OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 27. 11:32

Ti tanultok már a szóbelire?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 27. 11:38

Luszie már rég leérettségizett, ő már az egyetemi tanulmányairól beszélt most, nem az érettségiről. :D

Én még nem tanultam, de mivel nekünk év végén (azaz kicsivel több mint két héttel ezelőtt) is le kellett felelni az érettségi tételekből, így annyira nem izgat. Jövő héttől ráérek elkezdeni tanulni. Nálunk minden félévkor meg évvégén volt számonkérés az érettségi szóbeli tételekből ugyanolyan formában, ahogyan a szóbelin lesz most. Tehát ugyanúgy tételhúzás, ugyanannyi tétel. Nyilvánvalóan még át fogom venni párszor a tételeket még a szóbeliig, de túlzottan nem izgulok, mert tudom a tételeket. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 27. 16:12

Sejtettem, hogy nem érettségi nélkül jár egyetemre. :D A "ti" alatt téged meg Robit értettem.

Nekünk csak angolból voltak számonkérések a szóbeliből, az 5-ös lett mindig, úgyhogy amiatt nem félek, de töriből például ki se dolgoztuk a tételeket. De mindegy, mert neten úgy is találok.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 28. 08:18

:D Én is sejtettem, hogy a kérdés nem nekem szól...

Én már nem emlékszem, mikor kezdtem el tanulni. Azt tudom, hogy én mentem emeltezni, és azok június elején vannak.. Tehát az emelt töri tételeket az írásbeli és a szóbeli közötti néhány hetes űrben (azaz most :D ) tanulgattam. Angolra nem készültem semmit sulin kívül.
Amikor már közepezni mentem -mi voltunk 2015-ben az utolsó osztály (asszem?!), aki szóbelizni ment, így hó végén voltunk -Ott már csak a közép magyar volt nekem, mivel az emelt törit, emelt angolt, meg a közép infót korábban már megcsináltam (matekból meg nem kellett szóbeliznem). De hát mivel a magyar mindig is jól ment, és a tanárral is jóba voltunk, attól nem féltem, így szerintem előtte kb. 1 héttel kezdhettem el készülni.

Az infó tételeken viszont sokat ültem.. Leginkább azért, mert néhány tétel száraz volt, és túl absztrakt. (Mi elméletet nem igazán tanultunk infóból...így sok dolog új volt ott. Még ha azért sok minden ismerős volt a tételekből. :D )

Mivel neked több tárgyad van, lehet megérné elkezdeni forgatni a tételeket.


Ui: Valakinek nem kell két jegy a szegedi PLAYIT-re? :D Megvettem előre a jegyeket még januárban.. De nem fogok tudni menni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 28. 13:03

Ja, igazad van. Jövő héttől, azaz holnaptól neki is fekszek a tételtanulásnak. Mondjuk én jó helyzetben vagyok szerencsére, mert félévkor meg három héttel ezelőtt is lefeleltem már a szóbeli tételekből. Így nekem igazából csak ismételni kell, mert félévkor meg év végén is minden tételt megtanultam, hogy ne legyen gáz. Persze ez nem azt jelenti, hogy emiatt elbízom magam és nem készülök semmit, de mivel úgyis csak jövő hónap közepén lesznek a szóbelik (jó, az emelt angol hó elején, de arra nem igazán lehet úgymond felkészülni, vagy tudod a nyelvet és tudsz beszélni egy adott témáról vagy nem), szóval ha holnaptól nekiugrok és minden nap készülök mindenből, ami nem lesz gond mert szerencsére lesz időm, akkor nem hiszem, hogy bármiféle gond lenne. De igazad van, most már eleget lazítottam, ismét vissza kell térni kicsit a sulihoz. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 28. 15:16

Dani: Szerintem ezt inkább nekem írta.

Ja, elkezdtem már tanulni. Nekem szerencsére elég későn, június 28-án lesz a szóbeli, úgyhogy ha addig napi 3 tételt átnézek, akkor végzek vele.
Gyenge napok vannak...

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 05. 28. 15:44

Nálunk utolsó héten átvariálták a szóbelit, és első csoport helyett az utolsóba kerültem. Valaki meg fordítva... :D Szóval érdemes készülni, ha netán borulna az időrend.
Tanulni szerintem úgy érdemes, hogy a napi x új tétel előtt átpörgeted még egyszer az összes többi előzőt. Minden nap több lesz, de a rögzülésben nekem sokat segített. Meg ez is. A jó eredményem egy részét ennek a videónak tulajdonítom, hátha másnak is segít. Legalább könnyebb lesz a 10 óra folyamatos tanulás.
Luszie írta: Ui: Valakinek nem kell két jegy a szegedi PLAYIT-re? :D Megvettem előre a jegyeket még januárban.. De nem fogok tudni menni.
A jegyhez jár egy ingyen találkozó velem, így már duplán megéri az árát. :D
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 28. 16:18

Mi 9-en vagyunk, úgyhogy egy nap lesz a szóbeli.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 28. 16:51

Én már elkezdtem tanulni szóbelire. Éppen ma tanultam meg négy tételt nyelvtanból, így pedig már tudok összesen tíz darabot, és már csak tíz van vissza. :D Aztán töriből és irodalomból is tudok néhányat, mert korábban megtanultam őket. Azokat már csak át kell ismételni. :) Ezen kívül földrajzból legalább 5 tételt tudok a 20-ból. Hamarosan a többi tantárgyra is elkezdek tanulni, csak előtte befejezem a nyelvtant.
Amúgy tök vicces, hogy az osztálytársaim majd júniusban fognak elkezdeni tanulni, velem pedig az anyám folyton kiabál, hogy még csak nyelvtant tanultam, mást nem. :lol: :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 28. 18:50

dani.szentgali írta:Mondjuk én jó helyzetben vagyok szerencsére, mert félévkor meg három héttel ezelőtt is lefeleltem már a szóbeli tételekből. Így nekem igazából csak ismételni kell, mert félévkor meg év végén is minden tételt megtanultam, hogy ne legyen gáz.
Nálunk is volt a suliban "előérettségi". (asszem így hívják :D ) Mivel több tantárgyból nem értünk végére a 12.-es anyagnak (nyilvánvalóan), így 10 kijelölt tételt kellett tudni mindegyik tárgyból. De nem minden tantárgyból tartották meg a szóbeli részt. Infóból meg magyarból igen, de pl töriből nem.. Szóval azt a nulláról kezdtem. Az írásbelit hangsúlyozták inkább.
Rockstar69 írta:Dani: Szerintem ezt inkább nekem írta.
Valóban, bár végülis nincs jelentősége. :D
MateL írta: Tanulni szerintem úgy érdemes, hogy a napi x új tétel előtt átpörgeted még egyszer az összes többi előzőt. Minden nap több lesz, de a rögzülésben nekem sokat segített.

A jó eredményem egy részét ennek a videónak tulajdonítom, hátha másnak is segít. Legalább könnyebb lesz a 10 óra folyamatos tanulás.
Na ilyet nem fog csinálni senki érettségi előtt. XD Ha csak nem kell neki az ötös. Szerintem én se tanultam napi 10 órát. Egyetemen viszont aktuális "életérzéssé" válik... :( :D
A tételes dolgot viszont én is szoktam alkalmazni.. bár inkább attól függ a dolog, hogy mennyi időm van. Most pl kevesebb időm van a vizsgáimra, mert a gyakornoki állás miatt június közepére már végeznem kell patentba. Ezért én pl úgy szoktam csinálni, hogy a tananyagot felosztom. PL: az egyik töris tárgyamra, amiből csütörtökön megyek, 16 tétel van, és 4 +1 nap áll rendelkezésemre. Azért 4+1, mert az első 4 napban tanulom az anyagot (16 tétel: minden napra 4 tétel), az utolsó nap pedig az ismétlésé. Tanulás közben "fel is mondom" magamnak az anyagot, mert abból derül ki, mennyire tudom.. Plusz így jobban rögzül, ha előtte még "keresgélünk odabent utána" :D Továbbá minden nap este még átolvasom az összes tételt egyszer. Lefekvés előtt hasznos a tanulás, jobban rögzülnek a dolgok.. És az ismétlés is valóban nagyon hasznos. Ha nem ismételgetnék, fele ennyire se tudnám megjegyezni a tanultakat. Úgyhogy az ismétlés jótékony hatását se becsüljétek le. Igazából ezt a "felosztós, ismételgetős" stratégiát szoktam mindig alkalmazni. Csak ha több időm van, akkor kevesebb anyag jut egy napra.

Ezt miért neked írom? Nem tudom.. De biztos R*-ék is profitálnak belőle. :D

Ami viszont az érettségizőknek szól: (mert ők még lehet nem tudják)
Ne hajszoljátok túl magatokat a tanulást illetően. Kell ettől félnem?! :D 1,5-2 óránként az agynak szüksége van pihenésre. Egy fél órás szünetet ilyenkor érdemes beiktatni, különben csak szenvedni fogtok a tanulnivaló felett.

Ezt a számot már hallottam valahol...Engem zavar a zene tanulás közben, de van akiknek nagyon bejön. (mint látom, neked. :) )
MateL írta:
Luszie írta: Ui: Valakinek nem kell két jegy a szegedi PLAYIT-re? :D Megvettem előre a jegyeket még januárban.. De nem fogok tudni menni.
A jegyhez jár egy ingyen találkozó velem, így már duplán megéri az árát. :D
:D Veled már beszéltünk erről és akkor azt mondtad, te Collector's-t veszel... Nekem viszont csak normál jegyeim vannak. Ha viszont így is kellenek, mert másoknak veszed, okés. :D Adok melléjük ajándékba 1 db "1 órával hamarabb bejutós" master card kupont, meg 1 db youtuber-es előadásos kupont.

NikitaDragovich írta: Amúgy tök vicces, hogy az osztálytársaim majd júniusban fognak elkezdeni tanulni, velem pedig az anyám folyton kiabál, hogy még csak nyelvtant tanultam, mást nem. :lol: :P
Ez aranyos. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2017. 05. 28. 19:41-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 28. 19:39

Luszie írta:Ne hajszoljátok túl magatokat a tanulást illetően. Kell ettől félnem?! 1,5-2 óránként az agynak szüksége van pihenésre. Egy fél órás szünetet ilyenkor érdemes beiktatni, különben csak szenvedni fogtok a tanulnivaló felett.
Nekem ettől nem kell félni, örülnék, ha ennyit tudnék tanulni egyhuzamban, valami mindig eltereli a figyelmemet.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 30. 14:47

Luszie: Hát... mifelénk kisérettséginek hívják, de végül is tök mindegy. :D Amúgy kisérettségik máshol is vannak, az szinte minden iskolában van, tapasztalataim szerint meg a hallottak alapján 11. osztály év végén. Nálunk annyiból volt durvább meg másmilyenebb, hogy elsőtől kezdve egészen utolsó év végéig minden félévkor meg év végén volt ilyen kisérettségi írásban is és szóban is. Jó, elsőben meg másodikban a kevés anyag miatt ez nyilván nagyon gagyi volt a tényleges érettségihez képest, de az utsó két évben azért már hasonlítottak ezek a nagy számonkérések a tényleges érettségihez. Nálunk amúgy vizsgának hívták, és három jegyet számítottak mindig az adott félév végén.

Rockstar69: Sajnos velem is ez a helyzet. Nem tudok egyhuzamban mindig odafigyelni. Mondjuk a vizsgák miatt én kénytelen voltam megszokni a dolgot és egész jól sikerült is, de nekem is sok dolog el tudja vonni a figyelmemet. Bár most inkább már ott kezdődik a baj, hogy alig bírok leülni tanulni. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 30. 14:56

dani.szentgali írta:Luszie: Hát... mifelénk kisérettséginek hívják, de végül is tök mindegy. :D Amúgy kisérettségik máshol is vannak, az szinte minden iskolában van, tapasztalataim szerint meg a hallottak alapján 11. osztály év végén. Nálunk annyiból volt durvább meg másmilyenebb, hogy elsőtől kezdve egészen utolsó év végéig minden félévkor meg év végén volt ilyen kisérettségi írásban is és szóban is. Jó, elsőben meg másodikban a kevés anyag miatt ez nyilván nagyon gagyi volt a tényleges érettségihez képest, de az utsó két évben azért már hasonlítottak ezek a nagy számonkérések a tényleges érettségihez. Nálunk amúgy vizsgának hívták, és három jegyet számítottak mindig az adott félév végén.
Dehogyis. Csomó iskolában nincs. Nálunk pl nem is 11. végén volt, hanem 12. közepén. Nálunk is 3 jegyet ért. De sok iskola elhagyja egyébként, mert sok vele a macera... és nincs rá idő.
dani.szentgali írta: Amúgy nem tudtok ajánlani valami oldalt, ahol korlátlanul le tudnék tölteni filmeket? Az onlinepont.site már nem jó, mert kb. két hét alatt betelt a tárhelyem, mert az sajnos korlátozva van. -.- :@ :( Ja, és Torrentet légyszi ne, mert azt én is ismerem, de rohadtul utálom. ;)
Mi bajod a torrenttel? Bent hagysz mindent 48 óráig, és nincs semmi gond. Akkor korlátlanul tölthetsz le mindent. Probléma megoldva. :D
Egyébként feltétlen szükséges letölteni őket? Mert ha ekkora mennyiségű filmről van szó, valszeg nincs időd megnézni őket 4-5-6x.. Akkor viszont elég lenne felmenni internetre, és ott megnézni valamit online. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 30. 15:05

Az Online megnézéssel csak annyi a személyes problémám, hogy finnyás vagyok, és van egy 64GB-s pendrive-om, meg egy 102-es képátlójú HD TV-m, amin azért szívesebben nézegetek filmeket, mint a laptopom kicsi kijelzőjén. :D Jó, tudom, ez az én egyéni szoc problémám ahogy az is, hogy nem szeretem a Torrent-et, de ez van. :P Szóval az online nézéssel csak az a baj, hogy nem szeretek kicsi képernyőn filmet nézni, ha már ott a nagy TV jó kis USB porttal meg itt van egy nagy kapacitású pendrive, akkor azokat szívesebben használom erre a célra. :D

Jó, oké, kicsit talán túloztam akkor, amikor azt mondtam, hogy minden suliban van kisérettségi. :D Nyilván nincs, de azért azt veszem észre, hogy egyre több helyen fordul elő. Az időhiányt teljesen megértem, csak nálunk ez úgy van megoldva, hogy míg máshol elég gyakoriak a random felelések a tanórákon, addig nálunk ilyen szökőévente fordult elő. Szinte alig feleltünk, mert félévkor meg év végén így is úgy is mindenki sorra került. A tanórai felelés meg olyan, hogy viszonylag csak kevés embert feleltetnek le, így a társaság java megússza. Viszont megy az idő a tananyagban való haladástól. Igazából mindkét megoldás elvesz némi időt, úgyhogy igazából mindegy, melyiket alkalmazzák. A tanórai feleléseknek talán annyi előnye van, hogy az nem számít három jegyet. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 05. 30. 15:30

Hát, ha nagy filmezős vagy, akkor a 62 gb l*f*sz. Beruházhatnál nagyobb pendrive-ra. Én 1 terrás HDD-n oké, tudom, hogy nem pendrive, de külső adathordozó, oké?! :D tárolom a filmjeimet, játékokat, ehhez hasonlókat....bár lassan kezd betelni. :D (Pedig nem vagyok nagy filmezős/játszós/stb-s..)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése