Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 04. 14. 17:54

7/10

100/10
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 15. 12:01

Királyság! :D Ez nekem is abszolút feldobta a napomat! :D Mondjuk remélem, azért a bevezető jellegű hetedik rész után ez már kicsit nyíltabb lesz meg több lesz benne a komolyabb fénykardpárbaj. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 15. 20:42

Ma megnéztem a halálos iramban új részét retek, ócska mozis változatban, valami gyökér nézzfilmeketonlineteproli.com- ról. Évek óta nem láttam ilyen "mozis" felvételt, de szarabb mint ahogy emlékeztem rá, mégis a film annyira szórakoztató volt, hogy arra nincsenek szavak. Annyi a dolognak a titka, hogy nem jóféle John Wick kaliberű akciófilmként tekintesz rá, és egy másodpercét sem veszed komolyan. Kb olyan abszurd élmény volt, hogy már-már azt hittem néhány jelenetnél, hogy David Zucker keze is benne van a dologban. Esküszöm szórakoztatóbb volt, mint a hetedik star wars film, amit ráadásul moziban láttam, nem pedig ilyen zord körülmények között. Így utólag a mellékelt kép nagyszerűen kifejezi, mit gondolok a force awakens-re való jegyvásárlásomról.
A kedvem amúgy 7/10. A nagyszerű vindízeldzsézönsztetem móka jócskán feldobta a napomat.
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 21. 15:28

7/10

Ma meglett a B kategóriás forgalmi vizsga. Azért csak 7, mert elidegeskedtem, ezért szarul kezeltem a kuplungot, szóval lett 5 hibapontom.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 22. 12:39

Rockstar69 írta:7/10

Ma meglett a B kategóriás forgalmi vizsga. Azért csak 7, mert elidegeskedtem, ezért szarul kezeltem a kuplungot, szóval lett 5 hibapontom.
Szerintem az legyen a legnagyobb bajod, hogy lett 5 hibapontod a szaros kuplung miatt. :D Amúgy gratula a forgalmihoz! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 22. 14:54

Ja, gratulálok én is! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 22. 15:24

Köszönöm! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 27. 07:10

9/10

Az eduline hirdetett érettségi történetekkel kapcsolatos nyereményjátékot, neveztem, és dobogós lettem. :D Szóval majd fel kell utaznom Pestre átvenni az ajándékomat.

Ha már dobogós lettem, megosztom veletek is, mi történt velem (most már lassan) 2 éve.

Az én emlékezetes érettségivel kapcsolatos történetem az emelt szintű töri szóbeli részével kapcsolatos.
2015-ben érettségiztem. Bementem, kihúztam az "Életmód és mindennapok a Kádár-korszakban" c. tételt. Tehát Kádárról kellett beszélnem. Mivel a névsornak majdnem a legvégén voltam, így előttem természetesen már voltak a teremben, és dolgoztak a tételükön és/vagy feleltek. A lány, aki közvetlenül előttem felelt a "Politikai életpályák a XX. századi Magyarországon (Bethlen István, Teleki Pál és Kádár János)" c. tételt húzta. Na most azt ki kell emelni már az elején, hogy több emelt szintű tételnek csak egy részét kérték vissza a szóbelin, különben túl hosszúak és komplexek lettek volna a feleletek. (Bár ezt nyilván nem árulták el, csak a feladatleírásból kiderült.) Így járt az előttem levő leányzó is. Szerintetek kiről kellett beszélnie? Így van, rátrafáltatok.. Kádárról! :D Persze, kicsit más perspektívában kellett róla beszélnie, hiszen az én témám a "népesség, település, életmód" témakörbe, míg az övé az "egyén, közösség, társadalom" témakörébe esett, de azért néhány dolgot elmondott, ami nekem nem jutott eszembe a Kádár-os tételem kidolgozása közben. (Megj: Jól tudtam a sajátomat, így korán elkezdtem fülelni a lányra, hátha el tudok csípni néhány hasznos információt az ő feleletéből. Ez így is történt.) Amikor ő végzett, és én következtem, majd a vizsgabizottság megkérdezte, hogy mit húztam, ledöbbentek.. Nem hitték el, hogy ilyen van. Bosszankodtak is, hogy mégis hogyan lehet ilyen kedvezőtlenül összeállítani a tételsort. Persze nem tudtak ellene tenni semmit, meghallgattak.
Lefeleltem, tetszett nekik. Megdicsértek. Utólag mint kiderült, max pontot kaptam. Egyébként ők sem tulajdonították a max pontos feleletemet az előző lány érdemének, hiszen nem pont ugyanarról kellett beszélnünk, "csak" jelentékeny átfedések voltak a két téma között.
De az esély, hogy valakivel ilyen történjen, eléggé pici, így ezt nem felejtem el soha.


Ettől eltekintve a (tegnapi) napom csak azért 9/10, mert a 2 tegnapi zh-mból az egyik kicsit szarul sikerült. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 04. 27. 08:49

Lol
Én töri szóbelire szinte csak a legkönnyebb tételt tanultam meg jól (reformáció), mondván hogy úgy is ezt fogom húzni, nem kell pánikolni. Mivel angolból korábban szóbeliztem, én húztam elsőnek minden tételt, kezdve a törivel. Már a húzás előtt rálockolt a szemem a 25 egyforma lap közül az egyikre, ki is húztam remegő kézzel. Reformáció. 10 perc alatt le is feleltem belőle úgy, hogy a tanár vissza se tudott kérdezni semmit, így jött a "van még időnk, beszélgessünk bármiről" rész. Meg is lepődött a tanár amikor előadtam ezt neki, de legalább elmélkedtünk egy jót utána a predesztinációról, ami legalább a tétel része volt.
Másik történetem hogy szóbelire korán, elsőnek érkeztem, de nem tudtam kihasználni az időt, mert annyira izgultam, hogy szinte a teljes időt a mosdóban töltöttem...inkább nem részletezem. :D
Amúgy ha meg szabad kérdezni, mit nyertél?
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 27. 16:09

Gratula a dobogóhoz!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 27. 18:13

Hát srácok... rövidesen én is írhatok kiselőadást az oldalra az én érettségis kalandjaim címszó alatt. :D Amúgy bízom benne, hogy azért nekem is lesz szerencsém. Én mondjuk a tervek szerint az összes tételt megtanulom, de ki tudja, mit hoz a jövő. :D Meg azért, mert egy elég szar hozzáállású és teljesítményű osztályba járok, így valamelyest bízom a tanáraim jóindulatában is. Persze nyilván távolról sem erre fogom tenni az egészet, mert elvégre ez a kötelességem, hogy tanuljak, de azért reménykedem, hogy a többiek hozzáállása vs. az én hozzáállásom dolog is ad majd egy kicsit az összképhez. :D

UI.: Emelt angol szóbelire milyen témakörök szoktak lenni? Valaki tudna mondani konkrét példákat?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 27. 18:17

Az érzés, amikor észreveszed, hogy a mesteri troll kommenteddel senkit nem sikerült felbosszantanod.
Természetesen lelhetném másban is örömömet, de nekem már csak ez maradt...

Gratulálok a helyezésedhez.
je

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 04. 27. 18:55

GTA-s vizsgatételsor kellene. Nagyobb örömmel mentem volna érettségizni.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 25. 20:52

Alapvetően 7/10 (vagy 6/10), mert bár voltam ma egy állásinterjún (ami szerintem jól sikerült), a holnapi vizsgámra emiatt nem tudtam normálisan felkészülni... Szóval... érdekes dolgoknak nézünk elébe. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 27. 10:51

Hajrá, remélem, hogy azért sikerült meggörbíteni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése