[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 01. 11. 12:36

UPDATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 11. 18:05

Hogymi?
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 01. 11. 19:43

Niko Bellic1300 írta:UPDATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Some may call this stupidity, me, I call it OFF.
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 01. 11. 20:54

Niko Bellic1300 írta:Vagyis ugrasz a négyzettel és utána rögtön nyomd meg a kört (hét nap)
azt hogy érted hogy 7 nap?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 01. 11. 21:20

Franklin465 írta:
Niko Bellic1300 írta:Vagyis ugrasz a négyzettel és utána rögtön nyomd meg a kört (hét nap)
azt hogy érted hogy 7 nap?
Véleményem szerint ez egy nagyon rossz filmes utalás akart lenni.

(KÖR)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 01. 12. 12:12

Úgy döntöttem, hogy megírnám a kicsit hosszabb véleményemet a játékról...

Nekem bevallom, nagyon tetszett első benyomásra, sőt másodikra, harmadikra és századszorra is nagyon bejött! Persze vannak negatívumok, de azok minimálisak. El is kezdeném a pozitívumokkal... (a lista hosszú lesz!)

Amilyen játékokkal én játszottam, (nem túlzok) ez volt a legszebb! Hihetetlen táj, gyönyörűen kidolgozott világ, egyszerűen beautiful! Ezt nem is ragoznám tovább, aki lát képeket a játékról, tudja miről beszélek.
Miközben játszottam, eszméletlenül jót szórakoztam. Rengeteg lehetőség van a játékban, mind a küldetések, mind a szabad világ végtelen mennyiségű szórakozást ad. A változatosságot is nagyon jól mutatja a játék. Míg Franklinnel a gettóban ölöm a Ballasokat, addig Michael sütteti a hasát a napon és szivarozik, és Trevor... róla inkább nem mesélek. Nagyon sok vicces karakter jár az utcákon, emellett a Rockstar pontosan tudta, hogy milyenek az amerikaiak, és hogyan lehet kiparodizálni őket, így jókat lehet nevetni miközben a városban nézelődünk.
A hangokkal és a zenékkel én meg vagyok elégedve a Rockstar hozta a formáját, bár én csak a Los Santos Rock Radio-t és a Non-Stop Pop FM-et hallgatom. A szinkronokat is eltalálta a Rockstar, nekem egyedül Strech hangja nem tetszik.
A történet bejött nekem, és lehet, hogy azt mondják, hogy rövid a játék, nekem egyáltalán nem volt az. A sztorivonalban aztán tényleg minden volt. Dráma, humor, szerelem (hamár csak Trevort nézzük), akció. Még egy kis sci-fi az űrlényekről.
Én már nekifogtam a játék újrajátszásának, és miután végigjátszottam, azután még egyszer, mert annyi lehetőség van a játékban. A játék (néhány küldetést leszámítva) nem volt nehéz, még az utolsó küldetés sem.
OFF: Azt vettem észre egyes játékoknál, hogy inkább az utolsó előtti küldetés a lövöldözősebb, nehezebb, és az utolsó küldetés meg inkább látványosabb, könnyebb.
A mesterséges intelligencia elfogadható, bár még mindig van mit csiszolni. Pl.: Elbújok a rendőr elől, és mikor már biztosan észrevenne fölállok, bele bámulok a pofájába, de nem vesz észre.
Maga a Világ gyönyörű, részletesen kidolgozott, az utolsó sikátorig. Hatalmas a játékterület, rengeteg helyre el lehet jutni, akár légi jármű nélkül is. Mindennek következtében az embernek olyan hangulata lesz, mintha egy bűnözőt játszana Los Santos-ban. Mert azt is játszik!
Továbbá néhány okos ötletet is belerakott a Rockstar a játékba. Például a küldetések osztályozását, hogy mennyire jól teljesítettél az adott misszión. (Bár én nekem jól jött volna, ha a küldetés előtt leírja a játék, hogy mit kell tennem az arany medálért, és akkor arra tudnék figyelni.) Ezen kívül visszatért az autótuningolás, a lövészet (shooting range) és az ingatlanvásárlás, ami nekem nagyon bejött, hogy lehet menedzselni a megvásárolt ingatlant, mint a Vice City Stories-ban. A karakterek fejlesztése szintén jó ötlet, ahogy a különleges képességeik a főhősöknek is. Én legjobban Franklin képességét használtam, mivel nem szeretem összetörni a kocsimat.

És akkor jöjjenek a negatívumok...
A fizika szerintem visszafejlődött GTA IV-óta, ahogy az autók törésmodellje is. Még mindig sok a bug és a pop-up, de ez inkább az Online-ra jellemző. Néhol azonban még mindig előjönnek a semmiből autók, fák épületek, egyéb akadályok. A játék az esetek egyhatodában megáll a betöltéseknél, ami nem tudom, hogy ajáték hibája, vagy a PS3 konzolé. Néhol kidolgozatlan a grafika, a karakterek lába belesüpped a holttestbe, és az autók kormánya még mindig nem forog.
Én a történet részletességéről, és a karakterek tulajdonságairól még nem beszélnék, mert az inkább ízlések és pofonok, kinek hogy esik.

Egyszóval a játék nagyszerű (megérte azt a 16.000 Ft-ot), de még mindig vannak minimális bugok és grafikai hibák, de ezek jelentéktelenek.
És most ellopnám Kiscserko értékelési táblázatát:

Grafika= 9/10
Szórakozás= 7/10
Bugok száma= 7/10
Zene= 2/3
Hangok= 3/3
Szinkronszínészek= 3/3
Fizika= 1/3
Történet= 7/10
Történet, és az egész játék hosszúsága= 7/8
Változatosság= 7/7
Újrajátszhatóság= 3/3
Nehézség= 6/10
Mesterséges Intelligencia= 1/2
A Világ= 9/10
Hangulat= 8/8

Összesen: 77/100: Ez nálam egy igen jó eredmény, mert még nem nagyon volt ennél jobbra tartott játék a kezemben, és én igen szigorúan osztályzok.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 01. 12. 12:36

Hüha... ez nagyon jó teszt volt! Teljesen egyetértek! :D Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, ügyes. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 01. 12. 19:14

egyetértek Nikitával! :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 12. 22:24

Nem tudom miért találták ki ezeket a dolgokat, hogy 5 percenként beinduljon egy random üldözés lövöldözéssel, ami teljes káoszt okoz a városban, hogy "finomítsunk" a vezetésen, mert a GTA IV-ben "nehéz" volt, hogy ha oda mész egy emberhez vagy olyan pofont adjon abban a pillanatban megdöglesz, vagy fegyvert rántson, vagy meneküljön, hogy ha ha valakinek kedve szottyan megállni az út szélén az autóval azt is öljék meg vagy meneküljenek előle, hogy térjünk vissza a régi kód beíráshoz, hogy ne lehessen legugolni csak gerincferdülést okozni a karakternek, mert akkor nyílván nem hall senki, hogy ne lehessen helyben ugorni, hogy a létrára magától másszon fel a karakter, ne gombnyomásra.
Gyenge napok vannak...

Avatar
addam
Pogo, a majom
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013. 08. 25. 00:37
Tartózkodási hely: Őrbottyán
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: addam » 2014. 01. 13. 00:56

Ha csak ennyi baja van a játéknak, amit leírtál, akkor ez egy jó játék :)
Nem rég előkapartam a GTA IV-t PC-n, fullhd, minden csutkán, kellett valami amivel az új hűtést lehet tesztelni.
Ami feltűnt: aránylag éles texturák, jobban kidolgozott autómodellek, meg a felbontás miatt kevesebb rece (tizensok évig CS-ztem így ezek nálam kevésbé számítanak). Idiótább AI, kevésbé élő város, hülye rendőrök, picit bénább karaktermozgás.
Vezettem, élvezetes, de ha a valóságban így csúszna a kocsi, mindenki hulla lenne. Bár hóban van egy két fax, aki próbál így közlekedni :)

Utána GTA V-ztem, tudod, első konzolom, első konzolos játékom. És még is élvezem benne a vezetést. Kimenni a pályára egy erős sportkocsival, nyomni a forgalomba, kicsit olyan klasszikus need for speed érzés, no nem a mostani, hanem a 94-eshez hasonló. Nem valós, de ez egy játék. Benne van a hangulat, legalább is nekem jobban. Jobban érzem, hogy él a világ, több eltérő reakciót ad az AI, kevesebb idióta hibát vétenek.
Pedig anno két PC-t is vettem a IV miatt (asztali+laptop), szóval mondhatjuk eléggé rá voltunk pörögve itthon, lehetnék simán elfogult "régen minden jobb volt" én is :)

Nyilván benyomásokról nem lehet vitatkozni, nem is akarok. Meg az is lehet öregszem és toleránsabb vagyok a játékokkal is :)
Meg az is lehet nem kellene ennyire a szívedre venni a leírt hibákat, bár gyanítom és remélem van benne irónia, egy bithalmazon nem kell ennyire kiborulni :)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 13. 09:00

Igazából nem csak ez a bajom vele, csak ezek zavarnak a legjobban. Nagyjából már megbékéltem ezekkel, sokkal jobban szeretem a játékot, mint 2 hónappal ezelőtt! :) Csak néha eszembe jut, hogy milyen jó is lehetett volna...
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 01. 13. 14:17

A másik ami nagyon idegesítő, az az, hogy a játék direkt oda rakja a kocsikat, hogy belemenjünk.
Pl.: Megyek az úton szépen, lassan, odaérek egy kereszteződéshez, nekem van elsőbbségem, erre oldalról belém megy egy kocsi. Ez az egyik. Aztán amikor odaérek egy autó mellé az autópályán, az hirtelen sávot vált, és nekem jön, mintha nem tűnt volna fel, hogy mögötte vagyok öt méterrel... -.-
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 01. 13. 18:38

Ja igazad van -.-
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
saboo
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013. 01. 08. 20:42

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: saboo » 2014. 01. 15. 00:10

Nos, látom már előttem leírtak egy szép kis elemzést a játékról, hasonlót mint jó magam akartam, de csak most jutottam el odáig, hogy van időm, energiám és elég játékban eltöltött időm (kb. 72 óra játékidő).

Tehát, akkor. Kezdjük a grafikával, mert ugye az embert egy játékban elsőre a grafika fog meg, hiszen ezzel találkozunk először, bármilyen furcsa. Mikor először elindítottam a játékot kapásból belecsöppentem egy kis akcióba ugye. Kiérve szép téli táj, havazás minden, ez nagyon megfogott. Aztán jött LS, majd a vidék. Na, ez az amit vártam! Egyszerűen lélegzetelállító. Míg a GTA IV-ben a szürke, ködös, őszi napokat kaptuk, addig itt a színes nyarat. Gyönyörű! Mikor először haladtam vidéken és láttam magam előtt a hegyeket, a gyönyörű vizet, a tájat elállt a lélegzetem. Végre igazi vidék, nem "szögletes" hegyek, minden kidolgozva. Azonban, azért nem tökéletes, hiszen vannak hibák, egykét helyen homályosak a textúrák, de engem személy szerint ez igazából nem zavar. Inkább az, hogy sok ablak még mindig csak egy "kép", de pár helyen már láttam olyat, hogy van egy gyér kidolgozottságú "valami" az üvegek mögött, szerintem értitek mire gondolok. Viszont a hibákat kompenzálja a gyönyörű távoli látvány és eziránt elég elfogult vagyok, sorry. 10/10

Sztori. Hm, ez kissé furcsa nekem. Vagy nem is tudom, talán a három karakter miatt. Igazából ugye a hat nagy rablás a lényeg, nagyon nincsenek olyan események, amelyek kihatnak a szereplők magánéletére, mint pl. a San Andreasban. De azért ötletes, igaz, jó ha van két fordulat az egész sztori során és kb. 3-4 meglepetés. A San Andreasban azt kedveltem, hogy még a végén is mutatott izgalmat, valamit újat. Nekem inkább egy akciófilmre hasonlít az egész játék, lendületes, izgalmas, szórakoztató, szóval nem rossz, de nem teljesen az igazi.

Mint komoly autószimulátorb*zi (már bocsánat, de ez az igazság), eléggé élesen figyelek az ilyenre. A IV-ben eléggé valóságos lett a fizika, talán még túl is lőttek rajta. Kissé túlságosan csúsztak az autók, túlságosan dőltek a kanyarban stb. Szerintem ez nem a GTA világa, bár tetszett. Az V elsőre furcsa volt aztán megszoktam. Előttem már írták, hogy kissé NFS feelinget nyújt, nekem személy szerint a Most Wanted (2005-ös) ugrott be elsőre, azzal játszottam a legtöbbet. Egy GTA-ban az ember nem egy szimulátorszerű autófizikát vár, hanem egy élvezetes és egyszerű irányítás. Ezt szerintem meg is kapjuk, úgyhogy sok panasz nincs rá. Egyedül igazán amellett nem tudok elmenni, hogy a fejtetőre állított autót bárhol, bármikor vissza tudjuk fordítani a kerekeire. Elismerem ez hasznos és sokszor kihúzott a bajból, de azért ilyet szerintem ne... 9/10

Az előbb talán már az irányításra is kitértem az autók terén, de igazából azért szedtem külön ezt és a fizikát, mert ugye nem csak autót vezetünk a játékban. Bár nekem ez az első konzolos GTA-m (még egy hónapos sincs az xBox-om), szóval nagyon tetszik. Az autoaim (remélem jól írtam, a célzásos dolog) nagyon tetszik, a fedezék rendszer fejlődött kicsit, azzal sincs gond. Előttem írták, hogy zavaró, hogy automatikusan mászik a létrára, nem kell gombot nyomni - nos nekem ez tetszik, sokkal dinamikusabbá teszi magát a játékot úgy gondolom. De ez sem hibátlan, guggolni nem tudok és még van egy két bosszantó dolog, de ezek elenyésznek.

Játékmenet. Ezalatt a komplett játékot értem, küldetések, irányítás, dinamikusság, mozgás. Ez bizony jó! Annyira megfogott az egész, hogy most így semmi rosszat nem tudok írni. Tíz.

Világ, belső terek, játékok. Hm. A világ perfect, nekem nagyon tetszik, talán még annál is jobban. Nem is ragoznám. Bejárható helyek: na ez mínuszos. Könyörgöm, ha az egyik küldetésben a Tequi-la-la diszkó-féleségben kellett elvégezni egy piszkos melót, akkor után miért nem lehet bemenni? Meg a megvásárolható ingatlanok egyikébe sem lehet, szóval ez nagyon nem tetszik, Azt a 10-15 épületet egy kis belső térrel meg lehetett volna áldani, szóval ezt most nagyon le fogom húzni, szerintem jogosan. Sokkal több belső tér kell!
Szórakozás és minijátékok terén nem áll rosszul a játék, bár az egy sztriptízbárt keveslem, és azt sem hiszem, hogy Los Angeles és környékén csak egy helyen lehet dartsozni. A tenisz jó, darts jó, jóga felesleges, golf unalmas és más nagyon nincs is. Egy billiárd elfér volna nyugodt szívvel.

Hangok terén jól áll a játék, néha lehet hallani a távolból egy sziréna hangot, vagy egy versenyautó gyorsulását, de kb. ennyi is. Azért vicces, hogy egy ilyen játéknál mindig ugyanazt a sportautó hangot hallom, egy ekkora területen. De egye fene eltekintek ettől, mert az ötlet maga jó. A szinkron jól el lett találva, a járművek hangja kitűnő (főleg, hogy tuning után változik, ügyes), úgyhogy nincs panasz rá.
A zenék teli találat, szerintem talán az eddigi legjobb, egy picivel megelőzve a Vice Cityt. Sok rádió, sok zene, sok stílus. Mindenki megtalálja a sajátját.

Játékélmény: remek, kitűnő, fantastic stbstb. Lehetne még sorolni, de felesleges, a R* bizony belenyúlt a tutiba és telitalálat lett.

Grafika: 10/10
Sztori: 8/10
Fizika: 9/10
Irányítás: 9/10
Játékmenet: 10/10
Világ, bejárható helyek, szórakozás: 14/20
Hangok, zenék: 19/20
Játékélmény: 10/10

Összegzés: 89/100. Úgy gondolom ez a legjobb játék, amivel valaha játszottam, mivel szeretem az akciót, az autót, a versenyeket, de ugyanakkor a rejtélyeket és a felfedezés élményét is. Most lehet kérdezik egyesek, hogy akkor miért "csak" 89? Hát fent felsoroltam, hogy miket tartok a játék hibáinak. Plusz hibátlan játék NINCS. Még ez sem az. Ugyanis, ha az lenne, akkor nem lenne hova fejlődni, egy olyat játékot pedig nincs értelme kiadni ami egy az egyben GTA V, csak más a város, meg a karakterek. Szerintem ez érthető.

Sajnálom, ha hosszú lett, de a GTA 2 óta az összes PC-s GTA-val játszottam (VC, SA, IV, EFLC sztori kipörgetve), de ez az első GTA, amit 100%-ra sikerül hamarosan kivinni (99,8% most, már csak a golf van hátra). Bár ebben az is közrejátszik, hogy a San Andreas idején (2007-ben játszottam először vele) fiatal voltam, a IV pedig annyira nem ragadott magával.

Egy kérdés a végére: anno úgy olvastam, hogy a 3D éra (LC, VC, SA) és a HD éra (IV, V) karakterei (pl. CJ és Franklin) soha nem fognak találkozni, mert más-más univerzum a kettő. Na, most akkor, hogy van az, hogy az egyik Love Fistes srácot meg kell ölni?

További szép napot/estét.
PSN ID: b_saboo

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: brenor » 2014. 01. 15. 09:39

Itt is gyakori az a hiba, hogyha beülök egy kocsiba akkor a forgalomban is gyakran ugyanolyanok jelennek meg?

Válasz küldése