[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 11. 27. 12:29

Tegnap sikeresen befejeztem a GTA V harmadik végigjátszását. Múlt héten megcsináltam a tőzsdés küldetéseket, így pedig elértem a 100%-ot. Tegnap pedig teljesítettem a "The Last One" c. küldetést. Sajnos a taxis küldetések közül a "Deadline"-t nem tudtam megcsinálni, illetve három darab pénzszállítót nem tudtam kirabolni. Hiába aludtam heteket, akkor sem hozta be ezt a négy küldetést. :( Még ma este megpróbálom még egyszer, de ha nem adja be őket, akkor hagyom a francba az egészet. Legalább megcsináltam harmadjára 100%-osan. :D

Nem tudom, hogy megveszem-e PS4-re a közeljövőben. Az igazság az, hogy nagyon meguntam a GTA V-öt, és nem lenne kedvem negyedjére végigjátszani. Mondjuk, az Online miatt megvenném újból a játékot, de csakis az Online és a Video Editor miatt. A sztori mód sajnos már nem érdekel, mert három végigjátszás után nagyon meguntam. Ezért is sajnálom, hogy végül nem csináltak sztori DLC-t a játékoz.

Mindegy, ennyi lenne. Nagyon boldog vagyok, hogy háromszor megcsináltam 100%-osan. :D Büszke vagyok magamra! Az biztos, hogy egy jó darabig nem fogok játszani a GTA V-tel. Ennyi játékidő már bőven elég volt. Inkább visszatérek a GTA IV multijához, hogy kiplatinázhassam a GTA IV-et. Remélem, sikerülni fog. :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 11. 27. 20:50

Mind a 3x 100%-ra? Erre az első kérdésem az lenne, hogy "Jól vagy, ember?" :D De ez egy GTA rajongó oldal, szóval inkább azt mondom: Gratulálok! Eléggé türelmes típus lehetsz. Nem csodálom, hogy ennyi után már meguntad a story módot. Én a GTA IV-et akartam kijátszani ötödjére gépen tavaly... :D Akkor döbbentem rá, hogy ez már nem fog menni. Hiába olyan jó játék.. sajna ez a vonat elment, mert én is meguntam. (Főleg, mert ezt én is egyszer kitoltam 100%-ra.) SA-val is így volt. De ott már a letöltést sem kezdtem el. Pedig régen voltak ilyen ambícióim, hogy minden kitolt GTA-t kiviszek 100%-ra...
Hát, akkor ki kéne maxolni a III-at (ami nekem 10-12 évesen kódokkal sem volt könnyű. Nem tudom 21 évesen kód nélkül mennyivel lenne az. 99%, hogy nem sikerülne. A III szerintem még kódokkal is nehéz. Főleg mert olyan az egész játék, hogy örülsz, hogy látsz valamit.. :D )
VC-t (Hááát... hagyjuk.)
Az SA-t (szerintem szintén nem menne.. Bár ennek azért adok egy kis esélyt, mert az SA sokkal könnyebb a III-nál és a VC-nél)

Jééé, csak ennyi van a listán, mert a többit megcsináltam. :D Ja, + az V. De hát ez is rengeteg idő lenne.
Egyszer én is elhatároztam még anno (hogy egyszer elérem a 100-ast), de aztán hamar kiderült, hogy a GTA V akkora csalódás számomra, hogy még a story mód önmagában való kijátszása sem volt annyira élvezetes...De emiatt már eleget panaszkodtam anno. Most már nem jártatom emiatt a számat.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 11. 28. 19:27

NikitaDragovich: Gratulálok! PS4-en majd én is szeretném végre végigvinni 100%-ra a játékot, ha már az Xbox cserben hagyott ebben. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 01. 19:39

Igen, 3x megcsináltam 100%-osan a GTA V-öt, Luszie. :D Köszi amúgy a dicséretet, Dani. Amúgy csakis azért játszottam végig 3x 100%-osan a GTA V-öt, mert nagy GTA-rajongó vagyok. Csakis a GTA iránti rajongásom miatt. Ha a GTA V nem GTA lenne, akkor biztos vagyok benne, hogy nem vittem volna ki 3x 100%-ra. Mellesleg a GTA IV-et is 3x vittem ki 100%-ra. (Na jó, az igazság az, hogy 2x volt csak meg a 100%, mert elsőnek csaltam, és csak 98%-ot engedett elérni a játék, ezért hivatalosan csak 2x volt meg, de ha úgy vesszük, akkor 3x. :D)

Ezen kívül nem tagadom, hogy az utóbbi időben tényleg nagyon meguntam a GTA V-öt. Igazából már a harmadik végigjátszást is untam, de mégis megcsináltam a GTA iránti rajongásom végett. :P Sajnos harmadjára már semmi újat nem tudott mutatni nekem a GTA V, ezért egyből meguntam. Most viszont végeztem vele, és egy darabig biztosan nem szeretnék játszani a GTA V-tel. Tegnap este feltettem a pendrive-omra a harmadik GTA V-ös mentésemet, így pedig elmondhatom magamról, hogy mindhárom végigjátszás mentése megvan a laptopomon. Az A, B és C befejezés mentéseit feltettem a laptopomra. Természetesen ezek a mentések mind 100%-osak, és minden feladat meg van csinálva bennük, egy-két bugos küldetés és random event kivételével. Emellett a GTA IV-es mentéseim is fent vannak a laptopomon, mert abban reménykedem, hogy a GTA VI-ban át lehet majd importálni a GTA IV-es és a GTA V-ös mentéseidet. Ebben reménykedem, mert nagyon jó lenne, ha a GTA IV-es és GTA V-ös döntéseid hatással lennének a GTA VI-ra. Tessék, erre gondolok:
https://support.rockstargames.com/hc/en ... -iv-ending

Szóval ennyi lenne. :D Végre elkezdhetek egy új játékot, és többet nem kell már GTA V-öznöm. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 12. 01. 22:45

Nem azért, hogy Robi érdemeit alábecsüljem, de a GTA V-öt jóval könnyebb kivinni 100%-ra, mint bármelyik eddigi GTA-t. Például amiatt, hogy a mutatványokból csak 25 kell, nem 50-en. A gyűjtögetésekhez ott a SocialClubos térkép, nem kell listát vezetni meg aggódni, hogy valamelyiket elhagyod. Én 2x vittem végig 100%-ra az V-öt meg a IV-et. A IV-et a trófeák miatt akasztottam ki az V-öt meg amiatt, mert annyira unalmas singleplayer része, hogy a feladatokon kívül nem lehet semmit sem csinálni
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 02. 11:51

Hát.. azért a GTAIV-ben sem lehet annyi mindent csinálni, ha már befejezted a sztorit, de mindegy. Amúgy ezt Robi is mondta nekem még privátban többször is, hogy a GTAV kijátszása 100%-ra nagyon egyszerű. Én még nem vittem ki 100%-ra, de ha ebben a hónapban beszerzem a PS4-et, akkor mindenképp megveszem mellé a GTAV-öt is, már csak a néhány apró újítás meg szebb látvány miatt is. Meg persze a 100%-ot is el akarom érni, amire már az elromlott Xboxomon nem lesz lehetőségem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 02. 15:20

dani.szentgali írta:Hát.. azért a GTAIV-ben sem lehet annyi mindent csinálni, ha már befejezted a sztorit, de mindegy.
Attól függ, mihez viszonyítunk. Egy SA-hoz képest tényleg nem.. De a IV lehetőségei sokkal tágabbak az V-éhez képest. A story alapból izgibb, + még ott van ezer dolog, amit csinálhatsz a story mód kijátszása után is. Hiába sokszínűbb az V, lehetőségeiben eléggé korlátolt. Plusz azért a IV-nek van kettő DLC-je is.. Az is eléggé megtöri ez a "monotonitás/korlátolt lehetőségek" problémát.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 02. 19:27

Igen, egyetértek Luszie-vel. A IV-ben valóban több dolgot lehet csinálni a sztori végigjátszása után, mint az V-ben. Meg hát ott van az is, hogy a GTA IV-ben sokkal jobb mellékküldetések és egyéb tevékenységek vannak, mint az V-ben. Szóval ez van.

Egyébként szeretném összegyűjteni a GTA V pozitívumait és a negatívumait. Tehát valaki le tudná írni összefoglalva a játék hibáit, és azt is, hogy hogyan kellene a Rockstarnak megoldani a hibákat? Mit kellene/kellett volna tenniük a fejlesztőknek, hogy ne legyen ilyen a GTA V? Előre is köszi a válaszokat. Nagyon kíváncsi leszek. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 02. 20:35

Szerintem a játék megjelenése körül a legtöbben már leírtuk. Egy 10-20 oldal és megtalálod. Én pl emlékszem hogy több hsz-t is írtam ezzel kapcsolatban.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 12. 02. 20:39

Viking írt egy hosszabb összehasonlítást a GTA IV-ről és a GTA V-ről valamelyik témában. Ha akarod, elküldöm privátban, ide nem akarom beszúrni, mert elég hosszú.
Well look who's back

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2016. 12. 02. 22:36

Valaki elmagyarázná hogy hogy működik a kokainos "biznisz"? (Ami a Bikers update-al jött)
Hogy tudok venni, eladni? Melyik biznisz éri meg leginkább?
A segítségeket előre is köszönöm!
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 12. 02. 22:41

Arminho írta:...kicsit hasonlít a SecuroServ-es "cargózásra", [...]. A földszinten [klubházban] van egy másik szoba is, ahol találsz egy laptopot. A radaron is láthatod ezt. A gépen keresztül különböző business-eket vehetsz (elég sok pénzért). Ezek a fajtájuktól függően (kokain gyár, weed farm, papírhamisító iroda) product-ot termelnek, amiket el tudsz adni a business épületében a laptopon keresztül. Persze, ahhoz, hogy legyen kész terméked eladásra, kell alapanyagnak is lennie kell. Ezt tudsz venni, de akár lopni is, ugyanazon a számítógépen keresztül...
Ezt pár héttel ezelőtt írtam totyak-nak egy másik témában, remélem segít. Ha nem tudsz még valamit, kérdezd nyugodtan! :)
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 12. 02. 22:43

NikitaDragovich írta:Igen, egyetértek Luszie-vel. A IV-ben valóban több dolgot lehet csinálni a sztori végigjátszása után, mint az V-ben. Meg hát ott van az is, hogy a GTA IV-ben sokkal jobb mellékküldetések és egyéb tevékenységek vannak, mint az V-ben. Szóval ez van.

Egyébként szeretném összegyűjteni a GTA V pozitívumait és a negatívumait. Tehát valaki le tudná írni összefoglalva a játék hibáit, és azt is, hogy hogyan kellene a Rockstarnak megoldani a hibákat? Mit kellene/kellett volna tenniük a fejlesztőknek, hogy ne legyen ilyen a GTA V? Előre is köszi a válaszokat. Nagyon kíváncsi leszek. :D
Akkor tömören, rizsa nélkül:

Pozitívumok:

-Jobb multi
-Jobb minitérkép
-Jó aláfestő zenék

Félpozitívumok (ezek olyan dolgok, amik jók de elvártak voltak):

-Szebb grafika
-Vidék (bár nem túl nagszám)
-A lövöldözés sokat javult (bár a GTA IV-ben sem volt rossz)

Negatívumok:

-Harmat gyenge karakterek (alig emlékszek valamelyikre, csak az rémlik, hogy mindegyik egy köcsög volt, sehol egy szimpatikus karakter, mint az eddigi GTA-kban pl: Little Jacob, Brucie, Roman stb)
-Élettelen város
-Visszafejlődött AI
-Összecsapott dolgok (a teherautók, buszok elcseszett motor hangja, fordulási íve, "alibi" ingatlan vásárlás)
-3 irányítható karakter (így csak egy massza az egész, nem érzem azt, mint a GTA IV esetében, ott mindhárom játéknak saját hangulata van, jobban átlehet érezni a főhősök világát)
-Szörnyű fizika
-Gagyi, 12 éveseknek szánt vezetés
-Reform cuccok (5 csillagos körözés, ami valójában 4, legendás autók kihagyása, (pl Stalion, Blista Compact, nem érdekel, hogy a nextgenesek megkapták, ez nem mentség), 69-es szám elhagyása)
-Jóféle minijátékok kihagyása (billiárd, léghoki, QUB3D, bowling)
-Unalmas singleplayer az összes feladat elvégzése után
-A csalások aktíválási metódusa borzalmas (emiatt is szar a singleplayer)
-A Los Santos Customs-ban alig fogadnak autókat, (akár csak javításra)
-A verekedés kb vicc kategória
-Gagyi törés
-Agresszív rendőrök
-A páncélmellény eltűnése (tudom, hogy van, de én olyanra gondolok, ami ér is valamit, nem csak hozzáad egy csíkot a Hudhoz)
-A pénzt nem lehet mire költeni még mindig, hiába könyörögtek érte a játékosok

Hirtelen ennyi, de biztos sok mindent kihagytam.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 02. 23:31

Szerintem pedig pont, hogy a multi a GTAV legnagyobb negatívuma. Hogy miért? Mert továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ha nem fektettek volna akkora, túlzott hangsúlyt a multira, akkor többet foglalkoztak volna a sztorival és a singleplayerrel (a játék készítése előtt és után is egyaránt), és így a GTAV lehetett volna az a játék, ami a trailereken volt. Vagyis egy minden eddiginél ütősebb darab a sorozatban. Ehelyett mi lett? A Rockstar nem elégedett meg azzal, hogy ők a singleplayer királyai, nekik a multi is kellett! És úgy érzem, hogy végül ebbe törött bele a bicskájuk a GTAV-nél. Annyira csak a multira koncentráltak már a kezdetek kezdetén, hogy a végtermék egy multiplayer-orientált, felemás valami lett, ami ideig-óráig jó, el lehet vele lenni, de közel sem az a hatalmas, fantasztikus, zseniális játék, mint amilyennek beharangozták és mint amilyen lehetett volna egy kevésbé hypeolt multiplayer nélkül. Az eddigi részek mind azért sikerültek annyira jól, mert nem volt bennük multi, vagy ha volt is, akkor sem az volt az elsődleges dolog, amire a fejlesztők odafigyeltek. Persze jófej dolog volt a Rockstartól, hogy a multiplayer játékosokra is gondolt, csak az a baj, hogy közben elfelejtette a singleplayert. Véleményem szerint ez az oka a GTAV minden hibájának, hiányosságának, negatívumának. És ezért is félek annyira az RDR2-től, hogy ott is ugyanezt eljátsszák majd, mint a GTAV-nél, és a végeredmény megint csak egy multira szakosodott hülyegyerekeknek fenntartott, sztorit meg jó singleplayer pillanatokat többnyire mellőző játék lesz. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyen multi, hanem csak azt, hogy ne kapjon a későbbiekben ennyire nagy, szinte már túlzó hangsúlyt, mint a GTAV-nél.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 03. 01:52

Aha, ezek mind jó hozzászólások voltak. :D Egyetértek mindenki véleményével. Arminho, ha elküldenéd privátban, én azt megköszönném. ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése