[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 21. 11:56

Nikita: Te ezt a részt kivitted 3x 100%-ra, nem? Akkor miért vagy így meglepődve? :D Az, hogy 3x kivitted, csak azt mutatja, neked mennyire tetszett... :)

Én az a típus vagyok, aki ha kivisz 100%-ra egy gamet, többet nem játszik vele. Az V is célba van véve, és nem is nyúlok hozzá többet, ha a cél teljesítésre került.. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 21. 12:09

Luszie írta:Nikita: Te ezt a részt kivitted 3x 100%-ra, nem? Akkor miért vagy így meglepődve? :D Az, hogy 3x kivitted, csak azt mutatja, neked mennyire tetszett... :)
Igen, igazad van. :D Tényleg tetszett nekem ez a rész minden hibája ellenére, de azért három 100%-os végigjátszás után már meguntam. :D Most várok, hogy elteljen néhány hónap, hogy újra megjöjjön hozzá a kedvem, és akkor megveszem PS4-re. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 21. 12:57

Ha őrült küldetésekre vagyok, akkor ott a Saints Row. A GTA egy gengszter szimulátor. Egyébként engem a küldetések se nagyon izgatnak egy GTA-ba, mert én 95%-ban vezetek. A GTA IV-ben 3 évig buszoztam. Találtam ki magamnak fix útvonalakat, megállókkal, menetrenddel. Ezt már a Vice City-ben elkezdtem amúgy. :D A GTA V-ben is próbálkoztam ezzel, de annyira béna a vezetés (főleg a buszoknál, teherautóknál) meg az AI, hogy minduntalan csak felbaszott. Ezt még tetőzte az, hogy a csalásokat is elcseszték, így a buszt sem tudom megjavítani egy gombnyomással, engem meg a legkisebb karc is idegesít.
Arminho írta:Ezt én is elpapoltam néhányszor, hogy ha évekig játszol egy játékkal, persze, hogy megunod előbb-utóbb, legyen az akármilyen istenkirály. Én is meguntam a V-t, ahogy az összes többi GTA-t is egy idő után, mégsem állítom egyikről sem, hogy rossz lett. Három év után persze, hogy nem tud újat mutatni egy játék sem, nem is értem, miért várjátok ezt el legtöbben, ahogy a sztori DLC-ket sem. Nincsen rákötelezve egy fejlesztő gárda sem, hogy a kiadott játékaikhoz később kiadjon fizetős tartalmakat.
Másfelől megközelítve, ha a R* egyáltalán fejébe venne egy kiegészítő pakkot, akkor azok sem lennének nagyon mások, mint amiket az Online-hoz adnak ki, csak annyi különbséggel, hogy mellécsapnak egy sztorit hozzá, esetleg egy új karaktert. Márpedig az Online új tartalmait is eléggé szidják, és gyanítom, hogy egy single player kiegészítő sem lenne sokkal jobb minőségű és átgondoltabb, mint a multihoz ingyenesen kiadottak.
De ki mondta, hogy most untuk meg? Én már 2013 októberben ráuntam. De egyébként sem a ráunásról van itt szó, hanem arról, hogy nem tetszik a játék a sok elcseszett dolog miatt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 21. 13:45

Rockstar69 írta: De ki mondta, hogy most untuk meg? Én már 2013 októberben ráuntam. De egyébként sem a ráunásról van itt szó, hanem arról, hogy nem tetszik a játék a sok elcseszett dolog miatt.
Köszi.
NikitaDragovich írta:..azért három 100%-os végigjátszás után már meguntam. :D Most várok, hogy elteljen néhány hónap, hogy újra megjöjjön hozzá a kedvem, és akkor megveszem PS4-re. :P
Miért nem játszol mással? Van ezer más játék. Akkor várnod sem kellene.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 21. 14:31

Luszie írta:
dani.szentgali írta: Szerintem egész jól oldották meg az V-ben, annak ellenére, hogy egyáltalán nem adott olyan pluszt a játékhoz, amitől igazán komoly és létfontosságú innovációnak lehetett volna nevezni. Nekem inkább az a kívánságom, hogy a nagy területet jobban használják ki, mint az V-ben. Szerintem amúgy a sztori nem a 3 karakter miatt lett egy összefolyt keverék. Én még mindig amondó vagyok, hogy az Online vitte el a GTAV sztoriját. Simán lehetett volna egy GTAIV szintű sztorit is összehozni jóval több főküldetéssel ezzel a három karakteres megvalósítással, ha nem a b*zi multiplayeres faszságon járt volna az eszük már a legelejétől fogva.
Amott off lenne, úgyhogy itt válaszolok:

Hogy érted, hogy jól oldották meg a 3 karakteres dolgot?
Szerintem nem túl okosan. Több szempontból sem. Én szerettem a GTA-kban azt, hogy a karakterekkel kapcsolatban szabad kezet adtak nekünk. Ha én Niko-ra vagy CJ-re, vagy Tommy-ra melegítőt akarok adni, akkor azt adok...nincs belőle probléma. Itt nincs így.. (ami nyilván annak köszönhető, hogy itt tényleg látod, hogy a karakterek élik a saját életüket, de engem ez kifejezetten zavart...) De messze nem ez tetszett a legkevésbé, hanem a 3 karakter feleslegessége, ill azok erőltetett váltogatása. Milyen dolog az, hogy mindhárman másban jók, ezért küldetések között is a játék váltogatja a karaktereket? ("Jajjj hát Franklin a nagy vezető zseni, akkor ezt a részt csináld már vele..." :shock: :| ) Egyrészt: Evidendencia, hogy egy GTA protagonistának egy igazi bűnözőnek kell lennie, mindenhez kell maximálisan értenie (nem pedig ilyen gagyin rámutatni más karakterek "erősségére")... Másrészt (és ez következik az első pontomból): A legtöbb küldetést vígan meg lehet csinálni egyedül, mindenféle különleges képesség NÉLKÜL, de nem...nekem át kell váltanom más karakterekre. Számomra eléggé lerombolta a játékélményt. Az egy dolog, hogy egyes komplexebb küldetéseknél az összedolgozás természetesen létfontosságú, de azokat a küldetéseket meg nem dolgozták ki normálisan. Minden karakter feladatából megcsinálsz egy picit..
A játék megjelenése előtt már mondták, hogy lesznek olyan helyzetek, ahol a játék rákényszerít, hogy válts.. Mikor ezeket átéltem, kiégtem. Trevor-ral tök jól éreztem magam, hogy speciel vandálkodhatok, de nekem át kell váltani másra... :@ Hát, hagyjuk is.

Egyébként én azért írtam, hogy maszlag lett a story, mert a 3 karakter különbözősége miatt nem lehet összeegyeztetni a story-t/story-kat. Nem is a különbözőség a baj, hanem az, hogy mennyire felszínesen ismerik egymást, és igazából egyik karakternek sincs normálisan kidolgozott (+ÉRTELMES) story-ja, amiért megérné küzdeni.
Még oké, hogy Michael meg Trevor ismeri egymást, de Franklin hogy jön a képbe? Persze, összehozza őket a "sors", de nem érzed úgy, hogy ebből valami oltári nagy történet sül majd ki... Ezt a dolgot sokkal jobban meg lehet volna oldani... (mint már annyiszor írtuk) Amikor filmekben csinálnak ilyeneket, akkor arra szoktam azt mondani, hogy "egyszer nézhető sz*r".

...a terület kihasználhatóságát illetően teljesen egyetértek. A térkép kb. fele vidék, de ott kb. semmit nem lehet csinálni. :D Elég szomorú...


Egyébként igen, én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy most a single-t maguk módján "elhanyagolták". (már, ha lehet így fogalmazni.) A maga módján igényes lett meg innovatív, csak nem túl sokrétű és elegendő élvezetet nyújtó.
Olvasva és "tanulmányozva" a hozzászólásodat, téged is teljesen meg tudlak érteni. Továbbá beismerem, hogy a múltkor kissé túloztam amikor azt írtam, hogy olyan nagyon jól oldották meg ezt a háromkarakteres dolgot. Személy szerint nekem tetszett, de ez lehet inkább azért van, mert ezt kevésbé rontották el a többi dologgal ellentétben. De az mondjuk engem is idegesített, hogy amikor átváltottam egyik szereplőről a másikra küldetésen kívül, az adott szereplő más ruhában volt. Persze ez élethű, de engem ez a része ténylegesen kiakasztott. Viszont a képességek engem nem zavartak, sőt, szerintem egy kicsivel változatosabbá tették a játékot. Bár Michael meg Trevor lövöldözős képességei között nem éreztem soha túl nagy különbséget, de a versenyeknél én kifejezetten sokat használtam Franklin időbelassítós képességét. Nekem ez tetszett, mert ezzel is kicsit egyedibb lett a játék, és a Michael-Trevor hasonlóságot leszámítva szerintem színesebbé tette a játékot. A sztori valóban kicsit furán lett megoldva a három karakterrel. Trevor és Michael ismeretségét még viszonylag jól és ötletesen valósították meg, Franklin azonban tényleg nem illett a képbe. Szerintem úgy lett volna jobb ez az egész, ha több egyedi küldetést adnak a három karakternek, mielőtt megismernék egymást/újra összeállnának. Számomra a bevezető küldetések voltak kevesek ahhoz, hogy jó legyen a három karakteres összkép a sztoriban.
A mocsok oltalmazója írta:Szerintem picit túloztok a GTA 5 minőségével kapcsolatban. Nem olyan rossz az.
Én már párszor leírtam, de akkor most leírom még egyszer. Itt nem arról van szó (a magam részéről legalábbis), hogy a GTAV rossz játék lett, mert századjára is leírom, hogy erről szó sincs. És igen, igazad van, sok más játékot toronymagasan ver még a hibái ellenére is. Itt arról van szó, hogy úgy harangozták be anno, mint minden idők legjobb GTA-ját, ami a legötletesebb, leghosszabb, leglátványosabb, legkirályabb, legtökéletesebb rész lesz a sorozatban minden szempontból. És azért ezt enyhén szólva nem sikerült teljesítenie. Itt most nem a többi játékhoz viszonyítom a GTAV-öt, még csak nem is feltétlenül a többi GTA-hoz/R* játékhoz, hanem önmagához hasonlítom és viszonyítom a GTAV-öt. Ahhoz a játékhoz, amilyen lett és ahhoz, amilyen az ígérgetések beigazolódásával lehetett volna. És lehet, hogy csak én vártam túl sokat és ezért érzem úgy, hogy kevesebbet kaptam, ezt beismerem. De számomra a GTAV az általam várt és ígérgetett GTAV-höz képest csak fele olyan jó lett.

Továbbá a GTA-ban én is szerettem az őrült küldetéseket, de csak módjával. Ahogy mondtátok, aki őrültködni akar, annak ott a Saints Row. Nekem a San Andreas képezte mindig is az aurea mediocritas-t az őrültség szempontjából. A GTAIV nekem túlságosan is szimulátor, a Saints Row játékok meg túl értelmetlenek. Én azt szeretem, ha a kettő között van a dolog félúton, és ezt igazából a GTAV többé-kevésbé el is érte. Legalább ezt.

Luszie: Szerintem nem úgy érti, hogy semmivel nem fog játszani hónapokig, hanem csak a GTAV-tel nem fog játszani. :P Azt akarja elhanyagolni, hogy idővel újra visszaszálljon a rózsaszínű köd és megint késztetést érezzen arra, hogy játsszon a játékkal. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 21. 15:38

Tudom, de én meg azt értettem az alatt, hogy miért nem játszik mással, hogy nem muszáj erre visszatérnie... Csupán keressen más favoritokat addig, amíg ki nem jön az RDR 2, illetve a GTA VI.
5-6-7-8 évig nehéz mindig visszatérni ugyanazokra a GTA-kra..Hiába beszélünk egy kiváló játéksorozatról.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 21. 17:15

Igen, Daninak van igaza. Én úgy értettem az előző dolgot, hogy néhány hónapig nem játszom a GTA V-tel, de arról szó sincs, hogy az alatt a néhány hónap alatt egyetlen játékkal sem fogok játszani. Most például a GTA IV-gyel és az Uncharted 3-mal játszom, PC-n pedig a GTA III-mal. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 01. 22. 16:22

Nézegettem a mentéseimet single módban, és láttam, hogy PS4-en még nem is játszottam ki a játékot. Úgyhogy most belefogtam, és talán még a 100%-nak is nekiugrok később. Mivel egy jó ideje nem játszottam a singlevel, kíváncsi leszek, hogy valójában mennyire is elhanyagolt és elrontott lett az Online miatt. Talán még egy véleményezést is írok.
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 22. 16:36

Ha nem jön be a III, akkor öcsém flash-elt Xbox-án belekezdek az V-be én is. (valószínűleg)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 22. 16:44

Én meg lehet, hogy megveszem a GTAV-öt PS4-re és nyáron érettségi után végigjátszom mind a három befejezéssel, ezzel búcsúztatva a GTA-t és ráhangolódva az RDR2-re, amit nyáron előrendelek PS4-re. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 01. 22. 22:02

Csodás volt végig olvasni ennyi sokszínű véleményt. Nekem sajna már mindent betett a Gta V. Sztorit többször is végig vittem, 100% megvan, online-ban kész LS királya vagyok (Egó villan.. :D ), már csak azért is mert mindent kipróbáltam, és szinte minden megvan. (Igaz, még Ps3-an hackeltek nekem pontosan 1 milliárdot, Ps4-en pedig 400 milliót költöttem el belőle. Azért ez nagy szám.) Párszor még elő szoktam venni, de már egyszerűen nem köt le. 10-20 percet kocsikázok, majd lépek is ki. Lassan 4 év után csoda, hogy eddig kihúzta.

Szerk: jobban belegondolva, még nem vadásztam Bigfoot-ra meg Ufo-kra, és a platinát is megszerezhetném.. :D de jelenleg a Last of us meg az Uncharted jobban leköt.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 02. 17. 19:10

Amúgy ha valakit érdekel, most steamen féláron lehet hozzájutni a gta5-höz.

Mondjuk, ha jóltájékozottvagynagyon akkor még olcsóbban beszerezhető...
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 18. 13:39

A mocsok oltalmazója írta:Amúgy ha valakit érdekel, most steamen féláron lehet hozzájutni a gta5-höz.

Mondjuk, ha jóltájékozottvagynagyon akkor még olcsóbban beszerezhető...
Például teljesen ingyen, torrentről.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 02. 18. 14:07

dani.szentgali írta:
A mocsok oltalmazója írta:Amúgy ha valakit érdekel, most steamen féláron lehet hozzájutni a gta5-höz.

Mondjuk, ha jóltájékozottvagynagyon akkor még olcsóbban beszerezhető...
Például teljesen ingyen, torrentről.
Klassz hozzáállás, gratula hozzá.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 18. 14:08

Én csak befejeztem a gondolatot, amit az előttem hozzászóló elkezdett levezetni. Amúgy sem kell gratulálnod, mert ha tudnám sem akarnám leszedni torrentről a GTAV-öt, ahogy más játékot sem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése