Windows 8

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Válasz küldése
ooshis
Hírfigyelő
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: 2012. 11. 02. 13:56

Windows 8

Hozzászólás Szerző: ooshis » 2012. 11. 02. 13:58

Kinek mi a vélemeénye/tapasztalata róla? :)

Avatar
Skyfall
Puding
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012. 10. 25. 18:34
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: Skyfall » 2012. 11. 02. 14:19

ooshis írta:Kinek mi a vélemeénye/tapasztalata róla? :)
Kipróbáltam, de nem jött be :) Maradok a jó öreg Windows7 nél :)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2013. 01. 05. 15:04

Nemrég lekalózkodtam kipróbálás céljából, és először elég negatív véleményem volt róla. Nincs start menü, viszont helyette van ez a metrónak nevezett valami, ami úgy néz ki, mint egy okos telefon menüje, ráadásul elsőre a navigálás is nehéznek tűnik benne. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de kb 2 perc volt megtalálnom először az asztalt. :) A számítógép beállításait is megvariálták. A különböző beállítások ki- és bekapcsolását nem egy jelölőnégyzettel oldották meg, hanem egy csúszkával (mint a telefonoknál). Ráadásul ehhez a metróhoz vannak különböző idegesítő alkalmazások, mint a böngésző, képnézegető, videolejátszó. Szerencsére megtalálható benne a hagyományos windows képnézegető, illetve a media player is. (Meg persze az explorer :D) Az az érzésem volt, hogy jól néz ki, csak éppenséggel használhatatlan. Aztán mikor már egy ideje használtam, és megszoktam a kezelését, egészen megszerettem. Ráadásul valahogy megoldották azt, hogy menjenek probléma nélkül a régi játékok. Ugye win 7-nél problémák voltak a színekkel. W8-al ezt nem tapasztaltam. Az aerot is sikerült megoldaniuk úgy, hogy nem a videokártyát használja, hanem a processzort, ráadásul kevesebb memóriát is igényel ez a rendszer, mint a 7. Összességében szerintem egy jól kinéző, és jól összerakott operációs rendszer, amiben sok új, és szokatlan megoldás van, ami miatt sokaknak első látásra nem tetszhet, de ha valaki elég időt szán rá, meg lehet szokni.
je

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 01. 05. 20:56

Nekem is eleinte egy szó jutott róla eszembe, hogy szar. Aztán próbálgattam pár napig és az lett a véleményem, hogy korrekt kis op. rendszerről van szó. K**a gyorsan is indul. Nem tudom, lehet hülyeség, de az lehet, hogy a játékok kicsivel jobb grafikán is mennek, mint a Win 7-en? Mert nekem úgy tűnik, de nem tudom.
Thelostduck: elvileg kilehet kapcsolni a metro-t, illetve lehet Start menüt is letölteni hozzá.

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2013. 01. 05. 21:19

asd14asd írta:Nekem is eleinte egy szó jutott róla eszembe, hogy szar. Aztán próbálgattam pár napig és az lett a véleményem, hogy korrekt kis op. rendszerről van szó. K**a gyorsan is indul. Nem tudom, lehet hülyeség, de az lehet, hogy a játékok kicsivel jobb grafikán is mennek, mint a Win 7-en? Mert nekem úgy tűnik, de nem tudom.
Thelostduck: elvileg kilehet kapcsolni a metro-t, illetve lehet Start menüt is letölteni hozzá.
Valóban van alternatív start menü, de mire erre rájöttem, már megszoktam a metrot. Amúgy most eszembe jutott még egy negatívum. Ugye írtad, hogy gyorsan kapcsol be. Ez azért van, mert ha rákattintasz a "kikapcsolás" gombra, a drágakedves windows nem kapcsolná ki a számítógépet rendesen, hanem helyette hibernálja, vagy valami hibernáláshoz hasonló dolgot csinál. Ettől ugyan gyorsan indul a gép, de többször volt olyan, hogy az éjszaka közepén csak úgy magától bekapcsolt. Először nem gondoltam, hogy az oprendszer miatt van, de utánanéztem, és rátaláltam, hogy ez az új fajta kikapcsolás nem állítja le teljesen a windowst, (ami ugye úgy van beállítva, hogy éjszaka frissítsen) ezért ha úgy gondolja, akkor kedvére bekapcsolódhat. Király megoldás. Szerencsére lehetséges a teljes kikapcsolás. Azt hiszem, a futtatást kell megnyitni, és oda kell egy parancsot írni.
je

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 03. 06. 14:34

Thelostduck írta:
asd14asd írta:Nekem is eleinte egy szó jutott róla eszembe, hogy szar. Aztán próbálgattam pár napig és az lett a véleményem, hogy korrekt kis op. rendszerről van szó. K**a gyorsan is indul. Nem tudom, lehet hülyeség, de az lehet, hogy a játékok kicsivel jobb grafikán is mennek, mint a Win 7-en? Mert nekem úgy tűnik, de nem tudom.
Thelostduck: elvileg kilehet kapcsolni a metro-t, illetve lehet Start menüt is letölteni hozzá.
Valóban van alternatív start menü, de mire erre rájöttem, már megszoktam a metrot. Amúgy most eszembe jutott még egy negatívum. Ugye írtad, hogy gyorsan kapcsol be. Ez azért van, mert ha rákattintasz a "kikapcsolás" gombra, a drágakedves windows nem kapcsolná ki a számítógépet rendesen, hanem helyette hibernálja, vagy valami hibernáláshoz hasonló dolgot csinál. Ettől ugyan gyorsan indul a gép, de többször volt olyan, hogy az éjszaka közepén csak úgy magától bekapcsolt. Először nem gondoltam, hogy az oprendszer miatt van, de utánanéztem, és rátaláltam, hogy ez az új fajta kikapcsolás nem állítja le teljesen a windowst, (ami ugye úgy van beállítva, hogy éjszaka frissítsen) ezért ha úgy gondolja, akkor kedvére bekapcsolódhat. Király megoldás. Szerencsére lehetséges a teljes kikapcsolás. Azt hiszem, a futtatást kell megnyitni, és oda kell egy parancsot írni.
Szerintem a hibernálási problémád beállítási okokból lehetséges, nekem ilyen problémám nincs. Laptopomon van rajta a win8 (eredeti) és teljesen meg vagyok vele elégedve. Miután nem egy i7es, 2312312312312 ezer GB memós laptop hanem egy szimpla dualcore, 2 gb így nem sokat bír, de azt kell mondjam a win8 kihozza belőle a maximumot.
Szinte másodpercek alatt bekapcsol(NEM HIBERNÁLÁSBÓL, hanem KIKAPCSOLT ÁLLAPOTBÓL) és az eleinte szokatlan kezelő felület, kis próbálgatás után, rettentő kényelmes, és gyors használatot biztosít. Ráadásul nekem eddig minden kompatibilis volt vele ami win7-el vagy xp-vel volt.

(Megj.: előzőleg xp, majd a mostani legújabb ubuntu(talán 12.4 vagy mi?), ezekután pedig win7 32bit volt a gépen, ezekhez hasonlítottan mondom a gyorsaságot.)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 17. 14:07

Hát én most kapok új gépet amihez windows 8-at adnak és azon gondolkoztam hogy kérjem rá vagy ne.
Ezek után úgy gondolom kérem rá szerintetek jó ötlet?
Michael fején ugrálok!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 17. 15:57

Nem.
Guess who's back!

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 06. 17. 17:12

Eleinte furcsa lesz, legalábbis nekem az volt. Aztán rá kellett jönnöm, hogy nekem ez jobban bejön, mint a Win7. Tehát véleményem szerint jó ötlet. Boot ideje is nagyon rövid. Nálam kb. 15 másodperc.

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 12. 31. 13:07

Na hát Windows 8 eddig kiváló nincs vele gondom (a SA-t leszámítva -.- )tehát nekem tetszik.Később talán írok róla részletesen.Na de a windows 8.1 -.- .Eddig csak 10 dolgot találtam amit első szaglásra nem értettem.Ezekből eddig 5 re megtaláltam a választ.Kezdeném is.A "sajátgép" kifejezést megváltoztatták "ez a gép" re.Na ez hülyeség.Nem értem erre miért volt szükség.Aztán a merevlemezemen felszabadult egy rakás hely a windows 8.1 lefrissítése után aminek először örültem :D aztán észrevettem hogy nem csak a C:-n lett kevesebb a D: is leadott egypár kilót.Na mindegy de az az átkeresztelés engem nagyon zavar biztos meg lehet valahogy változtatni majd utánanézekz.(képeket is tettem volna de a képfeltöltés.hu nem üzemel)később majd írok róla részletesen de most nem jutott több idő.
Michael fején ugrálok!

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 01. 01. 21:20

Öö én a helyedben csak simán átnevezném xdd. Egyébként töltsd fel a kephost-ra az jó,mostanában én is oda töltöm a GTA-s képeimet :)

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2014. 01. 02. 18:55

Nos hát ja ezt elfelejtettem :$ .De kösz i a kephost tényleg jobb köszönöm :) .
Michael fején ugrálok!

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Windows 8

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 01. 03. 14:49

Windows 8 esetében nagyon sokat szívtam amúgy egy dologgal: a grafikus megjelenítő driverével. :D Ha ezzel akadna gondod a jövőben, csak szólj. Szívesen segítek.

Válasz küldése