[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 02. 20:23

Van igazság abban, amit mondasz, de azért mégsem teljesen értek veled egyet.
Nos, mivel elég sok mostanában a gondom-bajom, ezért egy elég hosszú időre el fogom hagyni az oldalt. Tudom, tudom hogy ezt hajtogatom már egy ideje és még mindig itt vagyok, de most tényleg úgy összecsaptak a hullámok a fejem fölött, hogy nincs időm szinte semmire, csak a túlélésre és még arra is alig. :D Szóval ennek fényében, mivel ez az utolsó látogatásaim egyike az oldalon, írok én is egy kis véleményt a hosszú ideje várt Grand Theft Auto V-ről.

Először is meg kell mondjam, hogy a GTAV miatt regisztráltam elsősorban erre az oldalra sőt, a GTAV-ös információk utáni vágyam segített rátalálni az oldalra. Most ezúton is szeretném megköszönni a GTAPlace.hu csapatának, hogy éjt nappallá téve dolgoztak azon, hogy a hozzám hasonló fanboyok a legfrissebb, HIVATALOS információkat kaphassák meg a lehető leghamarabb. Minden tiszteletem a tiétek srácok, utólag is elnézést kérek azokért az alkalmakért, amikor nemideillő módon viselkedtem az oldalon és sértegettelek titeket és fórumozós társaimat, tényleg sajnálom, őszintén. :) Szóval tényleg mindent köszönök és kívánom, hogy a továbbiakban is ilyen jól vezessétek az oldalt, tartsátok a megérdemelt No.1-es színvonalat, csak így tovább! ;)

Nos, kicsit elbeszéltem az időt a búcsúzkodással, szóval jöjjön az én kis összefoglalóm a Grand Theft Auto 5-ről.
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, amióta legelőször ökörködtem a San Andreasban az egyik haveromnál, azóta tisztelem és szeretem ezt a sorozatot még úgy is, hogy nagyon sok epizóddal csak néhány órát volt lehetőségem játszani. A GTAIV volt az első rész, amit nem haveroknál toltam ki, hanem itthon egymagam. Nagyon tetszett a grafika és a történet, továbbá rengeteget ökörködtünk, de számomra a San Andreas több humort, nagyobb szabadságérzetet adott mindig is, ezért akármennyit is kockultam a IV-gyel, sohasem volt a No.1 GTA-m, de ettől függetlenül nagyon tetszett. A legelső információk és az első trailer alapján a GTAV nagyon megtetszett, mert láttam, hogy San Andreas fog visszatérni benne, amit nagyon hiányoltam. Nem volt bajom LC betondzsungelével sem, de a változatos területeket mindig is jobban szerettem. Szóval jöttek az infók, egyre kíváncsibb lettem és egyre jobban vártam a játékot, mert a IV már lassan 4 éve van meg, és ezalatt az idő alatt már kicsit meguntam. A nagy infószegény időszakok, a csúsztatás és sok várakozás után azonban eljött szeptember 17-e, megjelent a GTAV, amelyet az utolsó pillanatban tudtam előrendelni, de szerencsére összejött. Mondanom sem kell, hatalmas elvárásaim voltak ennyi év fejlesztés és csúsztatás után a játékkal szemben. Hogy sikerült-e megfelelnie a GTAV-nek az elvárásaimmal szemben? Azt most elmondom:

A történet: A R* minden bizonnyal nagy reformot vezetett be a franchise-ba, amikor elhatározta, hogy ebben a részben nem egy, hanem három főkaraktert irányítunk. De mit is fog tudni csinálni majd három bűnöző? Elég logikus volt, hogy nagy rablásokat fognak elkövetni és küldetéseken és free roamban is nagyok lesznek a változások. Ez igazából elég sok küldetésben megmutatkozott. A sztori viszont... hát mondjuk úgy, hogy amit tudtak, kihoztak belőle. Ami itt nálam nagyon betalált, azok a választási lehetőségek és a nagy rablások előtti tervezés, felkészülés. Ez egyszerűen zseniálisan lett megoldva, nagyon tetszett! A R* elég kevés küldetést rakott be a játékba, DE ez engem annyira nem zavart, hisz ezek a küldetések VÁLTOZATOSAK voltak. A sztori végén is voltak opciók, ez is tetszett. Összességében szerintem elég jó volt a sztori, bár inkább a főküldetéseket élveztem és tovább is tarthatott volna, nem csak 69 főküldiben, elvégre ez a generáció utolsó GTA-ja, de nem lett rossz. Nálam 8.5/10.

Játékélmény: Összességében hozta az elvártakat. Los Santos hatalmas területén bőven volt és van mit csinálni küldetésen kívül is, ami nagyon tetszett. A terület ezúttal VÁLTOZATOS, HATALMAS volt és nagyon hangulatos. Igazából órákig mesélhetnék arról, mennyire jó a free roamos játékélmény a megannyi mellékküldetéssel, sok fegyverrel, magas karakter-testreszabási lehetőségekkel (amiket az előző részben nagyon hiányoltam), rengeteg minijátékkal, járműtestreszabással, repülővezetéssel, a különböző karakterek magánéletével és azok lehetőségeivel, különböző képességek növelésével, a sajátos speciális képességekkel, ökörködéssel vagy csak Los Santos és Blaine County felfedezésével és a gyönyörű grafikában való gyönyörködéssel. A karakterváltás is rendkílül ötletesen lett megoldva a Google Earth zoomolással. Az Open World játékélményt (ami számomra a lényeg) NAGYON eltalálták a R*-nál. Szép volt!

A multiplayer: Végül (bár sohasem voltam túl multiplayer-cenrtikus) a multiplayer. Nos, lassú, nehezen lehet bekerülni, a semmiért kiutálhatnak a lobbiból, sok a bug, nehezen lehet játékmódokba is bekerülni... tehát a szokásos hibák, amiket a R*-nak GTA-ban eddig még úgy látszik, nem sikerült megoldania. Én a magam részéről sohasem multiztam annyit és ezután is inkább a singleplayert fogom tolni. Úgy érzem, a R* inkább ott tud maximálisan teljesíteni, legalábbis szerintem.

Összességében? Szerintem elmondhatom, hogy az apróbb bugokat, a rövid és kevés főküldetéssel megpakolt sztoriszálat és a még mindig amatőrök által össze**szott multit leszámítva egy nagyon jó játék lett a Grand Theft Auto V és mindenképp megérte az árát. Az előző részhez, a GTAIV-hez képest számomra mindenképp felüdülés volt és jobban tetszett, mert bár kevesebb küldetés volt benne és a sztori sem volt olyan erős, a küldetések változatosak és hangulatosak voltak, amiket a GTAIV-ben lévőkről nem lehetett elmondani. Azoknak, akik szeretnének ellátogatni egy nagy, változatos, sok lehetőséget nyújtó, gyönyörű grafikával megáldott, fiktív Dél-Kaliforniába és Los Angelesbe három minden hájjal megkent, nagyon különböző személyiségű és könnyen megszerethető gengszter bőrében akciódús és tényleg változatos főküldetésekkel megfűszerezve, mindenképpen ajánlom ezt a játékot és szerintem minden hibája ellenére ez lett az eddigi leges-legjobb GTA. Csak azt a fránya multit tanulják már meg jól összedobni... Na sziasztok! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Krampi
Pogo, a majom
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013. 01. 31. 23:56

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Krampi » 2013. 10. 02. 21:51

Valaki tudna erre választ: Miért némák az online karakterek? :(

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 02. 21:57

A: Talán ez is valami bug.
B: Úgy tudom, hogy az online karaktered csak akkor tud megszólalni, ha felveszed a headsetet és belebeszélsz, így a multiban felveheted a hangod és néhány mondatod, amelyeket a karaktered is mondani fog majd. Szóval ha nincs headseted, akkor nem is fog megszólalni a karaktered. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Krampi
Pogo, a majom
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2013. 01. 31. 23:56

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Krampi » 2013. 10. 02. 22:00

Istenem. :insecure: Akkor vehetek egy értelmes headsetet.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 02. 22:05

NikitaDragovich írta:
dani.szentgali írta:Én sem értem, mi volt wtf-nek a baja. Írtam egy kritikát, erre ő belém kötött. Én megmondtam, hogy nincs időm és kész, erre ő elkezdett itt személyeskedni. -.- Úgy beszélt itt velem, mintha a szolgája lennék. -.- Esküszöm, néha nem értem az embereket. :S
Elhiszem, átérzem a fájdalmadat, de hidd el, ne törődj vele, majd megunja ;).

Emellett, elolvastam a kritikádat, s nekem nagyon tetszett :D. Én is pont ugyanezeket gondolom a GTA V-ről, mint Te :P.
Örülök, hogy tetszett a kritikám! :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 10. 02. 22:07

Amúgy ezt lessétek meg! :D Már alig várom, hogy holnap hibátlanul tolhassam az Online-t :P.

http://www.rockstargames.com/newswire/a ... dates.html
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 10. 02. 22:13

NikitaDragovich írta:Amúgy ezt lessétek meg! :D Már alig várom, hogy holnap hibátlanul tolhassam az Online-t :P.

http://www.rockstargames.com/newswire/a ... dates.html
Na jól van akkor! A R* ezek szerint tisztában van azzal, hogy nincs minden rendben a multival (enyhén szólva). ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
wolf
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 16:34

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: wolf » 2013. 10. 02. 22:25

Lenne egy olyan kérdésem, Chop-nak, a kutyának van valami haszna is a játékban, vagy csak úgy van? Mert én eddig csak azt tudtam elérni vele, hogy eldobtam neki a labdáját aztán visszahozta. De, hogy segítene megkeresni a leveleket, vagy űrhajó alkatrészeket az már nem megy neki. Vagy melyik gombot kell megnyomnom a kontrolleren (PlayStation 3), hogy "szimat", vagy "keresd" te rohadt kis dög. Ha nem tudom rászedni sehogyan, hogy segítsen nekem, akkor kénytelen leszek elaltatni egy kis C4-el, vagy Sörétessel. :@

Avatar
insanity06
Sprunk-függő
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. 04. 10. 22:13

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: insanity06 » 2013. 10. 02. 22:28

Mikor az online karaktereddel leszállsz a repülőről és Lamar köszönt téged akkor megemlíti, hogy: "ja igen, te nem vagy egy beszédes fajta" vagy valami ilyesmi. Szóval a történet szerint egyszerűen nem jártatja fölöslegesen a száját. De ha veszel egy headsetet akkor kinyitja. De a headset is csak arra jó, hogy a többiekkel könnyebben tudj beszélni. Akkor pl fölösleges ha másnak nincs. Én a skype-ot ajánlom...fogjatok/fogjunk pár gtaplace-es tagot...mennyünk fel skypere és míg játszunk bekapcsoljuk a mikrofont.

dani.szentgali: neked meg annyit, hogy az ilyen senkiházi nagyszájúakkal nem kell törődni. Az idő és figyelem túl értékes és kevés, hogy ilyen szarosokra pazaroljuk. WTF ebben a szóhasználatban a 'szaros' jelző nem azt jelenti hogy tízen éves hanem olyan valakit aki nem tud a korához hűen viselkedni te emberek szégyene! Van munkád??? (én kétlem) de ha van is ilyen magatartással nem sokáig. a 'dik' szócskádból meg még le se írom mit következtetek. Kívánom hogy úgy bánjanak veled a munkahelyeden, a barátaid és a családod ahogyan te bánsz másokkal!!!!Pöcs

Wolf: odamész Chop elé és ha lenyomod azt hiszem az R2 gombot akkor kiad 2 opciót, hogy "elviszed sétálni" vagy "elküldöd dolgokat keresni" és segít megkeresni a dolgokat...nem kell megölni...
Vlad: Oh, that's funny. You know, for a damn yokel you're a very funny guy.
Niko: Yes. And for an annoying dick, you're really an annoying dick.

Avatar
wolf
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 16:34

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: wolf » 2013. 10. 02. 22:41

Rendben, nagyon köszi. Talán megkímélem az életét.

Avatar
insanity06
Sprunk-függő
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. 04. 10. 22:13

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: insanity06 » 2013. 10. 03. 15:10

Srácok olyan jót multiztam. Ma végre használható volt és játszottam pár küldit. Kiderült hogy elég jó lövész vagyok mivel 16 fős mindenki mindenki ellen deathmach-en első lettem :D nagyon meglepődtem magamon :D pedig én 5-ös szintű voltam, míg a többiek 8-9 :D büszke vagyok magamra :) ha valahogy lehet gyertek gyertek mert már kezd jó lenni a multi :) kevesebb hiba van (pár hiba még akad). hajrá hajrá :)
Vlad: Oh, that's funny. You know, for a damn yokel you're a very funny guy.
Niko: Yes. And for an annoying dick, you're really an annoying dick.

Avatar
addam
Pogo, a majom
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013. 08. 25. 00:37
Tartózkodási hely: Őrbottyán
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: addam » 2013. 10. 03. 15:54

DM alatt is van auto aim? Mert én eléggé arra készültem, hogy sehol sem lesz. Valahogy elég necces, hogy az utcán sétálva 1 km-ről kiszednek emiatt, tök mindegy hogy mozogsz :)

Avatar
insanity06
Sprunk-függő
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. 04. 10. 22:13

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: insanity06 » 2013. 10. 03. 16:11

Most így visszaemlékezve nehéz megmondani, de mintha lett volna. Ezt azért mondom így, mert néhol éreztem, hogy van néhol pedig nem. Azt biztosra veheted, hogy pár kilométeres távolságból kaphatsz headshot-okat :) De ha jól emlékszem be lehet állítani a célzást online is. De ezt egy segítség ablakban láttam online közben szóval lehet a single-re érti.
Vlad: Oh, that's funny. You know, for a damn yokel you're a very funny guy.
Niko: Yes. And for an annoying dick, you're really an annoying dick.

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Neil » 2013. 10. 03. 16:45

Srácok, van egy screenshot, amin valószínűleg Michael van, maszkban, az AK GTA-s változatával a kezében, hátán bankrablós táska. Ahogy látom, Vinewood-ban. A háttérben robbanás. Melyik küldiből van?
http://gtaplace.hu/galeria/album/87/hivatalos-kepek/3
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Uploader
Hírfigyelő
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. 10. 03. 21:16

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Uploader » 2013. 10. 03. 21:24

Üdv mindenkinek:) Ma làttam először a játékban hogy lehet benne csajt felszedni valaki megtudná mondani hogy hol vannak az ilyen helyek a játékban:)?

Válasz küldése