Az új generációs konzolok

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2013. 02. 17. 20:05

Itt lehet az új generációs játékkonzolokról szóló hivatalos és nem hivatalos információkat véleményezni, megvitatni.
It's all down south now.

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2013. 02. 17. 20:06

It's all down south now.


Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 16:42

Mr. Vercetti: Először is számomra kicsit furcsa, hogy pont egy PC játékos nyit nextgen konzolokról topicot, de nincs vele bajom. :) Másodszor szerintem elfért volna ez a nextgenes dolog a "Konzolok" topicba is, de azért jó, hogy létrehoztad ezt a topicot, így mégis esztétikusabb, mintha a már meglévő topicba gyűrtük volna ezt is. :)
Sok infót nem tudok a következő generációs konzolokról, mert akárhogyis furcsa, de én nem várom őket, mert teljesen megvagyok elégedve a mostani generációval is, és amúgy sincs pénzem egy nextgenre. Azért egy kicsit én is kíváncsi vagyok rájuk (hogy miben lesznek jobbak, mint a mostani konzolok), de főként anyagi okokból engem nem nagyon érint ez a téma. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 18. 16:50

Egyetértek Danival. Drágák lesznek, biztos minden felesleges funkció bennük lesz, ezért is lesznek olyan drágák, meg valószínűleg 5x többet tudnak majd mint a mostani konzolok. Viszont az kicsit elgondolkodtató, hogy aki vesz egy KONZOLT amin ő valószínűleg JÁTSZIK... akkor alapvetően minek is rá annyi extra? Filmnézés, képtárolás, meg egyéb dolgok?! Persze. Elmegy, de egy gamer már ezeket sem nagyon használja. Max a filmnézést, de a mai világban már a konzoljára nem sok ember pakolgatja át a képeit. Meg ezeken kívül tele van felesleges dolgokkal, alig van rajta értelmes dolog és ezt fogják még felturbózni. Megveszel egy mai okostelefont, már lassan ott tartunk, hogy telefonálásra nem alkalmas (amúgy hozzátenném, hogy az Iphone 4 pl jó drága, de telefonálásra nem túl sokáig alkalmas) és ezért kell az embernek jó mélyre belenyúlnia pénztárcájába. Megkap egy telefont, ami egyben még 80000 dolgot tud, amire egyébként rohadtul nincs szüksége.

szóval, nem várom a következő generációt, mert ez még mindig arról szól, hogy tuningoljunk-tuningoljunk, aztán az ára jó nagy lesz..aztán lehet hogy amiért meg tényleg venné az ember, az meg egy szar lesz benne. A PS3-nál is volt egy olyan széria, ami "gyártás hibás" volt, (valamit kavart az EU..) és csomó PS3 sárga ledes lett. Valami ilyesmit a PS4-nél is el tudok majd képzelni.

A PS3-al én is nagyon meg vagyok elégedve. Sőt, már a PS2-vel is meglennék, ha arra is kiadnák a PS3-as játékokat. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 17:08

Egyébként az XBOX360 első verzióival is voltak ilyen problémák, csak azok nem sárgultak be, mint a kínaiak, hanem egyszerűen három hónap után nem voltak hajlandók bekapcsolni, játékot lejátszani, stb.
Amúgy a filmlejátszás funkció szerintem egyáltalán nem fölösleges, mert legalább nem kell az Xbox/PS mellé bekötni egy CD-lejátszót, hanem egyben van a filmnézés is. Másrészt meg nem vagyok annyira otthon a PS3 témában, de tudtommal a BlueRay elsősorban nem a játékok grafikáját javítja, hanem a filmnézésben ad egy nagy pluszt, a blueray filmeknek sokkal szebb a képminőségük stb. A zenelejátszó funkció az talán már tényleg fölösleges, de én szeretem a saját zenéimet is hallgatni játék közben (már amelyik játék közben lehet saját zenéket hallgatni), szóval ez személyfüggő, bár amióta megvan a hifitornyom, azóta én sem szoktam sűrűn zenét hallgatni az xboxon.
De lényegében igazad van, még annyival kiegészíteném tán, hogy az új konzoloknak valószínűleg még a grafikájuk is fejlődni fog a sok mellékfunkció mellett, de szerintem már ezeknek a konzoloknak is olyan jó grafikájuk van, hogy több százezer forint különbség nem lesz majd a PS3 és X360, valamint a PS4 és az X720 grafikája között.
Mellesleg engem a grafika érdekel a játéknál legutolsó sorban, mert vannak olyan játékok, amik számomra a rossz grafika és a kiöregedés ellenére jobban tetszenek, mint egy mostani, modernebb grafikájú és élethűbb folytatásuk (lásd: GTA SA, GTAIV).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 18. 17:11

Igen-igen, a filmnézés még egy olyan funkció lehet, ami nem full felesleges... Én is néztem már filmet PS3-on, de nem is a legalapvetőbb funkció amit tudnia kellene egy konzolnak. Persze, a mai világban mondjuk már az... :) Én mondjuk az a típus vagyok, aki inkább berakja DVD lejátszóba a filmet, mintsem PS-n nézze.


Igen, ez várható lesz, hogy fejlődik a grafika, de egyszer elérünk arra a szintre, mikor olyan szép lesz a grafika, mint a való élet. Akkor majd hova fognak fejleszteni?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 17:18

Szerintem akkor már sehova. Legalábbis én úgy gondolom, hogyha egyszer eljutnak oda (márpedig a PS3mat és X360at nézve elfognak), hogy olyan élethű lesz a játék, mint maga a valóság, akkor fogja minden gamer megunni és letenni a játékokat, mert már nem lenne értelmük. Vagy, nem akarok horrorisztikus jóslatokba belemenni, de a megszállottabb játékosok eljutnának oda, hogy begolyóznának, és nem tudnák eldönteni, hogy játék vagy valóság. Na, akkor már tényleg lehetne mondani, hogy a játékok hatására ölnének az emberek.
De ilyen szerintem sohasem lesz, márpedig azért sem, mert a fejlesztők valószínűleg szánt szándékkal nem fogják sohasem megalkotni a "tökéletes konzolt", hisz ha egyszer tökéleteset alkotnának, már nem tudnának hova fejlődni, nem lenne meg a pénzük, és az már nem érné meg nekik, szóval kicsi hibákat, kifogásolható dolgokat örökre fognak hagyni a konzolokban, ahogy a játékok többségében is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 18. 17:31

Egyszer el fognak jutni arra a szintre, mikor lesz "tökéletes" konzol, de a mai világban, ahogy fejlődik minden, úgy fejlődik az emberekben a "tökéletes"-nek a fogalma is. Tehát lehet hogy 2085-ben van egy tökéletes konzol, aztán rá 50 évre, már nem lesz az. El tudom képzelni, hogy mikor mi már nem élünk, addigra olyanok lesznek a konzolok-már ha azok lesznek még, és nem lesznek helyettesítve valami "korszerűbb" dologgal,- amiket mi álmainkban se mernénk elképzelni. Pl hogy lenne valami kütyü, ami konkrétan "beleteleportálná" a tested a játékba, és te lennél ott 100%-osan csak mondjuk nem halnál meg. Vagy nem tudom én, szóval érted..

Szerintem azért hogyha eljutunk arra a szintre, hogy nagyon szép, élethű lesz a játékok szintje -most is van már nem egy olyan játék- az szerintem még jobban arra fogja sarkallni az embereket, hogy játszanak. Hiszen sokan azért játszunk ilyen meg olyan játékokkal, mert szeretnénk olyan világban lenni, ami tök jó, hogy nem létezik :D vagy torz, vagy örülünk hogy nem ide születtünk, de játszani szeretnénk benne. (pl mondjuk egy SA-beli Los Santos-ba nem lennék semmi pénzért, tuti lelőnének egyből, vagy nem tudom én, egy apokalipszis előtti világban.) vagy szeretnénk olyan dolgokat csinálni, amiket a való életben nem lenne szabad. Amíg ezek a vágyak megvannak, addig 100%, hogy lesz közösség is, akiknek a játékokat, és a konzolokat kiadják majd. Ki ne akarna úgy zombikat ölni, hogy nem csukják le? :D Ráadásul olyan felbontással, amitől már szinte elkapja a hányinger? Szerintem mindenki... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 17:41

Értem mire célzol: amíg van olyan ember, aki kockulni akar, és átélni a játékok adta világot/világokat, addig fogják fejleszteni a konzolokat. Nos, van benne valami, már vágom, mire célzol.
De hogy csak úgy, olyan élethűre csináljanak egy játékot, mint a valóság... ahhoz még el kell jutni pár engedélykérésen és/vagy bírósági peren. :D Szóval érted, addig még elég rögös út van, és sajnos nagy valószínűséggel mi azt már nem fogjuk látni... :( De a remény hal meg utoljára, nem igaz? :D
Amúgy meg az vigasztalhat, hogy legalább tudom, hogy az unokáim mégjobb konzolokkal kockulhatnak, még teljesebb élményt élhetnek át majd a nextgeneknek köszönhetően. XD
Hát, majd meglátjuk, mi lesz a vége a fejlesztéseknek, de egyenlőre elég kevés infónk van a soronkövetkező nextgen konzolokról is, szóval előtte még azokat várjuk meg! XD :D
Amúgy meg ezt a fejlesztési/fejlődési folyamatot az olyan gamerek veszélyeztetik, mint Te meg én, akik megvannak elégedve a jelenlegi generációval, és egy legyintéssel leszarják majd anyagi okokból a nextgeneket! XXXDDDDDD :P :P :P
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 02. 18. 17:52

Én utálnám, ha szerdán bejelentenék az új generációt, melynek fő oka, hogy tuti nem lesz visszafele kompatibilis, és a friss játékok rá szarok lesznek. Ameddig meg nem unom a játékaimat, és meg nem jelenik egy új GTA, addig én nem veszek semmit.

Ha a játékok élethűek lesznek, akkor a játéktér fog bővülni, ha az is már odáig van fejlesztve, hogy lehetetlen bejárni, akkor ne-adj-Isten, megfontolják a minőség gyártását, és feltöltik a játékteret tartalommal.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 02. 18. 17:57

Végül is még így is több száz játék van ps3-ra, ami csak arra vár, hogy kijátsszuk...
Szóval ha jön a next-gen, akkor majd csak akkor lesz érdemes beruházni rá, ha új gta jelenik meg rá.(ez még kb 5 év, addig meg úgy is lemegy majd az ára)
Amúgy most találtam meg ezt a linket, ez a legjobban összefogalmazottabb:
http://www.pcguru.hu/pcguru/hirek/ezt_h ... tion_4_rol

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 18. 19:00

dani.szentgali írta:
Amúgy meg az vigasztalhat, hogy legalább tudom, hogy az unokáim még jobb konzolokkal kockulhatnak, még teljesebb élményt élhetnek át majd a next geneknek köszönhetően. XD
Hát, én ennek hamarabb tudom látni a rossz oldalát mint a jót. Ha egy ilyen konzol, mint egy PS2 vagy PS3 vagy akár egy PC-s játék ennyire befolyásolni tudja az emberi elmét, akkor egy sokkal fejlettebb játék még jobban befolyásolja majd azt. Ezért is gondoltál gondolom a peres ügyekre, mert ezek miatt biztos lennének belőle huza-vonák, bár lehet hogy nem... Erre jó pl az, hogy a mai világban mennyi olyan mesét leadnak a Cartoon network-től kezdve a Nickelodeon-ig, amik nagyon rossz hatással vannak a gyerekekre. Ennyire erővel simán lehetne a játékok világában is ilyesmi, ma is létezik, csak nem minden játékra mondják azt hogy "igen".
Tehát, egy sokkal valósághűbb játék nagyobb valószínűséggel hozza elő az emberből az állatot, és borítja az agyát, illetve képzel bele a dolgokba minden hülyeséget. Minden jónak van valami rossz oldala.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 02. 18. 19:42-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 02. 18. 19:33

Ezek aztán az őszinte szavak.Jó lennél reklámmenedzsernek vagy valami olyasminek.Tökéletesen el tudod mondani X és Y jó és rossz (káros) hatásait az emberre.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 18. 19:55

dani.szentgali írta:Mr. Vercetti: Először is számomra kicsit furcsa, hogy pont egy PC játékos nyit nextgen konzolokról topicot, de nincs vele bajom. :) Másodszor szerintem elfért volna ez a nextgenes dolog a "Konzolok" topicba is, de azért jó, hogy létrehoztad ezt a topicot, így mégis esztétikusabb, mintha a már meglévő topicba gyűrtük volna ezt is. :)
Sok infót nem tudok a következő generációs konzolokról, mert akárhogyis furcsa, de én nem várom őket, mert teljesen megvagyok elégedve a mostani generációval is, és amúgy sincs pénzem egy nextgenre. Azért egy kicsit én is kíváncsi vagyok rájuk (hogy miben lesznek jobbak, mint a mostani konzolok), de főként anyagi okokból engem nem nagyon érint ez a téma. :)
Pont, hogy az anyagi okok miatt érint! Én is azért várom az új konzolokat, mert majd le mennek a kiegészítők meg a játékok árai! Amúgy szerintem jó, hogy van filmezési lehetőség a mai konzolokon. Én ki is használom. Remélem lesz majd olyan PS4 amiben terrás vinyó van. Egyébként én csak akkor veszem meg a PS4-et, ha megjelenik rá a GTA. PS3-at is csak a GTA IV miatt vettem.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése