Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 11. 16. 23:44

dani.szentgali írta:1. olyan tantárgyakból szörnyen rossz vagyok, amelyeken nem az számít, hogy mennyit készülsz meg tanulsz, hanem hogy tudod-e használni az eszed. Ezért nem szeretem az érettségibe, hogy csomó olyan kérdés van, ami nem a felkészüléseden múlik, hanem azon, hogy mennyire látod át az adott feladatot.

2. Igen, arról én is hallottam, hogy egyetemen mindem vizsgaidőszak olyan, mint egy érettségi. Ettől függetlenül kevésbé izgulnék egy ZH vagy vizsga előtt egyetemen vagy fősulin, mint az érettségin. Egyetemen azért már benned van az, hogy legalább egy szaros érettségit összeszedtél és ha nem is jön be az adott egyetem, legalább OKJ-t vagy más egyetemet/fősulit el tudsz végezni, míg ha az érettségid nem jön össze vagy nem elég jó, akkor meg baszhatod magadat a kukába. :D
1. Abszolút igaz.
2. Akik egyetememre mennek, pont azért mennek, mert nem akarják beérni "csak" egy érettségivel vagy egy OKJ-val. Így a cél nem az, hogy beérjük annyival, hanem hogy minden vizsgaidőszakot át/túléljük.. mert bezony ezek sokkal nehezebbek mint egy "sz*ros" érettségi. Erre akkor jön rá az ember, mikor az első szemeszterén túl van. Egy érettségivel azért "elég jól kell nyalni" (hát igen, gyönyörű kifejezés), hogy hasonlóan jó munkád legyen, mintha diplomával lett volna. Ez azért eléggé hajtja a legtöbb embert. :D
MateL írta:Merre hagytad el? Ha véletlenül megtalálom, szólok. :D

(...)Egyetemen ez sokkal könnyebb, ha valami nem sikerül, mész következő héten.
Mindig elfelejtem, hogy van köztünk egy másik SZTE-s... :D
De nem Szegeden hagytam el, hanem otthon, Félegyházán... (ti: hétfő reggel jogsit csináltatni voltam reggel az okmányirodában, így a "szokásos" helyéről kivettem és magammal vittem.. Na, a tok sajnálatos módon kettészakadt, amit már csak kedden a 32-es buszon vettem észre, mikor a kalauznéni ott volt a sarkamban... :D Eléggé cink volt. ) és persze zavaró is.. Azért remélem, meglesz.

Igen, egyetemen én is szeretem ezt. Bár anglisztikán sok a csúszós tantárgy.. és mivel a tanári képzés 5, ill. 6 éves (nem tudom mire fel), így erre összeszedni egy csúszást.. (ami azért relatíve könnyű), hát nem hiányzik senkinek... Egyelőre nem csúszok, de ha a tavaszi vizsgaidőszakban sem csinálom meg az alapvizsgámat angolból, akkor fogok csúszni egy fél évet már biztosan. :( De persze erre nincs garancia, hogy bekövetkezik, mert egyelőre még az őszi vizsgaidőszak sem ment le. :D De azért mindig bele kell gondolni a legrosszabba is.
Én a mostani szorgalmi időszakomat utálom. Pont az alapvizsga miatt... nagy a para.

Szerk: Meglettek az iratok. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 18. 18:17

Akkor jó, örülök, hogy végül megtaláltad őket és nem lett baj az elvesztésükből. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 11. 18. 19:03

10/11
Befejeztem a Sons of Anarchy-t... Egyszerűen csodálatos! Ennél jobb finálét még nem is láttam!
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 18. 21:35

-100/10.

Ma este 7 és fél év kitartó szolgálat után véglegesen elromlott a 2009 augusztusában vásárolt Xbox 360 Elite konzolom. :( :( :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 11. 18. 23:19

Az rideg? Mi baja lett?
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 11. 19. 13:55

Ezt sajnálattal hallom, Dani. :( De hát gondolható volt, hogy előbb-utóbb el fog romlani. Legalább még időben meg tudtad szerezni a segítségemmel a GTA V-ben a Space Dockert. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 19. 15:38

Rockstar69 írta:Az rideg? Mi baja lett?
Hát az, hogy már több, mint 7 éves és rengeteget lett használva ezalatt a hét év alatt. Valamikor a nyár közepe-vége felé posztoltam is valamelyik fórumba egy képet arról, hogy hogyan néz ki hét év használat után a kontrollere. Szinte már használhatatlan volt és tökéletesen lehetett rajta látni, hogy nem mai gépről van szó. Amúgy meg az a baja, hogy a sok használattól tönkre ment az olvasója meg a lemeztálcája is, illetve tegnap már a lemeztálca kinyitásáért felelős gomb sem akart működni, az is beragadt és eltörött/elromlott. Mondjuk nem panaszkodhatok, mert egészen idáig - pontosabban az elmúlt fél évig - nem volt fele semmi baj (az elhasználódott kontrolleren kívül, de az meg nem a gép hibája), úgyhogy összességében elégedett lehetek/vagyok a gépem teljesítményéért, mert 7 és fél év azért nem olyan rossz. Viszont már ez is mutatja, hogy megérett a cserére. Úgyhogy szerintem már nem javíttatom meg, hanem úgyis jön a karácsony/szülinapom is, eladom még ebben a hónapban valamelyik konzolboltba és a pénzből (meg a szülinapi/karácsonyi pluszból) veszek egy akciós használt PS4-et. Amúgy is itt az ideje a generációváltásnak ennyi év után...
NikitaDragovich írta:Ezt sajnálattal hallom, Dani. :( De hát gondolható volt, hogy előbb-utóbb el fog romlani. Legalább még időben meg tudtad szerezni a segítségemmel a GTA V-ben a Space Dockert. :D
Hát igen, nyilván amikor anno 2009 nyarán megvettem én is gondoltam, hogy előbb-utóbb el fog romlani. :D De szerencsére viszonylag sokáig kitartott, úgyhogy mint mondtam, elégedett vagyok. 7 és fél év azért annyira nem rossz 85K-ért szerintem. Sok szép emlék köt hozzá, ami miatt nehéz lesz megválni tőle, de így, hogy elromlott szerintem bölcsebb lesz most már túladni rajta, amíg még kapok érte valamennyit. Meg igazából már két éve szeretnék egy PS4-et, úgyhogy ha elpasszolom valamennyiért az elromlott Xboxot mind a 45 játékával, akkor talán már lesz annyi pénzem, hogy egy alapgépet beszerezzek (PS4-et). Majd lesz valahogy, mindenesetre hamarosan lépni kell az ügy érdekében. :)
Ja, szerencse, hogy még ki tudtam próbálni a Space Dockert. :D Köszi még egyszer! :D Amúgy remélem, hogy ha sikerül beszerezni a PS4-et, akkor majd az is jól fog működni legalább 7 évig, mint az X360. Akkor már elégedett lennék vele.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 11. 26. 16:49

10/10

Ma voltam a Budapesti PlayIT-en. Találkoztam a TheVR-al, Varázslóval, Nessaj-al, Videojáték Zsoltival, kipróbáltam a HTC Vive-ot, lett ingyen Gamestar újságom, klasszak voltak a műsorok és nagyon élveztem az egészet, annak ellenére is, hogy hamarabb el kellett jönnünk. Jah és vettem egy Nessaj pólót. :cool:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 28. 19:44

Én is szívesen elmentem volna, de egyrészt kiment a fejemből, hogy mikor van, másrészt meg nem is nagyon volt már időm rá. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 08. 18:28

8/10

Kiderült, hogy nem bukok meg egy épülős tárgyból. (hál' istennek :D )

+ megvan az új szemcsim. (Amit viszont lehet vissza kell vinni az ofotértbe, mert túlságosan korrigálva lett a lencséje... ) Viszont ezt leszámítva barón néz ki.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 08. 18:51

Bárcsak kiderülne, hogy én sem bukok meg románból, bioszból meg logikából. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 08. 18:53

Bárcsak kiderülne, hogy fél év múlva nem egy nulla pontos egyest írok matek érettségin. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 10. 12:07

100/10 , mert megvan az alapvizsgám!!!!

Hihetetlen nagy küzdelem volt, de megvan. Borzasztó büszke vagyok rá. Életem eddigi legnagyobb eredménye. A következő nagyobb mérföldkő már a diploma lesz.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 10. 12:35

Gratulálok! :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 10. 12:41

Köszönöm szépen! :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése