Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 10. 16. 12:45

Én is valamilyen szinten félek a vezetéstől :shock: De tudom, hogy nincs mitől félni. Csak hidegvér. És főleg azért gondolom ezt mert én nagy kocsi "b*zi" vagyok :D s méginkább nagy Audi-s! S minden álmom egy S5/R8-as Audi, szóval beleszakadnék ha nem volna jogsim..
Na de mond el Robi, mi nyomja úgy a szíved?:)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 16. 13:38

Talán ha depressziómentes életet akarnál, ilyenkor benyomhatnád a fejedet egy vödör jeges vízbe. Akkor lenne valami, ami egy órára elterelné a figyelmedet.
Milyen reflexeket akarsz te a vezetéshez? Nem kell célon lenned mint valami X-szárnyú pilótának, és pont nem úgy fogsz vezetni, mint egy GTA -ban. Azok a csoda reflexek nem igazán számítanak, ha betartod a szabályokat.
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 10. 16. 15:15

Viking-nél a pont.. :D.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2015. 10. 16. 17:15

Kissé melankólikus a kedvem, mert tatám ma halt meg 5 éve, mamám meg (majdnem) 4.. és újra szembetaláltam a fényképükkel magam. Szomorú.


Egyébként fáradt is vagyok mellé, mert osztálytalálkozót szervezek, így lejártam ma a lábam.. (Vittem ki a meghívókat.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 16. 17:57

A köz embere!
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 10. 17. 11:41

Stan98 írta:Mai hangulatom 10/1000000000 :D végre megjött a jogsim
Adj egy pacsit Stan! :D Nekem is tegnap jött meg a jogsim! :D :P
NikitaDragovich írta:Az egyik osztálytársam tegnap lett 18 éves, és pont az utolsó vezetésnél volt. Sajnos a körforgónál azt hitte, hogy az autós le fog majd fordulni, mert nem tette ki az indexet, így majdnem összeütközött vele, de nem lett baj belőle. Szegényt megbuktatták emiatt. :( Pedig milyen szép lett volna, hogyha pont a 18. születésnapján szerzi meg a jogsit. :( Szegény!

Amúgy gratulálok, Stan. Én valószínűleg soha az életben nem fogom megszerezni, mert én nem akarok vezetni. Nekem nincs szükségem autóra, mert én nem megyek sehová. Én magányos és depressziós vagyok. Nekem ez fölösleges. A sok Z generációs hülyegyerek a jogosítványára veri a farkát, holott ők okozzák majd a baleseteket. Én inkább kimaradok ebből. Nem kell nekem jogosítvány, nekem csak igazi barátok kellenek és depressziómentes élet! Ennek ellenére én gratulálok neked. Remélem, élvezni fogod a vezetést. A bátyám már majdnem három éve elkezdte a vezetést, de sohasem fejezetbe be, mert unalmas volt neki a KRESZ. Ő most lesz 21 éves. Mindig mondjuk neki, hogy menjen el vezetni, de hát nem akar. Én megértem őt. Jól is teszi. Ráér majd erre néhány év múlva. Én is rá fogok majd érni 25-30 évesen, mert még tapasztalatlan vagyok vezetésben, és a reflexeim is rosszak; nem akarok autóbalesetben meghalni! Nem fogom követni a sok Z-s gyökér példáját, akik hamar megszerzik a jogosítványt, és másnap már meg is halnak egy autóbalesetben, mert menőznek a fasza verdájukkal...!
Sajnálom, hogy az osztálytársadnak nem sikerült. :( Azt viszont nem igazán értem, miért ez a véleményed a "Z generációs hülyegyerekekről", meg a vezetésről. Persze valóban idegesítő egy idő után az, ha nagyon dicsérik magukat csak azért, mert megvan a jogsijuk, de azzal szerintem nincs semmi baj, hogy manapság egyre több fiatal (20 év alatti) ember jogosítványt szerez. Legalább addig sem a hülyeségekkel (cigi, drog, utcán való bandázás a haverokkal, stb.) vannak elfoglalva, hanem egy olyan dologgal, amiből a jövőben sokat profitálhatnak. Hisz valljuk be, egy igencsak rohanó világban élünk, ahol nagyon sokat számít, hogy pontosak legyünk (akár suliról, akár munkahelyről legyen szó). És azt is jegyezzük meg, hogy drága hazánkban a tömegközlekedés nem éppen a legjobb. Egyrészt nem túl biztonságos, másrészt meg nem túl pontos. Ezért én úgy gondolom, hogy egyáltalán nem baj, ha az ember vezetni tanul meg jogsit szerez. Az már más kérdés, hogy valóban sok hülye van az utakon, akik balesetet okoznak, de abban nem értek teljesen egyet, hogy az összes balesetet a "verdáikkal menőző Z-s gyökerek" okozzák. Persze van benne igazság, nem is kevés, de ugyanúgy okoznak balesetet az idős emberek, akiknek már lassúak a reflexeik, a megengedettnél sokkal lassabban mennek (mert akár hiszed, akár nem, a túl lassú vezetés is ugyanúgy okozhat súlyos balesetet, mint a gyorshajtás), és ugyanúgy okoznak balesetet az átlag középkorú emberek is, akik egyszerűen figyelmen kívül hagyják a szabályokat és a gyors előrehaladás érdekében súlyos szabálytalanságokat követnek el.
Szóval összességében sajnálom, hogy így látod a dolgokat a vezetéssel és a jogosítvánnyal kapcsolatban, mert azon felül, hogy sok dologban igazad van, legalább ugyanennyiben nincs. Persze minden ember más, és ha te valóban nagyon depressziósnak tartod magad, továbbá "nem sietsz sehová" (amit azért kétlek, de ha így is van, majd eljön az az idő, amikor dolgozni fogsz és akkor majd fogsz eleget sietni), akkor valóban hagyd ezt a dolgot. Ha ez a véleményed az egészről, akkor valóban nincs semmi értelme elkezdeni és megcsinálni, mert csak egy csomó ablakon kidobott pénz.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2015. 10. 17. 12:23

NikitaDragovich
Sajnos a körforgónál azt hitte, hogy az autós le fog majd fordulni, mert nem tette ki az indexet, így majdnem összeütközött vele, de nem lett baj belőle.
Lehet én értem félre, vagy te írtad rosszul, de mért gondolta, hogy le fog fordulni az autós, ha nem indexelt? :O

Egyébként nem tudok veled egyetérteni, sajnos. Egy jogsi bármikor hasznos lehet, ki tudja mikor kell azonnal, bármilyen okból kifolyólag egy rokonodat elvinni valahova. Vagy talán egy általad megpályázott álláshoz is kellhet jogosítvány... meg még ki tudja mihez.
Nem fogom követni a sok Z-s gyökér példáját, akik hamar megszerzik a jogosítványt, és másnap már meg is halnak egy autóbalesetben
Már bocsi, de én is 17 évesen szereztem meg a jogsit, kicsivel több, mint 2 éve van meg és még szerencsére nem okoztam/szenvedtem balesetet, pedig nagyon sokat vezettem már. Tehát az, hogy "hamar" megszerzed a jogsit, nincs semmilyen összefüggésben azzal, hogy mennyire vagy jó sofőr...
Én is rá fogok majd érni 25-30 évesen, mert még tapasztalatlan vagyok vezetésben
25-30 évesen sem lesz több gyakorlati tapasztalatod, mint most... vagy nem tudom, hogy értetted ezt.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 10. 17. 13:26

dani.szentgali: Igen, igazad van. Egyetértek veled. A te mondandódban is van igazság. Amúgy gratulálok a jogsidhoz. ;)

asd14asd: Igen, én írtam rosszul, bocs. :D Már én sem emlékszem, hogy mi volt ennek az egésznek az oka. Valami olyasmi rémlik, hogy nem tette ki az indexet, vagy tudom is én. :D A lényeg annyi, hogy azt hitte, hogy az autós le fog fordulni, ezért majdnem összeütköztek.

Igen, neked is igazad van. Veled is egyetértek. De nekem mégis ez a véleményem, és ragaszkodom a véleményemhez, sajnálom. :(

Hát, úgy értettem, hogy addigra azért jóval idősebb és talpraesettebb leszek.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 10. 17. 14:48

Csak azt tudnám, mi a köze van az "index"-nek a vezetői engedélyhez vagy a járművezetéshez...? Szerintem kurvára semmi.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 17. 15:33

Mondjuk hogy jelezze, ha kanyarodni akarsz?
Guess who's back!

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 10. 17. 16:03

Azt úgy hívják irányjelző.
Az index teljesen mást jelent.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 17. 16:10

És szerinted nem arra használják a nyelvben? Gondolkodj.
Guess who's back!

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 10. 17. 17:03

Lapozz át egy kresz könyvet és számold meg hány darab index szó lesz benne. A kreszben irányt jelzel nem indexelsz. Felfogtad ??

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 10. 17. 17:20

Ki nem szarja le a kresz könyvet? A köznyelvben indexként szokták emlegetni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 10. 17. 17:31

Helytelenül. Piroska. Olyan szó van, hogy index és helyes is, de olyan nincs, hogy "indexel" . Az autógyártás sem így használja, mert az nem index kar/kapcsoló hanem irányjelző. Felfogtad??

Válasz küldése