[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Iksz

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 03. 19:06

VoorstedelijkeViking írta:Biztos, hogy nem fog nőni közben a hajuk. De jó kép ez.
biztos, hogy nem biztos, amit írtál... ( -,- )

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 09. 03. 19:15

Emberek, akkor most nézzük meg, hogy meddig jutott el apró emberiségünk az utolsó öt percben. Aki hallott valamit az agykontrollsugárról, vagy erről a fantasztikus mesterséges csodáról, az jelentkezzen. Ez azért nem ugyanaz, mint beprogramozni, hogy bizonyos pontokon ennyi és ennyi legyen, ez egy állandó, folyamatos és látható eredményű folyamat, amit azért nem olyan túl könnyű megcsinálni. persze egy agykontrollsugárhoz képest semmi, de egyáltalán nem biztos, hogy aki szerint ez lehetséges, annak igaza van. Sőt. Persze lovagoljunk csak a szavakon, mielőtt el is gondolkozunk azon, hogy vajon helytálló-e, amit mondunk. Tényleg ekkora előrelépést tett volna az emberiség a technológiai fejlődés terén, és ezt éppen egy videojáték keretében látnánk (azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy) először.
Guess who's back!

Avatar
Kowi
Puding
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013. 08. 25. 13:32

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kowi » 2013. 09. 03. 19:20

VoorstedelijkeViking írta:Emberek, akkor most nézzük meg, hogy meddig jutott el apró emberiségünk az utolsó öt percben. Aki hallott valamit az agykontrollsugárról, vagy erről a fantasztikus mesterséges csodáról, az jelentkezzen. Ez azért nem ugyanaz, mint beprogramozni, hogy bizonyos pontokon ennyi és ennyi legyen, ez egy állandó, folyamatos és látható eredményű folyamat, amit azért nem olyan túl könnyű megcsinálni. persze egy agykontrollsugárhoz képest semmi, de egyáltalán nem biztos, hogy aki szerint ez lehetséges, annak igaza van. Sőt. Persze lovagoljunk csak a szavakon, mielőtt el is gondolkozunk azon, hogy vajon helytálló-e, amit mondunk. Tényleg ekkora előrelépést tett volna az emberiség a technológiai fejlődés terén, és ezt éppen egy videojáték keretében látnánk (azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy) először.
Nonszensz amit írtál. GTA IV-ben az autók koszolódása is kb 3 szintből állt amik úgy mentek át egyikből a másik állapotba, hogy nem vetted észre, akkor itt miért kéne valami hiperbonyolult real time megoldásnak lennie?

Iksz

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 03. 20:00

Kowi írta:
VoorstedelijkeViking írta:Emberek, akkor most nézzük meg, hogy meddig jutott el apró emberiségünk az utolsó öt percben. Aki hallott valamit az agykontrollsugárról, vagy erről a fantasztikus mesterséges csodáról, az jelentkezzen. Ez azért nem ugyanaz, mint beprogramozni, hogy bizonyos pontokon ennyi és ennyi legyen, ez egy állandó, folyamatos és látható eredményű folyamat, amit azért nem olyan túl könnyű megcsinálni. persze egy agykontrollsugárhoz képest semmi, de egyáltalán nem biztos, hogy aki szerint ez lehetséges, annak igaza van. Sőt. Persze lovagoljunk csak a szavakon, mielőtt el is gondolkozunk azon, hogy vajon helytálló-e, amit mondunk. Tényleg ekkora előrelépést tett volna az emberiség a technológiai fejlődés terén, és ezt éppen egy videojáték keretében látnánk (azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy) először.
Nonszensz amit írtál. GTA IV-ben az autók koszolódása is kb 3 szintből állt amik úgy mentek át egyikből a másik állapotba, hogy nem vetted észre, akkor itt miért kéne valami hiperbonyolult real time megoldásnak lennie?
ja. pölö. ammeg ajánlom neked, játssz egy 5percet legalább az APB-vel, aztán utána nem írsz ilyen ovis dolgokat. ez nem Nasa technológia, hogy nő az arcszőrzet...új képből 2 ezt támasztja alá elég erősen. pont. hihető szerintem.

Iksz

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 03. 21:04

"A járművek robbanásai és a robbanás utóhatásai jóval realisztikusabbak, a IV-ben tapasztalhatókhoz képest"

a szélvédő berobbant a közeli autón, a robbanást követően :


Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 09. 03. 21:06

VoorstedelijkeViking írta:Nikita, arról a képről tudod mi jut eszembe? Az "It's okay to be gay" című (khm...) remek(khm)mű.
Én ezt egy Bernie Crane vagy egy Bryce Dawkins képre tudnám mondani, nem pedig Michaelre! Habár ennyi erővel Trevor képére is ráfoghatjuk ugyanezt...
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 09. 04. 05:01

Kowi írta:Nonszensz amit írtál. GTA IV-ben az autók koszolódása is kb 3 szintből állt amik úgy mentek át egyikből a másik állapotba, hogy nem vetted észre, akkor itt miért kéne valami hiperbonyolult real time megoldásnak lennie?
Azért azt nem mondom, hogy nem volt észrevehető az a koszolódás. Amikor átváltott egy pár pillanatig elmosódottabb volt, de ebben mondjuk igazad van. Csupán azt gondolom, hogy ez egy fölösleges funkció, és mellesleg ha folyamatosan nőne (mert én ugye erre mondtam, hogy no way; a lépcsőzetest én magam is mondtam, ha kell idézem) azt bonyolult lenne beprogramozni főleg mert van egy nagy különbség a koszolódáshoz képest: míg az egyik [kb.] három lépcsőből áll, (nem számoltam mondjuk át, de elhiszem) a másik nagyon is sokból. Hiszen először csak gyenge borosta, aztán erőteljes, majd már az arcszőrzet különböző fokozatai... ÉS akkor utána elmész a borbélyhoz és lenyíratod? Ez nem lenne hosszútávon zavaró?
Szerintem sokkal valószínűbb az, hogy egyszerűen az arcszőrzet változtatásának funkciója is sokkal részletesebb lesz, és ilyeneket is lehet beállítani. Egyszerűbb, könnyebb, és felhasználóbarát (amennyiben nem idegesíti a borotválkozással :D).

Nikita: Milyen alapon lehetne azt Trevorra mondani?
Guess who's back!

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 09. 04. 09:55

Kövezzetek meg, de olyan, hogy "fölösleges funkció" szerintem egyetlen videojátékban -- főleg a GTA free-roam orientált világában -- sem létezik.

Minden ami szórakoztató, és a rajongók számára előnyös, az hasznos fícsör.

Los Santos
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. 08. 30. 12:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Los Santos » 2013. 09. 04. 12:03

2 óra az sok :)
még a Double T vel is 1 óra!
a térképnek meg szerintem olyasmi formája lesz mint a 'San Andreas Sightseer' Achievement képén!
délen a város.
Kaszinó király lesz! Marihuana Shopban talán még választani is lehet a fajták közül!!
És a legjobb, hogy nem kötődik találkozáshoz, még az alkohol se biztos!
Fogod magad, bemész a kocsmába, beiszol és kirabolod, vagy részeg vagy és elkezdesz kötekedni.. :)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 09. 04. 12:32

Shotgun írta:Kövezzetek meg, de olyan, hogy "fölösleges funkció" szerintem egyetlen videojátékban -- főleg a GTA free-roam orientált világában -- sem létezik.

Minden ami szórakoztató, és a rajongók számára előnyös, az hasznos fícsör.
Az arcszőrzetes témában ezzel a véleménnyel tudok a legjobban egyetérteni. Bár ne bántsuk Viking-et, akinek a GTAIV a kedvenc GTA-ja, annak nyilván vannak "fölösleges" dolgok is, hisz a R* is úgy vélte a IV-nél, hogy egy csomó, a rajongóknak baromira tetsző jó dolog teljesen fölösleges. Például a fegyverek, a repülővel való repülés és az igazán változatos főküldetések.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
sipi01
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. 09. 04. 13:42

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: sipi01 » 2013. 09. 04. 13:46

sziasztok
vajon lesz terület foglalós rész? a banda visszatérte miatt, én nagyon szeretem zöld powa :D

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 09. 04. 14:01

dani.szentgali írta:Az arcszőrzetes témában ezzel a véleménnyel tudok a legjobban egyetérteni. Bár ne bántsuk Viking-et, akinek a GTAIV a kedvenc GTA-ja, annak nyilván vannak "fölösleges" dolgok is, hisz a R* is úgy vélte a IV-nél, hogy egy csomó, a rajongóknak baromira tetsző jó dolog teljesen fölösleges. Például a fegyverek, a repülővel való repülés és az igazán változatos főküldetések.
Gúnyosan hangod nem karcolhatja meg erényem páncélját. :D

Hozzátenném, hogy fölöslegesnek azt nevezném, hogy nő az arcszőrzet. Semmit nem mondtam az arcszőrzet megváltoztatására (mellesleg aki figyel, az tudja, hogy azért fohászkodom hozzávetőleg x hónapja, hogy legyen arcszőrzet változtatás). Ugyanis (egyrészt kivitelezhetetlen; ezt le is vezetem bárkinek privátban) most mondok két érvet (illetve megismétlek) amik szétzúzzák az egész eddigi vitát:
1.) Miért nem úgy megy, mint a fodrászat?
1.a.) Miért nem nő a haj is így akkor?
1.b.) Ha az izomzat növekedése sok volt három karakterhez, ez nem, mert máshogy nő egy négernek (sokkal kevésbé szőrösek) és a két fehérnek is, mellesleg?
2.) Kivitelezhetetlen, mert a növekedés folyamatos, nincsen vége (csak a halál, de erre egy virtuális világban levő karakternek nincs olyan esélye, legfeljebb a játék elnépszerűtlenedése lehet ennek a megfelelője), így lépcsőfokoban nem számolható. Ha meg egyszer vége van, mi értelme?

Szóval a konklúzió: Nekem kell arcszőrzet ezekre a karakterekre, de nem úgy, hogy folyton nő, és idegesítő módon nyírathassam folyton. Pont.
Guess who's back!

Iksz

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 04. 14:11

ez már röhej, komolyan mondom... xd najó. légy szíves nekem "vezesd le" priviben xD erre tényleg kíváncsi vagyok már...

Avatar
Robbanto1
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 08. 11. 19:47
Tartózkodási hely: Itthon

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Robbanto1 » 2013. 09. 04. 15:44

Én se örülnék neki ha magától nőne a hajad meg mindened,majd ha akarok nagy hajat akkor elmegyek a fodrászhoz és levágatom nagyra a hajam,ahogy a SA-ban is,de ez mindig nem sims amúgy hanme GTA.

Iksz

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Iksz » 2013. 09. 04. 17:48

Robbanto1 írta:Én se örülnék neki ha magától nőne a hajad meg mindened,majd ha akarok nagy hajat akkor elmegyek a fodrászhoz és levágatom nagyra a hajam,ahogy a SA-ban is,de ez mindig nem sims amúgy hanme GTA.
erről van szó :) sims az kuka :)

Lezárt