Számítógép

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 06. 15. 15:01

Én csak pár tippet írnék neked. :)
Processzor: Intel vagy AMD, mindig nagy kérdés. Intel drágább, kevesebbet fogyaszt, de én sok helyen olvasom, hogy valamivel jobb, mint az AMD. Az AMD olcsóbb, többet fogyaszt. Ha játékra kell, akkor én mindenképpen Intel-ből az i5 szériából valót, AMD-ből pedig FX-ből való procit választanék és minimum 4 mag.
Videókártya: fontos a GPU és a memória órajelet is nézni és hogy hány GB-os. NVIDIA vs. AMD Radeon. Nekem csak a Radeonnal kapcsolatban van tapasztalatom és nekem nem volt gondom vele. Én minimum egy Sapphire Radeon HD 7870-et ajánlanék vagy egy tudásban vele megyegyező NVIDIA-t. Lejjebb szerintem ne add ennél.
HDD, SSD: értelemszerűen te döntöd el, hogy neked hány GB tárhelyre van szükséged, ez alapján válassz HDD-t. HDD mellé még egy SSD-t csak akkor ajánlok, ha vastag a pénztárcád. :) Egy 64GB-s SSD 20e Ft körül van, de viszont elég gyors. Szokták ajánlani, hogy erre telepítsed az op. rendszert, de azon kívül mást nagyon ne. Ügye ha ezen van az op. rendszer, akkor jelentősen gyorsabb lesz, mint ha HDD-n lenne.
RAM: min. 4GB.

Amúgy ahol veszed majd az alkatrészeket, ott is nyugodtan kérhetsz tanácsot, biztos tudnak ők is segíteni sok mindenben. :)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 15. 17:00

Nem tudom, milyen gépem van, meg igazából mint mondtam családban közös gép, de majd megnézem ezt a programot, és kiírom ;)
Majd természetesen ahol veszem, még ott is kérdezgetek, de minél biztosabb vagyok a dologban, annál jobb.
A kompatibilitást az alkatrészek között hogy lehet megnézni, és mennyire kompatibilisek általában a dolgok? (szóval, hogy nem igazán kell figyelni, mert minden jó mindennel, vagy nagyon figyelni kell, mit választok?)
A "doboz"-ból lényeg, hogy milyet vegyek, vagy arra is kell figyelni?
Akkor mindjárt utánanézek a processzoroknak, aztán választok valamit, ami talán jó lesz.

Bocs a sok kérdésért, tényleg nem értek hozzá, és nagyon köszönök minden segítséget!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 15. 17:04

Én a kompatibilis dologhoz csak annyit tudok mondani, hogy a régi gépen Win'7 van és nem kompatibilis a videókártyánkkal.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 06. 15. 18:16

Kiscserko írta:Nem tudom, milyen gépem van, meg igazából mint mondtam családban közös gép, de majd megnézem ezt a programot, és kiírom ;)
Majd természetesen ahol veszem, még ott is kérdezgetek, de minél biztosabb vagyok a dologban, annál jobb.
A kompatibilitást az alkatrészek között hogy lehet megnézni, és mennyire kompatibilisek általában a dolgok? (szóval, hogy nem igazán kell figyelni, mert minden jó mindennel, vagy nagyon figyelni kell, mit választok?)
A "doboz"-ból lényeg, hogy milyet vegyek, vagy arra is kell figyelni?
Akkor mindjárt utánanézek a processzoroknak, aztán választok valamit, ami talán jó lesz.

Bocs a sok kérdésért, tényleg nem értek hozzá, és nagyon köszönök minden segítséget!
Az alkatrészek között, ahogy mondtam, a processzor foglalatát kell mindenképp megnézni, és ahhoz választani egy megfelelő alaplapot. A Videokártyabemenet általában ma már mindenhol PCI-Express V2.0, a RAM-nál megnézzük majd, mit támogat az alaplap, de gondolom DDR3-at, és ahhoz választunk majd akkor megfelelő RAM modult. A winchester bemenetből pedig a SATA2* használatos, az lesz az alaplapon is, ettől nem kell fénli.

Fontos kérdés, hogy a régi gépet meghagyod-e, vagy lecseréled, mert ha az utóbbi, akkor a dobozát és a DVD mechanikát belőle nagy valószínűséggel fogod tudni használni. Egyébként a dobozt majd azután válaszd ki, hogy megtudod, milyen az alaplap. Azt hiszem, két méret van.

De a lényeg, először, hogy milyen processzort szeretnél. Hogy milyen órajele legyen, mennyi legyen amagok száma stb. később még lehet variálni, egyelőre a típusa a lényeg (például i-5, i-7, A6, A8 stb.).

*Pontosabban SATA2, SATA3

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 15. 18:25

Visali írta:Az alkatrészek között, ahogy mondtam, a processzor foglalatát kell mindenképp megnézni, és ahhoz választani egy megfelelő alaplapot. A Videokártyabemenet általában ma már mindenhol PCI-Express V2.0, a RAM-nál megnézzük majd, mit támogat az alaplap, de gondolom DDR3-at, és ahhoz választunk majd akkor megfelelő RAM modult. A winchester bemenetből pedig a SATA2 használatos, az lesz az alaplapon is, ettől nem kell fénli.

Fontos kérdés, hogy a régi gépet meghagyod-e, vagy lecseréled, mert ha az utóbbi, akkor a dobozát és a DVD mechanikát belőle nagy valószínűséggel fogod tudni használni. Egyébként a dobozt majd azután válaszd ki, hogy megtudod, milyen az alaplap. Azt hiszem, két méret van.

De a lényeg, először, hogy milyen processzort szeretnél. Hogy milyen órajele legyen, mennyi legyen amagok száma stb. később még lehet variálni, egyelőre a típusa a lényeg (például i-5, i-7, A6, A8 stb.).
A régi gépet lecserélem, semmit se használok belőle fel, mivel mint mondtam, a családban közös gép volt eddig, szerintem sokkot kapnának, ha szétszerelném, és felhasználnám a sajáthoz :D
Közben amúgy ráuszítottam egy számítógépzseni ismerőst(akinek ez a munkája), akiről megfeledkeztem, úgyhogy ő is majd ad pár tanácsot szerintem.
Akkor a dobozzal még várok. Mi az az órajel? A magok számát azt értem, az órajelet nem. Akkor megnézem a típusokat, és a kb. árakat. Kösz minden segítséget most és a jövőben!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 06. 15. 18:27

Az órajel, pl., hogy 2.6Ghz-es, 3.0Ghz-es, stb. :) Hagyatkozz az ismerősödre. Összerakásban tudok segíteni, csak abban már nem vagyok otthon, hogy manapság melyik számít jó modellnek, például az új AMD processzorokat abszolút nem ismerem. :)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 28. 18:49

Engem az érdekelne, hogy egy PCI express-es videókártya mennyibe kerülhet újan? (ami meg is éri.. mert neten mindenféle árat látok)
Elsősorban a 256-os és/vagy 512-es érdekel, ill. hogy melyik márkát a legérdemesebb választani. Köszönöm előre is!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 28. 19:25

Mivel manapság kb csak PCI-Expressek vannak, így teljesen változó. Attól függ mit tud nyújtani. 10 ezertől 90 ezerig bármilyet találhatsz.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 28. 19:58

Nem kell tul nagy teljesítményű. Egyszerű asztali számítógépbe kellene, amin néhány kisebb gépigényű játék elfut.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 28. 20:43

Ajánlok egy oldalt. Ennél olcsóbbat én még nem láttam az országban, ismerőseim is mindig itt vásárolnak PC alkatrészt. http://www.pcx.hu

Itt találsz újat, használtat, erőset, gyengébbet. Válogass pénztárcádnak megfelelően. :)

Szerk.: Ez az oldal egyik legelső ajánlata, ha Nvidia kártyákra kattolsz:

http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-210-1 ... rtya-78240

1BG DDR3 rammal, kommentek szerint szép teljesítménnyel, PCI expressz csatlakozással 6 és félezerért nem is sok. :)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 06. 23:45

Így elsőre a számítógépes ismerősöm ilyet ajánlott=

http://computerimperium.hu/images/Imper ... _HD_PC.jpg

Szerintetek ez az összeállítás milyen lenne? Ezek közül mi a jó, min kéne esetleg jobbat, vagy esetleg felesleges ilyen jó? GTA IV, meg mai játékok ilyen összeállításban jól futnának? Mellesleg igazán azt sem tudom, melyik sorban mi van, ha azt magyaráznátok, annak is örülnék. És mi a véleményetek egy ilyen összeállításról?
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 06. 23:52

Ezen futna minden. Maximum a legkényesebb játékoknál lejjebb kell adnod a grafból kicsit. De ennyiért én már inkább a PS4-t rendelném elő.. :D
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 06. 23:58

realostew írta:Ezen futna minden. Maximum a legkényesebb játékoknál lejjebb kell adnod a grafból kicsit. De ennyiért én már inkább a PS4-t rendelném elő.. :D
Nekem nem baj, ha nem fut minden maxon. Eddig PS3-on is meg voltam elégedve, pedig egy több, mint 15 éves TV-n játszottam és az nem viszi a HD-t. De azért most egy 720p-t szeretnék.

Szóval azt mondod, ez egy jó összeállítás?
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 07. 07. 09:25

Kiváló, csak a videókártyába tudnék bele kötni, de inkább nem teszem.:)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 07. 12:39

Dave írta:Kiváló, csak a videókártyába tudnék bele kötni, de inkább nem teszem.:)
Még azért kikérem személyesen is a ismerősöm véleményét(ezt csak üzenetbe linkelte), de ezek szerint jó.
Az a lényeg, hogy a dolgok 30-40 fps-el menjenek, kb 720p-n. A videókártya ebben nem akadály?Elnézést, ha néha hülye kérdéseket tennék fel, de nem értek hozzá.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése