Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 11. 16:30

Közép lesz. Igen, tudom, csak az Excel és az Access miatt izgulok egy kicsit, de menni fog! :D :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 11. 17:51

Nekem jövőre szakmai érettségit kéne tennem infóból (ami az emelt szintű infó érettségi felett áll kicsivel), de nem igazán megy, ezért inkább leadom a szakmait és jövőre én is a középszintűt célzom majd meg. Egyébként relatív, hogy kinek mi a nehéz. Személy szerint én csak a PPT-t és a Word-öt tudom viszonylag jól, az Excelen én is örülök, ha egyáltalán átmegyek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 11. 18:13

Azért nevetséges, hogy egy középszintű informatika érettségi gyakorlatában Office programokkal kell szórakozni. Persze, nem árt ha jól tudod őket használni, de nem leszel tőle informatikus.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 11. 20:13

NikitaDragovich írta:
MateL írta:Akkor én is zseni vagyok a 9. osztályos infóházimóta. Mik ki nem derülnek. :D
KompoZerben készült, mi? :D :P
Egyébként én holnap érettségizem előrehozottan infóból. Eléggé izgulok! :insecure: :$

Mindent bele. 2 év ilyenkor én is mentem középszintre. Hát halál volt. 2014 tavaszára gondoltak egyet az összeállítók, és emelt szintűt megszégyenítő módra állították össze a közepet. excelben két táblában kellett egyenleteket megoldanunk. Érdekes volt.. Akkor csináltam életemben olyat, de feltaláltam magam, és a 30 pontból olyan 22-23-at elértem. Mert ugye arról ne is beszéljünk, hogy a javítókulcs is úgy volt rohadék, ahogy volt. Megcsináltál egy 5-6 pontos feladatot, de ha kihagytál valamit.. (ami egyébként rohadtul nem evidens, mert se a feladat leírásból nem derül ki, se másból), akkor 0 pont. A Word-nél csomó ilyen feladat volt. Pl.: meg volt adva, hogy akkora térközt kellett beállítani a szövegnek, hogy az 3-4 (valamelyik :D -nem emlékszem) oldal hosszt tegyen ki. Na, akkor mondjuk én beállítottam 2 pontra (most mondok valamit, mert nem emlékszem a számokra..) Jó lett. A javítókulcs meg azt mondta ki, hogy csak azt fogadható el, ami 1,5 pontos térköznél kisebb.... hát nem köcsö**k? Ilyenekkel volt tele mindegyik feladat, de főleg a Word.. (ami megjegyzem: szerintem a legkönnyebb középszintűn, azzal lehet a potyapontokat beszedni. -meg persze a ppt-vel.) Így aztán nem is meglepő, hogy a Word lett a suliba mindenkinek a leggyengébb. Egy embernek lett ötös, neki is csak pont 80%-ra, (szóbelivel együtt!). Én pont lecsúsztam róla.. 2-3 pont kellett volna ahhoz.. (megjegyzem: előző év érettségijei mind magasan a 80% felett voltak....) Nagyon cinknek érzem magam a mai napig. :D De most már ez az eredmény marad ott. Meg persze mérges is vagyok. A tanár helyében én fellebbeztem volna ilyen javítókulccsal, de ő nem foglalkozott vele, hanem azt mondta: így jártunk, ez van. Tehát nevetséges, hogy olykor miket össze nem tudnak állítani. Amúgy szeretem az infót, azért is raktam azt le választhatóként. Úgy volt, hogy azzal is megyek tovább.. De a suli, ahova jöttem, nem hirdetett meg olyan képzést, amire jönni akartam volna (angol-informatika tanári), így végül mást választottam. Pedig az angol-infó erős kombó lett volna. Már legalábbis sokkal erősebb, mint egy angol-töri... :D
Thelostduck írta:Azért nevetséges, hogy egy középszintű informatika érettségi gyakorlatában Office programokkal kell szórakozni. Persze, nem árt ha jól tudod őket használni, de nem leszel tőle informatikus.
Hát, a középszintűnek nem is ez a célja szerintem. :D Bár, irodába már felveszik ennyivel az embert.

Mikor anno gondolkodtam előrehozott infó érettségin, akkor gondolkodtam azon is, hogy vajon emelt legyen-e, vagy közép. Akkor még egyáltalán nem programoztunk a suliban, úgyhogy középre mentem. Végülis nem bántam meg.. Azért el tudom képzelni, hogy emelten milyen szóbeli tételek lehettek... :D Bonyolult logikai műveletekről nem lehet nagy öröm 15-20-30 percet hablatyolni...

dani.szentgali írta:Egyébként relatív, hogy kinek mi a nehéz. Személy szerint én csak a PPT-t és a Word-öt tudom viszonylag jól, az Excelen én is örülök, ha egyáltalán átmegyek.

Még, ha nem is megy olyan jól, nézd a jobbik oldalát: az exceles feladatrész pontszámban kb a felét már meg tudod szerezni akkor is, ha nagyon tudatosan megcsinálsz mindent amit a feladatok kérnek. (formázást értem ide) + mindig csak 2-3 nehezebb függvény van. A többi egyszerűbb. így a pontok nagyobb részét azokkal -és a fentebb említett formázásokkal- már el lehet érni. Mondanom sem kell, 2 éve valahogy a formázáson is buktam pontot.. Máig nem tudom mivel... :D Viszont ha a javítókulcs nem genya, akkor ezek tényleg ajándékpontok. Ha a függvények nem is mennek, erre figyelj oda, és akkor azért meg tudod szedni magad pontokkal.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 11. 20:31

Én is két éve érettségiztem. Picit bepánikoltam, és a retkes word feladatot állítgattam vagy 15 percig, hogy pontosan úgy nézzen ki, ahogy kell. A lényegre nem maradt időm. Aztán kihúztam szóbelin az adathordozókat. Odaállítottam a tanár elé, egy olyan papírlappal, aminek a vázlatnak hűlt helye sem volt. Annyi volt csak felírva az egész lapra, hogy "Fat tábla". Mondtam, hogy én átgondoltam a témakört, de inkább nem jegyzetelek, és elmondtam amit tudok. A szóbelire később külön dicséretet is kaptam. Egyébként én is azért féltem az emelttől, mert ugyan minimális programozást tanultunk, ami kimerült abban hogy a tanár nehezebb feladatokat nem is nagyon mert volna adni, mert az osztály 80%-a megbukott volna. Később az okj-s gazdasági informatikus vizsgámon majdnem megbuktam, mert fogalmam sem volt mi az az objektum orientált programozás. Fun fact: Éppen a Java nyelvet kezdtem nemrég elsajátítani. Nagyon sajnálom, hogy nem olyan középiskolába mentem, ahol komolyabban vették az informatikát, de ez van.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 11. 21:11

Thelostduck írta: Nagyon sajnálom, hogy nem olyan középiskolába mentem, ahol komolyabban vették az informatikát, de ez van.

Azt én is bánom. Most érzem negatív hatását. Más negyedannyi tanulással tud annyit, mint én... Bár, nálam sokkal rosszabbak is vannak, akik ráadásul nem is tesznek azért, hogy a "dicső helyükről" elmozduljanak. :D Szóval, középmezőnyben vagyok.

Na de, hogy ne offoljuk annyit azért az off-ban sem: Végülis jó a kedvem. Elsősegély vizsgám ma meglett. Másodjára.... :D Jó story. Elsőre nem engedtek át, mert nem mentem el tanfolyamra. (Mondván, hogy nem elég a tudásom), ma: ugyanannyi tudással meg lettem dicsérve... Ennyit számít egy vizsgabiztos. :D

Másfelől meg kicsit stresszelek, mert nyakamon a vizsgaidőszak, meg júniusig még forgalmizni is kellene.. Itt nem az a baj, hogy van ez a kettő, hanem, hogy júniusra már mindkettőt le kellene tudni, ami úgysem fog menni.... :D Ezért filózok most, hogy mégis hogyan legyen.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2016. 05. 11. 21:46

Azért nevetséges, hogy egy középszintű informatika érettségi gyakorlatában Office programokkal kell szórakozni. Persze, nem árt ha jól tudod őket használni, de nem leszel tőle informatikus.
Az még nevetségesebb, hogy emelten is Office programokkal kell szórakozni, a programozást leszámítva... :D
Nagyon sajnálom, hogy nem olyan középiskolába mentem, ahol komolyabban vették az informatikát, de ez van.
Korábban én is így voltam vele, de ne sajnáld. Az egyetemen ismerek olyat (nem egyet), aki ilyen középiskolából jött és most rendesen szenved a programozással (meg mással is). Én gimiből jöttem és nincsenek komolyabb gondjaim a proggal jelenleg (remélem később sem lesz. haha :D). Mondjuk otthon elég sokat toltam, de azért remélem érzed... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asd14asd 2016. 05. 12. 15:45-kor.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 11. 22:36

Aha, köszönöm mindenki válaszát. :D Hát, meglátjuk, mi lesz holnap. Az biztos, hogy izgulni fogok. Remélem, sikerül megcsinálnom. Szorítsatok! :)
Na, én szerintem megcsinálok még egy feladatot, aztán megyek aludni, mert holnap korán kell kelnem.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 12. 06:10

asd14asd írta: Az még nevetségesebb, hogy emelten is Office programokkal kell szórakozni, a programozást leszámítva... :D
Az biztos! :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 12. 13:12

10/10 = Ahhoz képest, hogy tegnap mennyire izgultam, tök jól ment a mai érettségi vizsgám. :D Nem volt annyira nehéz, sőt nem is izgultam, miközben a feladatokat csináltam. Tényleg nem volt nehéz. Mondjuk, az Excel és az Access nehezen ment, de megoldottam. Az Excelben meg tudtam csinálni néhány függvényt, az Access viszont az tényleg nagyon nehéz volt. Sokaknak nem ment az Access. Vicces, hogy a Wordöt egy óra alatt csináltam meg, a KompoZer is egy órába telt, az Excel és az Access pedig 30-30 perc alatt megvolt. Az Excellel és az Access-sel siettem, mert már csak 1 óra volt vissza a vizsgából, így megcsináltam mindkettőt 30-30 perc alatt. Az Accessben csak a lekérdezéseket mentettem el meg a táblázatokat; nem nagyon csinálgattam ott a függvényeket.
Összességében szerintem ez egy erős 3-as vagy egy 4-es lesz. Habár a szóbelivel még fel tudom majd húzni. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 05. 12. 20:17

Milyen feladatok vannak egy középfokú infó érettségin? Tudom, hogy ki tudnám guglizni, de azért megkérdezem. Excel pl. milyen függvényeket kell csinálni?
Well look who's back

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 12. 20:23

Én mondtam, hogy menni fog. A jó öreg Robi mindennel megbirkózik.

Arminho: Minden, ami jó. Például megtalálható a jó öreg Fkeres, ha, átlag, átlagha, darab, darabteli, szum, szumha, darab2, index, hol.van, darabures. Akármit belerakhatnak, de ezek a leggyakoribbak.
je

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 13. 15:40

Thelostduck írta:Én mondtam, hogy menni fog. A jó öreg Robi mindennel megbirkózik.
Háhá! Call of Duty: Black Ops 1! :D :P :lol: Köszi amúgy!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 13. 18:33

10/0.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 13. 18:50

Mi tőrtént őreg?
Na majd én jókedvre derítelek. Már készül a következő projektem. Stay Tuned.
je

Válasz küldése