OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 15. 16:15

Nyugi srácok! :) A lényeg, hogy nemsokára vége van az egésznek. :D Már csak csütörtökön van egy utolsó, informatika írásbelim, aztán meg már csak a szóbelik vannak! :D Infóból könnyen meglesz a 2-es, vagy a 3-mas, azután meg lehet egy picit pihenni. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 15. 16:38

Ha ennél nyugodtabb lennék, már nem élnék. :D

Csütörtökön van az infód? Milyen érdekes. Nekem anno még pénteken volt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 15. 18:49

Ja, végül én is bevállaltam az infót, bár az inkább gyakorlati vizsga lesz. :D Amiatt már nem izgulok annyira, mert nagyjából azért vágom (az Access-t azért nem), de ha netalántán annyira elrontanám, hogy megbuknék, akkor beszámítanák a szakmát.
Gyenge napok vannak...

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 05. 15. 21:22

Arminho írta:Bocsi, egy kicsit eltérek a tárgytól. Ma megyek megnézni a Galaxis őrzői 2.-őt. Valaki látta már? Jobb/rosszabb mint az elődje?
Én ma néztem meg. Ha Marvelbuzi vagy mint én mindenképp megéri, de amúgy is jó lett. Csak az lepett meg, hogy az előzményhez/trailerhez képest nekem váratlanul sok lett a zsepis rész.

Kíváncsiságból, tudtad mi az a Zune? Öregnek éreztem magam, amiért értettem a poént.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 16. 10:22

Rockstar69 írta:Ja, végül én is bevállaltam az infót, bár az inkább gyakorlati vizsga lesz. :D Amiatt már nem izgulok annyira, mert nagyjából azért vágom (az Access-t azért nem), de ha netalántán annyira elrontanám, hogy megbuknék, akkor beszámítanák a szakmát.
Én a helyedben nem vállaltam volna be az infót. Nekem sajnos nem megy annyira. Vagyis a Word, power point, meg a SharePoint designer weblapszerkesztés megy, de és sajnos az Excelhez és az Access-hez is nagyon hülye vagyok. Gyakorlok még pár feladatsort csütörtökig, de akkor sem hiszem, hogy olyan jól fog sikerülni. Igazából egy nagyon erős 3-mas a cél gyakorlaton, amit aztán egy 5-ös elmélettel fel tudok húzni 4-esre. Remélem összejön valahogy. :D Bár akkor sincsen tragédia, ha csak görbül az infó, mert nekem nem számít bele a továbbtanulásba, egyik szakon sem követelmény a jó infó érettségi. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 05. 16. 17:51

Rockstar69 írta:A matekhoz azért nem csak intelligencia kell. A legnagyobb részéhez lexikális tudás is szükséges. Pl azt se lehet józan ésszel kikövetkeztetni, hogy a háromszög egyik oldalát kitudod számolni Pokahontasz tételével. A kompetencia méréseim mindig jól sikerültek (volt, hogy enyém lett a legjobb, pedig szín 5-ös tanulók is voltak az osztályban), mert azokhoz tényleg logika, meg józan ész kellett.
Hidd el, a matekhoz csak intelligencia kell. Semmi más. Szerinted "pokahontasz" hogy jött rá a tételére? Természetesen nem elvárható egy átlag embertől, hogy kidolgozzon egy Pitagorasz tétel komolyságú elméletet, majd be is bizonyítsa, de hidd el, hogy nem lehetetlen. Ezzel szemben pl egy nyelvtant meg kell tanulnod, vagy József Attila életét.
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 17. 11:26

dani.szentgali írta:
Rockstar69 írta:Ja, végül én is bevállaltam az infót, bár az inkább gyakorlati vizsga lesz. :D Amiatt már nem izgulok annyira, mert nagyjából azért vágom (az Access-t azért nem), de ha netalántán annyira elrontanám, hogy megbuknék, akkor beszámítanák a szakmát.
Én a helyedben nem vállaltam volna be az infót. Nekem sajnos nem megy annyira. Vagyis a Word, power point, meg a SharePoint designer weblapszerkesztés megy, de és sajnos az Excelhez és az Access-hez is nagyon hülye vagyok. Gyakorlok még pár feladatsort csütörtökig, de akkor sem hiszem, hogy olyan jól fog sikerülni. Igazából egy nagyon erős 3-mas a cél gyakorlaton, amit aztán egy 5-ös elmélettel fel tudok húzni 4-esre. Remélem összejön valahogy. :D Bár akkor sincsen tragédia, ha csak görbül az infó, mert nekem nem számít bele a továbbtanulásba, egyik szakon sem követelmény a jó infó érettségi. :)
Ti tanácsoltátok, hogy vállaljam be, azt hiszem talán te is. :D. Nekem se megy egyébként annyira. A Word-del nincsenek nagy gondjaim, az Excelnél viszont már nem mennek a bonyolultabb képletek. Az Access-t hagyjuk is, mondjuk az szerencsére csak 20 pont. A weblapszerkesztés nekem nem nagyon megy, viszont ma rájöttem, hogy lehet használni SharePoint Designer-t is, amivel azért jóval könnyebb. Nekünk a Notepad++-os kódolást tanította a tanár, azt is csak 1 órán keresztül (ami nem az ő hibája, ennyi idő volt rá), ami szerintem jóval bonyolultabb. Remélem mi is használhatunk SharePoint Designer-t.
A mocsok oltalmazója írta:
Rockstar69 írta:A matekhoz azért nem csak intelligencia kell. A legnagyobb részéhez lexikális tudás is szükséges. Pl azt se lehet józan ésszel kikövetkeztetni, hogy a háromszög egyik oldalát kitudod számolni Pokahontasz tételével. A kompetencia méréseim mindig jól sikerültek (volt, hogy enyém lett a legjobb, pedig szín 5-ös tanulók is voltak az osztályban), mert azokhoz tényleg logika, meg józan ész kellett.
Hidd el, a matekhoz csak intelligencia kell. Semmi más. Szerinted "pokahontasz" hogy jött rá a tételére? Természetesen nem elvárható egy átlag embertől, hogy kidolgozzon egy Pitagorasz tétel komolyságú elméletet, majd be is bizonyítsa, de hidd el, hogy nem lehetetlen. Ezzel szemben pl egy nyelvtant meg kell tanulnod, vagy József Attila életét.
Jó hát ilyen szinten igen, de aki suliban tanulja annak nem feltétlenül csak az kell.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 17. 12:28

Weblapot nálunk alap, hogy SharePoint designerrel kell csinálni. A HTML-es meg Notepad-os kódolást mi is tanultuk anno szakmain, és ha jól tudom, a szakmaisoknak kötelező is azt használni, de középszinten nyugodtan lehet használni a SharePoint-ot, amivel valóban gyerekjáték az egész. Ott igazából csak arra kell figyelni, hogy egy mappába ments le mindent, mert ha nem jó az elérési út, akkor nem fogja behozni a cuccokat, hiába csináltad meg jól.
Amúgy nekem sem megy annyira az infó, de remélem azért egy erős 2-es/gyenge 3-mas megszerzésére elég lesz a tudásom. Mivel nem számít bele az eredmény a továbbtanulásba, ezért csak az az elsődleges, hogy valahogy meglegyen. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 17. 14:46

Mi weblapszerkesztésnél a KompoZert használtuk mindig. :D :P :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 17. 15:24

NikitaDragovich írta:Mi weblapszerkesztésnél a KompoZert használtuk mindig. :D :P :lol:
Mi is. A legegyszerűbb progi a világon. :D
dani.szentgali írta:Én a helyedben nem vállaltam volna be az infót. Nekem sajnos nem megy annyira.
És ezért ne vállalja be ő, mert neked nem megy? :D (Jó, tudom hogy ő sem remekel, mert elolvastam a hsz-ét, de ez érdekes levezetés... :D ) Egyébként meg ne dimenzionáljátok már túl ezt a sz*ros érettségit, könyörgöm.. Nem a csillagokat kell lehozni a tanároknak...
Rockstar69 írta: Ti tanácsoltátok, hogy vállaljam be, azt hiszem talán te [dani] is. :D.
Nem ke' fosni. Jó lesz. Én is tanácsoltam, és jól tetted, hogy elmentél. A szóbeli tételek lehet, hogy szárazak lesznek, de az írásbelivel nem lesz semmi gondod. Arra pl. figyelj oda (hogyha nem volt színvonalas az oktatás), hogy a mindent formázz, amit a feladat ír (vagy nem ír, de látszódik az ábrán!), ezek potyapontok..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 17. 19:13

Luszie írta:Egyébként meg ne dimenzionáljátok már túl ezt a sz*ros érettségit, könyörgöm.. Nem a csillagokat kell lehozni a tanároknak...
Egyetértek veled, Luszie. Engem is nagyon idegesít már, hogy ennyien túlreagálják ezt az érettségit. Nem értem, miért kell ettől ennyire félni. Nem nehéz egyáltalán. Meg lehet simán csinálni kettesre. Szerintem már nagyon unalmas folyton azt hallgatni, hogy az érettségi nagyon nehéz, meg fogunk bukni, stb. Az osztálytársaim meg az évfolyamtársaim egyfolytában ezt mondják, és már rohadtul idegesít! -.- :@
(Ebben a hozzászólásban nem rátok, fórumozókra gondoltam, hanem úgy általánosságban. Ne sértődjön meg ezen senki. ;))
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 17. 19:29

:lol:

Game of Thrones társasjátékkal játszott már valaki?
Holnap délután ki fogom próbálni, nagyon izgatott vagyok. :D Szerencsére Szegeden nemrég nyílt egy esport bár, úgyhogy nagyon örülök neki... :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 05. 17. 20:02

Arra a helyre kíváncsi vagyok. Annyi a gond csak hogy nagyon nincs kivel mennem és egyedül nem merek bemenni :D
Ha voltál mesélj milyen a hely!
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 17. 21:00

Én felvetettem a témát így szorgalmi időszak utolsó hetére. Már nagyon régen társasjátékoztam + még most kell kikapcsolódni, mert most néhány hétig "nem lehet"....szóval, király lesz. Egyébként nem tudom, hogyan fogjuk megoldani a dolgot, mert a társasjáték 6 személyes, de mi kb. 8-can leszünk... :D

Legközelebb Téged is elhívlak ;) (Vagy, ha akarsz, gyere.. :D holnap délután 6-ra megyünk. Valószínűleg megismerlek, mert már láttalak. :D 500 ft a "napidíj")

Oké, mindenképpen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2017. 05. 17. 21:00-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 17. 21:00

NikitaDragovich írta:
Luszie írta:Egyébként meg ne dimenzionáljátok már túl ezt a sz*ros érettségit, könyörgöm.. Nem a csillagokat kell lehozni a tanároknak...
Egyetértek veled, Luszie. Engem is nagyon idegesít már, hogy ennyien túlreagálják ezt az érettségit. Nem értem, miért kell ettől ennyire félni. Nem nehéz egyáltalán. Meg lehet simán csinálni kettesre. Szerintem már nagyon unalmas folyton azt hallgatni, hogy az érettségi nagyon nehéz, meg fogunk bukni, stb. Az osztálytársaim meg az évfolyamtársaim egyfolytában ezt mondjá
    k, és már rohadtul idegesít! -.- :@
    (Ebben a hozzászólásban nem rátok, fórumozókra gondoltam, hanem úgy általánosságban. Ne sértődjön meg ezen senki. ;))
    Én nem is a bukástól félek (matekot) leszámítva. Hanem azért jó lenne minél jobb eredményt elérni.

    Egyébként elvileg csak Dreamweaver van az iskolai gépeken, úgyhogy ha weblapszerkesztés lesz, akkor szart vág a kerék.
    Gyenge napok vannak...

    Válasz küldése