[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 18. 20:27

A 3D-s GTA-kban voltak az igazik. Sokkal jobb volt a felhozatal.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 18. 20:28

Ha teljesen elmegy az eszem, talán meghazudtolom saját magam, és egyszer ezt is kitolom 100%-ra... ha tényleg ennyire egyszerű. :D

R* :Beza. Itt már másra fókuszálnak. :/ :(
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 18. 20:53

Rockstar69 írta:A 3D-s GTA-kban voltak az igazik. Sokkal jobb volt a felhozatal.
A számból vetted ki a szót, teljesen egyetértek. A 3-ban, VC-ben, San Andreas-ban meg a Stories részekben voltak a legjobbak a cheatek. A IV-ben többnyire inkább hasznos kódok voltak, mintsem szórakoztató vagy látványos kódok, az V-ben meg benne volt a potenciál, hogy ismét sok jó és látványos csalás kerül a játékba, de a végén ebből sem lett semmi, mert egy-két jópofa kód után megállt a tudomány. Amúgy a kódok mennyisége is kiábrándító. Emlékszem a régi részekben elég sok volt, főleg a San Andreas-ban, a IV-re megcsappant a mennyiség, az V-be meg valamennyivel több került, de még így is kevesebb kód van benne, mint amennyi anno a SA-ban volt. A kódok minőségét meg szórakoztatóságát inkább már ne is vessük össze.

Luszie: Ha teljesen elmegy az eszem és ha majd beszereztem PS4-re az összes olyan játékot, amit pótolni akarok (GOW, TLOU remastered-ök, Mortal XL, Witcher 3, stb.), akkor majd talán megveszem ismét a GTAV-öt. Bár lehet, hogy amilyen tempóban haladok, addigra már kijön az RDR2 és akkor már inkább arra fogok beruházni, mint a GTA-ra.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 18. 21:27

Pedig azt hittem egyébként, hogy sok kód lesz, hiszen a Rockstar több téren hangoztatta a "kínálat bővítését") (értsd ez alatt: élővilàg, nagy térkép, arànylag sok új fajta melléktevékenység, stb..)
Emlékszem, SA-val kiskoromban sokáig a kódok miatt volt a legnagyobb élmény játszani. De hát mindegy... ez modt már ilyen lett. Talán majd a következő bepótolja az elődje "hiányosságát".

Nekem ez csak távoli tervben van. (Mármint az V 100%-os kijátszása.) A VC és a III jobban elgondolkodtat.. Igazàból az dönti el , hogy belevágok-e, hogy év közben mennyi szabadidőm lesz. Ha bele is vágok, a másik két rész elsőbbséget élvez, de még ők is kérdésesek. (Főleg a III.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 18. 22:53

Mondani bármit lehet :D Ígérgettek fűt-fát, így végül mindenből beleraktak egy kicsit. Ezért lett olyan összecsapott. Lásd: Ingatlanvásárlás. Az gyakorlatilag a vicc kategória, szerintem csak azért rakták bele, hogy elmondhassák, hogy ezt is lehet. Ilyen kidolgozatlanul egy korai béta verzióban lett volna elfogadható.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 18. 22:56

Én már nem is emlékszem, miket lehet. Csak arra, hogy nem volt túl sok, (és semmire nem volt pénzem, mert nem tőzsdéztem. :D )
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 19. 08:27

Hát lényegében annyi, megveszel egy vállalkozást (ami ki sincs dolgozva, be se lehet menni), aztán hetente termeli a pénzt, meg 2-3 féle sablon küldi (védd meg a helyet, szállíts le valamit) random elindul így nem lehet mászkálni free mode-ban anélkül, hogy ne zaklatnának. Rosszab, mint az SA-ban a bandaháború. Szerintem néhány modder igényesebben megcsinálta volna.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 09:10

Komolyan? Azért az eléggé cink. :D Kell ez a 100%-hoz? Mert SA-nál legalább hál' Istennek nem kell.. Különben lehetne szenvedni a buta AI meg a folytonos "megtámadták a területedet" jelzések ellen. Ha már a 100% idétlen követelményeit felhoztam: SA-ban megnyugtató, hogy pl csajozni sem kell. (Ritka mód unalmas...) GTA IV-ben is nagyon uncsi volt minden spannal bizonyos kapcsolatot kiépíteni.
Itt nem tudom, miféle érdektelen mellékfeladatokkal tűzdelték tele a single-t. Bár azt mondtad/mondtátok, hogy az V-höz csak elegendő szabadidő kell.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 19. 13:50

Csak néhány vállalkozás kell, nem az összes. Tényleg ilyen egyébként. Mikor kijátszottam 100%-ra a játékot és már nem mentettem, minden betöltés után jött az SmS, hogy menjek segíteni. Egy idő után már zavart, ezért megcsináltam, elmentettem a játékot és megint jött az SMS a következő betöltésnél.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 16:06

Luszie írta:GTA IV-ben is nagyon uncsi volt minden spannal bizonyos kapcsolatot kiépíteni.
Hát nem tudom. Nekem személy szerint nagyon tetszettek a barátkozások a GTA IV-ben és az V-ben is. Na jó, az V-ben nem annyira, mert ott elrontották az egészet. Nagyon zavart, hogy például kevés barátunk lehetett a GTA V-ben, és a rendszer nem jelezte, hogy az adott barát mennyi %-ban kedvel téged. Tudom, hogy a rajongók akarták azt, hogy a GTA V-ben ne legyen nagy szerepe a barátkozásoknak, de szerintem ez rossz döntés volt a Rockstartól! Nem kellett volna a rajongókra hallgatniuk. Mondjuk, annyiban jó a GTA V-ben a barátkozás, hogy nem zaklatnak egyfolytában a barátok, hanem neked kell felhívni őket, de a %-os rendszert akkor sem kellett volna kivenniük!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 20. 13:21

dani.szentgali írta: Szerintem egész jól oldották meg az V-ben, annak ellenére, hogy egyáltalán nem adott olyan pluszt a játékhoz, amitől igazán komoly és létfontosságú innovációnak lehetett volna nevezni. Nekem inkább az a kívánságom, hogy a nagy területet jobban használják ki, mint az V-ben. Szerintem amúgy a sztori nem a 3 karakter miatt lett egy összefolyt keverék. Én még mindig amondó vagyok, hogy az Online vitte el a GTAV sztoriját. Simán lehetett volna egy GTAIV szintű sztorit is összehozni jóval több főküldetéssel ezzel a három karakteres megvalósítással, ha nem a b*zi multiplayeres faszságon járt volna az eszük már a legelejétől fogva.
Amott off lenne, úgyhogy itt válaszolok:

Hogy érted, hogy jól oldották meg a 3 karakteres dolgot?
Szerintem nem túl okosan. Több szempontból sem. Én szerettem a GTA-kban azt, hogy a karakterekkel kapcsolatban szabad kezet adtak nekünk. Ha én Niko-ra vagy CJ-re, vagy Tommy-ra melegítőt akarok adni, akkor azt adok...nincs belőle probléma. Itt nincs így.. (ami nyilván annak köszönhető, hogy itt tényleg látod, hogy a karakterek élik a saját életüket, de engem ez kifejezetten zavart...) De messze nem ez tetszett a legkevésbé, hanem a 3 karakter feleslegessége, ill azok erőltetett váltogatása. Milyen dolog az, hogy mindhárman másban jók, ezért küldetések között is a játék váltogatja a karaktereket? ("Jajjj hát Franklin a nagy vezető zseni, akkor ezt a részt csináld már vele..." :shock: :| ) Egyrészt: Evidendencia, hogy egy GTA protagonistának egy igazi bűnözőnek kell lennie, mindenhez kell maximálisan értenie (nem pedig ilyen gagyin rámutatni más karakterek "erősségére")... Másrészt (és ez következik az első pontomból): A legtöbb küldetést vígan meg lehet csinálni egyedül, mindenféle különleges képesség NÉLKÜL, de nem...nekem át kell váltanom más karakterekre. Számomra eléggé lerombolta a játékélményt. Az egy dolog, hogy egyes komplexebb küldetéseknél az összedolgozás természetesen létfontosságú, de azokat a küldetéseket meg nem dolgozták ki normálisan. Minden karakter feladatából megcsinálsz egy picit..
A játék megjelenése előtt már mondták, hogy lesznek olyan helyzetek, ahol a játék rákényszerít, hogy válts.. Mikor ezeket átéltem, kiégtem. Trevor-ral tök jól éreztem magam, hogy speciel vandálkodhatok, de nekem át kell váltani másra... :@ Hát, hagyjuk is.

Egyébként én azért írtam, hogy maszlag lett a story, mert a 3 karakter különbözősége miatt nem lehet összeegyeztetni a story-t/story-kat. Nem is a különbözőség a baj, hanem az, hogy mennyire felszínesen ismerik egymást, és igazából egyik karakternek sincs normálisan kidolgozott (+ÉRTELMES) story-ja, amiért megérné küzdeni.
Még oké, hogy Michael meg Trevor ismeri egymást, de Franklin hogy jön a képbe? Persze, összehozza őket a "sors", de nem érzed úgy, hogy ebből valami oltári nagy történet sül majd ki... Ezt a dolgot sokkal jobban meg lehet volna oldani... (mint már annyiszor írtuk) Amikor filmekben csinálnak ilyeneket, akkor arra szoktam azt mondani, hogy "egyszer nézhető sz*r".

...a terület kihasználhatóságát illetően teljesen egyetértek. A térkép kb. fele vidék, de ott kb. semmit nem lehet csinálni. :D Elég szomorú...


Egyébként igen, én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy most a single-t maguk módján "elhanyagolták". (már, ha lehet így fogalmazni.) A maga módján igényes lett meg innovatív, csak nem túl sokrétű és elegendő élvezetet nyújtó.


Szerk: Nikita, régebben kértél elégedetlen hsz-eket a GTA V-ről. Háááát...mint látod: termelünk. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 01. 20. 20:46

A gta-t soha senki sem a sztoriért játszotta. Ott volt a 4, amibe raktak egy közepesen jó sztorit, és meg is ölte a játékot a sok siránkozás, és az egyhangú, unalmas küldetések. Ellenben a San Andreas történetének, és a forgatókönyv írásának a minősége valahol a béka feneke alatt helyezkedik el, és mégis mindenki imádta, mert a játék maga fun volt. Számomra a Gta 5 a kettő között helyezkedik el. A sztori nem túl szar, viszont a gameplay már sokkal közelebb áll a San Andreas- hoz. Technológiai oldalról nézve pedig elég király, amit leműveltek vele. Lehet, hogy a törés modell, és az ai nem az igazi, de futott a 360-on, és szvsz már ott is baromi jól nézett ki. Ha egy lebilincselő, érdekes sztorit szeretnétek, akkor játszatok a Last of Us- al, vagy Quantic Dream játékokkal. A gta mindig is az elmebeteg küldetésekről szól, amit egyszerűen szórakoztató játszani. A gta 4- ben nem igazán voltak ilyenek. Egyedül a Ballad of the gay Tony- t élveztem. A terület kihasználtsága valóban problémás, ezt nem tagadom. Amúgy nézzetek meg mostanában megjelenő aaa játékokat. A legötbbhöz képest a GTA olyan toronymagasan van minőség szempontjából, hogy beleszédülnétek, ha onnan le kéne néznetek.

Szerintem picit túloztok a GTA 5 minőségével kapcsolatban. Nem olyan rossz az.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 20. 22:01

A mocsok oltalmazója írta:Szerintem picit túloztok a GTA 5 minőségével kapcsolatban. Nem olyan rossz az.
Lehet, hogy igazad van. Bár ahhoz képest, hogy amennyit ígértek, messze alulmúlta elvárásaimat.. De egyébként egyetértek, korántsem rossz játék. Csak nekem nem a favorit. :) (Mostanában egyébként nézek róla videókat, szóval lehet, hogy a szemeszter kezdetéig még játszok rajta egy picit nosztalgiázásképpen. :D )
A mocsok oltalmazója írta:A gta-t soha senki sem a sztoriért játszotta.
Ha egy lebilincselő, érdekes sztorit szeretnétek, akkor játszatok a Last of Us- al, vagy Quantic Dream játékokkal.
Ebben is tulajdonképpen igazad van...de ha át kell gondolnom, és magamban rangsorolnom kell a GTA-kat, akkor utólag a story is nagy szerepet játszik. A játék élvezhetőségében nincs sok szerepe. Azonban az V-ben annyi minden rontja a játékélményt, hogy akkor már a story-t is érdemes belesorolni. :D

Utóbbi megtörtént.
A mocsok oltalmazója írta:Ott volt a 4, amibe raktak egy közepesen jó sztorit, és meg is ölte a játékot a sok siránkozás, és az egyhangú, unalmas küldetések. Ellenben a San Andreas történetének, és a forgatókönyv írásának a minősége valahol a béka feneke alatt helyezkedik el, és mégis mindenki imádta, mert a játék maga fun volt.
A gta mindig is az elmebeteg küldetésekről szól, amit egyszerűen szórakoztató játszani. A gta 4- ben nem igazán voltak ilyenek.
Én 4 fanatikus vagyok, szóval ehhez a részhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a küldetések valóban egysíkúak, és hogy mindenkinek más tetszik. Az SA-t ne is mondd. Most tolom 100%-ra, és igazából máig nem értek egyes dialógusokat... :D
A mocsok oltalmazója írta:A gta mindig is az elmebeteg küldetésekről szól, amit egyszerűen szórakoztató játszani. A gta 4- ben nem igazán voltak ilyenek.
Tulajdonképpen ez is jogos. Nem kell senki fejét felrobbantani egy meghackelt telefonon keresztül, és nem is kell bebetonozni egy random ártatlan embert egy építkezésen.. (vagy mondhatnám akár a rendőrhullák elégetését is. :D ) Őszintén szólva én szeretem a "lövöldözős" küldiket- a GTA IV eléggé "fps orientált" e szempontból.. Szóval én nagyon élveztem. (De persze ez megint ízlésfüggő..) Viszont valóban nem az az "állat", mint az V vagy az SA. A IV eléggé "földhözragadt" a szó pozitív értelmében (az esetek többségében nincs ok nélküli gyilkolászás, mint mondjuk az SA-ban, vagy az V-ben.) Pl. a bebetonozásra semmi szükség nem volt, viszont mókás küldetés volt. Ezek a "mókás" küldetések a IV-ből kimaradtak. Van akinek ez negatív, van akinek pedig pozitív élmény.
Én személy szerint szeretem egyébként ezeket a pszichopata küldetéseket, nyilván azért, mint amit te is mondtál... mert a GTA-val többek között az ehhez hasonló lehetőségek miatt játszunk. Érdekes azonban, hogy mikor a IV-gyel játszottam, fel sem tűnt, hogy sokkal kevesebb van belőlük. Az V-nél vettem észre (és most az SA-nál), hogy itt milyen sok van. :o Nem létük viszont valahogy nem változtatott a játékélményen számomra.

Megj: A fentebb emlegetett GTA V-s küldetés egyébként a kedvencem a részből. Pont azért, mert egy új szintre emeli a gyilkolást, és hát valljuk be.. eléggé látványos és kegyetlen... :D (én konkrétan lesokkolódtam, mikor végignéztem. :D )
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 21. 11:34

Érdekes volt végigolvasni ezt a sok kommentet. Bevallom, most is egyetértek veletek. Nekem igazából az volt a bajom, hogy nem volt sztori DLC a játékhoz. Amikor először végigjátszottam a GTA V-öt, teljesen el voltam szállva magamtól. A küldetések nagyon változatosak, hangulatosak és érdekesek voltak, főleg a sok akció meg az aláfestőzenék miatt. Imádtam a GTA V minden percét, de miután végigjátszottam elsőnek 100%-osan 2013 novemberében, kiismertem a játékot és unalmassá vált. Talán azért, mert annyit játszottam vele három hónapon keresztül, hogy teljesen meguntam. Már semmi újat nem tudott mutatni, ezért reménykedtem egy sztori DLC-ben, ami majd pluszban hozzáad új tartalmakat a játékhoz, ezzel szemben az Online-nal foglalkoztak. Mindig csak az Online-t majmolták, és ez felidegesített engem. És mikor kiplatináztam a játékot 2014 júliusában, teljesen meguntam. Utána hónapokig nem játszottam vele, de aztán szépen, lassan visszatértem a játékhoz, hogy kétszer végig tudjam még játszani 100%-osan a másik két befejezés miatt.
Szóval én úgy gondolom, hogy amiatt untam meg a GTA V-öt, mert sokszor végigjátszottam, és nem tudott már újat mutatni. De még most is azt mondom, hogy minden hibája ellenére egy nagyon jó játék lett. Több szempontból is veri a SA-t meg a IV-et, de vannak azért olyan dolgok, amikben erősen visszalépett a játék. Mindenesetre én még mindig egy nagyon jó játéknak tartom a GTA V-öt, csak nagyon bánt, hogy ennyire kihasználhatatlanul hagyták a játékot. Ez van. Talán a GTA VI-nál már tanulnak a hibákból a fejlesztők. :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 01. 21. 11:49

Ezt én is elpapoltam néhányszor, hogy ha évekig játszol egy játékkal, persze, hogy megunod előbb-utóbb, legyen az akármilyen istenkirály. Én is meguntam a V-t, ahogy az összes többi GTA-t is egy idő után, mégsem állítom egyikről sem, hogy rossz lett. Három év után persze, hogy nem tud újat mutatni egy játék sem, nem is értem, miért várjátok ezt el legtöbben, ahogy a sztori DLC-ket sem. Nincsen rákötelezve egy fejlesztő gárda sem, hogy a kiadott játékaikhoz később kiadjon fizetős tartalmakat.
Másfelől megközelítve, ha a R* egyáltalán fejébe venne egy kiegészítő pakkot, akkor azok sem lennének nagyon mások, mint amiket az Online-hoz adnak ki, csak annyi különbséggel, hogy mellécsapnak egy sztorit hozzá, esetleg egy új karaktert. Márpedig az Online új tartalmait is eléggé szidják, és gyanítom, hogy egy single player kiegészítő sem lenne sokkal jobb minőségű és átgondoltabb, mint a multihoz ingyenesen kiadottak.
Well look who's back

Válasz küldése