[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 02. 18. 17:33

Én a grey marketre gondoltam, ahol főleg hitelkártyatolvajoktól vásárolhatsz olcsón, eredeti játékokat de végül is a torrentben is igazad van. Igazából egyik sem a legjobb hozzáállás.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 19. 12:00

Persze, szerintem sem. Mint mondtam, nem is azért említettem meg a torrentet, mert jó hozzáállásnak tartom és én torrenten szerzem a játékaimat, mert nem így van. Csak simán ki akartam fejteni a gondolatodat, de nem jött össze, mert te ugye a feketepiacra gondoltál. Nyilván ott is be lehet szerezni olcsón a játékokat, de a torrent mindenképp kényelmesebb. Bár ízlések és pofonok. Mivel mindig is fizető, becsületes játékos voltam, ezért nem nagyon ismerem a feketepiacos játékvásárlás meg a torrentezés módjait. Én is rossz hozzáállásnak tartom, ha valaki így szerez játékot.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 02. 19. 17:52

Igazából ott tartunk, hogy ezekről a "grey marketekről" (Nem feketepiac, hiszen nem mondanám törvényellenesnek, de azért 100% legit dolognak sem) kényelmesebb játékot venni, mint letorrentezni, ugyanis viszonylag kevés pénzért eredeti játékot kapsz, aminél nem kell szopni a a krekkeléssel és tudsz normálisan multizni is, valamint a vírusoktól is kevésbé kell félned, amit néhány hekkercsapat előszeretettel implementál bele a krekkjébe.

Amúgy konkrétan a g2a- ra, és a kinguinra gondoltam. Elég sokat költenek reklámra, biztos találkoztatok velük. Nagyon próbálják futtatni, hogy milyen jó onnan vásárolni, de tisztában kell lenni a rizikókkal is. Igaz velem a haverjaimmal akik néha vesznek innen játékokat még nem fordult elő ilyesmi, de hallottam már olyanról, hogy originről bannoltak emiatt, illetve steamről rejtélyes módon eltűnt néhány innen vásárolt játékuk.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 20. 18:11

Aha. Én egyik általad említett "szürkepiacról" sem hallottam. Mondom, nagyon nem vagyok otthon a csalás világában. Legalábbis ami a videojátékok törvénytelen vagy kevésbé törvényes beszerzését illeti. Igen, arról hallottam haveroktól, hogy a torrentezés sokkal összetettebb meg bonyolultabb, ráadásul rizikósabb is. Amikor felsoroltad a krekkeléseket, meg amikor haveromék mesélik, hogy annyiszor kell rákeresni, hogy megfelelő mennyiségű megosztás legyen rajta meg hogy ki kell külön csomagolni a fájlokat a WinRAR-ban, akkor már el is kerekedik a szemem, mert tudom, hogy ez nekem biztosan túl bonyolult lenne, túl összetett - legalábbis nekem, all-time egyszerű konzoljátékosnak. A torrentezéssel ellentétben, ahol rengeteg ismerősöm szerez játékokat/zenéket/filmeket/egyéb tartalmakat, nekem nincs olyan közeli ismerősöm, aki valamilyen szürkepiactól szerzett volna be játékot.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 04. 18. 19:04

Azok a bónusz tartalmak, amiket anno még előző konzolgeneráción a Special Edition-hoz és a Collector's Edition-hoz adtak ilyen kis kódkártyán, azok már elérhetőek a többi platformra is, vagy még mindig a két speckó kiadás kiváltsága?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 19. 10:21

Passz. Én úgy tudom/tudtam, hogy a jelenlegi generációs konzol tulajok, illetve a PC-sek mindent megkaptak az előző generációs konzolok különleges kiadásaiból kódkártya meg egyéb marhaság nélkül. Tehát elvileg a GTAV már úgy jött ki az újabb konzolokra meg PC-re, hogy az előző konzolok összes tartalmát kiadástól függetlenül tartalmazta. Emlékszem anno dühöngtem is prevgenesként mint az állat, hogy mi az, hogy én 22k-t fizettem egy különleges kiadásért, aminek a teljes, elvileg exkluzív in-game tartalmát megkapják a PS4/X1 tulajok olcsóbban, az alapjátékhoz. De lehet én emlékszem rosszul.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 19. 12:29

Ezen az oldalon találsz egy táblázatot, ami összehasonlítja a bónusz kontenteket. Elvileg, ha birtokoltad a prev gen változatot, akkor mindent megkapsz. Ezekről az extrákról nem tudok nyilatkozni, mert csak pc-n van meg a játék.
je

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 04. 19. 16:44

A mocsok oltalmazója írta:Ezen az oldalon találsz egy táblázatot, ami összehasonlítja a bónusz kontenteket. Elvileg, ha birtokoltad a prev gen változatot, akkor mindent megkapsz. Ezekről az extrákról nem tudok nyilatkozni, mert csak pc-n van meg a játék.
Aha, ez a link nagyon hasznos, köszönöm. Egyértelműen leírja mi a helyzet és a táblázat is mutatja. A PC, PS4 és One játékosok valóban megkaptak, vagy ingame dollárért megvehetnek minden speciális cuccot, ami a CE kiadáshoz járt.
Ahogy olvasom a leírást, meg nézem a táblázatot, Rockstar inkább azokat díjazta plusz tartalmakkal, akik duplán megvették a játékot, egyszer előző, egyszer jelen generációra.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 19. 17:20

Viszont most nézem, hogy a visszatérő játékosok szekciójában van egy ilyen, hogy "Additional story mode side missions". Ezekről tud valaki valamit?
je

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 19. 18:16

Szerintem itt a random eventekre gondol, amit azok kaptak meg, akik visszatérő játékosok voltak. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 19. 18:28

Én ezekről a random eventekről nem is hallottam. Azt persze nyilván tudom, hogy vannak, de azt nem tudtam, hogy exkluzív random eventek is léteznek a prevgenről visszatért játékosok számára. Ezekről valaki tudna videókat küldeni, hogy milyenek? Meg hogy pontosan mennyi van belőlük?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 04. 19. 19:55

Nemkem csak egy olyan kérdésem lenne hogy ezáltal most a single player visszatérős exclusive dolgai is elérhetőek lettek az egyjátékos módba?

Én ezekről a side missziókról tudok amik csak a visszatérősöknek voltak:
-Stock Car Racing
-Három új random event: Duel, Sea Plane és a Monkey Mosaic nevezetü.
-A Murder Mistery is elvileg ilyen tartalom ennek ellenére a feliratok a falon ottvannak csak nem veszi úgy a játék hogy megtaláltuk és persze a jutalmakat se kajuk meg.
-Wildlife Photography
-Monkey Mosaic 50db elvileg ezis visszatérősöknek volt elérhető ennek ellenére le lehet fotózni őket viszont nem kapjuk meg az értük járó jutalmat.
-Peyote Cactus elvileg ezis visszatérős de nálam összegyűjthető volt az is.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 12. 18:46

Nemohalacska: Hú, köszi! Ui.: bocsi az "aprócska" fáziskésésért. :D :P :lol: Nem néztem még videókat ezekről a küldetésekről, így nem is tudok róluk szinte semmit sem mondani, de kíváncsi vagyok, hogy vajon milyenek lehetnek.

Amúgy tervezem, hogy a közeljövőben újra megveszem a játékot. Rég toltam már GTA-t, és kezd hiányozni. Csak kár, hogy még mindig bőven 10-12k fölött van az ára, annyit meg a jelenlegi generációs változat extrái meg a szebb grafika ellenére sem tudok adni nyugodt szívvel egy lassan négyéves játékért. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 05. 13:52

NikitaDragovich írta: Végül a "P.O.W." küldetésben meg kellett menteni egy férfit az O'Neil farmról. Az is könnyű küldetés volt, mert azt is elsőre meg tudtam csinálni.
Bezzeg amikor a story módban Trevor balhézik az O'Neil családdal...

A GTA V primitív logikája miatt azzal a küldivel annyit szenvedtem.. Ugyanis hátulról nem mehetsz be a farmra, mert a gép folyamat küldi rád az embereket, tök mindegy, hogy már egyébként lelőttél vagy 30-at. Elég szomorú, hogy az V-ben ilyet kellett tapasztalnom. Láttam, hogy a gép mit ajánl.. (használjam Trevor hülye képességet, stb... de én más útvonalat akartam választani, ami -szerintem- izgibb lett volna.) (Mikor megjegyezném: Ez a "megkötöttség" az előző részekre nem igazán jellemző. Vannak küldik amelyeket az adott algoritmus alapján kell megcsinálni, de ott sok esetben indokolt a döntés. (Pl: A játék a "határait feszegeti", vagy valami ilyesmi... Itt viszont szó sem volt erről. Az V viszont dugig van ilyen béna húzásokkal.) Feltételezem a játékosokat valahogy rá akarta venni a R*, hogy használja már ezeket a haszontalannál haszontalanabb képességeket...és a "rákenyszerítésnél" jobb megoldás tulajdonképpen nincs is. :D

Végül azért youtube-n a biztonság kedvéért csekkoltam, hogy mi az az útvonal, amin tuti nem lőnek szét... (csak, mert már rohadtul untam a küldit)... eléggé egy kiábrándító küldetés volt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 06. 05. 14:49

Nekem az volt pedig az egyik kedvenc küldetésem a GTA V-ben. :D Érdekes viszont, hogy az O'Neil farmot a GTA Online-ban kétszer is megtámadjuk, és mindenkit megölünk ott. Az egyik egy Heist setupnál van, a másik pedig Malc motoros szerződéseinél. Szóval ha úgy nézzük, összesen háromszor irtották ki az O'Neil családot (egyszer Trevor, kétszer pedig a GTA Online főszereplője.) :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése