OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 15. 19:13

NikitaDragovich írta:Tudjátok, mi a vicces? :D Ti azt mondjátok, hogy akkor kezdett el benneteket érdekelni a tanulás, mikor elkezdtétek a középsulit. Na, nálam ez pont fordítva volt. Engem akkor kezdett el érdekelni jobban a tanulás, mikor hetedikes lettem. Hetedikben és nyolcadikban sokat tanultam feleslegesen. Igaz, osztályelső lettem, de akkor is felesleges volt. Elcsesztem a sok időmet, amit pihenésre kellett volna fordítanom még gimi előtt. Ki kellett volna használnom azt a két utolsó évet az általánosban, hogy a gimire ne fogyjon el az energiám.
Később aztán elkezdtem a gimit, és 9.-ben és 10.-ben nagyon sokat tanultam, de mire 11.-es lettem, abbahagytam a tanulást. Elegem lett a tanulásból, mert nagyon sok időmet vette el. Az egész szabadidőmet elvette a tanulás. És én nem bántam meg, hogy 11.-ben abbahagytam az óráról órára való tanulást, mert most így érettségi előtt is jó teljesítményeim vannak.
Nekem 11. volt az az év, amikor nem nagyon jártam be iskolába. Reggelente "lekéstem a buszt" meg ilyen cool kid dolgok mentek akkor. A szerencsém az volt, hogy tudtam szerezni nem teljesen legális forrásból igazolást. Teljesen megérte. Csak a hüjék járnak iskolába. :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Vicceltem. Ne vegyetek rólam példát. Járjatok be iskolába.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 16. 13:03

Te is ezt csináltad? Én is. Elvoltunk a haverokkal, a suli mellett csöveltünk mindig.

:lol: :lol: :lol: :lol:
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 16. 14:44

Ha egy eredeti Windows10 lemezére rá van írva, hogy csak Dell laptopokra jó, akkor az én Hp-mon nem fog működni, mi? -.-

Tárgytalan a dolog, már rájöttem, hogy az csak anyámék új gépére a Windows visszaállító cucc. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 04. 16. 16:48

Ma megnéztem a halálos iramban új részét retek, ócska mozis változatban, valami gyökér nézzfilmeketonlineteproli.com- ról. Évek óta nem láttam ilyen "mozis" felvételt, de szarabb mint ahogy emlékeztem rá, mégis a film annyira szórakoztató volt, hogy arra nincsenek szavak. Annyi a dolognak a titka, hogy nem jóféle John Wick kaliberű akciófilmként tekintesz rá, és egy másodpercét sem veszed komolyan. Kb olyan abszurd élmény volt, hogy már-már azt hittem néhány jelenetnél, hogy David Zucker keze is benne van a dologban. Esküszöm szórakoztatóbb volt, mint a hetedik star wars film, amit ráadásul moziban láttam, nem pedig ilyen zord körülmények között. Így utólag a mellékelt kép nagyszerűen kifejezi, mit gondolok a force awakens-re való jegyvásárlásomról.
John Wick kész mestermű, nagyon imádom! :D én ma néztem meg a Zsivány Egyest.. plot twist lvl 999. legalábbis számomra nagyon váratlan volt. Semmi olyasmit nem hallottam, hogy a negyedik rész előtt játszodnak az események.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 04. 16. 18:16

:D
kíváncsi vagyok, mennyi idő után esett le.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 04. 18. 10:21

Rögtön miután megnéztem a filmet.. ugyan kérem. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 18. 10:34

Arminho írta:Nee, nem gondoltam, hogy ismersz ilyeneket! :D :D Imádom az ilyen feldolgozásokat. Nekem az eredeti nyitózene a csengőhangom (az angol verzió). :lol: Egyébként magát az animét is nézed vagy csak a zene/előadó jön be?
Óh, hogyne ismernék. :)


Az előadót kb fél éve találtam meg, mert a "Rains of Castemere" metál feldolgozását kerestem, és persze van olyanja, úgyhogy egyből megszerettem. :D
Az animét meg már évek óta ismerem.. Nem is tudom, 7-8 éve már. Ma már nem nézem. Nem emlékszem, pontosan mennyi részt láttam, de tudom, hogy néhány éve szüneteltették a sorozatot, és addig láttam minden részt. Nem vagyok egyébként nagy anime fan. Vannak elég jók. A Fairy Tail-t pl. szeretem, de nagyon kiszámítatónak tartom a story-t, ezért nem nézem már. Aggódnod sem kell a főhösökért, mert ha max mindenki életveszélyben van, akkor majd jön Natsu és mindenkit lealáz. :D Pedig a story szerintem jópofa, meg tetszik a humora is. Bár azért a perverkedésekkel már egyes határokat feszegetnek néha... :D De fogjuk rá, hogy az is elviselhető. Viszont ma már a story kiszámíthatósága miatt nem nézem. A Naruto igaz, hogy tele van fillerekkel, de ott legalább olyan dolgok történnek, amelyekre nem feltétlen számítasz. (Félre ne érts: Egy animét se nézek napi szinten, csak abban tudom kb, hogy mi történik...és sok nagy fordulat volt benne. Míg ebben az animében ezek kimaradtak.) Meg ezt az animét olyan kiaknázatlannak találom. Ha már felhoztam a Narutot, azzal tök jól össze lehet hasonlítani, mert az meg a másik véglet. :D

Fairy tail:
-a story legjobb részeit elnagyolja
Naruto
-a story legjobb részeit annyira elhúzza, hogy már szinte beleunsz. :D

Fairy tail:
-a story kiszámítható
Naruto:
-a story annyira nem kiszámítható, hogy néha már fogod a fejed, hogy ez a mi franc


Pl. én sajnáltam, hogy a Fairy tail-ben a "bajnokságot" (Vagy mi is volt a neve..) pár részből összecsapták, és persze ott is kb mindent Natsu-ék nyertek. Túl kiszámítható, + túl sok benne maradt.
A Narutoban a chunin vizsgát meg már annyira elhúzták (minden egyes párbaj 2-3 rész), hogy azt vártam, mikor lesz ennek vége. :D Persze, embere válogatja...ezt is kb ált. sulis koromban láttam, akkor adta az Animax ezeket a részeket... akkor nagyon vontatottnak találtam ezeket a részeket. Valakinek viszont ez jön be. (Jó, meg a Naruto animéje tele van fillerrel, de azt már hagyjuk is. A Narutot emiatt hagytam abba.)

Na de most, hogy tökre eltértem a tárgytól, azért válaszolok a lényegi dolgokra is.
Nem láttam olyan nagyon sok animét, de azért ezt szerettem. Erza mai napig is a kedvencem a sorozatból. :)
Ja igen, és az eredeti openinget nem ismerem, mert ugye ma már nem nézem az animét.. De, szerencsére mind a Fairy Tail-re, mind a Naruto-ra igaz az, hogy nagyon jó opening-jei vannak. Tehát ezen nem vagyok meglepődve, régen is relatíve sok tetszett a felhozatalból.


Ui: Ne kérdezd, a Naruto hogy került ide. Elkezdtem nosztalgiázni, és beleírtam a hsz-embe.. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 04. 18. 12:12

A Fairy Tail-t egy jó ideig én is néztem (bár én már csak netről, mivel nem nagyon adnak már TV-ben ilyeneket), de aztán abbahagytam (valahol ott ahol a démonokkal küzdenek, asszem a Tartaros rész) valamiért. Talán azért mert az a történetszál unalmas volt vagy nem tudom. A Fairy Tail-ben vannak nagyon jó részek (pl. az olimpia/bajnokság amiről írtál, vagy a mester vizsga, ahol a szent szigeten vannak), illetve eléggé unalmasak és vontatottak is. Meg amit nagyon utáltam benne, hogy rengeteget pofázott mindenki harc közben. Ütöttek egymáson kettőt aztán öt perc duma. Na, mindegy, talán valamikor folytatom.
A Naruto-ról nem sokat tudok, de valamikor el akarom kezdeni, csak az a bajom vele, hogy nagyon hosszú és félek, hogy beleunok.
Amit nemrég kezdtem el az a Death Note. Brutálisan jól átgondolt anime és érdekes témát feszeget. Nagyon ott van a topon. Még kettő vagy három anime van, amit meg szeretnék nézni vagy legalább belekóstolni. A Fullmetal Alchemist (a Brotherhood is), illetve a One Piece, csak azzal ugyanaz a bajom, mint a Naruto-val, hogy hosszú. Ami még érdekel az a Tokyo Ghoul, de egyelőre az még messze van.
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 18. 13:37

Én is indavideón néztem még anno, főleg mert most már Animax sincs.

Ez a "sok pofázás harc közben" tipikus anime vonás, ha észrevetted. Plusz egy indok, hogy ne fordítsam ilyenekre az időmet. 10 animéből 9 richtig, hogyha "harcolós", akkor a "10 perc pofázás, 2 perc harc" elve érvényesül benne, az meg érdekli a halált.... :D

A Naruto nagyon jó, de érdemes úgy belekezdeni, hogy előtte tudatosan kiválogatod, hogy mi filler, és mi nem. Maga a sorozat is tud vontatott lenni ezzel a "sokat pofázunk, keveset ütünk" dologgal. Sőt, mint már mondtam, a Naruto-ban ez mesteri szintre van fejlesztve. :D De ha fillert nem nézel, akkor azért halad a story, csak egy harc általában 2-3 rész..viszont sosem tudod, ki győz....és hát, vannak benne "sírós részek" :D De hát te fiú vagy, egyes emberek halálán te nem fogsz sírni...de a Narutóban ez sokszor meg van úgy csinálva dramaturgiailag, hogy vetekszik a Titanic-kal. :D
A Death note-t már sokan ajánlottak, de nem fogok belekezdeni.. Valahogy nem vonz. :D Értem az alapkoncepciót, de valahogy nem izgat annyira, hogy belekezdjek. Amúgy se lenne rá időm.
A Fullmetal Alchemist szintén egy nagyon jó anime. A testvéri szeretetről szól... (Na, azt se láttam végig. :D Voltak benne részek, amelyek annyira betegek voltak, hogy inkább abbahagytam, de ez csak a "normál" FMA-ra jellemző. A Brotherhood már nem ilyen.) Én azt javaslom, azt kezd el nézni. A Brotherhood be van fejezve, a másik olyan befejezetlen, és a két végkifejlet sem ugyanaz.
A One Piece-t, Tokio Ghoul-t szintén ajánlották, a másodikról mintha emlékeim is lennének... de, szintén nem kezdek bele.
Az animék felé való szkepticizmusom (Belekezdjünk/ne kezdjünk bele) leginkább abból ered, hogy 100 animéből 95 nem éri meg a ráfordított időt. Vagy valami eszeveszett baromságról szól (ami nekünk európaiaknak nem teljesen "érthető" vagy vicces), vagy pedig tetszene a story, de összecsapják (Sword art online pl..), vagy pedig tetszene az alapkoncepció, de annyira nem halad sehova a történet, hogy egyszerűen nézni sem érdemes. A normális anime megtálásával meg annyi idő elmegy, hogy nem is éri meg keresgélni.

Az egyetlen anime, amit már 3x újranéztem, mert annyira jó (és ehhez hasonlót nehéz találni), az a "Lovely complex". 24 része van, ha jól emlékszem (szóval elég rövid -sajnos). Ez egy romantikus anime. De ne ijedj meg attól, hogy romantikus... mert ez az anime annyira vicces, hogy szétröhögöd magad rajta. Ezen talán többet röhögtem, mint a Jóbarátok egyes részein, és ez nagy szó. Ha gondolod, nézd meg az első részt. Szerintem nem fogod megbánni.

+ ajánlok egy másik animét is: (Ennek viszont csak az első évadát nézd meg! A második már eléggé mélyrepülés)
Ez nem egy ismert anime, úgyhogy magyarul szerintem nem találod meg, csak feliratosan. A neve eléggé brutál: "Rainbow nisha rokubou no shichinin" :D (Megj: Ennek az openingje is nagyon brutál.)
Börtönben játszódik... Ennyit mondok. Többet nem. De az első évad nagyon jó. Ez is elég rövid. Az első évad kb 10 rész. Annyi időt szerintem megér. Egyébként ha már ott tartunk, hogy magyar szinkron: A Lovely complex-ből van, de szerintem eredetiben sokkal jobb.


Kellemes kikapcsolódást! :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 04. 18. 15:34

Köszi az ajánlásokat, majd megnézem őket. Azért te eléggé otthon vagy témában, azt látom.
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 18. 16:17

Úgy tűnhet, de nem. A legismertebb animéket azért ismerem, még néhány "kevésbé ismertet". A kemény 21 évem alatt volt néhány olyan spanom, aki nagy anime őrűlt volt, így mindegyik megnézetett velem néhányat, így végül láttam xy mennyiséget. :D De messze vagyok a "szakértőtől". :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 18. 17:35

Nem vagyok anime rajongó, de néhányat én is szeretek.

A FMA-k közül csak a brotherhood-ot láttam, de az kifejezetten tetszett. Volt pl egy rész, amit soha az életben nem fogok tudni kiverni a fejemből. Ed....ward

A narutot még 13 éves koromban kezdtem nézni, és nemrég fejeződött be. Háát, elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Nem tudnám akárkinek ajánlani.

A Death Note zseniális.

A One Piece ilyen agykikapcsolós. Nevetgélsz rajta, elvagy, de nem kell többet várni tőle.

Az Attack on Titan-t és a Berserk- et ajánlanám még. Mindkettő elég groteszk, de baromi jók.

Cowboy Bebop-ot szeretném még folytatni. Egyszer elkezdtem, és meg is néztem három rész. Addig király volt, csak valamiért abbahagytam és azóta nem vettem elő újra. Ami késik, nem múlik.

Most így hirtelen ennyi jut eszembe.

Amúgy nézzétek meg az új motivációs videómat. Így érettségi előtt sokat segíthet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mocsok oltalmazója 2017. 04. 19. 12:21-kor.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 19. 08:20

Én belekezdtem az Attack on Titan-ba még anno, mikor frissen kijött, hát eléggé ráuntam.

SPOILER, NE OLVASD EL HA NEM AKAROD TUDNI A FORDULATOT!!!
bár pont azelőtt hagytam abba, hogy a srácról kiderül, hogy ő maga is óriás Ennek ellenére sem fogott meg. Pedig megnéztem még utána néhány részt. Mondjuk ez egy rohadt nagy fordulat volt benne, aláírom.

Csináltak belőle filmet is...hát, amennyire értenek az animékhez a japánok, annyira nem értenek azok megfilmesítéséhez. :D Borzasztó a film... de még nem nagyon láttam olyan feldolgozást, ami ért volna valamit is. Az amerikaiak ezt elég jól meg tudnák csinálni... de nyilván nem fognak ilyen dolgokkal foglalkozni. :D

Szerk: A videódat megnéztem, megvilágosodtam, és az életem egy kicsivel több lett. A többit hsz-ben olvashatod. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 19. 12:15

Én a Death Note japán filmadaptációjából láttam pár részletet, és hát elég is volt számomra annyi a megfilmesített animékből. Nem érzem úgy, hogy ennél többet be tudna venni a gyomrom. :D

Én az Attack on Titan-t főleg a rendkívül bizarr hangulata miatt szeretem. Főleg azokat a jeleneteket, ahol harcolnak. Rendesen átérzed a szereplők rettegését és kétségbeesését. Itt a karakterek esendőek, nem pedig Naruto vagy One Piece szintű félistenek. Jó, Eren talán az picit... Ez az egész brutális, naturalista atmoszféra valamiért közel áll a szívemhez. Ugyan ezért szeretem a Berserket,a Dark Souls játékokat, valamint a True Detective első évadát. Nem mondanám őket különösen félelmetesek, de mégis rád tör egy kis borzongás, ami számomra nagyon feldobja a játék/film élményt. El tudom képzelni, hogy ez nem mindenkinek tetszik, de nekem ez az egyik gyengém.

Ezekkel a spoilerekkel mindig megszívom. Pl ezt is előbb tudtam, mint hogy elkezdtem volna nézni az animét.

A rendkívül kedves kommentet pedig köszönöm szépen.
je

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 19. 18:20

A mocsok oltalmazója írta:
Amúgy nézzétek meg az új motivációs videómat. Így érettségi előtt sokat segíthet.
Megnéztem a videódat. Nem gondoltam volna, hogy így nézel ki. :P :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése