Számítógép

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 24. 14:24

Azt hol/hogy lehet megnézni, hogy integrált-e avagy sem?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 04. 24. 16:44

Az, hogy integrált, az annyit tesz, hogy bele van-e építve az alaplapba a videokártya vagy nem. Egyszóval fel kéne nyitnod a laptopot, de ha nem értesz hozzá, ne fogj inkább bele.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 25. 16:51

Szét tudnám nyitni, infós suliba járok, de mivel zsír új a cucc, ezért nem igazán szeretném szétkapni. Annyira azért nem fontos a gépen a játék, mert ott van még a jó öreg Xbox, de már kezd haldokolni, ezért lenne jó, ha valamilyen szinten azért tudnék futtatni egy-két játékot a laptopon. Köszi szépen a segítséget, szerintem az lesz majd, hogy valamikor a nyár folyamán elviszem valahova szétszereltetni. Egyébként már kinéztem egy jó kis budapesti boltot, ahol sok laptoppal foglalkoznak és sok laptopba szereltek már új videokártyát. Szóval majd a nyáron elviszem erre a helyre és ott majd eldől, hogy folytatódik-e a 8 éves átok és továbbra sem lesz játékra alkalmas gépem, vagy végre megtörik a jég és fogok tudni futtatni pár játékot az új gépemen.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 27. 16:37

Ha hamarosan lejár a Windows 10 licencem és kéri a termékkulcsot, de nekem nem eredeti Win 10-em van, akkor mit tudok csinálni? :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 04. 28. 14:26

Az én véleményem:

WINDOWS 7 forever

Én Win7 párti vagyok, de egyenlőre úgy tűnik, hogy meg kell majd szeretnem a Windows 8.1-et mert amit kinéztem gépet, azon az van gyárilag telepítve.
Neked azt tudom tanácsolni, hogy telepíts fel rá egy régebbi operációs rendszert. (Win7, Win8)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 28. 15:07

Aha. Sikerült beszélnem azzal az ismerősömmel, aki felrakta a Win10-et és ő azt mondta, hogy mivel az ő általa is használt, szintén nem eredeti Win10 egyik másolata van az én gépemen, ezért nem kell aggódjak, mert az ő gépén is többször jelezte, hogy lejár a licenc, de mind "kamu" hír volt, mert nem történt semmi, minden működött, pedig nem írta be a termékkulcsot. Szóval reménykedek, hogy nálam is ez lesz, aztán ha mégis elveszítem a Windowsom, majd akkor legfeljebb veszek egy eredetit.

Szerk.: Elvileg fogom tudni használni a Win10-et a licenc lejárta után is, csak elveszítek néhány funkciót és szolgáltatást, amit nem fogok tudni majd használni. Csak azt nem tudom, mely funkciókat veszítem el... :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 03. 12:02

Hello mindenki!
Valaki ismer egy jó oldalt, ahonnan megbízható drivereket lehet letölteni az összes létező videokártyához (köztük az én AMD Radeon R5 M330-amhoz is)?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 09. 03. 13:17

Én nemrég töltöttem le a legfrissebb drivert (hogy tudjak Battlefield 1-ezni), nekem is AMD videókártyám van (Radeon R7). Én az AMD hivatalos oldaláról töltöttem le és tökéletes volt.
http://www.amd.com/en-gb

Ott van egy olyan fül, hogy Drivers+Support, azt a fület lenyitod, "LATEST AMD GPU DRIVERS" alatt kiválasztod a te operációs rendszered, utána kiválasztod a neked kellő drivert és letöltöd. Nem nehéz. ;)
Egy jó tanács: Ha rámentél a te operációs rendszeredre, akkor ott ha lejjebb görgetsz, mindenképp olvasd el a "NOTE"-ot, mert én onnan tudtam meg, hogy nekem nem a 16.8.3 fog kelleni, hanem a 16.7.3, merthogy nekem "APU" a videokártyám. Ha a "Radeon Software"-t töltöd le, akkor a "Minimal Setup" (egyel alatta) már nem fog kelleni.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 04. 11:30

Köszi! Tegnap végül én is megtaláltam ezt az oldalt és én is letöltöttem a megfelelő drivert. A FIFA15 demó, amit az Originről töltöttem le, továbbra is kidob a nyelv kiválasztása menüpont után, amit még mindig nem értek. Elhiszem, hogy szar a videokártyám, de egy jó driverrel meg jó RAM-mal, procival nem hiszem el, hogy ez a normális, ha kidob minden játékból. Most letöltöm még egyszer a Medal of Honor Pacific Assaultot (amit már régebben is megpróbáltam), de ha ez is ki fog dobni, akkor kitörlöm az origint a francba, mert nem igaz hogy egy rohadt játék sem indul el ezen a gépen még driverrel se. Tényleg tanácstalan vagyok. Tisztában vagyok azzal, hogy enyhén szólva nem egy gamer laptopom van, de az érthetetlen számomra, hogy driverrel sem lehet elindítani normálisan egy játékot. Ha elindulna a játék és azon látnám, hogy akadozik, szar meg iszonyatosan döcögve fut, akkor azt mondom, hogy oké, a szar videokártya miatt van. De olyan a mesében nincs, hogy azonnal kidobjon az asztalra, ahogy megpróbálom megnyitni! :@ :@ :@ :@

Na, a Medal of Honor-t végül most sikerült elindítani és játszani is vele egy kicsit. Mondjuk indítás előtt inkább minden beállítást leküldtem a pincébe, hogy véletlenül se legyen oka kidobni a játékból, de így legalább most sikerült. Egész jól vitte. Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy ez a driver program letöltése miatt van, mert amikor beléptem a Radeon beállításokba, ott nem érzékelte a rendszer a játék adatait és így még optimalizálást sem ajánlott fel hozzá, szóval nem tudom most milyen csodának köszönhetően volt kedve működni a játéknak. Amúgy nekem a 16.8.3-mas verzió van meg AMD driverből. Hol lehet megnézni vagy hogy lehet megállapítani, hogy ez a verzió az optimális az én kártyámhoz meg egyéb konfigomhoz? :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 09. 04. 17:21

Mint ahogyan írtam, én onnan tudtam, hogy jó nekem az a bizonyos verziószám, hogy a NOTE-ban az volt, hogy az "APU" videokártyákhoz ez kell. Ha nem merült fel semmi olyan probléma, ami a driver feltelepítése előtt nem volt, akkor az a driver tökéletes neked, amit feltelepítettél. ;)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 05. 15:34

Okés, köszi. Én nem észlelek most semmilyen olyan problémát, ami a driver telepítése előtt nem lett volna a gépemen. Szóval remélhetőleg nem rontottam el és ténylegesen a jó drivert töltöttem le. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 09. 24. 06:29

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Idáig nem nagyon volt ilyen problémám csak egyszer, vagy kétszer, de tegnap ez egymás után kétszer is megtörtént. Játszok szépen nyugiban és egyszer csak piros képernyő (gondolom azért piros mert Windows 8.1-ben pirosra van állítva a témaszín) és nem reagál semmire. Csak a gép elején megnyomható restart gombbal tudom újra működésre bírni. Egy ismerősöm azt mondta, hogy lehet a hűtéssel van a gond, takarítsam ki. Ez megtörtént. Egyenlőre nem produkál újabb hibát, vagy hibára utaló dolgot, de ha mégis megint megtörténne, akkor ti mit javasoltok? Olyan mintha a rendszer be crash-elne vagy összeomlana, én nem tudom. Driverekkel biztosan nincs gond.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 09. 24. 09:21

Nem hallasz közben búgást a hangszóróból? Nekem sokáig különböző színekben fagyott le, amikor lefagyott a GPU. Ahogy olvastam, ez leginkább overclockolt kártyákkal fordul elő. Amióta windows 10-et használok, nem jött elő. Bár lehet, hogy valamelyik driver update javította meg.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 09. 24. 11:44

Tegnap az egyik esetnél zúgott, a másiknál meg teljesen néma.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Számítógép

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 09. 24. 22:24

Nálam úgy működött, hogy csak bizonyos játékoknál, bizonyos idő elteltével fordult elő szinte percenként. Ha reggelig nem használtam, megjavult, tehát hűtés is lehetett. Nálam a driver nem szerethettte az overclockot, de lehet, hogy nálad csak a por tett be.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Válasz küldése