[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 17. 15:17

Kiscserko írta:És a regenerálódó életre is lesz egy kikapcsolás gomb, mi? Dehogy lesz! És hiába mondjátok, hogy nektek jó volt a Red Dead Redemptionban az élettöltődés, szerintem eléggé elcseszte a játékélményt. Túl könnyű, teljesen irreális. Az meg, hogy vérfrissítés, ez pont nem egy olyan nagy újítás a játékiparban. Ez pont, hogy a "jól bevált", irreális COD-os dolgokat követi, és ezzel elmegy a COD irányába a játék. Bocs, de nekem egy olyan játék, amiben van regenerálódó élet, már nem nyújt akkora élményt. Én azóta nem játszok FPS háborús játékokkal, mióta az összes ezt a sz*r töltődő életet alkalmazza.
Nekem a regenerálódó élettel semmi bajom, és ez nem a játékiparban lesz nagy újítás, hanem a GTA-ban. Bár azzal egyetértek, hogy nem ezzel meg a speckó képességekkel kellett volna vért frissíteni. Az meg, ha egy mai háborús FPS-ben nem lenne regenerálódó az életed, az a multiban baromira nem lenne fair és elcseszné a játékélményt. Ha meg annyira utálod ezt a regenerálódó életet és egy nehéz játékra vágysz, ami ugyan tartalmazza ezt a regenerálódást, de még így is k*rva nehéz (számomra már frusztrálóan), akkor tégy egy próbát a Far Cry 3-mal, amiben az ellenfelek még a legkiválóbb rejtekhelyről is kiszúrnak aztán lőheted őket AK-val, semmit nem ér, ők viszont pikk-pakk kinyírnak.

Tetszenek az új képek, már amelyik új, a búváros/tengeralattjárós tetszik a legjobban, még mindig nagyon komoly az a tengeralattjáró. Kíváncsi vagyok, vajon megoldják-e azt az élethűség kedvéért, hogy a tengeralattjáró oxigéntartálya is kifogyjon egy bizonyos idő után és fel keljen vele jönni a felszínre levegőért.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 17. 16:52

Szerintem elég nagy vérfrissítés a három karakter. Semmi szükség nincs arra, hogy alapjaiban megváltoztassák a játékot, és elcsesszék azokat a dolgokat, amiktől GTA a GTA!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 17. 17:31

Rockstar69 írta:Szerintem elég nagy vérfrissítés a három karakter. Semmi szükség nincs arra, hogy alapjaiban megváltoztassák a játékot, és elcsesszék azokat a dolgokat, amiktől GTA a GTA!
Van valami abban, amit mondasz, bár engem úgy igazából csak a speciális képességek irritálnak az új dolgok közül. Bár ahogy már írtam, azokkal sem lenne bajom, ha egyfajta csalásként kezelné a rendszer és egy-két küldetés kivételével mindig opcionálisan lehetne használni, ki/be kapcsolni őket. Viszont az már szerintem is gáz lenne, ha folyton ott lennének, mint mondjuk az RDR-ben, ahol egyébként nem zavart, mivel (habár ott nem volt ki/be kapcsoló gomb) a párbajokat leszámítva mindig a játékos döntötte el, hogy használja-e az időlassítást, avagy sem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mike1
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 11:44
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mike1 » 2013. 05. 18. 10:15

dani.szentgali írta:
Rockstar69 írta:Szerintem elég nagy vérfrissítés a három karakter. Semmi szükség nincs arra, hogy alapjaiban megváltoztassák a játékot, és elcsesszék azokat a dolgokat, amiktől GTA a GTA!
Van valami abban, amit mondasz, bár engem úgy igazából csak a speciális képességek irritálnak az új dolgok közül. Bár ahogy már írtam, azokkal sem lenne bajom, ha egyfajta csalásként kezelné a rendszer és egy-két küldetés kivételével mindig opcionálisan lehetne használni, ki/be kapcsolni őket. Viszont az már szerintem is gáz lenne, ha folyton ott lennének, mint mondjuk az RDR-ben, ahol egyébként nem zavart, mivel (habár ott nem volt ki/be kapcsoló gomb) a párbajokat leszámítva mindig a játékos döntötte el, hogy használja-e az időlassítást, avagy sem.
Az RDR-ben , nagyon jó segítség volt szerintem az időlassítás !

Avatar
insanity06
Sprunk-függő
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. 04. 10. 22:13

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: insanity06 » 2013. 05. 18. 11:13

Valaki azt mondta hogy "elcsesszék azokat a dolgokat amiktől GTA a GTA"....mit csesztek el vele? Nem lehet fegyvereket használni és autókat vezetni? Vagy repülőkkel repülni? Mert eddig csak erről szólt az egész. És nekem már ***urvára elegem volt abból hogy elénk raktak x darab GTA-t és abból mindegyik kb ugyan az volt. Nem mondhatjátok hogy nem...ugyan az csak mindegyik más más szempontból használta fel ugyan azokat a dolgokat. Mindig a karakter aki változást akar az életében de a bűn visszahúzza őt...ugyan úgy elárulja valaki vagy becsapja...ugyan azok a "menny el autóval ide lődd le őt és vigyél haza" küldetések...és nekem ez x részen keresztül kikészített...jó volt meg minden...de kell egy kis változtatás...3 karakter van...ami szuper jó...ha tegyük fel 1 lenne például Franklin akkor hányan lennének azok akik nem tudnának vele azonosulni...de így van 3. A képességek is tökre jól jönnének mert jókat lehet majd vele állatkodni. Nem értem miért jó az nektek ha COD szerűen ugyan azt kapjátok minden egyes GTA-ban ( ha nem is tetszik akkor legalább van mit fellülmúlni a VI-ban)
Vlad: Oh, that's funny. You know, for a damn yokel you're a very funny guy.
Niko: Yes. And for an annoying dick, you're really an annoying dick.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 05. 18. 11:46

Mike1 írta:Az RDR-ben , nagyon jó segítség volt szerintem az időlassítás !
Ez igaz. Amúgy minden western játékba nagyon passzol az időlassítás. Nincs még egy olyan műfaj amihez annyira passzolna, mint a westernhez

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 05. 18. 13:23

Ha jól emlékszem, nem regenerálódik teljesen az életerő, szerintem így elfogadható. A speciális képességek pedig tényleg csak azt hangsúlyozzák ki, hogy Michael jobb lövő, Franklin jobb sofőr, Trevor pedig egy két lábon járó pusztítógép.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 18. 13:42

Elvileg valóban csak a feléig regenerálódik az életerő. És az 40%-al több, mint amennyit kellene... 10%-ot még elfogadnék, mint a Max Payne-ben. Az meg, hogy multiplayer-ben "kiszúrás lenne", ha nem regenerálódó élet lenne (ami szerintem nem igaz, tökéletes anélkül is), megoldhatják simán úgy, mint az MP3-ban. Single-ben 10%-ig regenerálódik, míg multiban 100%-ig.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 18. 17:48

Visali írta:Ha jól emlékszem, nem regenerálódik teljesen az életerő, szerintem így elfogadható. A speciális képességek pedig tényleg csak azt hangsúlyozzák ki, hogy Michael jobb lövő, Franklin jobb sofőr, Trevor pedig egy két lábon járó pusztítógép.
Most, hogy mondod, lehet hogy igazad lesz és ez a speciális képesség dolog tényleg csak apróság lesz, tehát alig fogjuk érzékelni, hogy Michael jobban lő, mint a többi, vagy hogy Franklin jobban vezet autót. Szóval akár az is elképzelhető, hogy köze sem lesz az RDR-es meg Max Payne-s "nem GTA-ba illő" dolgokhoz, közel sem lesznek olyan feltűnőek és lehet, hogy csak a játék közben, éppen hogy fogjuk őket érzékelni (például Michael-lel gyorsabban lehet majd fegyvert rántani meg célozni, mint a többiekkel).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 05. 18. 23:16

Insanity06-al egyetértek, én is furcsáltam elöször a specko képességeket, és hülyeségnek is tartottam, de ha nem lennének akkor nem sok értelme lenne a 3 karakteres megoldásnak.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 05. 18. 23:44

A három karakternek mindenképp van előnye, mert több szemszögből ismerjük meg a történetet. :)

Avatar
insanity06
Sprunk-függő
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. 04. 10. 22:13

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: insanity06 » 2013. 05. 19. 00:00

a R* szerintem mindenképp arra (is) akart rámenni hogy a lehető legnagyobb pályát csinálja meg...most képzeljétek el azt a hatalmas pályát rajta 1 karakterrel...túl nagy lenne...mire eljutnál a térkép valamelyik pontjáig már meguntad magad...így legalább át lehet váltani arra aki közelebb van hozzá :)
Vlad: Oh, that's funny. You know, for a damn yokel you're a very funny guy.
Niko: Yes. And for an annoying dick, you're really an annoying dick.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 19. 01:35

Ott a taxi.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 05. 19. 06:32

insanity06 írta:a R* szerintem mindenképp arra (is) akart rámenni hogy a lehető legnagyobb pályát csinálja meg...most képzeljétek el azt a hatalmas pályát rajta 1 karakterrel...túl nagy lenne...mire eljutnál a térkép valamelyik pontjáig már meguntad magad...így legalább át lehet váltani arra aki közelebb van hozzá :)
Nem függ össze a két dolog. Nem ezért lesz a 3 karakter, hanem azért amit Visali írt. A 3 féle karakterrel 3 féle szemszögből ismerjük majd meg a történetet, mindenkinek más története van, és nagyobb az esély hogy a játékosok legalább egy karakterrel szimpatizáljanak mintha csak 1 lenne. Ennyi erővel SA-ban is miért volt 1 főhős? :D Köze nem volt ahhoz amit írtál. Azért van nagy játékterület, mert nagyot akartak csinálni, és ennyi. Meg én nem fogok folyton karaktereket váltogatni, szóval hidd el, így is olyan lesz csomó játékosnak, mintha 1 karakterrel menne ezen a nagy pályán, de király lesz így is, hiába "túl nagy" szerinted.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 05. 19. 08:30-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 19. 07:02

Milyen "bölcs" gondolataid vannak insanity06...
Gyenge napok vannak...

Lezárt