OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 05. 13:51

Jó módszer. :D A mai matekvizsgát én is így puskáztam ki, hogy a telefont a combomra tettem és a lefényképezett megoldásokat írtam le a vizsgapapírra. Sajnos azonban nem én írtam a puskát, hanem az egyik osztálytársamnak az otthoni matektanára, aki azonban összekeverte a feladatokat (vagy a kretén osztálytársam másolta/fényképezte le rosszul), így a matekvizsgám valószínűleg karó. :( Még az a szerencse, hogy úgy néz ki, így is átmegyek matekból. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 06. 05. 19:15

Nekünk múltkor biológia órán le kellett tennünk a könyvet és a füzetet a földre. Na mondom így nem tudok puskázni. Aztán rájöttem, hogy van két lábam, úgyhogy gondolom egye-fene megpróbálom lábbal lapozni a könyvet. Nem gondoltam volna, de bevállt. lol :D Ja amúgy a leghátsó sorban ültem.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 06. 06. 07:56

Õmmm ki a tanárotok? Mert a miénk is mindig ezt mondja :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 06. 10:13

Nekünk mindig a padba, de inkább a táskába kell belerakni a könyveket/füzeteket dolgozatírás alatt. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2015. 06. 06. 11:25

Matekot sose puskázzatok! Az az egyetlen értelmes, illetve hasznos tantárgy... a többinél persze mehet a trükközgetés. :D

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 06. 06. 11:27

Még szerencse, hogy a matektanár a legnormálisabb tanár az iskolában :D Ahhh... olyan soknak tűnik még ez az egy hét.. :(

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 06. 18:35

asd14asd írta:Matekot sose puskázzatok! Az az egyetlen értelmes, illetve hasznos tantárgy... a többinél persze mehet a trükközgetés. :D
Hát... nem mintha beléd akarnék kötni, de a szinusz/koszinusz mióta értelmes, illetve hasznos? :D Vagyis értelmesnek lehet értelmes, de hasznosnak aligha mondanám. Persze ha valaki mérnöknek, esetleg informatikusnak készül, akkor valóban hasznos lehet, de máskülönben a mindennapi életben elég kevés aspektusát, témakörét hasznosítod. Amúgy az, hogy kinek mi a hasznos, elég személyfüggő, mert ha valaki mondjuk történész szeretne lenni, annak a történelem jóval fontosabb, mint egy szinusztétel. Én például egy humán beállítottságú ember vagyok, ezért engem a matematikától/fizikától/kémiától/informatikától és az ehhez hasonló tantárgyaktól kiráz a hideg. Nem mondom, hogy a matek egyáltalán nem hasznos, de amikor már az ember olyan mélységekbe megy bele, mint a trigonometria legnehezebb összefüggései, akkor igazából értelmét veszti a dolog szerintem. Ez természetesen csak az én véleményem, aki külön matektanárhoz járva már második éve is csak épphogy súrolja matekból a kettest, szóval nem egy nagy vélemény, de szerintem pont az ilyen hülyeségeket (mint pl.: matek) kéne kipuskázni, mert a négy alapműveletet és egy-két apróságot (gyökvonás, négyzetre emelés) leszámítva soha az életbe nem fogod használni a sok fölösleges és bonyolult összefüggést. Vagy ott van második példának a kémia. Ha bemész egy patikába/gyógyszertárba, ott sohasem azt fogod mondani, hogy kérek szépen egy C12 H31 COOH-t, hanem azt, hogy kérek egy kis palmitinsavat (persze ez kicsit hülye és szélsőséges példa volt, de a lényeg remélem azért átjött belőle :D).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 06. 19:20

Családi vacsora: "Kisfiam, add ide a nátrium-kloridot!" :D
Mellesleg ki fogja nézni ma este a BL-döntőt? Kinek szurkoltok?
Well look who's back

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 06. 19:29

Ki játszik? :D
Guess who's back!

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 06. 20:37

Juventus-Barcelona. 1-0 már a Barcának.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 06. 06. 20:56

Dani rosszul irtad a képletet :D :D Nekem mondjuk a kémia bejön.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2015. 06. 06. 21:39

Dani: jó, persze, embere válogatja, hogy kinek mi a fontos. :) Te érvelésedben is van igazság, nem is kevés, de ennek ellenére számomra a matek at egyetlen tantárgy, aminek hasznát veszem majd a jövőben. Persze a töri, irodalom sem elhanyagolható, mert egy alap műveltség megszerzése igenis lényeges.
Mondjuk, ezen véleményem a későbbiekben változhat. Főleg, ha felvesznek egyetemre... lehet meg is gyűlölöm majd a matematikát. :))) De jelenleg nagy kedvenc, annak ellenére, hogy nem vagyok egy nagy zseni belőle.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 06. 07. 06:10

Engem nem nagyon érdekelnek a humán tantárgyak, nekem inkább fontosabbak a szakmai tantárgyak, mint például a műszaki ábrázolás, ez évben volt a kézi alakítás elmélete, jövőre a gépi alakítás elmélete lesz, fontos lesz még nekem a jövőben a munkavédelem, informatika, matek (csak ebből most nagyon rossz tanárunk van, elvileg jövőre kapunk másikat). Ezekből tanulok is, vagyis matekból tanulnék, ha tanítana minket a tanár, de sajnos ezt nem teszi meg, csak annyit csinál, hogy felír 2-3 képletet a táblára, el se magyarázza, hogy hogyan kéne megcsinálni, aztán leül, elkezd olvasgatni, vagy keresztrejtvényt fejteni. Páran már külön matektanárhoz jártak. Ha nem magyarázza el, akkor csak kénytelenek vagyunk netről lelesni, mert megbukni nem akarunk. Nekem a közeljövőben, ha sikerül elvégezni a suliban a mechatronikai technikus szakot, akkor nem lesz szükségem ilyesmire, mint az irodalom, nyelvtan, földrajz, történelem (mondjuk a töri mindig is érdekelt), biológia talán baleseteknél hasznos, de tanulok munkaegészségügy és biztonságot is. Ja még kettőről el is felejtkeztem, ott van az angol, amit nagyon tanulok, mert egy nyelvvizsga mindenhova kell. Meg ott van a kedvencem, a gyakorlat. Mindig is nagyon szerettem műhelyben barkácsolni és most ugyanezt teszem, csak már előre megadott munkadarabokkal és milliméter pontosra kell elkészíteni. Ebben az évben készült 3 alumínium kisdoboz, meg egy talpas derékszög. Kicsit már eltértem a végén a témától, de mind1. Ez csak így jött most. :lol:

U.i.: Attól, hogy engem nem érdekelnek a humán tantárgyak, megvagyok belőlük 3-as, vagyis nem vagyok műveletlen, szimplán nem érdekel annyira, mint a szakmai tantárgyak.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 06. 08. 08:15

Én is humán beállítottságú ember vagyok. Én irodalomból és töriből négyes-ötös vagyok. Nekem ez a két tantárgy megy legkönnyebben - 5 perc alatt meg tudom tanulni őket. Hál' Istennek nekem matekból nem kell érettségiznem, mert már egy éve diszkalkuliás vagyok (nem diszlexiás, hanem diszkalkuliás!) Én tavaly mindig jártam különtanárhoz matekból meg fizikából, és éppen hogy mindig elértem a kettest, sajnos a másik félévtől már egyeseket írtam, csakhogy a felmentés mindent megoldott. :D Matekórákon én a regényemet szoktam írni a füzetembe, és nem figyelek semmit, mert nekem nem kell. Olyan jó, hogy nem írhatok belőle dolgozatokat és érettségiznem sem kell matekból. Imádom a matekórákat! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: realostew » 2015. 06. 08. 11:52

Az a baj, a humán tárgyakkal, hogy 99%ban lexikális tudás. Vagy bemagolod vagy nem. Ennek én sem láttam általában sok értelmét, hasznát meg főleg nem. Ha kell valamiért tudnod hogy melyik politikai személy mikor mit tett, vagy mikor írta Verne az Utazás a Holdba c. regényét, akkor előveszel egy egy könyvet vagy felcsapod a Google-t és ott van...
Viszont a reál tárgyaknál pont fordított a helyzet. Ott értened kell mit miért hogyan csinálsz, és ez fejleszti a gondolkodásod, hasznos tudást szerzel azzal, hogy megtanulsz jó szituációkban jól gondolkozni, avagy problémákra jó megoldást találni.
Semmi bajom a humán tárgyakkal(sőt, jobb is voltam a humán tárgyakból mindig is), de valljuk be ritkán lendíti előrébb az emberiséget, vagy az egyént.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése