OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 01. 22:01

Persze, megértem. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 08. 13:54

Boldog születésnapot utólag is, Nemohalacska! :D :D :D Kép
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 09. 19:27

Tudtommal nem most van neki, de azért aranyos vagy. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 10. 18:34

Kicsit olyan mint az egyik évfolyamtársam... csak ő mindig azt írja, hogy boldog születésnapot utólag is, pedig még nem is volt az adott személy szülinapja... :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 10. 20:43

Már volt neki, még előző hónapban.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 10. 20:57

Igen, közben már én is megtudtam. Inkább később, mint soha! :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 10. 22:11

Mi a f***om lesz a matek érettségin?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 11. 15:08

Hát, elég sok minden.. :D

Az előző évek feladatsoraival érdemes ismerkedni... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 11. 15:25

Igazából nem kell a matek érettségitől parázni. Ami utána van, sokkal félelmetesebb.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 11. 16:14

Rockstar69 írta:Mi a f***om lesz a matek érettségin?
A matek érettségi kétrészes. Az első részre van 45 perced, ezalatt az idő alatt 12 feladatot kell megoldani. Ezek többnyire könnyűek, általában csak a számológép és néha a függvénytábla kell hozzá, hogy meg tudd oldani. A tavalyi érettségin volt konkrétan olyan feladat, hogy a dkg-t kellett kg-be átváltani meg megszorozni 100-zal és kijött az eredmény. Tehát ezt azért meg lehet csinálni. Ez a rész egyébként 30 pontos, tehát ha itt elérsz 25 pontot már megvan az egész érettségire a kettesed. A második rész már nehéz. Erre több időd, van, asszem 120 perc. Itt már a legtöbb feladatnál kell használni a logikát meg az évek alatt tanultakat is a függvénytábla meg a számológép mellett. A második rész többnyire egyenlettel kezdődik, egy simával és egy másodfokúval vagy két másodfokúval. Aztán random bedobnak geometriai, trigonometriai meg egyéb szar feladatokat. Ja és a végén az utsó három feladat közül csak kettőt kell megcsinálni és a feladatlap elején jelölni kell azt, amelyiket nem csinálod meg. Ezek a legnehezebben általában, elég sok pontot is érnek, meg itt többnyire részpontokat is kaphatsz belőlük.
Luszie írta:Hát, elég sok minden.. :D

Az előző évek feladatsoraival érdemes ismerkedni... :D
Igen, ha még nem tetted, én is osztom a hölgy véleményét, gyakorolj a régi feladatsorokból. ;) Én már viszonylag sokat megcsináltam többnyire fos eredménnyel. :D Na mindegy, kb. ennyit kell tudnod a matek érettségiről. :) Az erő legyen velünk, hogy a szóbeliig eljussunk! :D Ja és a szóbelihez kell 13 pont. ;)
A mocsok oltalmazója írta:Igazából nem kell a matek érettségitől parázni. Ami utána van, sokkal félelmetesebb.
Csak abban az esetben, ha a matekot viszed tovább. Én pl semmi félelmeteset nem tudok elképzelni az érettségin túl. :D Persze az egyetem az kemény, de ha olyan helyre mész, ahol nem kell matek, akkor nem lesz félelmetes semmi. :D Egyébként ha valaki valamiből nagyon gyenge, akkor lehet félelmetes a számára az adott tantárgy. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 11. 18:10

Azért mert a matekkal a későbbiekben nem fogsz összefutni, még nem jelenti azt, hogy semmi félelmetessel nem fogsz találkozni életed során.. :D De azért aranyos vagy, hogy te egyből csak a sulira gondoltál. "Keses úr" viszont szerintem pont nem a sulira gondolt. A suli még a könnyebb része az életnek.. :) Még, ha azért vannak benne nehezebb részek, akkor is. A mateknál is vannak sokkal "félelmetesebb" dolgok, de ezekre sok ember csak akkor döbben rá, mikor kirepül a nagybetűs életbe.

Mondjuk én a gimibe se fostam a matektól, de hát ez részletkérdés. Azért készülj fel, mert ennél már csak rosszabb jön. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 11. 21:04

A mocsok oltalmazója írta:Igazából nem kell a matek érettségitől parázni. Ami utána van, sokkal félelmetesebb.
Az felnőtt élet nevű dologra gondolsz? :D Azt már félig-meddig tapasztalom 3 éve, el is vagyok veszve benne.

Egyébként félreérthetően tettem fel a kérdést. Nyílván tudom, hogy néz ki egy matek érettségi, már egy jó ideje csináljuk együtt a régieket. Én inkább úgy értettem, hogy hogyan lesz meg a kettes. Egyébként a szóbelihez nem 12 pont kell?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 11. 21:16

A'sszem..Bár lehet, hogy 12,5% már nem emlékszem. :D Néhány éve még 12% volt az tuti...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 12. 07:32

Pontosan az iskola utáni életre gondoltam. Amikor nem akarsz a zérettségiddel gyárban dolgozni, ezért elküldöd 650 helyre az önéletrajzodat, de még csak annyi válaszra sem méltatnak, hogy "Bocsnem csá."

Amúgy matek érettségi az nekem is nagyon gyászos volt... Mind a két alkalom. Amikor először írtam, eléggé félvárról vettem, mondván "jóvagyokúgyismatekbólyolo". Kevésbé volt vicces, amikor megláttam, hogy a hármast éppen, hogy elértem. Amikor ténylegesen rákészültem és újraírtam, akkor pedig 6 ponttal csúsztam le az ötösről.


Hát, nehéz az élet...
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 12. 10:23

Luszie írta:Azért mert a matekkal a későbbiekben nem fogsz összefutni, még nem jelenti azt, hogy semmi félelmetessel nem fogsz találkozni életed során.. :D De azért aranyos vagy, hogy te egyből csak a sulira gondoltál. "Keses úr" viszont szerintem pont nem a sulira gondolt. A suli még a könnyebb része az életnek.. :) Még, ha azért vannak benne nehezebb részek, akkor is. A mateknál is vannak sokkal "félelmetesebb" dolgok, de ezekre sok ember csak akkor döbben rá, mikor kirepül a nagybetűs életbe.

Mondjuk én a gimibe se fostam a matektól, de hát ez részletkérdés. Azért készülj fel, mert ennél már csak rosszabb jön. :D
Én most konkrétan csak a sulira gondoltam, nem az életre általánosságban. Nyilván tudom, hogy egy b*zi, szaros mateknál vannak sokkal nagyobb/nehezebb/rosszabb/félelmetesebb dolgok is az életben. Én már csak tudom, 20 és fél év alatt 14 műtéten estem át, a szüleim az állapotom miatt váltak el, rengeteg családi vitán estem keresztül kisgyerekként is. Na de mindegy, nem akarom sajnáltatni magam, sem pedig a teljes életemet kitárgyalni. A lényeg, hogy én itt arra gondolok, hogy ha a középsuliban túléled a matekot és speciel az az egyetlen mumus tantárgyad, továbbá olyan egyetemre/fősulira jelentkezel, ahová nem kell a matek csak iszonyatosan minimálisan, akkor már túl vagy egy nehéz időszakon. :)
Örülök, hogy neked nem voltak gondjaid a matekkal, szívesen cserélnék most veled ebben a helyzetben. :D
Rockstar69 írta:
A mocsok oltalmazója írta:Igazából nem kell a matek érettségitől parázni. Ami utána van, sokkal félelmetesebb.
Az felnőtt élet nevű dologra gondolsz? :D Azt már félig-meddig tapasztalom 3 éve, el is vagyok veszve benne.

Egyébként félreérthetően tettem fel a kérdést. Nyílván tudom, hogy néz ki egy matek érettségi, már egy jó ideje csináljuk együtt a régieket. Én inkább úgy értettem, hogy hogyan lesz meg a kettes. Egyébként a szóbelihez nem 12 pont kell?
A szóbelihez tudtommal pontosan 13 pont, vagyis 13% kell. A ketteshez 25 pontot, vagyis 25%-ot kell elérni. Ha 13 pont alatt teljesítesz, akkor megbuktál és októberben a pótérettségin próbálkozhatsz újból. Ha 13 pontot érsz el, de nincs meg a 25 pontod, akkor még mindig 1-es az érettségid, viszont mehetsz szóbelizni és ott a tanáraid már tudnak segíteni elég sokat - feltéve, hogy jófejek és nem akarnak kibaszni veled. :D Ez tehát azt jelenti, hogy akár már az első, könnyebb részből is össze tudod szedni a kettest, tehát ha a második részre csak a nevedet írod rá, de az első max pontos vagy max 5 pontot vesztettél a 30-ból, akkor már szóbeli nélkül megvan a matek érettségid. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése