OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 12. 16:53

Az (is) a baj, hogy én középsuliban már nem részesültem normális matek oktatásban. Első két évben tanultunk, utána már csak szakma volt, hála annak,hogy össze-vissza variálták a sulikat. Úgy kezdtem el, hogy 5 éves lesz és kapok érettségit, erre 4 éves lett és kaptam egy szar szakmát. Már 2 éve túl kellene lennem ezen.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 13. 10:18

Abszolút megértelek. Én mindenképpen gimibe akartam menni, de mivel egy nagyon rossz nevű általános iskolából jöttem szinte nulla tudással és egy pocsék pontszámú központi felvételi felmérővel, ezért csak szakközépbe vettek fel. Én mondjuk otthagytam a szakmát, nem kellett végigcsinálnom szerencsére, de mivel én sem kaptam valami jó kiképzést így elég esélyes, hogy elsőre nem lesz olyan jó az érettségi eredményem, hogy felvegyenek egyetemre. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 13. 18:00

Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 13. 20:55

dani.szentgali írta:Abszolút megértelek. Én mindenképpen gimibe akartam menni, de mivel egy nagyon rossz nevű általános iskolából jöttem szinte nulla tudással és egy pocsék pontszámú központi felvételi felmérővel, ezért csak szakközépbe vettek fel. Én mondjuk otthagytam a szakmát, nem kellett végigcsinálnom szerencsére, de mivel én sem kaptam valami jó kiképzést így elég esélyes, hogy elsőre nem lesz olyan jó az érettségi eredményem, hogy felvegyenek egyetemre. :(
Nekem pont fordítva volt. Az általános sulim elég jó volt, csak ott még nem érdekelt a tanulás.
Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Csak fél éve emlegeti (vagy már 1). :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 14. 07:26

A nagyon off hsz-eket nem szoktam végigkövetni, sorry. :D Akkor itt laknék a fórumon...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 14. 15:19

Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Igen, akarok egyetemre menni. Mint mondtam, a szakmát otthagytam, így muszáj volt kitalálnom valamit. :D Mi akarok lenni? Eper a Jogobellában! :D :P Na, viccet félre téve; sok dolgon elgondolkoztam, de a végén anglisztikát, jogászképzést meg emberi erőforrásokat jelöltem meg. Ezek többnyire (az erőforrásokat leszámítva) olyan szakok, ahová nem kell matektudás. Igen, jók a jegyeim. Matekból állok 2-esre, fizikából 3-mas, 4-es között vagyok, az összes többi tárgy 5-ös (persze nem mindegyik 5 egészes, de 4.6-4,7-nél nincs rosszabb átlagom egyikbe sem, azt meg a mi sulinkban már 5-ösnek számítják, főleg az utóbbit). Szóval igen, szeretnék kezdeni magammal valamit egy egyetemen. :D Amúgy megértem hogy meglep, hogy ilyen terveim vannak, mert itt a fórumon eddig nem nagyon hangoztattam mást, csak azt, hogy matekból milyen s*gg hülye vagyok, és te nyilván azt szűrted le ebből, hogy akkor a többi tantárgyból sem lehetnek sokkal jobb jegyeim. :D

Rockstar69: Igen, én is így voltam vele. Általánosban annyira engem sem érdekelt. Mondjuk mint mondtam, nekem alapból szar volt a sulim is. Aztán 8. osztály előtt magamba néztem és rájöttem, hogy akarok kezdeni valamit az életemmel és ez sajnos az én állapotomban csak az iskolával és a jó tanulmányi eredményekkel lehetséges, úgyhogy elkezdtem tanulni, de már késő volt, mert hiába lett nagyon jó átlagom félévkor meg évvégén is, a központi felmérőn látszott, hogy milyen rossz suliba jártam meg hogy azidáig nem érdekelt a tanulás. Most meg a szorgalmam megvan itt a középsuliban, csak mivel az 5 évemből 1-et nyelvi előkészítőre, 3-mat meg szakmára basztam el amit végül otthagytam, így most kb. ugyanott vagyok, mint anno 8.-ban. Annyi különbséggel, hogy általános után biztosan volt hová mennem, most ha nem vesznek fel egyetemre, akkor nincs hová menni. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 14. 19:05

dani.szentgali írta:
Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Igen, akarok egyetemre menni. Mint mondtam, a szakmát otthagytam, így muszáj volt kitalálnom valamit. :D Mi akarok lenni? Eper a Jogobellában! :D :P Na, viccet félre téve; sok dolgon elgondolkoztam, de a végén anglisztikát, jogászképzést meg emberi erőforrásokat jelöltem meg. Ezek többnyire (az erőforrásokat leszámítva) olyan szakok, ahová nem kell matektudás. Igen, jók a jegyeim. Matekból állok 2-esre, fizikából 3-mas, 4-es között vagyok, az összes többi tárgy 5-ös (persze nem mindegyik 5 egészes, de 4.6-4,7-nél nincs rosszabb átlagom egyikbe sem, azt meg a mi sulinkban már 5-ösnek számítják, főleg az utóbbit). Szóval igen, szeretnék kezdeni magammal valamit egy egyetemen. :D Amúgy megértem hogy meglep, hogy ilyen terveim vannak, mert itt a fórumon eddig nem nagyon hangoztattam mást, csak azt, hogy matekból milyen s*gg hülye vagyok, és te nyilván azt szűrted le ebből, hogy akkor a többi tantárgyból sem lehetnek sokkal jobb jegyeim. :D
Az emberi erőforrásokon lesz valamennyi matek, ha jól emlékszem. Egyik volt osztálytársam azon van. Anglisztikán nem lesz.. Az igazi "bölcsész" szak. :D Bár ott is vannak buktató tárgyak azért.. Bár, attól függ, hova mész. Hova jelentkeztél? Mert pl a szegedi anglisztika buktatós, meg az ELTÉ-n is szeretik szórni az embereket. A jogász szakmához sok szerencsét. Nagyon magas a ponthatár, viszont elég jó diplomát ad. Az anglisztika az első, gondolom. Ha tetszik az angol, az angol történelem, az angol irodalom és az angol nyelvtan, akkor nagyon fogod szeretni. Ha ebből csak bizonyos dolgok érdekelnek, akkor lesznek benne fekete foltok... :D
Egyszer írtál egy angolos kommentet, ez most így utólag beugrott, ....de ettől eltekintve: igen, valóban rossz tanulónak könyveltelek el. :D Nemcsak a matek miatt, hanem a nagy gamerséged miatt is. Ez is egyfajta "ártalom", mert nekem anno csak olyan kocka ismerőseim voltak, akik agyhalottak voltak. (Na jó, nem..de a nagy átlagra ez igaz.) Szegeden már tapasztalom, hogy azért sokan gondolkodni is tudnak.... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 14. 21:24

dani.szentgali írta:
Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Igen, akarok egyetemre menni. Mint mondtam, a szakmát otthagytam, így muszáj volt kitalálnom valamit. :D Mi akarok lenni? Eper a Jogobellában! :D :P Na, viccet félre téve; sok dolgon elgondolkoztam, de a végén anglisztikát, jogászképzést meg emberi erőforrásokat jelöltem meg. Ezek többnyire (az erőforrásokat leszámítva) olyan szakok, ahová nem kell matektudás. Igen, jók a jegyeim. Matekból állok 2-esre, fizikából 3-mas, 4-es között vagyok, az összes többi tárgy 5-ös (persze nem mindegyik 5 egészes, de 4.6-4,7-nél nincs rosszabb átlagom egyikbe sem, azt meg a mi sulinkban már 5-ösnek számítják, főleg az utóbbit). Szóval igen, szeretnék kezdeni magammal valamit egy egyetemen. :D Amúgy megértem hogy meglep, hogy ilyen terveim vannak, mert itt a fórumon eddig nem nagyon hangoztattam mást, csak azt, hogy matekból milyen s*gg hülye vagyok, és te nyilván azt szűrted le ebből, hogy akkor a többi tantárgyból sem lehetnek sokkal jobb jegyeim. :D

Rockstar69: Igen, én is így voltam vele. Általánosban annyira engem sem érdekelt. Mondjuk mint mondtam, nekem alapból szar volt a sulim is. Aztán 8. osztály előtt magamba néztem és rájöttem, hogy akarok kezdeni valamit az életemmel és ez sajnos az én állapotomban csak az iskolával és a jó tanulmányi eredményekkel lehetséges, úgyhogy elkezdtem tanulni, de már késő volt, mert hiába lett nagyon jó átlagom félévkor meg évvégén is, a központi felmérőn látszott, hogy milyen rossz suliba jártam meg hogy azidáig nem érdekelt a tanulás. Most meg a szorgalmam megvan itt a középsuliban, csak mivel az 5 évemből 1-et nyelvi előkészítőre, 3-mat meg szakmára basztam el amit végül otthagytam, így most kb. ugyanott vagyok, mint anno 8.-ban. Annyi különbséggel, hogy általános után biztosan volt hová mennem, most ha nem vesznek fel egyetemre, akkor nincs hová menni. :(
OKJ? Vagy nincs olyan szakma, ami érdekel?
Luszie írta:
dani.szentgali írta:
Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Igen, akarok egyetemre menni. Mint mondtam, a szakmát otthagytam, így muszáj volt kitalálnom valamit. :D Mi akarok lenni? Eper a Jogobellában! :D :P Na, viccet félre téve; sok dolgon elgondolkoztam, de a végén anglisztikát, jogászképzést meg emberi erőforrásokat jelöltem meg. Ezek többnyire (az erőforrásokat leszámítva) olyan szakok, ahová nem kell matektudás. Igen, jók a jegyeim. Matekból állok 2-esre, fizikából 3-mas, 4-es között vagyok, az összes többi tárgy 5-ös (persze nem mindegyik 5 egészes, de 4.6-4,7-nél nincs rosszabb átlagom egyikbe sem, azt meg a mi sulinkban már 5-ösnek számítják, főleg az utóbbit). Szóval igen, szeretnék kezdeni magammal valamit egy egyetemen. :D Amúgy megértem hogy meglep, hogy ilyen terveim vannak, mert itt a fórumon eddig nem nagyon hangoztattam mást, csak azt, hogy matekból milyen s*gg hülye vagyok, és te nyilván azt szűrted le ebből, hogy akkor a többi tantárgyból sem lehetnek sokkal jobb jegyeim. :D
Az emberi erőforrásokon lesz valamennyi matek, ha jól emlékszem. Egyik volt osztálytársam azon van. Anglisztikán nem lesz.. Az igazi "bölcsész" szak. :D Bár ott is vannak buktató tárgyak azért.. Bár, attól függ, hova mész. Hova jelentkeztél? Mert pl a szegedi anglisztika buktatós, meg az ELTÉ-n is szeretik szórni az embereket. A jogász szakmához sok szerencsét. Nagyon magas a ponthatár, viszont elég jó diplomát ad. Az anglisztika az első, gondolom. Ha tetszik az angol, az angol történelem, az angol irodalom és az angol nyelvtan, akkor nagyon fogod szeretni. Ha ebből csak bizonyos dolgok érdekelnek, akkor lesznek benne fekete foltok... :D
Egyszer írtál egy angolos kommentet, ez most így utólag beugrott, ....de ettől eltekintve: igen, valóban rossz tanulónak könyveltelek el. :D Nemcsak a matek miatt, hanem a nagy gamerséged miatt is. Ez is egyfajta "ártalom", mert nekem anno csak olyan kocka ismerőseim voltak, akik agyhalottak voltak. (Na jó, nem..de a nagy átlagra ez igaz.) Szegeden már tapasztalom, hogy azért sokan gondolkodni is tudnak.... :D
Elég durva általánosítás. Minden csoport közt vannak hülyék. Meg attól még, hogy valakinek nem túl nagy a lexikális tudása, lehet értelmes ember. Sok idióta diplomás van...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 15. 08:57

Nem is mondtam, hogy az ellentettje nem igaz. :D Teljesen tisztában vagyok vele. Azzal is, hogy általánosítás, de 1-2 ilyen hülye berögződésen nehéz változtatni, szóval.. lehet úgy halok meg, hogy a fejemben először minden kocka "hülye", és miután "bizonyított", könyvelem el normálisnak. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 15. 11:58

Luszie írta:
dani.szentgali írta:
Luszie írta:Egyetemre akarsz menni? Mi akarsz lenni? Hova? Miért? Jók a jegyeid? Ez most meglepett...
Igen, akarok egyetemre menni. Mint mondtam, a szakmát otthagytam, így muszáj volt kitalálnom valamit. :D Mi akarok lenni? Eper a Jogobellában! :D :P Na, viccet félre téve; sok dolgon elgondolkoztam, de a végén anglisztikát, jogászképzést meg emberi erőforrásokat jelöltem meg. Ezek többnyire (az erőforrásokat leszámítva) olyan szakok, ahová nem kell matektudás. Igen, jók a jegyeim. Matekból állok 2-esre, fizikából 3-mas, 4-es között vagyok, az összes többi tárgy 5-ös (persze nem mindegyik 5 egészes, de 4.6-4,7-nél nincs rosszabb átlagom egyikbe sem, azt meg a mi sulinkban már 5-ösnek számítják, főleg az utóbbit). Szóval igen, szeretnék kezdeni magammal valamit egy egyetemen. :D Amúgy megértem hogy meglep, hogy ilyen terveim vannak, mert itt a fórumon eddig nem nagyon hangoztattam mást, csak azt, hogy matekból milyen s*gg hülye vagyok, és te nyilván azt szűrted le ebből, hogy akkor a többi tantárgyból sem lehetnek sokkal jobb jegyeim. :D
Az emberi erőforrásokon lesz valamennyi matek, ha jól emlékszem. Egyik volt osztálytársam azon van. Anglisztikán nem lesz.. Az igazi "bölcsész" szak. :D Bár ott is vannak buktató tárgyak azért.. Bár, attól függ, hova mész. Hova jelentkeztél? Mert pl a szegedi anglisztika buktatós, meg az ELTÉ-n is szeretik szórni az embereket. A jogász szakmához sok szerencsét. Nagyon magas a ponthatár, viszont elég jó diplomát ad. Az anglisztika az első, gondolom. Ha tetszik az angol, az angol történelem, az angol irodalom és az angol nyelvtan, akkor nagyon fogod szeretni. Ha ebből csak bizonyos dolgok érdekelnek, akkor lesznek benne fekete foltok... :D
Egyszer írtál egy angolos kommentet, ez most így utólag beugrott, ....de ettől eltekintve: igen, valóban rossz tanulónak könyveltelek el. :D Nemcsak a matek miatt, hanem a nagy gamerséged miatt is. Ez is egyfajta "ártalom", mert nekem anno csak olyan kocka ismerőseim voltak, akik agyhalottak voltak. (Na jó, nem..de a nagy átlagra ez igaz.) Szegeden már tapasztalom, hogy azért sokan gondolkodni is tudnak.... :D
Igen, azt tudom, hogy az emberi erőforrásokon van valamennyi matek, de azt is hallottam egyúttal, hogy könnyebb valamivel, mint a középiskolás. Ott inkább statisztika van, az meg most is jól megy. Azt is tudom, hogy a két bölcsészszakon (anglisztikán meg jogászaton) nem lesz matek, azért is jelöltem be ezeket. Csak a Károli Református egyetemre adtam be a jelentkezésemet. Tudom, hogy az ELTE meg a szegedi egyetem meg az ilyen és ehhez hasonló felsőoktatási intézményekhez kevés vagyok. Elég magasak a ponthatárok, de bízom a szerencsémben. Elég sokszor szívtam eddigi életemben ahhoz, hogy most egyszer végre szerencsém is legyen. Igen, tetszik a töri, irodalom, angol és szeretnék minél több könyvet olvasni angolul. Megértem, hogy rossz tanulónak könyveltél el, volt idő, amikor valóban az is voltam. Általános iskola 7. osztályának végén éppen hogy megvolt a 3.5-ös átlagom. Akkor nem érdekelt a tanulás. Abban az időben volt az a korszakom, amiben nagy tévhitekben úgy álltam az élethez, hogy a sok műtét túlélésével én már letettem valamit az asztalra és jár nekem az életemben a jó is, szórakozás is, nemcsak a kés alá fekvés. Persze hamar rájöttem, hogy ezt rosszul látom és természetesen nincsenek előjogaim azért, mert megéltem egyet s mást viszonylag rövid idő alatt. Aztán komolyan is vettem és most is komolyan veszem a tanulást. Azt is megértem, hogy a nagy gamerségem miatt is a rossz tanulók táborába helyeztél el. Emiatt se hibáztatlak, hiszen tény, hogy aki nagy gamer az többnyire rosszul tanul. De azért vannak kivételek. Elvégre te is gamer vagy, mégis jó tanuló voltál mindig is, legalábbis az egyetemre való felkerülésed meg az intelligens kommenteid alapján én ezt szűrtem le. Szóval visszatérve, attól mert sokat játszom szabadidőmben, az nem jelenti azt, hogy elő sem veszem a tananyagot és hogy nem tudok semmit. Nagy gamer vagyok, de tudom, hogy ahhoz, hogy valamit elérjek az életben nem elég a PS4 kontrollerét nyomogatnom, hanem tanulnom kell sokat, meg más dolgokat is csinálni, amit egyébként csinálok is a kockulás mellett. Szegeden azért tapasztalsz mást, mert nyilván nagy a különbség egy középiskola és egy felsőoktatási intézmény diákjainak hozzáállásában. Az én sulimban szinte mindenki egytől egyik leszarja a tanulást. 4.4-gyel olyan simán vagyok osztályelső, hogy a közelembe se ér senki. És nem azért van, mert zseni vagyok, hanem mert tanulok és a többiek meg nem. A matek valóban nem megy, de az az igazság, hogy kevés olyan ember van, akinek minden tökéletesen megy az életben meg a középsuliban. Ha te esetleg ezt a tábort erősíted, annak én csak örülök. Csak azt is el kéne fogadni, hogy nem mindenkinek azért nem megy valami, mert reggeltől estig játszik és nem foglalkozik vele, hanem mert egyszerűen próbálkozik, de nem jön össze. Bízom benne, hogy te sohasem kerülsz majd olyan helyzetbe az életben, amikor hiába próbálsz valamit, csak azért sem fog össze jönni.
Na mindegy. Szóval megértem abszolút a te álláspontodat is, de azért nem minden igaz másra is, ami veled kapcsolatban érvényesül. És ezt nem bántásból meg okoskodásból mondom, hidd el. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 15. 12:56

Nem tudhatod, hogy kevés vagy-e, ameddig meg nem tapasztalod. :) Én nehezebbnek hittem az SZTE-t, aztán kiderült, hogy azért könnyebb. (Persze, kinek mi. Szobatársam pl. most hagyta itt a történelem szakot, pedig az jóval könnyebb, minta az angol. Az egyetemet sem találták ki mindenkinek.) Bár én féltem attól, hogy egyáltalán felvesznek-e, annak ellenére, hogy mindig is jó tanuló voltam.

Abszolút nem bántásnak szántam a dolgot, csak gamer közösségben mindenki magára vette, de ez érthető. Ne tegyétek.. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2017. 04. 15. 14:38-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2017. 04. 15. 13:01

A három választott szak elég távol áll egymástól. :) Én is hasonló helyzetben voltam kb. 1 éve, a matek nagyon rosszul ment, de a többi tárgyból egész jó voltam. Leginkább a töri érdekelt. Tehát én is úgy álltam hozzá, hogy olyan szakot kell találnom, ahol nem mérvadó a matek.

Aztán a végső választás nálam a töri alapszak lett ELTE/KRE, a töri-föci szakos tanár ELTE és a jogász szak KRE/PPKE/ELTE.
Így pedig hagytam magamnak gondolkodási időt, mivel ami érdekel mind bejelöltem.
Aztán mérlegeltem, hogy az alap töri nem biztos, hogy a legjobb választás, mivel nagyon nehéz vele elhelyezkedni.
Aztán pedig rájöttem, hogy a tanítás se annyira tetszik, mivel középsuliban sokat kéne fegyelmezéssel bajlódni és keveseket érdekelne igazán a tárgyam. Illetve rájöttem, hogy a föci annyira nem is érdekel, hogy egyetemi szinten is foglalkozzak vele.

Így maradt a jogász képzés ami viszont egyre inkább érdekelt. :) A KRE és a PPKE között vaciláltam, de végül a Károli mellett döntöttem. Nem bántam meg. Nem olyan neves mint az ELTE, de ettől még nem rossz egyetem.

Amúgy szerintem ez a nagy gamerek általában rossz tanulók tipikusan olyan általánosítás mint a jó sportolók rossz tanulók. Ez is csak egy hobbi. Tudni kell mérlegelni a fontosságát.

Amúgy a jogász szak nem a bölcsész karon van hanem a jogtudományin. Illetve a jog nem bölcsész, hanem társadalomtudomány. Matej pedig van, igaz nagyon elhanyagolható, statisztika és közgazdaságtan. (Utóbbi csak első félévben) a statisztika pedig majd később, erről nem tudom mennyire lesz komolyan véve, mert még nekem sem volt.

A hr képzésen ha jól tudom végig van matek, azt, hogy mennyire kemény viszont passzolom. Az biztos, hogy más mint középsuliban.

Viszont sok sikert a továbbtanuláshoz. :)
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 15. 13:03

Én igazából pont nem vettem magamra, csupán nem értettem ezt a nagy általánosítást. :D Na mindegy, most már tisztáztuk. :)

Amúgy köszi, én is bízom abban, hogy felvesznek. :) Majd minden kiderül, ma viszont tartok egy kis pihenőnapot tanulás szempontjából. :D

kekesi: Köszönöm szépen a felvilágosítást és a segítséget! :) Továbbá megnyugtat, hogy nem egyedül vagyok így a helyzetemben. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 15. 13:26

Tudjátok, mi a vicces? :D Ti azt mondjátok, hogy akkor kezdett el benneteket érdekelni a tanulás, mikor elkezdtétek a középsulit. Na, nálam ez pont fordítva volt. Engem akkor kezdett el érdekelni jobban a tanulás, mikor hetedikes lettem. Hetedikben és nyolcadikban sokat tanultam feleslegesen. Igaz, osztályelső lettem, de akkor is felesleges volt. Elcsesztem a sok időmet, amit pihenésre kellett volna fordítanom még gimi előtt. Ki kellett volna használnom azt a két utolsó évet az általánosban, hogy a gimire ne fogyjon el az energiám.
Később aztán elkezdtem a gimit, és 9.-ben és 10.-ben nagyon sokat tanultam, de mire 11.-es lettem, abbahagytam a tanulást. Elegem lett a tanulásból, mert nagyon sok időmet vette el. Az egész szabadidőmet elvette a tanulás. És én nem bántam meg, hogy 11.-ben abbahagytam az óráról órára való tanulást, mert most így érettségi előtt is jó teljesítményeim vannak. Egyáltalán nem félek az érettségitől. Töriből írtam egy 71,5%-os érettségit próbaként, magyarból pedig végig ötöseket szerzek. Angol is jól megy, meg a földrajz is. Egyáltalán nem aggódom. :) Mellesleg pedig én csak akkor szoktam tanulni, mikor dolgozatot írunk. Tehát csakis dolgozatok előtt tanulok, máskor nem. De még így is 4-es tanuló vagyok.
Szerintem jól tettem, hogy abbahagytam az óráról órára való tanulást.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 15. 14:42

kekesi írta: A hr képzésen ha jól tudom végig van matek, azt, hogy mennyire kemény viszont passzolom. Az biztos, hogy más mint középsuliban.
Hát, GTK-s diplomával pl el lehett helyezkedni hr-esnek. Egyik (ez egy másik :D ) osztálytársam GTK-n van. Kalkulus, statisztika, számvitel, van minden... Mondjuk ő sosem volt jó matekból, szóval érthető, hogy csúszkál.. Viszont, valóban szórótárgyak ezek is.
NikitaDragovich írta:Mellesleg pedig én csak akkor szoktam tanulni, mikor dolgozatot írunk. Tehát csakis dolgozatok előtt tanulok, máskor nem. De még így is 4-es tanuló vagyok.
Szerintem jól tettem, hogy abbahagytam az óráról órára való tanulást.
Hát, én mindig is így csináltam. :D Ált. suliban, ill. középsuliban vannak tanárok, akik szeretik a meglepi dolgozatokat... Nem foglalkoztam vele. Ha jött egy meglepi doga, akkor konstatáltam, hogy az nem lesz jó, és max ennyi.. (Bár tárgyfüggő) Egyetemen is van ilyen, de sokkal ritkább. Pontosan azért, mert a dolgozatnak nagy a tétje, így a tanárok sok esetben kevésbé szívóznak a diákokkal, inkább tudjuk előre a ZH időpontját, mintsem ezen múljon az év végi kettes. Persze ez is kar-, intézmény-, és tanárfüggő... de szerencsére egyetemen ez azért elmondható a karok többségén.
Hát, igen...szerintem is jól tetted. Legtöbb esetben teljesen funkciótlan óráról órára tanulni. Oké, így kevésbé marad meg a tananyag, de legalább több időd van másra.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése