Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 11. 01. 08:23

Boldog születésnapot mély tisztelettel és megkülönböztetett szeretettel, Gonzales/Franklin456 :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
domikax1
Puding
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2014. 07. 03. 08:47
Tartózkodási hely: somogy

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: domikax1 » 2014. 11. 01. 09:12

boldogot! :)
Nee bassz lovat a garázsbann!!!!

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 01. 09:46

Arminho írta:Ez azért kicsit durva volt.

Ne aggódj, tőlem már megszokta!
Gonzales írta:Ja én már megszoktam
Akkor én kérek elnézést. :lol:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 01. 10:55

NikitaDragovich írta:Boldog születésnapot mély tisztelettel és megkülönböztetett szeretettel, Gonzales/Franklin456 :D.
Köszönöm szijpen :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 11. 01. 13:36

Isten éltessen Gonzales! :D amúgy fos a kedvem mert tegnap elvitték előlem a Flash FM-es pólót :( Remélem Rockstar69 leírja nekem azt a bugot érthetőbben,amivel meg lehet kaparintani.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2014. 11. 03. 01:07

dani.szentgali írta:és házi feladatom és tanulnivalóm sincs, hiszen a szünet előtt mindenből témazárót írtunk, így nincs új anyag semmiből. :D
Ahh, kis szerencsés! :D Nálunk mindig azt csinálják a tanárok, hogy a szünet utáni héten iratnak TZ-ket. Mindig azt mondják= "Ilyenkor úgyis annyi időtök van". Arra szerintem nem gondolnak, hogy a szünetben esetleg csinálnánk azt, amire a szünet ki van találva= szüneteltetnénk a tanulást. E mellett meg imádnak rengeteg házit is adni, hiszen ahogy mondják= "Szünet lesz, ezért más tanárok úgy sem adnak házit, úgyhogy én adhatok nektek többet." Mondhatom, nem nagyon érdekli őket az, amikor megmondjuk, hogy mennyit kell tanulnunk, és hány tanár adott már rengeteg házit. És a kedvencem az irodalomtanár= a szünetre feladta, hogy tanuljunk meg egy verset, asszem valamilyen vallásos verset, ami illik a személyiségünkhöz; e mellett olvassuk el Jókaitól az Arany Embert; és készüljünk rá, hogy egy 21 tételes kisérettségire készüljünk, amelyiknél akármelyik tételből feleltethet. Mindezt a szünet utáni hétre! A válaszomat a tanár elvárásaira ide nem írnám le, mert a végén még kitiltanának csúnya beszédért. És mielőtt valaki azt gondolná, hogy ez valami komoly egyetem, meg kell hogy mondjam, hogy ez csak egy átlag gimnázium. Szerintem 16-17 éveseknek kellene adni egy hét kiberakott szünetet.

Tehát hogy ONTopic legyek, a kedvem most nem jó, mert holnaptól kezdődik a pokol. Viszont legalább a szünetem jól telt, mert úgy döntöttem, hogy nem érdekelnek a következmények, adok magamnak egy hét szünetet. És bizony lehet, hogy lerontom a jegyeimet(idén még csodával határos módon nem volt 4-esnél rosszabbam) és lehet, hogy holnaptól marhakeményen kell tanulnom, hogy ne kapjak minden Tz-re 1-est, de akkor is úgy érzem, hogy megérte, mert eltöltöttem egy remek és megérdemelt másfél hetes szünetet.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 03. 19:37

Kiscserko írta:Nálunk mindig azt csinálják a tanárok, hogy a szünet utáni héten iratnak TZ-ket.
Nálunk is ez van. Szerdán nyelvtanból, csütörtökön kémiából, pénteken pedig fizikából és töriből is írunk. Ráadásul szerdán és pénteken még matekversenyekre is megyek, no meg a hónap vége felé kemény 6 versenyen indulok (2 matek, 2 töri, 2 angol), úgyhogy kész zűrzavar lesz a november! :D
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 03. 19:48

áhh nekem ez a félév a pokol....
A tanárok alig feleltetnek engem, és már kaptam egy 3-ast meg egy 4-est, majdnem minden órán felelni szeretnék (egy csomó tantárgyból..) de egyszerűen nem vesznek észre... van még egy 10-es, 9-es, 8-as párosom is, de azért az igy nem jó, hogy semmit nem kérnek tőlem... A matektanárnőm is azt mondta, hogy felelni fogok, aztán én tanultam, hátha kapok mégegy 10-est... de PERSZE, PERSZE, HOGY NEM FELELTET.... BA**MEG EZ VALAMI ÖSSZEESKŰVÉS ELLENEM? csak rossz jegyeket hajtok be.. most komolyan ez még csak 7. osztály..

Romániai vagyok, itt 1-től 10-ig terjednek a jegyek
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 11. 03. 20:00

Nyugi tanulj szorgalmasan ne legyél hanyag soha, mert ennél már csak rosszabb lesz, a saját életedet te alakítod, sokan fogják még mondani, hogy tanulj mert ebből fogsz megélni, hallgass rájuk, igazuk van.
8.-ig teljes gőzzel tanulj, utána is ugyanígy kell teljesíteni, de jön a kamaszkor és változni fogsz, de minden előtt mindig a TANULÁS!!!
További sok sikert és egyszer még nagy ember lesz belőled. :)

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2014. 11. 03. 20:03

Járnátok ti egyetemre. :D Heti 2-3 ZH, vizsgaidőszak, össze-vissza órák, mondjuk legalább felelés nincs meg nem minen óra kötelező. :D
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 11. 03. 20:13

Hát a suli nálam se épp a legjobb...Ennyire szar,mint idén még sose voltam. Ezen a héten még 4-5 doga van hátra és az egyik az rohadt nehéz. Ez a programozás,amit szinte senki se ért a mi osztályunkban,olyan bonyolult tananyagot veszünk,ráadásul nem is épp a legjobb tanításban részesülünk (finoman fogalmazva...). Olyan szinten nem megy,hogy hálát adok az Istennek ha 3-ast írok. Holnap írom ezt a dogát,szurkoljatok!!

(Más tantárgyakkal amúgy nincs gondom nagyon,fizikát pl. megszerettem idén :D )

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 03. 20:18

A ZH tulajdonképpen micsoda? Egy nagyobb összefoglaló doga, vagy valamilyen másféle teszt? Esetleg a kompetenciafelméréshez hasonló?
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 11. 03. 20:27

Gondolom vmi olyasmi :)

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: MateL » 2014. 11. 03. 20:54

Megpróbálom elmagyarázni, bár a teljes rendszert még én sem értem teljesen. (HOSSZÚ LESZ!)

A ZH jelentése zárthelyi dolgozat, leginkább a röpdolgozathoz hasonlítanám. A lényeg, hogy vannak tantárgyak amiből csak előadás van, nem kötelező bemenni, vizsgaidőszakban van egy vizsga oszt kész. A másik tantárgyak azok, amikből előadás és gyakorlat is van. Az előadás nem kötelező, (tanárfüggő, van ahol tele van a 300+fős terem, van olyan, akinél ugyanott vannak kb 25-en, elég vicces helyzet), a gyakorlat pedig olyan, mint egy iskolai óra kis termekben, 15-20 fővel, tantárgyanként különbözően.(Kinek melyik időpont felel meg). Kb 20 csoport van, van amelyiket az előadásvezető, "a prof", a többit általában mesterszakos hallgató, tehát nálam 3 évvel idősebbek, én ilyenekre járok. Elmagyarázza az anyagot, ha valaki nem ért valamit, még egyszer külön elmagyarázza. Ezek kötelezőek.

Az egyik tantárgyon (kalkulus) minden héten (azaz órán) van egy 5 perces doga 2 feladattal, az előző gyakorlat anyagával. 3 pontosak (11X3 pont) ebből a legjobb 9 számít bele. 13 ponttól van teljesítve a gyakorlat, csak akkor mehetsz vizsgázni félév végén. Viszont 21 ponttól van megajánlott jegy, ami azt jelenti, hogy nem kell menni vizsgázni, ha elfogadod, kapsz egy kettest. Ha nem lenne érthető.

Másik tantárgyon egész félévben 2 ZH van 23+23 ponttal, (+8X2 pont elektronikus teszt, amit minden nap kitölthetsz neten, 6 igen-nem kérdés, ajándék) 30 ponttól mehetsz vizsgázni.

A harmadikon (programozás) szintén minden héten van, 7 db mini zh ( 5-5-5-5-10-15-15)-(30 vagy 45 vagy 75 perc) ezekből minimum 15, illetve utolsó héten nagy zh (20 pont - min.5)(3 óra) ill. összesen minimum 30 kell. Programozni kell, a feladatokat egy automata rendszer pontozza le.(Nagyon király, de az első 5 után még csak 14 van :D )

Illetve az egyik választható tantárgyból (környezetvédelem) van 3 negyed órás zh előadások végén, (16+16+19) de nem kötelezőek, csak aki akar megajánlott jegyet, az így kaphat. 2 után a hármas már megvan 1 híján max ponttal, úgyhogy irány az ötös. :D

Remélem érthető volt és nem túl hosszú. (Igen, azért volt időm ezt megírni mert holnap reggelre zh-ra "készülök". :D)
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 11. 03. 21:54

MateL, ne haragudj de marha bonyolultan fogalmazol... :D Azt mondod, hogy elmagyarázod mi az, hogy ZH. De lényegében kb mindent leírtál tök hosszan, csak azt nem, hogy mi az a ZH.

Nem kell amúgy túl bonyolult dolgokra számítani. A ZH, más néven ZártHelyi dolgozat egy nagyon frappáns pofán csapással röviden szólva egy DOLGOZAT. :D Csak az egyetemen túl sznobok az emberek, hogy ilyen egyszerűen fogalmazzanak. :D De nem kell se többet se kevesebbek belelátni a dologba.
Van olyan kurzus amin gyakrabban van ZH, van olyan ahol csak egy félévben 2, ha az a 2 ZH megvan, akkor mehetsz vizsgázni. Itt kár említeni ezeket a 23+23 meg mittomén milyen ponteloszlásokat, hisz az kurzusfüggő, sőt esetenként tanárfüggő még kurzuson belül is... Leginkább a szigorúan szakmai tárgyaknál van ilyen kötött rendszer, de az is általában megváltozik következő félévre, sőt más egyetemen ugyan azon a szakon ugyan az az óra már teljesen más követelmény szerint kér számon.. Szóval tényleg kár felhozni ezt a pont dolgot.

Van olyan kurzus ami ezt egy kicsit bonyolítja (olyan kis 2 perces 2 kérdéses dolgozatokkal, amit már MateL említett), de annak semmi köze a ZH-hoz, felesleges lenne idekavarni.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése