OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 02. 15. 22:31

dani.szentgali írta:Az élet döntött így, mozgássérült vagyok, azokat meg kerülik a lányok. :D XD Meg a sok gyógytanfolyam meg gyúrás meg tanulás mellett amúgy sincs időm csajozni. :)
Nem vagy egyedül a problémáddal, ezt ne feledd! Találd meg a közösséged. :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 16. 09:50

Rockstar69 írta:
NoxiusEnterprise írta:Hé, van néhány igazán kedves ember, és kicsit máshogy kedves hölgy is közöttük. Khm...
Tényleg, ha van biztosúr, akkor van biztoshölgy is?
Én csak azt utálom, ha nagymagyarország van egy rendőrautón, mivel az elvileg tilos. De mindegy.
A nagymagyarországos matricával van bajod, vagy azzal, hogy tilos?
Igazából mind a kettővel. Miért?
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 16. 11:08

Visali: Köszi az együttérzést és a tanácsot, megpróbálom! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 16. 14:47

NoxiusEnterprise írta:
Rockstar69 írta:
NoxiusEnterprise írta:Hé, van néhány igazán kedves ember, és kicsit máshogy kedves hölgy is közöttük. Khm...
Tényleg, ha van biztosúr, akkor van biztoshölgy is?
Én csak azt utálom, ha nagymagyarország van egy rendőrautón, mivel az elvileg tilos. De mindegy.
A nagymagyarországos matricával van bajod, vagy azzal, hogy tilos?
Igazából mind a kettővel. Miért?
A Nagy-Magyarországos matricával mi bajod?
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 16. 15:00

Azon kívül, hogy fölösleges hagyománytisztelet, más nemzeteket elnyomó ország emlékét ébreszti bennem, és a tehetetlenség érzését demonstrálja semmi.
Ja, meg az, hogy a sok surmó folyamatosan arról pampog, hogy régen milyen szép és jó is volt, meg hogy az nekünk jár, stb. De különben nem mennék bele politikai vitákba. Mert tilos.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 16. 15:03

Nekem van egy eléggé radikálisan hungarista osztálytársam, és hát eléggé gusztustalan személyiség. Nem ez miatt, ezt amúgy tisztelem az emberekben, ha valaki hazaszerető, bár mindennek megvan a maga határa.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 16. 15:07

A magyar hazaszeretet határai húzódjanak csak Magyarország határán.
Guess who's back!

Avatar
xMaRk
Pogo, a majom
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 13:27

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: xMaRk » 2013. 02. 16. 17:05

NoxiusEnterprise írta:Azon kívül, hogy fölösleges hagyománytisztelet, más nemzeteket elnyomó ország emlékét ébreszti bennem, és a tehetetlenség érzését demonstrálja semmi.
Ja, meg az, hogy a sok surmó folyamatosan arról pampog, hogy régen milyen szép és jó is volt, meg hogy az nekünk jár, stb. De különben nem mennék bele politikai vitákba. Mert tilos.
Úgy gondolom, hogy ez nem politika, hanem történelem. Nézeteink teljesen egyeznek. :) Ezzel a sok "nagymagyarral" az a gond, hogy nincsenek tisztában azzal, hogy az 1920 előtti Magyarországnak majdnem kevesebb, mint a fele volt magyar anyanyelvű, és a háború után való el csatolás nem olyan "itt meg ott húzzuk a vonalakat" módján történt, hanem a népesség anyanyelve és származása szerint.
Nem egy olyan "nagymagyart" ismerek, akik azzal dobálóznak, hogy ha én nem akarok harcolni a területekért, akkor mocskos hazaáruló vagyok. Primitív emberek... Ennyi. ;)
Everything's Allright ^^. (Y)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 16. 17:12

hááát, azért nem egészen. Az elcsatolt területeken élők közül rengeteg magyar volt. Hiszen a környező országokban nem véletlenül lehet magyarokba futni a határ mentén. Illetve Erdély esetében kicsit beljebb (is). Ha csak 100%-os származás alapján történt volt ez a dolog, akkor nem beszélhetnénk se romániai magyarokról, se erdélyiekről. Igaz, a külföldiek száma nagyobb, de a magyarok száma is elég sok volt.

Egyszerűen így volt "helyes" őszerintük. Ezen már nincs mit vitatni. Meg hát valószínűleg nem is tudták volna úgy meghúzni a határvonalakat, hogy 1 magyar se legyen országon kívül/ ill, nem lett volna annyira célra vezető.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 16. 18:08

A legelső döntés így szólt: Teljesen osszák fel az országot. Aztán könyörögték ki a magyarok a mostani területet. Hozzátenném, hogy a többi elcsatolt országnál a nagy nemzeti ünnep a trianoni döntés évfordulója. Nagyjából minden szomszédunk utál minket, és mi is minden szomszédunkat. (Meg a pirézeket és a zsidókat.)
Guess who's back!

Avatar
xMaRk
Pogo, a majom
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 13:27

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: xMaRk » 2013. 02. 16. 19:03

A magyar emberek jó részének a világszemlélete miatt nem is csoda, hogy utálnak minket (nem csak a szomszédos országok)... :|
Everything's Allright ^^. (Y)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 16. 19:59

Vitába szállnék, de most fáradt vagyok, úgyhogy nincs kedvem. Maradjunk annyiban, hogy itt Debrecenben rengeteg helyen látok Árpádsávos zászlót meg Nagy-Magyarországos matricát. Szerencsére itt még nem süllyedtek el az emberek a liberális mételyben. Ja igen...nem beteg Ladákon látok ilyeneket.
Gyenge napok vannak...

Avatar
xMaRk
Pogo, a majom
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 13:27

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: xMaRk » 2013. 02. 16. 20:38

Ez az, amit nem birok megérteni... Nem azt mondom, hogy felejtsük el a múltunkat, de amit már itt csinálnak az már néha túlzás. Az emberek túltehetnék magukat már a lassan 100 éve történt békeszerződésen, vagy ha annyira lázadni szeretnének ellene, akkor azt burkoltabban tegyék ne pedig árpádsávos zászló lengetésével, vagy nagy Magyarországos matricákkal. Ennyi erővel a törökök is a régi Oszmán birodalom matricáját ragaszthatnák a kocsijukra, vagy pl. a Németek a Nagy Német Birodalom térképének matricáját (megj.: sokat voltam Németországba és egy autón sem láttam).

Ismétlem, nem vagyok hazaáruló nem felejtem el a múltat, de inkább érdemes a jövőre koncentrálni, és a múltban történt sérelmeken túltenni magunkat.
Everything's Allright ^^. (Y)

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 02. 16. 23:45

xMaRk írta:Úgy gondolom, hogy ez nem politika, hanem történelem. Nézeteink teljesen egyeznek. :) Ezzel a sok "nagymagyarral" az a gond, hogy nincsenek tisztában azzal, hogy az 1920 előtti Magyarországnak majdnem kevesebb, mint a fele volt magyar anyanyelvű, és a háború után való el csatolás nem olyan "itt meg ott húzzuk a vonalakat" módján történt, hanem a népesség anyanyelve és származása szerint.
Hatalmasat tévedsz! Nézd csak meg Szlovákia keleti határát. Egy egyenes vonal. Falvakat vágtak ketté vele. Délen pedig muszáj volt megtoldani picit a Dunáig, hogy legyen mezőgazdasága is az országnak, ne csak krumplit termesszenek a hegyekben. A múltbeli sérelmekről pedig szerintem pont nem annak kellene beszélnie, aki Magyarországon született. Márcsak azért is, mert nem múltbeli, hanem jelenbeli sérelmekről van szó.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 17. 15:06

Visali: A sérelmek nem csak egyoldalúak, hanem több. Van egy kis tarsolynyi magyar sérelem, és egy bazinagy zsáknyi egyéb. De nem kéne politizálni még egy adminnal sem.
xMarK: Annyira nem teljes az egyezés, mint te gondolod, de nagyrészt igen :)
Rockstar: Liberalizmussal többet érsz, mint a konzervatív humbuggal. Én például elég liberális beállítottságú vagyok, sőt, ha már itt tartunk azt hiszem meglehetősen kommunista is. És itt az alapelvekre gondolok. Velem viszont lehet beszélni, egyszer vitassuk majd meg nézeteinket!

A hazaszeretet egy dolog, de a mi hozzáállásunk a "Dögöljön meg a szomszéd tehene!". Ez nem jó senkinek, de főleg nekünk nem.
Guess who's back!

Válasz küldése