Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 01. 14. 19:27

VoorstedelijkeViking írta:Szerintem a Köpönyeg és a Csinovnyik halála jó. Én szerettem őket.
Szerintem sem olyan nagyon rosszak, csak kicsit unalmasak. Vagyis az a legnagyobb problémám velük, hogy olyan érzése van az embernek a két mű után, mintha az írók összebeszéltek volna. Hogy más hasonlattal is éreztessem mondanivalómat, úgy éreztem magam a két mű elolvasása után, mint egy tanár a dolgozatok javításánál, amikor a kezében tart két szinte ugyanolyan dolgozatot. Dióhéjban a két történet ugyanaz. Persze azért ez egy kicsit túlzás, de ha Akakijevics nem támadott volna fel a halála után és nem lopkodott volna köpönyegeket szellemként, akkor bizony elég Ctrl+C/Ctrl+V szagú lett volna a két sztori. Mondjuk ha választani kell, akkor inkább a Köpönyeg, pont a fantasztikus befejezése miatt. Az nagyon tetszett, hogy Akakijevics szellemként elkezdte lopni a kabátokat egészen addig, amíg el nem lopta a haláláért nagy részben felelős Tekintélyes Személy köpenyét is, de igazából ez a befejezés volt az, ami a könyvtári mivolta mellett megmentette a könyvet attól, hogy a kiolvasás után ne a kukában kössön ki. A csinovnyikon meg konkrétan röhögtem. Egyszerűen nevetséges volt a számomra az egész. Az egyetlen pozitívum, amit fel tudok mellette hozni, hogy nagyon rövid volt és így nem okozott tíz percnél hosszabb kínszenvedést.

Nem tudom, hogy a Három nővér milyen, de remélem azért tűrhető. Ha Viking vagy valaki más, aki esetleg olvasta, lényegében elmondaná a sztorit, azt megköszönném. :D Csak hogy tudjam, mennyire fogok szenvedni a hétvégén, mert még egy ilyen Cservjakov-féle csinovnyikos kötelező olvasmány, és a következő realista alkotást én fogom kiadni, Szentgáli Dani halála címmel. :lol: :S
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 01. 14. 19:47

Azt nem olvastam.
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 01. 14. 19:58

Luszie írta:0/10

R.I.P. Alan Rickman :( Korunk egyik legtehetségesebb színésze volt.
Lemmy és David Bowie után ő is meghalt. :( Nyugodjanak békében mindhárman! Sorban halnak meg a legnagyobb színészek és énekesek... (Érdekesség, hogy David Bowie és Alan Rickman is hatvankilenc évesen haltak meg, Lemmy elérte még a hetvenet.) Kép
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 01. 14. 20:07

VoorstedelijkeViking írta:Azt nem olvastam.
Mindegy, azért köszi! :) Majd lesz valahogy. Aztán ha nagyon rámjön a hányinger az olvasás közben, akkor majd elolvasom a rövidített verziót... nálunk úgyse osztályozzák a kötelező olvasmányok olvasottsági felmérőit... illetve csak egyest lehet rá kapni, ha nem tudsz válaszolni a kérdésekre. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 01. 14. 21:25

Szerencsére van az a mighty dolog, ami engem mindig kihúz a szarból büdös, barna végtermékből, mégpedig az internet. Egy kis keresgéléssel nagyszerű rövid tartalmakat lehet találni a neten, amiket ha elolvasol, oda-vissza fogod vágni a történetet. De van egy olyan érzésem, hogy ez sajnos középiskolában nem fog működni. :(
Well look who's back

Avatar
YUNG $LICK UNIVERSAL
Puding
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2013. 08. 21. 20:27
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: YUNG $LICK UNIVERSAL » 2016. 01. 15. 00:18

NikitaDragovich írta:
Luszie írta:0/10

R.I.P. Alan Rickman :( Korunk egyik legtehetségesebb színésze volt.
Lemmy és David Bowie után ő is meghalt. :( Nyugodjanak békében mindhárman! Sorban halnak meg a legnagyobb színészek és énekesek... (Érdekesség, hogy David Bowie és Alan Rickman is hatvankilenc évesen haltak meg, Lemmy elérte még a hetvenet.) Kép
Úgylátszik a 27-es klub után lesz egy 69-es is :(

Amúgy amikor meghallottam el sem akartam hinni. Szerintem még most sem teljesen. Hát igen, fel kell készülni rá, hamarosan egyre több legenda fog elhagyni minket :(
my life may be a world of pain, but from here on out it’s gonna be cool, comfortable, air-conditioned pain.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 01. 17. 23:13

Na, végre-valahára kiolvastam a Három nővért. Gyerekek, imádkozzatok, hogy középiskolában a ti magyartanárotok ne adja fel kötelező olvasmánynak ezt az értékelhetetlen szart. :D A csinovnyik még hagyján Csehovtól, de erre a Három ribancra komolyan mondom bealudtam. Nagyon unalmas és jelentéktelen történet, béna karakterek, összevisszaság, vontatottság és kurta-furcsa befejezés. Így tudnám nagyon röviden jellemezni Csehov "művét". Na jó, azért egyszer el lehetett olvasni, de akkor sem nagyon tudom ajánlani senkinek.

Arminho: Általános iskolában még működik a Google jó barátunk használatával ötös olvasottságit írunk minden olyan könyvből, amibe bele se szagoltunk recept, de erre ne nagyon apellálj majd középiskolában. Ott a tanár bőven fel tud tenni olyan kérdéseket, amit ténylegesen csak akkor tudsz normálisan megválaszolni, ha olvastad a könyvet. A teljes könyvet, nem csak egy rövidített kivonatot. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 01. 17. 23:21

dani.szentgali írta:A csinovnyik még hagyján Csehovtól, de erre a Három ribancra komolyan mondom bealudtam.
Ez jó. Ezen jót nevettem. :lol: Jó nagyot szakadtam, mikor elolvastam, hogy a három ribancra. :D Milyen nagy szerencse, hogy nálunk nem kell semmit sem elolvasni irodalomból. Mi megnézzük filmként, és ennyi. Noha nem szokott a tanárnő feladni kötelező olvasmányokat, múlt héten el kellett olvasnunk az a fekete foltot Mikszáth Kálmántól. De amúgy egyáltalán nem kell elolvasnunk más kötelező olvasmányokat. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 01. 17. 23:26

Khmm szabad kérdeznem mi az iskolád neve? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzales 2016. 01. 18. 14:11-kor.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 01. 17. 23:29

Sztárai Mihály Gimnázium - Tolna. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 01. 17. 23:34

Számits az érkezésemre. Hajnalban, Dél-Kelet felől.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 01. 18. 10:55

Ez micsoda?
Guess who's back!

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 01. 18. 11:01

dani.szentgali: A három nővérből ezt a feldolgozást ajánlom inkább. Jobb mint az eredeti.

.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 01. 18. 14:11

VoorstedelijkeViking írta:Ez micsoda?
Mi micsoda? :o
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 01. 18. 14:51

"Számits az érkezésemre. Hajnalban, Dél-Kelet felől."
Guess who's back!

Válasz küldése