OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 25. 18:27

Ja, bocsi. :) Azt nem tudtam, hogy neked nem Bluetooth-os fejeseid voltak eddig. :) Amúgy nekem is a fentebb belinkelt fejes volt az első Bluetooth-os, a régiek meg mind sima fülesek, vagyis inkább fülhallgatók voltak. Azok nekem is folyton elromlottak a kábel megszakadása miatt. Mivel én is nagyon untam már ezt, ezért határoztam el, hogy Bluetooth-ra váltok. Eddig nagyon elégedett vagyok, mint azt már korábban is mondtam. Remélem, hogy ez sokáig így is marad. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 25. 19:10

Az enyém vezetékes, és ilyen cipőfűző szerű burkolat van a kábelein. Kb egy éve használom, és párszor toltam rá széket, de semmi problémája nincs.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 25. 19:26

Igen, nekem is mondták, hogy vegyek ilyet.

Ez a Sony viszont most jónak tűnik....ez is ilyesmi, mint ami neked van. (Nem tudtam, hogy ilyen lesz, a kép nem mutatta. :D ) + Nagyon jól szól.. Már nagyon elégedett vagyok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 27. 18:03

Ki a célközönség?
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 27. 18:09

MateL írta: Amúgy ha meg szabad kérdezni, mit nyertél?
Nem tudom. Annyit mondtak, hogy a HVG ajánlotta fel az ajándékcsomagot. (ha jól emlékszem)
És remélem az ajándékcsomag többet ér, mint a Pestre való feljutásom, különben nem volt értelme nevezni... :D
Rockstar69 írta:Gratula a dobogóhoz!
Hát, köszi. Bár igazán nem nagy dolog.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 27. 20:50

A sors úgy hozta, hogy duplaposztolok, sorry.
dani.szentgali írta: UI.: Emelt angol szóbelire milyen témakörök szoktak lenni? Valaki tudna mondani konkrét példákat?
Azt soha nem hozzák nyilvánosságra. De készülj valamelyik középszintű nyelvvizsga szóbeli témaköreiből, azok lefedik azokat. Pl. a Kodolányi társalkodója jól lefedi a témaköröket.
Nemohalacska írta:GTA-s vizsgatételsor kellene. Nagyobb örömmel mentem volna érettségizni.
Szeretem a GTA-t meg minden, de ez még viccnek is rossz. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 04. 28. 13:02

De méér? Irodalom, történelem az ilyen mesetantárgyak helyett. :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 28. 13:43

Luszie? Köszi! Igen, azt félfüllel én is hallottam, hogy nem hozzák nyilvánosságra. :D Vagyis pontosabbamn haverom azt mondta, hogy nincsenek konkrét tételek, hanem témakörök vannak. Vagy valami ilyesmi. :D Ja, arról hallottam, hogy a Kodolányi jó hely, egy másik haverom ott tette le egy tanfolyam keretén belül a felsőfokú nyelvvizsgát angolból. :) Köszönöm, akkor már tudom, hogy honnan keresgéljek annak érdekében, hogy minél jobb szóbeli feleletet adjak le. :D
Nemohalacska írta:De méér? Irodalom, történelem az ilyen mesetantárgyak helyett. :D
Az irodalom meg történelem nagyon jó tantárgyak. :) Az persze már más kérdés, hogy az írásbeli érettségi mind a kettőhöz egy elbaszott, tesztszerű, inkább szerencsét meg gyakorlatiasságot, mintsem lexikális tudást számon kérő förmedvény, de ettől függetlenül igenis szerethető és hasznos tantárgyak. :) A GTA pedig szerintem sem illene semmilyen komoly, hivatalos vizsgába. Az csak a szórakozás céljából létezik, nem a kötelező tantárgyi ismeretek megszerzését és bővítését szolgálja. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 28. 14:29

Nemohalacska írta:De méér? Irodalom, történelem az ilyen mesetantárgyak helyett. :D
A történelmet azért nem nevezném mesének...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 28. 17:57

dani.szentgali írta:Luszie? Köszi! Igen, azt félfüllel én is hallottam, hogy nem hozzák nyilvánosságra. :D Vagyis pontosabbamn haverom azt mondta, hogy nincsenek konkrét tételek, hanem témakörök vannak. Vagy valami ilyesmi. :D Ja, arról hallottam, hogy a Kodolányi jó hely, egy másik haverom ott tette le egy tanfolyam keretén belül a felsőfokú nyelvvizsgát angolból. :) Köszönöm, akkor már tudom, hogy honnan keresgéljek annak érdekében, hogy minél jobb szóbeli feleletet adjak le. :D
csak mondtam egy pl-t. De a legtöbb középfokú nyelvvizsga tételsoraiból felkészülni ugyanolyan jó.
hát, tételek valóban nincsenek, inkább témakörök, ahogy te is írtad.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 04. 28. 21:37

Persze hogy nem illene a gta nyilván. :D Hmm kötelező ezis egy kedvenc szavam. Miért kötelező valami? Mert valaki kitalálta hogy az legyen. S hogy miért? Mert valaki valamit úgy gondolt hogy... Nade miért?
A legjobb kérdőszó a világon!

Valóban szerethetők de szerintem nem hasznosak miért is lenne az mint ahogy a GTA is szerethető de nem hasznos. Ok persze ha valaki olyan szakara megy ami konkrétan ezekkel foglalkozik akkor hasznos de amúgy minek?

Igen a történelem egy olyan mese melynek van némi valóságalapja. Ahány könyv annyi féle képpen írják le továbbá egy csomó fontos momentum hiányzik belőlük nem csak azért mert direkt nem írják le (hogy nehogy rosz fényt vessen valamire/valakikre) hanem azért mert senki sem tud róluk. Akik valóban ismerik valaminek a pontos okát vagy mozgatórugóját vagy azt hogy mi volt a háttérbe ami sokszor bonyolultabb mint az gondolnánk azok meg már rég a föld alatt vannak s magukkal vitték a sírba. Vagyis a zöme találgatás van egykét információ ami talán igaz, a többit meg hozzágondolják hogy kerek egész legyen. A győztesek írják a történelmet van ez a mondás mintha csak az érem egyik felét aztis hiányosan tanítanák meg.

Irodalomórás kedvencem pl. az a kérdés hogy "Mire gondolhatott a költő?" :D Mégis honnan a búbánatos atyaúristenből tudhatnánk? Találgatás ismét.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 28. 22:37

Jó, hát van abban valami, amit mondasz, de azért akkor is fontos.

Nekünk általánosban külön kihangsúlyozta a tanár, hogy ez egy faszság, hogy "Mire gondolhatott a költő?". De igaza is van, irodalom órán nem médiumnak tanúlunk vagy ilyesmi.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 28. 22:43

Erről az irodalmas megjegyzésről nekem ez a két poszt jutott eszembe. :lol: :D
https://scontent.fqpj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59064BBC
https://scontent.fqpj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=590535C3
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 04. 29. 11:30

Nekem gimis magyartanárom mesélte, hogy Arany szeretett eljárni előadásokra ahol "elemezték" a műveit, ahol beszólt a "műértőknek", hogy nem pont úgy gondolta a költő. (kicsit durvább szóhasználattal természetesen) Szóval ez nem csak mai probléma. :D
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 29. 17:38

Luszie: Bocsi ha zaklatlak, de lenne még egy utsó fontos kérdésem. :D Megnéztem a Kodolányi oldalát, amit javasoltál és az a kérdés merült fel bennem, hogy az emeltszintű angol érettségi szóbeli tételei most a B1-es vagy a B2-es nyelvvizsgás szóbeli tételekkel egyeznek meg? Mondjuk ahogy elnézem egyik sem túl bonyolult és a két B betűs szint témakörei úgy 90%-ban azonosak, úgyhogy igazából talán nem is olyan lényeges a kérdésem, de azért mégiscsak érdekelne a dolog. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése