[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 27. 10:22

Nekem Michael-é tetszett a legjobban, azon igen jót röhögtem, de a többi is hatalmas. :D
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 03. 29. 09:40

Na GTA V KITOLVA!!!! :D :D :D :D :D :D :D

3 hónap után azért csak megcsináltam. Ennyit nem játszottam még egy játékkal se. Megérte az árát,hatalmas respect a R*-nak ezért a munkáért! Énszerintem a sztori felépítése nagyon szervezett,jól kidolgozott és tetszik,hogy sokszor magunknak kell eldönteni,hogy hogyan akarjuk elvégezni a feladatot.
A karakterek kialakítása nagyon szép,látszik,hogy sokat foglalkoztak vele. A 3 főszereplős megoldás egyértelműen jó döntés volt egy ilyen játékhoz,kell a változatosság is. Szerintem Franklin,Michael és Trevor közül Franklin személyisége a legjobb,kicsit emlékeztet CJ-re a SA-ból és épp ezért jó kis stílust kapott a fejlesztőktől. Trevor őrült viselkedése is rendesen megállja a helyét. A GTA sorozatban még hasonló karakterrel nem is találkoztunk nagyon,szóval egyedi tevékenységekkel lett megáldva. Michael-el annyira nem barátkoztam meg,nem nagyon tetszik. Vele mászkáltam a legkevesebbet is a játékban. A mellékszereplőkből Tracey és Lamar komolytalan stílusa kiemelkedő nálam,egyszerűen imádom mindkettőt. A küldetés javát adó Lester sem rossz,sőt kifejezetten tetszik,ahogy megtervezi a heist-eket és a többi kisebb "bulit".
A város,a vidék, a hegyek,vizek grafikája szintén 5-ből 5 *-ot érdemel,mert sokszor már úgy éreztem magam,mintha egy filmet néznék a terep felfedése közben. Az különösen + pont,hogy már az elején be lehet járni az egész játékot. A helyszínekből (nem véletlenül) a sztriptízbár és a gettó tetszik leginkább. Ezeknél adja át nekem a környezet azt az érzetet,amit megszerettem anno a Vice Cityben és a San Andreasban.

Az állatvilág is lenyűgöző,végre már van nekik is szerepük a játékban. Cápával még sajna nem találkoztam,de a többi állat,főleg Chop már az elejétől kezdve elnyerte a tetszésemet. Jó rájuk lövöldözni az unalmas percekben :lol:

A járművek nagyon sokat fejlődtek az előző részekhez képest. Annyi látványos autó,motor,hajó,repülő stb. van a GTA V-ben,hogy azt se tudom melyikbe szálljak be. Ilyen nagy kínálattal eddig nem igen lehetett találkozni szerintem semmilyen játékban. Az LS Custom garázsok újabb élményt adnak a játékhoz számomra,hiszen ez már olyan,mintha a Need For Speed sorozatba csöppennénk át. Viszont a nitrot azt hiányolom belőle :insecure:

Sajnos a rádióállomásokra azt kell mondjam,hogy rettenetesen szarok. Talán a Radio Los Santos és a Non-stop FM mondható jónak,de azokon is csak néha szól valami jó. És még mindig hiányoznak a tracklistákról Eminem számai... :S

Végül a Snapmatic és az Internet funkciót emelhetnék ki,amelyek + élvezeteket nyújtanak nekünk,ha unatkozunk. Kis apróság az egész,de mégis ötletes dolog a fejlesztőktől.

Ja és még a mellékfeladatokat/tevékenységeket is megemlítem,mert ha már kijátszottuk a sztorit,akkor érdemes ezekkel is szórakozni. ;) A Triatlonok vagy az állatvadászat szerintem megéri a fáradozást,mert jó kis rekordokat lehet felállítani + szórakozásként.

És akkor végszónak az Online. Sajnos nem igen van,aki játszik velem,így ezzel nem sokat törődtem a 3 hónap alatt. Pedig szerintem jó móka egy saját karakterrel őrjöngeni össze-vissza. De egyedül unalmas,kell valaki,akivel lehet gengszterkedni :D (ha valakit érdekel akkor PSN ID: Stansteve38)

Összességében tehát nálam a GTA 5 egy élmény volt. Minden fillért megért,és várom az újabb frissítéseket. Nagyon nagyon örülök,hogy egy ilyen munka lehet a kezemben és remélem hogy majd a következő epizódokban sem kell csalódnom.

Respect for Rockstar Games :)

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 03. 29. 10:01

Fasza kis vélemény én is így vagyok vele csak azzal nem hogy Franklin a kedvencem
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 29. 10:13

Teljesen egyetértek Stan-nel!
Nekem a kedvenc rádióm a Los Santos Rock Radio, nagyon bejönnek ezek a zenék, főleg a Queens dala, a Radio Ga Ga tetszik a legjobban.
Egyébként én szívesen játszok Online amikor csak tehetem. (PSN ID: LakatosArmin)
a többi állat,főleg Chop már az elejétől kezdve elnyerte a tetszésemet. Jó rájuk lövöldözni az unalmas percekben
Te Chop-ra lövöldözöl?! :D :D :D :D
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 03. 29. 19:11

Jézusom,dehogy is xd igaz elég félreérthető volt,de a lényeg,hogy a vadállatokat szeretem elintézni,nem Chopot :)

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2014. 03. 30. 12:56

Stan98 írta:Cápával még sajna nem találkoztam
Hát azzal én se sűrűn, jobb lenne ha gazdagabb lenne egy kicsit az állatvilág.
Én leginkább azt hiányolom hogy nem lehet venni/eladni házakat.

Szerintem összességében igen jó kis játékot hozott össze a R* ! :)
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 03. 30. 13:22

Igen azt én is hiányolom,hogy nem lehet plusz házakhoz jutni. És az ingatlanok is elég pocsékul vannak megcsinálva. Többségüket nem lehet bejárni,plusz az áruk sem csak 1-2 ezer dolcsi. És hát a Chuckin Bell (vagy mi a csirkés étterem neve) is felesleges a játékba,ha bemenni sem lehet. De ezeket + szar zeneszámokat leszámítva nálam eddig a valaha volt legjobb játék,amivel játszottam :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 03. 30. 14:00

Nem lehet ingatlanokat venni és eladni? MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?!
Már a GTA IV -ben is ez volt a bajom (meg a kevés ruha, e legalább sok öltöny volt...), ez az egy dolog zavar mindig.
Guess who's back!

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 30. 16:11

Remélem, hogy egy patch-ben vagy DLC-ben hozzáadják a játékhoz ezeket a dolgokat.
Well look who's back

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2014. 03. 30. 18:47

Én is abban reménykedem.. :/

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 03. 30. 21:28

VoorstedelijkeViking írta:Nem lehet ingatlanokat venni és eladni? MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?!
Már a GTA IV -ben is ez volt a bajom (meg a kevés ruha, e legalább sok öltöny volt...), ez az egy dolog zavar mindig.
Viszont lehet venni cégeket, amik plusz feladatokat adnak, már ez is valami.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 03. 30. 21:58

Visali: Ja, csak azok a bizonyos cégek nem mindig adnak plusz feladatokat, mármint nagyon ritka esetben.

Stan98: Nekem 2 hónap alatt sikerült végigjátszanom a GTA V-öt, mert DIREKT a végére hagytam a főküldetéseket (A IV-ben is ugyanezt csináltam), annak függvényében, hogy kiélvezzem a játékot. Tehát: A mellékküldetéseket, gyűjtögetéseket, s egyéb melléktevékenységeket előre teljesítettem, aztán főküldetések. Nem sokkal ezután az utolsó feladat teljesítésével értem el a 100%-ot, s ekkor tartottam 110 óránál. Most jelenleg 170-nél vagyok, mivelhogy a haverokkal (Amanda, Jimmy, Lamar, Franklin, Trevor és Michael) eljárok inni, dartsozni, teniszezni, golfozni, csajozni meg mozizni.

Amúgy, már a IV óta észrevettem, hogy ahányszor csak elhívok egy barátot szórakozni, folyton-folyvást más témáról beszél, s mindegyik találkozás során változnak a dialógusok. Ezért is érlelődött bennem az a gondolat, hogy vajon sohasem fogynak ki a témából a karakterek vagy ezt csak automatikusan kreálták a fejlesztők? :D
Pl: Múltkor mondja Amanda Michaelnek:
- El kéne mennünk valahová. - jelentette ki a csinos Amanda vidáman
- Hová akarsz menni? - kérdezte az öregedő Michael, majd folytatta - Menjünk vissza Ludendorffba, vagy költözzünk át Trevor Philips országába, az Alamo Sea-be?
- Nem úgy értem! - közölte mérgesen - Hagyjuk el Los Santos. - vett egy nagy levegőt - Egy másik helyre gondolok. Európa. India.

Ezután pedig nem emlékszek, hogy mit válaszolt a férj. Emellett, egyszer Michaellel elvittem Trevort barátkozni, s Trevor mondta, hogy hiányolom Midwestet.

Több mint valószínű, hogy visszatérünk North Yanktonba? Mert én nagyon örülnék neki :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 03. 31. 05:01

Visali írta:
VoorstedelijkeViking írta:Nem lehet ingatlanokat venni és eladni? MIÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉRT?!
Már a GTA IV -ben is ez volt a bajom (meg a kevés ruha, e legalább sok öltöny volt...), ez az egy dolog zavar mindig.
Viszont lehet venni cégeket, amik plusz feladatokat adnak, már ez is valami.
Oké, ez visszalátást engedélyez a Vice Cityre, az már tényleg valami.
Guess who's back!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 03. 31. 06:14

Ja csak mindegyik cég ugyan azokat a feladatokat adja. És nem akkor mikor Te akarod. Küldenek egy SMS-t és rögtön menned kell. Ilyenkor vagy el kell szállítani valamit időre, vagy bandatagokat kell megölni, akik megtámadták a helyet, vagy egy lesifotóst kell elkapni. És a legjobb, hogy megcsinálok egyet, utána nem sokkal elmentem a játékot és jön a következő SMS. Pedig meg sincs az összes cég.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2014. 04. 01. 15:08

Előre is hangsúlyozom, hogy nem szidni szeretném a játékot! :)

SA-ban nagyon tetszett a vonatvezetés, és azt reméltem, hogy itt is ki lehet majd próbálni. :( (nem értem, hogy miért nem tudták megcsinálni a játékban.) A másik pedig, hogy "szabályosan" megyek a kamionnal a sztrádán, és mindenki ledudál, agresszívek mint egy kismalac. :D A rendőrség működését sem értem, mindig ott rakja le a rendőrségi helikoptert ahol én vagyok, másik pedig, hogy mindig ott keresnek a zsaruk ahol pont én vagyok. :/

Összességében nagyon jó és tartalmas játékot sikerült összehozni a srácoknak! :)
Számomra 10/9.5 ( csak ezek a kis hibák miatt )
A sok jó tulajdonságokat nem tudnám felsorolni mert annyi van belőlük.
Órákig tudok még fél év után is játszani, egyszerűen megunhatatlan.
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Válasz küldése