OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 09. 28. 16:09

Ja, tudom, mondjuk én mindig csak 6 ezrest szoktam venni továbbra is, most is annyit vettem, mert pl. RDO-ba is vettem aranyat. Szerintem is jó a feltöltőkártya. Én biztonságosabb megoldásnak tartom, mintha a banki adataimat adnám meg. Jobb ez így, arra az esetre ha valami szuper hacker törné fel a Sony-t, és a felhasználói adatok közül a bankkártyához is hozzájutna. Lehet, csak én vagyok paranoiás, de szerintem jobb, ha a lehető legkevesebb helyen hagyja ott az ember a digitális lábnyomát, főleg, ha banki adatokról van szó.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 09. 28. 21:48

Én is így vagyok vele, nekem is csak PSN-en van megadva, a Sony azért elég nagy cég, bennük azért valamennyire megbízok. Egyébként lehet PayPal-lal is fizetni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 01. 12:11

Nekem PS-en sincs megadva. Nem azért, mert nem bíznék a Sony-ban, hanem azért, mert pontosan tudom, hogy vannak nagyon profi hackerek, akik képesek már a nagyobb multicégek rendszerét is feltörni. Nemrég amúgy a Sony is fel volt törve, a PS4-es profilokba is beláttak a hackerek. Szóval hiába nagy cég, viszonylag nagy hatósugarú és fejlett védelemmel, azért őket is fel lehet törni. Emiatt én nem bízok senkiben ilyen téren, a bankban is a lehető legkevesebb pénzt hagyom bent, szerintem érdemes gyorsan levenni a pénzeket, a kp-t csak az ember testén keresztül tudják elvenni. :D

PayPal-ről hallottam már, de sosem néztem jobban utána, hogy egészen pontosan mit takar. Szóval nem tudom, mi az. Amúgy köszi, de én bőven elégedett vagyok a saját módszeremmel, vagyis azzal, hogy elmegyek egy fizikai boltba, ahol veszek kódkártyát és így vásárolok online. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 10. 01. 22:28

Ha ne adj' Isten leég a ház, vagy betörnek, akkor azért elég para, hogy a megtakatított pénz is oda lett. Szóval mindennek megvan a hátránya. De amúgy néha én is félek, hogy le ne húzzák a kártyámról a pénzt. Amúgy a normálisabb bankoknál már két lépcsős fizetés van (vagy nem tudom, hogy hívják), ami azt jelenti, hogy vásárlásnál meg kell adnod egy SMS-ben kapott kódot is. (Mondjuk mintha valami olyasmit hallottam volna, hogy ez csak EU-n belül működik.)
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 06. 13:13

Ahány ember, annyi vélemény. :) Az viszont vitathatatlan tény, hogy mindennek megvan a maga előnye és hátránya, ezen kár lenne vitatkozni. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 09. 20:37

Sziasztok!

A közel 4 éves, alapból is katasztrofálisan szar laptopom balesetes lett, sajnos bekapcsolt állapotban leesett a földre, kb. fél méteres magasságból, melynek következtében a benne lévő merevlemez eltört. Mivel erre nem voltam korábban felkészülve, ezért sajnos nem mentettem el az adataimat sem felhőbe, sem pedig pendrive-ra vagy máshová, és kb. minden egyetemi adatom odaveszett. Na most, hallottam, hogy van mód arra, hogy a balesetes meghajtókat megmentsék, legalább is annyira, hogy az adatokat vissza lehessen nyerni, ez azonban nem olcsó mulatság. Kaptam 85 és 160 ezer forint körüli árajánlatokat is, azonban abban reménykedem, hátha a fórumozók közül akad olyasvalaki, aki esetleg kedvezőbb áron tudna segíteni, vagy legalább van olyan ismerőse, aki szintén kicsit alacsonyabb áron elvállalná az adatmentést. Nagyon fontos lenne! Köszi a segítséget előre is! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 10. 09. 20:46

Jaj, ez elég rosszul hangzik, sajnálom. Én ezért tárolom több helyen az adataimat. Persze gondolom mostmár te is megtanultad.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 10. 19:34

Én is több helyen tárolom az adataimat, csak pechemre pont ezt az egyetemi félévet (meg asszem az előzőt) felejtettem el feltölteni felhőbe. :( Na mindegy, igazából viszonylag jól jöttem ki ebből az egészből, hiszen lett egy fasza PC-m, igaz most valószínűleg még egyszer ennyi elmegy majd a laptopos adatok megmentésére, de mindegy, idén is kapok szoctámot meg ösztöndíjat, szóval valszeg nem leszek akkora bajban emiatt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 16. 18:54

Kedves fórumozók!

Megtennétek, hogy iskolai tanulmányaim segítésére kitöltitek nekem minél többen az alábbi kérdőívet?

Hálásan köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... Q/viewform
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 11. 24. 11:35

Kitöltöttem, remélem még nem késő. :)
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 25. 20:10

Nagyon köszi! ;) Egyáltalán nem késő még, majd csak januárra kell belőle összehoznom egy hatoldalas beadandót, a lényeg hogy osszátok ismerősök között is hogy addig minél többen kitöltsék! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 04. 16:30

Az előző avatarom (a gépfegyvert fogó Garfield) elég sokáig, majdnem 9 évig volt kint, melyet egy itteni forumozó készített nekem. (Sajnos elfelejtettem már a nevét, mert nagyon régen volt, de utólag is köszönöm még egyszer!)

Érdeklődni szeretnék, hogy mostani elképzelés alapján lenne-e valaki, aki készítene nekem egy új avatart?
Jelenleg Jimmy van kint, de ez egy google-ból lementett kép, egy eredetit szeretnék kirakni.

Olyasmire gondoltam, ahol Jimmy egyik kezében egy fegyvert (gépfegyverre gondoltam, lehetőség szerint hátradőntve a vállán. Ha ez nem megodlható, akkor egy egykezes fegyvert), a másikban meg egy könyvet fog. (Olyan "Hermionésen") átlászló háttérrel.

Ha valaki tudna nekem készíteni valami ehhez hasonlót, azért igazán hálás lennék. Anno borzasztóan le voltam nyűgözve.

Előre is köszönöm,

Judit


Ui: Lehet, nem lesz túl sok jelentkező, mert most GTA szempontból éppen lappangás van, ezért nem annyira látogatott a fórum, de azért megprólom.... nincs mit veszteni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 04. 18:08

Davekoma volt az, de ő már vagy 4-5 éve nem itthagyta a fórumot.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 04. 20:53

Ja, berágott, mert már nem tetszett neki a közösség. Évek óta nincs már itt valóban. Másról nem tudok én sem, aki a fórumon ilyesmivel foglalkozott volna.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2019. 12. 11. 23:30

Van itt olyan aki nagyon érti az Excelt? :S :shock:
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Válasz küldése