OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 10. 20:05

Szerintem se volt nehéz. Ahogy néztem 38 pont biztos megvan az első részben, de lehet lesz több is. Meg vagy 4 pontot eldobtam azzal, hogy a jó megoldást átírtam. Az esszék közül én is a II. Vh kitörését meg a tartárjárást választottam. Az első jól sikerült, de a tartárjárásról nem tudtam sokat írni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 05. 10. 21:11

Hajj de jó hogy nekem már nem kell ilyenekre menni. Mint nagyobb vizsga nálam négy volt érettségi, vegyésztechnikusi, gyógyszertári asszisztensi és gyógyszertári szakasszisztensi . Az első kettőn még nem de a harmadik illetve negyedik vizsga szóbeli elötti utolsó hete már végig xanaxos volt. Akkor elhatároztam hogy elég volt soha többet nem fogok vizsgázni. Nem való nekem az ilyesmi.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nemohalacska 2017. 05. 10. 21:20-kor.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 10. 21:18

Én igazából kezdem élvezni, sajnálom, hogy holnap vége lesz, pedig én is izgulós típus vagyok.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 11. 18:08

Úgy látom, nem én vagyok az egyetlen, aki a tegnapi törinél lófaszt nem tudott volna írni a dualizmus gazdaságáról... :D :P :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 11. 21:33

Én inkább az ókori témától riadtam meg.

Az angol nem volt vészes, de a nyelvhelyesség elég szar lett. A többi remélem jó lesz. A szövegértésnél azért lehetett érezni, hogy nehezítettek rajta.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 12. 18:37

Azért csak nem lett olyan rossz. A középszintű angol nagyon könnyű egy olyan embernek, aki a sok film/videojáték/egyéb internetes mém vagy bármi más végett már jól elsajátította az angol nyelvet. Egyébként az emelt angol sem volt annyira vészes, én inkább a szöveghallgatásnál rontottam sokat szerintem. Lehet, hogy itt-ott azon túl is lesz egy-két apróbb hiba, de még így is nagyon reménykedem abban, hogy 60% fölötti dolgozatot írtam.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 12. 19:13

Hát... Ahogy néztem, abban a részben 10-11 pontom lesz a 25-ből. Azért az nem olyan jó. De a többi része jobban sikerült legalább.

A matek hogy ment neked?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 12. 19:22

Szarul. :D De nagyon bízom abban, hogy meglesz a kettes. Amúgy tényleg nem volt olyan nehéz, kifoghattunk volna szarabb és szopatósabb érettségit is, de azért az én matektudásommal ez sem volt túl egyszerű. :( Igyekeztem használni a függvénytáblázat totálisan érthetetlen, hieroglifa-szerű képleteit, használtam a számológépemet is az összes létező funkciójával együtt, és így minden feladatra kijött egy eredmény. Csak az a gond, hogy nem biztos, hogy a jó eredmény jött ki. :D Na mindegy. Úgy érzem, hogy azért megvan a kettes, de alsó hangon egy szóbeli legalább. Szóval mondhatjuk, hogy elértem a célomat, vagyis elkerültem a totális megbukást, amivel leghamarabb csak októberben próbálhatnám újra az érettségit, ezzel pedig elment volna minden reményem az egyetem idei elkezdéséhez. Persze így sem biztos, hogy idén feljutok egyetemre, de mivel az emelt angol érzésem szerint jó lett, plusz a magyart is nagyon jól írtam meg, így van remény. A matek meg szerintem azért meggörbült, de ha nem, akkor a szóbelin a tanárom úgyis átrúg majd valahogy. Majd meglátjuk június 6-án, hogy kell-e menni szóbelizni, vagy nagy nehezen legyőztem eddigi életem és sulis létezésem legnehezebb tantárgyát.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 13. 12:14

Remélem mindketten átmentek. Ez a "félelem a matek érettségitől" most már lassan kezd "agyonhasznált kifejezéssé" válni a fórumon. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 05. 13. 22:08

Igazából nem csak a fórumon. Én a valóságban is mindenhol ezt hallom/hallottam. Valamiért az emberek többsége fél a matektól. Egy bizonyos szint felett igazából, szerintem érthető is, de egy érettségi előtt álló, minimum átlagos intelligenciával bíró tinéddzsernek nincs oka félni, és ez szerintem nálatok meg van. Mondjuk úgy tudom, hogy Rockstar már nem tinédzser, szóval...
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 14. 06:27

A matekhoz azért nem csak intelligencia kell. A legnagyobb részéhez lexikális tudás is szükséges. Pl azt se lehet józan ésszel kikövetkeztetni, hogy a háromszög egyik oldalát kitudod számolni Pokahontasz tételével. A kompetencia méréseim mindig jól sikerültek (volt, hogy enyém lett a legjobb, pedig szín 5-ös tanulók is voltak az osztályban), mert azokhoz tényleg logika, meg józan ész kellett.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 05. 14. 11:06

Bocsi, egy kicsit eltérek a tárgytól. Ma megyek megnézni a Galaxis őrzői 2.-őt. Valaki látta már? Jobb/rosszabb mint az elődje?
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 14. 13:36

Arminho írta:Bocsi, egy kicsit eltérek a tárgytól. Ma megyek megnézni a Galaxis őrzői 2.-őt. Valaki látta már? Jobb/rosszabb mint az elődje?
Az elsőt láttam félig, aztán elaludtam. Nekem nem jött be. :D Valszeg azért, mert Marvel-éknál már fűből fából csinálnak filmet... Ennek ellenére meglepően sikeres lett. :o És állítólag a 2 is "jó lett", de tapasztalatim nincsenek róla. Én személy szerint nem fizetek be rá.
A mocsok oltalmazója írta: egy érettségi előtt álló, minimum átlagos intelligenciával bíró tinédzsernek nincs oka félni,
Yep. Köszönöm.
Rockstar69 írta:A matekhoz azért nem csak intelligencia kell. A legnagyobb részéhez lexikális tudás is szükséges. Pl azt se lehet józan ésszel kikövetkeztetni, hogy a háromszög egyik oldalát kitudod számolni Pokahontasz tételével. A kompetencia méréseim mindig jól sikerültek (volt, hogy enyém lett a legjobb, pedig szín 5-ös tanulók is voltak az osztályban), mert azokhoz tényleg logika, meg józan ész kellett.
Amiket matekon (és más tárgyakból) tanultok, 4 éve (kellett volna) tanulnotok azelőtt. A matek az egyik legjobb példa arra, hogy ami elméletet megtanultál, és órán + otthon házi feladatok formájában gyakoroltad, azt érettségin meg kell ismételni. Érettségin csak azt kell felismerni, hogy "itt most akkor melyik szabályra kell rájönnöm?" és akkor már nyert ügyed van, ha tudod, a feladat mit vár el tőled. A kettes megszerzése pont ezért könnyű... Mert a legegyszerűbb szabályokra a gyengébb tanulóknak is rá kell(ene) jönniük. Az érettségi pont úgy van összepakolva, hogyha a legegyszerűbb szabályokat tudod alkalmazni (tehát az első résznek azért a felét/háromnegyedét tudod + a második részből a kevesebb pontot érő feladatokat), akkor már megvan a kettesed. Ehhez viszont pont azokat a feladatokat kell jól megoldani, amelyeket már te is emlegettél: gráfok, Pitagorasz-tétel, "10 golyóból hányadik lesz a piros?" stb...
A lexikális tudás sem szükséges, hogyha tudod a függvénytáblázatot használni, amely megint csak gyakorlás kérdése.. (kb 2-3x belenézel és ennyi :D ) Ugyanúgy, mint a feladatok megértése is nagyban a gyakorláson múlik.

Nem gondolom, hogy a matek érettségi többet "többet várna el", mint a társai. Minden csak a felkészültségen múlik. Valószínűleg az emberek többségének erre kell a legtöbb készülnie, de csak mert absztrakt és nem életszerű az anyag.

Ja, a másik dolog amit meg akartam jegyezni: A kompetencia mérésnek és az érettséginek teljesen más a mérése célja. Az OKÉV azt hivatott mérni, hogy xy tanuló egyes tantárgyakból milyen nemű fejlődést/romlást mutat és ez az ütem mekkora az adott tárgyon belül. Ebből aztán lehet következtetni dolgokra, de tárgytalan, ne menjünk bele..

Az érettségi természetesen nem(csak) kompetenciaalapú. Ennek azért sokkal nagyobb tétje van, ezért nyilvánvaló, hogy nehezebbnek is kell lennie, hogy legyen szórás a diákok teljesítménye között. Emellett az sem elvárható, hogy az iskolai tanulmányaink lezárásaként egy formatív tesztet töltsünk ki, amely igazából nem is értékelhető, és semminemű következtetést nem lehet levonni belőle azzal kapcsolatban, amely a gimiben/szakgimiben, stb rád ragadt/megtanultad. Ellenben a érettségi azért mér valaminemű tudást... úgy, hogy ne csak egy szimpla kompetenciateszt maradjon, hanem az eredményei számszerűsíthetőek legyenek. A szórás mellett azért is fontos, hogy az érettségi komolyabb legyen egy OKÉV-nél, mert a tovább(nem)tanulók jövőjét határozza meg. Ha biológiából összeraksz egy kompetenciaalapú tesztet (amely nem tudom lehetséges lenne-e), és orvosnak akarsz továbbtanulni, akkor abból a tesztből egyáltalán nem derülne ki, hogy te mennyit tudsz. Az összes többi tárgynál így van. Az érettséginek egy "ugródeszkának" is kell lennie az egyetemre, hogy az xy szakon tanulóknak ne kelljen mindent a nulláról tanulniuk, mert erre se idő, se kapacitás nincs. (Bár ha már a kompetencia-alapúságról beszélünk, a töri és a magyar érettségi szerintem simán elmegy annak. Ha csak bejársz melegedni törire és magyarra 4 évig, akkor is meg tudod írni kettesre. Már, ha használod a józan eszedet és a segédeszközöket.)
Szóval... többnyire ezek az okai annak, hogy 12/13. végén nem kompetenciateszteket töltetnek ki velünk. (Nem is kérdezted, de azért elmondtam... :D) Viszont ha az OKÉV jól ment, az egy pozitívum. Az érettségi csak egy szinttel van felette.. :) Ha nem mentél ki a rutinból, az sem lehetett annyira borzasztó.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 14. 15:12

De akkor lényegében te is azt írod, hogy a megtanult dolgok kellenek a matekhoz, nem józan ész. Ha elolvasol egy feladatot, tudni kell hogy miket kell alkalmazni és kész. A mostani érettségiben csak a gráfos feladat volt ilyen, meg a két diagramos. Egyébként ahogy korábban írtam én középsuliban csak 2 évig tanultam matekot, akkor sem túl magas színvonalon. Most az esti iskolában meg 2 év alatt daráltunk le 4 évnyi anyagot.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 14. 16:18

A gráf sem "józan ész", ha belegondolsz.. Aki nem hallott még soha róla, nem tudná megoldani. Max az volt a könnyebb az olvasatodban.
Az ilyen golyós feladatokat viszont annak mondanám. Már nem tudom, mi volt a nevük... :D Azokra rá lehet jönni logikából.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése