Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 11. 14:11

Nem az egész KRESZ a hülyeség, csak némely kérdés benne. Magával a jogsiszerzéssel meg még az is nagy probléma szokott lenni mostanság, hogy sokan lefizetik a vizsgabiztost és/vagy az oktatót, és így kapják meg a jogsit. Sok ismerősöm is így csinálta, én nem. Azért a jogsival nem szabad viccelődni, mert emberi életek múlnak rajta, ha valaki tényleg nem tud vezetni. Azzal meg én is egyetértek amúgy, hogy az elsősegélyvizsga a legnagyobb hülyeség... mondjuk tapasztalatom szerint azon a legkönnyebb átmenni, ezt is hozzá kell tegyem. Jó, persze ez is nyilván változó, ráadásul nekem meg a többi társamnak szerencsénk volt, mert pont aznap volt a vizsgáztató orvos születésnapja és elég jó kedve volt... úgyhogy nem volt szemét, és simán átengedett miután normálisan levizsgáztam. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 11. 11. 17:30

Na tegnap sikeresen átmentünk tesómmal a KRESZ vizsgán. Nekem 75 pont lett, pedig ez otthon is csak ritkán jött össze. Az egészségügyiröl én pont az ellenkezöjét hallottam. Minden ismerösöm csak másodjára ment át, hiába csinált jól mindent. Felénk direkt rámennek erre, szóval arra nem is számítok, hogy az meglesz elsöre.
Gyenge napok vannak...

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 11. 11. 18:58

Nálunk az eü-n bárki átment, aki befizette. Aki a tételből vagy a gyakorlaton nem tudott valamit, kiegészítették, majd ha ezt visszamondta, átment :D
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 11. 11. 22:16

Gratulálok a vizsgádhoz, Feri! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 11. 12. 19:30

Gratulálok!

Nekem is minden ismerősöm átment elsőre elsősegélyből... Én nem. :D Pedig az a legkönnyebb. Gondolván arra, hogy nincs időm tanfolyamra járni, és neten úgyis fent van minden, meg mertem kockáztatni, hogy tanfolyami részvétel (és persze befizetés) nélkül megyek vizsgázni... hát, akit kifogtam vizsgabiztost, annak ez a tény nem tetszett, és mondta, hogy jöjjek már el még egyszer... :D -.- Megj: Eddig még soha nem buktam meg semmin.. Furcsa volt ezt átélni legelsőnek egy elsőssegély vizsgával, amin a leghülyébbek is átmennek elsőre... :D Eléggé önbizalom-építő helyzet volt, gondolhatjátok... :D
A másik vizsgabiztos meg annyira aranyos volt, hogyha át se nézem a füzetet egyszer sem, akkor is átengedett volna. Sőt, megkérdezte, hogy "mi leszek, ha nagy leszek"? (mondtam, hogy angol-töri tanár)...és elkezdtük a töriről beszélgetni, mert nagy töri fan. :D
Szóval... Eléggé vizsgáztató-függő a dolog. De egyébként az esetek 90%-ában átmennek az emberek elsőre. Ha elmész tanfolyamra meg vizsgára is, akkor egészen biztos...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 12. 20:21

Persze, sok múlik magán a vizsgáztatón is. Forgalmin sem húznak meg mindenkit elsőre a pénzért vagy másért. Az én vizsgabiztosom jó fej volt, és nem szívatott meg a pénzemért. Erre szoktam azt mondani, hogy az élethez szerencse is kell, nem elég sajnos, ha rendesen felkészülsz meg becsülettel végigcsinálsz valamit. -.- Én mindenen átmentem elsőre, de szerencsém is volt. Mondjuk most az érettségi miatt parázok is rendesen, nehogy ez a vizsga legyen az első kivétel... :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 11. 14. 10:54

Köszönöm! Remélem engem se buktatnak meg direkt. Nekem eddig mindig szerencsém volt a vizsgáimon. Szakmunás vizsgán akárhányszor tételt kellett húzni, mindig a legkönnyebbet húztam ki, vagy ami a legjobban ment. Pedig vagy 6x kellett tételt húzni. A vége felé már el se hittem. Most a KRESZ-el szerencsém volt azért. Persze annyira azért felvoltam készülve, hogy akkor is átmentem volna, ha nincs mázlim, de azért lettek volna olyan kérdések, amivel eltudtam volna bukni pár pontot. Amúgy szerintem hozzáállás kérdése a dolog. Én mindig bejártam suliba, volt hogy egyedül voltam gyakorlaton, de én úgy vagyok vele, ha valamit elkezdek, azt megcsinálom normálisan. (Általánosban ez még annyira nem volt így sajnos :D). Kicsit olyan, mintha ilyenkor az élet megjutalamazná az ember hozzáállását. Remélem érettségire is kitart ez a jó szerencse.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 11. 14. 15:43

Az érettségi könnyű, nem kell tőle félni.. :)

Bár az, hogy mi könnyű, eléggé relatív dolog. Ha tudod használni az eszedet, akkor az.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2016. 11. 14. 20:29

Az érettségi tényleg könnyű ha tanul rá az ember, illetve ha nem csak melegedni járt be 4 évig... Persze nem jó ha nagyon elbízza magát az ember.

Én most az első vizsgaidőszakom miatt izgulok. :)
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 11. 15. 17:28

Na, az már durva! :D Bár, ez is intézményfüggő...de én rájöttem -és sejtettem, hogy ilyen is lesz- hogy egy vizsgaidőszakban többet tanulsz, mint az egész érettségi alatt. Tehát minden vizsgaidőszak olyan, mintha egyszer elmennél érettségizni vagy 8-10 tárgyból.. Csak ez itt persze nehezebb, mert a tantárgyak fele nehéz. :D

Am hogy azért ne legyen annyira off:
Valszeg elhagytam az összes iratomat (benne a helyijáratos bérletemet, amiből nem tudni, ad-e újat a suli), úgyhogy cs*szett jó.... :( A kedvem olyan 6/10.. Mert lehetne rosszabb is, csak pazar lesz mindet újra beszerezni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 15. 19:02

Persze, én is tudom, hogy nem annyira nehéz az érettségi. Bár mivel sajnos magolós vagyok, ezért az észhasználat nálam sajnos nem életbiztosítás, főleg nem vizsgákon, stresszhelyzetben. :D Ezt az is bizonyítja, hogy az olyan tantárgyakból szörnyen rossz vagyok, amelyeken nem az számít, hogy mennyit készülsz meg tanulsz, hanem hogy tudod-e használni az eszed. Ezért nem szeretem az érettségibe, hogy csomó olyan kérdés van, ami nem a felkészüléseden múlik, hanem azon, hogy mennyire látod át az adott feladatot. Mondjuk félni nem félek annyira, mert nem fognak megenni, ha elsőre nem sikerül olyan jól. Én is becsülettel bejártam mindig a 4 év alatt, odafigyeltem, igyekeztem. Az eredmény nem mindig volt mindenből jó, sőt volt amikor abszolút nem tükrözte a suliba fektetett energiát, de én a magam részéről úgy gondolom, hogy becsületesen csináltam a dolgokat és remélem, hogy meglesz az eredménye.

Igen, arról én is hallottam, hogy egyetemen mindem vizsgaidőszak olyan, mint egy érettségi. Ettől függetlenül kevésbé izgulnék egy ZH vagy vizsga előtt egyetemen vagy fősulin, mint az érettségin. Egyetemen azért már benned van az, hogy legalább egy szaros érettségit összeszedtél és ha nem is jön be az adott egyetem, legalább OKJ-t vagy más egyetemet/fősulit el tudsz végezni, míg ha az érettségid nem jön össze vagy nem elég jó, akkor meg baszhatod magadat a kukába. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 11. 15. 20:03

10/10 Egy hét tanulás árán összeszedtem anyagismeretből egy 4-est. Egy olyan tantárgyból, amiből tavaly megbuktam (de a pótvizsga természetesen sikerült), egy olyan tantárgyból, amiből jelenleg 1,5-nél nem volt jobb átlag az egész osztályban, úgyhogy ez most nagyot lendített rajtam.

Egy kicsit szeretnék hozzászólni az előző témákhoz is. Én nyáron fogom (vagy legalábbis szeretném) letenni a jogsit autóra, haverom is most csinálja, ő azt mondta, hogy a KRESZ nem nehéz, ha alaposan felkészül rá az ember, úgyhogy remélem ezzel nem lesz problémám. Elsősegélyen idáig minden ismerősöm átment elsőre, hátha én is hasonlóképp járok. Első forgalomban való vezetéstől kicsit tartok, hogy az oktató szerint is mindent jól csináljak, de a szüleim és barátaim is segíteni fognak egy kis "bevezető tréninggel" .

Érettségit én jövő tanévben fogom letenni. Mivel én szakközépbe járok (mechatronikai technikusnak), nekem nem lesz választott tantárgy hanem az ötödik a szakmaiból lesz, ami nem megy olyan rosszul, a többi pedig megtanulható, úgyhogy nem stresszelek miatta. Én fősulit nem tervezek utána, hanem még megszerzem a technikusi vizsgát, aztán még elvégzek egy informatikus képzést. Szerintem ennyivel majd tudok boldogulni a jövőben. Fősulit nem merem bevállalni a mostani tanulmányi eredményeim miatt.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 11. 15. 21:31

Luszie írta: Am hogy azért ne legyen annyira off:
Valszeg elhagytam az összes iratomat (benne a helyijáratos bérletemet, amiből nem tudni, ad-e újat a suli), úgyhogy cs*szett jó.... :( A kedvem olyan 6/10.. Mert lehetne rosszabb is, csak pazar lesz mindet újra beszerezni.
Merre hagytad el? Ha véletlenül megtalálom, szólok. :D

Amúgy nekem is mindig azt mondták, hogy az érettségi sokkal könnyebb, de én valamiért fordítva vagyok. Ha vissza kell gondolnom az érettségire, most is összeszorul a gyomrom. Már pár hónappal előtte annyira izgultam, hogy 3 hétre kórházba kerültem. Egy hétig előtte pedig enni sem tudtam szinte semmit, írni is alig tudtam a remegéstől. Egyetemen ez sokkal könnyebb, ha valami nem sikerül, mész következő héten. Ha akkor sem, akkor jövőre, de az sem nagy gáz. Én úgy vagyok, hogy inkább 5 vizsgaidőszak, mint egy érettségi. Bár lehet azért, mert orvosi utasításra le kell sz.rnom mindent. :D
a kedvem most 5/10, elég jól aláznak minket a svédek. :(
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 11. 16. 10:53

0/10 Nagyon sajnálom, hogy bedarálták a Class FM-et és vele együtt a Morning Show-t is. Minden reggel őket hallgattam, ha tehettem. Hihetetlen, hogy 7 év után ma hallhattam őket utoljára ilyen formában.
kekesi írta:Az érettségi tényleg könnyű ha tanul rá az ember, illetve ha nem csak melegedni járt be 4 évig... Persze nem jó ha nagyon elbízza magát az ember.

Én most az első vizsgaidőszakom miatt izgulok. :)
Ja. Nekünk az a "jó", hogy 2 év alatt kell megtanulni a 4 éves anyagot, de még így is alig járnak be. Pár hete egyedül kezdtem el a matek órát a tanárral, aztán még két osztálytárs jött. :D Mondjuk ez esti suli, szóval aki dolgozik és/vagy gyereke van, megértem, hogy nem tud mindig bejárni. Mondjuk itt azért úgy tanulunk, hogy csak azt vesszük át, ami az érettségihez kell. Meg mehettem volna 3 évesre is, de úgy voltam vele, hogy szeretném minél gyorsabban megszerezni, ha már így kibasztak velem, meg kihagytam 1 évet.
dani.szentgali írta:Persze, én is tudom, hogy nem annyira nehéz az érettségi. Bár mivel sajnos magolós vagyok, ezért az észhasználat nálam sajnos nem életbiztosítás, főleg nem vizsgákon, stresszhelyzetben. :D Ezt az is bizonyítja, hogy az olyan tantárgyakból szörnyen rossz vagyok, amelyeken nem az számít, hogy mennyit készülsz meg tanulsz, hanem hogy tudod-e használni az eszed. Ezért nem szeretem az érettségibe, hogy csomó olyan kérdés van, ami nem a felkészüléseden múlik, hanem azon, hogy mennyire látod át az adott feladatot. Mondjuk félni nem félek annyira, mert nem fognak megenni, ha elsőre nem sikerül olyan jól. Én is becsülettel bejártam mindig a 4 év alatt, odafigyeltem, igyekeztem. Az eredmény nem mindig volt mindenből jó, sőt volt amikor abszolút nem tükrözte a suliba fektetett energiát, de én a magam részéről úgy gondolom, hogy becsületesen csináltam a dolgokat és remélem, hogy meglesz az eredménye.

Igen, arról én is hallottam, hogy egyetemen mindem vizsgaidőszak olyan, mint egy érettségi. Ettől függetlenül kevésbé izgulnék egy ZH vagy vizsga előtt egyetemen vagy fősulin, mint az érettségin. Egyetemen azért már benned van az, hogy legalább egy szaros érettségit összeszedtél és ha nem is jön be az adott egyetem, legalább OKJ-t vagy más egyetemet/fősulit el tudsz végezni, míg ha az érettségid nem jön össze vagy nem elég jó, akkor meg baszhatod magadat a kukába. :D
Szerencsére ez nálam pont fordítva van. Azok a feladatok jobban mennek, ahol nem a lexikális tudás számít. Ezért is sikerültek jól a kompetencia méréseim még matekból is, pedig abból világ életemben a kettesért küzdöttem.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 16. 15:57

Pacsi! ;) Én is mindig a kettesért küzdök matekból. :D Néha összejön, néha nem. XD
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése