezt jól belőttem, mert lehet hogy mindkettőt felülről kell.)



Amúgy egy kérdés, ami régóta bántja a lelkem: Mi a különbség a PS1 és a PSX között? A PSX korábbi?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2012. 11. 20. 20:24

PS1 és a PSX ugyan az csak mindenki másként nevezi.



(szerintem így van) :D
"Braaaaaaaaaaaaaaaaaaawr!" - Chewbacca

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 20. 20:27

A fejlesztési időszakban hívták PSX-nek a PlayStation-t.

Amúgy mind a kettőt felülről kell kinyitni. Slim Fat
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 20. 20:29

Na akkor volt már mindkettőm, de most fat van. Akkor nincs valami túl sok különbség köztük. Nem úgy mint pl a PS3-as slim és fat között. Itt csak a slim "gömbölydedebb" :D Ha lehet így mondani..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 20. 20:32

...és a superslim között :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 20. 20:35

A superslim szerintem nem lett olyan szép, de még mindig szebb a slimnél. Viszont PS3-ból legszebb egyértelműen a fat... :) Legalábbis szerintem. Mikor ránézel, és látod magad benne. :D
Első kettő PS-nél nem szebb a fat, de itt igen. Milyen fos már az eleje is a slimnek meg a superslimnek. Bár mondjuk az is igaz, hogy superslimnél már lehet a kinézetét váltogatni különféle borítással..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 20. 20:48

Nekem slim van... :@ Nekem jobban bejön, mint a fat, meg megbízhatóbb is.

"Mikor ránézel, és látod magad benne." Háááát...embere válogatja, attól függ mennyire szép az illető aki belenéz...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 21. 00:28

Mindhárom megvolt, Ps3 még van. A kedvencem azt nem tudom... Talán a Ps2, mert abban az időben volt egy csomó offline multiplayeres, és split-screenes játék, és tudtam a testvéremmel és a haverokkal nyomulni. Ma már több cégtől is olvastam, hogy szerintük már nincs kereset az offline multira -.- Egy játékon láttam, hogy van benne split-screen, rögtön meg is vettem, és nem bántam meg(Ps3-asról beszélek), amúgy meg eszembe nem jutott volna megvenni. Szóval szerintem nem én vagyok az egyetlen, akitől lenne kereslet az offline co-opra.
Kedvenc játékaim a Ps1-re a Spyro 2, tudom, picit gyerekes játék, úgy mint a Ps2-es kedvencem, a RoadTrip Adventure, de ezekben pont az volt a lényeg, hogy nem arra mentek, hogy űberkirály legyen a graf és a történet, hanem jó volt a játékmenet, és mindkettő ügyességi is. Meg szerintem kellene egy-két nyugis játék a sok Gta mellett, ezért szerettem őket. Amúgy tényleg nagyon gyerekesek, a RoadTripben a kocsik a lámpáikkal beszélnek, de attól még jó hangulatot, zenéket, és egy rohadtnagy térképet adott, abban az időben, de talán még ma is hatalmasnak számít a területe. Ps3-ra is vettem volna nyugtató jellegű játékokat, de a mai gyerek, meg ügyességi játékok is csak arra mennek, hogy jó legyen a graf, azt a játék ratyi, de a mai fiatal(itt a 5-12-ig értem, szóval a tényleg fiatal) már ezt is megveszi, mert ez a generáció már a grafikában találja a jó játékot, nem a tartalomban. Meg már a nyugis játékok kora is elmúlt. Példának venném itt az előbb említett Ps1-es Spyrot, ami a Ps2 kijövetelére "felnőtt", és abból áll a játék, hogy a korában gyönyörű grafikával különféle kombókkal kell írtani a szörnyeket egy sötét helyen. Ps3-ra meg így a Croc, a Crash bandit és a Spyro korszakát gyászolva nem bírok ilyen játékot választani. Viszont ez szinte mindent visz: GTA IV. Brutáljó játék, de szerintem ezt ezen a fórumon nem kell bemtatni ;)
Szerintem korához képest a Ps3 a nyertes. A Ps2 is a maga korában haladó volt, de nem annyira vezetve, mint a 3, aztán ott kezdett hanyatlani szegény Ps2 dicsősége, mikor ki lett adva a 360. Azóta "felzárkózott" a Ps.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 27. 00:18

PlayStation3-hoz tudnátok ajánlani felvevőt? Szempontjaim, hogy legyen HD, és felrakhassam aztán a videót a számítógépre, és ami ezeknek megfelel, azok közül a legolcsóbbat, vagy ami nektek is bevált, de nem szeretnék érte annyira sokat fizetni. És ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: Ha a tv nem HD, attól felveheti a Ps3-ról HD-ban?
Köszönök minden választ, minél gyorsabban.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 27. 19:38

1# Én is nagyon hiányolom a split-screen-t a játékokból elég szomorú, hogy eltűntek. Bár néhány játékban még szoktam látni. Pl GT5.

2# Erre alkalmas az Aver Media Game Capture HD. Teszt!
Ez is jó!
Meg ez is!
Meg ez is!

Van még egy pár lehetőség...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 11. 28. 01:10

Köszönöm a linkeket.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 12. 15. 10:41

PS2-nél mit jelent az, ha egy játék "PAL"? És milyen PS2-k játszák le azt? illetve milyen felbontású TV-k?

Megvettem barátomnak az ajándékot karácsonyra, és ilyen "PAL"-os játék. Elolvastam, azt írják a hátoldalon hogy csak olyan PS2-n fut, amivel ez a "PAL" kompatibilis. Ez mit takar?

Olvasgattam utána... Úgy nézem Magyarországon is ez a "rendszer" van. Csak akkor miért írják rá hogy PAL, hogyha egész Európában elméletileg ez van? Nem értem.
Arról végülis nem kaptam valami bő információt, hogy minden TV meg tudja-e jeleníteni a játékot, és hogy minden PS2 le tudja-e játszani. (Hozzá teszem, ez egy "gyengébb" fajta TV, szóval a játékok csak ~70 Hz-en [Nem tudom pontosan mennyi az az érték amire be lehet állítani, valahol 65 környékén van] futnak rajta)

Aki tudna némi információt szolgáltatni, annak hálásan köszönöm! :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése