[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 11. 26. 19:26

dani.szentgali: Honnan veszed, hogy így működik? Ez elég hülye megoldás lenne. Minek vásárolna be a Sony? :D Ez digitális cucc. Valószínűleg minden eladott példány után leveszi a hasznát a Sony (ez egyébként minden játéknál így van, a dobozosnál is, mert ebből van pénzük, nem a konzolokból, tehát nem a Store miatt veszik le a pénzt), aztán a maradékot megkapja a kiadó. Arról meg bizonyára komoly egyeztetésel folynak, hogy melyik játék legyen ingyenes. A te általad gondolt rendszer ilyen szempontból is hülyeség lenne. Szerinted egy kiadó mit szólna, hozzá hogy árulják a Storeon a játékukat aztán egyszercsak a Sony önkényesen ingyen osztogatná? A másik meg hogy a PS Plus-os játékokat 5 vagy 6 héten át lehet letölteni, ez idő alatt meg rengeteg új előfizető jöhet. Én nem láttam még olyan, hogy bocsi, de nem töltheted le ezt a játékot, mert nem vettünk elég "kódot". :D Meg ha darabonként adnák ezeket, biztos nem buzdítanának, hogy mindig add hozzá a könyvtáradhoz.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 28. 14:00

Hát én nem egészen értek egyet ezzel. Nem hiszem, hogy a kiadó meg a Sony x játéknál y eltelt idő után folyamatosan tárgyalásokat folytatna azzal kapcsolatban, hogy ugyan megengedik-e a kiadók, hogy ingyenes legyen a Sony saját boltjában a játékuk. Nem hiszem, hogy ebbe túl sok kiadó menne bele, hiszen nekik az csak jó ha pénzért értékesíthetik a játékot. Nekik nem érné meg ingyen adni, ellentétben a Sonyval, akiknek van ugyebár a PS plusz előfizetői rendszerük. Én nem igazán tudom elképzelni, hogy mondjuk egy több éves játéknál, ami nem is akkora nagy cím, mint mondjuk egy GTA (és általában többnyire nem GTA-kat meg ahhoz hasonló nagy címeket tesznek ingyenessé, hanem sokkal kevésbé ismert, a Storeban eleve olcsóbb játékokat), a Sony vagy akár a kiadó úgy tartaná a kapcsolatot és azon folyna bármilyen vita vagy megegyezés, hogy az xy játékot, ami a legtöbb esetben finoman szólva sem lett kasszasiker, majd a noname fejlesztőjük meg kiadójuk külön engedélyt fog benyújtani a Sonynak annak külön kérésére. De végül is teljesen mindegy, hogy megy ez, a lényeg az, hogy kapunk ingyenes játékokat az előfizetésünk mellé, ami elég jó dolog, annak ellenére is, hogy többnyire kevésbé nagy címeket kapunk, bár azért ez sem teljesen igaz manapság, mert már egyre több nagyobb játékot kapunk a pénzünkért.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 11. 28. 22:40

Na, rákerestem, úgy van ahogy gondoltam: https://www.gamasutra.com/view/feature/ ... hp?print=1

A cikkből is kiderül, hogy sokszor csak nekünk van ingyen, a fejlesztőknek nem, mert kapnak pénzt a Sony-tól. De ami sokkal hasznosabb számukra, (főleg régebbi játékoknál), hogy új rajongókat is szerezhetnek, akik a következő játékukat majd megveszik. Meg az sem mellékes, hogy szinte mindegyik játékhoz vannak DLC-k, amiket nem adnak PS Plus-on.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 30. 13:00

Értem én, nekem mindenesetre még ezzel együtt is furcsa, de hát ez csak én vagyok. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 01. 22:36

Nem tudom miért olyan furcsa ez. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 02. 19:57

Hát hogy itt utólag kötögetnek mindenféle szerződést. :D Nekem ez fura. Azt hittem egyszer felvásárolja a Sony a játékot, persze nyilván minden eladás után a szerződésben szereplő százalékot megkapja a fejlesztőcsapat is, de azt, hogy mi legyen ingyen a storeban meg mi legyen akciós azt tartottam eddig logikusnak, hogy leginkább a Sony szabályozza. :D
Na mindegy, nem így van, beismerem hogy én tévedtem. Ettől még nekem lehet fura ez a megoldás. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 02. 21:30

De mi a logika abban, hogy digitális, kézzel nem fogható dolgot felvásárolnak? Meg az miért fura, hogy a kiadók is beleszólhatnak, hogy adhatják e ingyen a játékukat? Ez olyan mintha te mondjuk mázas köcsögöket készítenél, amiket a piacon árulnál, aztán egyszercsak a piac vezetője úgy döntene, hogy ebben hónapban ingyen kell adnod a köcsögöket. Neked sem esne jól.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 18. 14:14

Tegnap megszereztem a "Solid gold, Baby" (70 arany küldetés/strangers and freaks) trófeát.
Nos... valóban könnyebb volt, mint amire számítottam. Olvastam arról, hogy ez a trófea egyébként bugos, mert nem feltétlen 70-nél jelenik meg. Nekem pl. csak 67 van meg, de megadta a játék. Meg is lepődtem... Ez még a jobbik eset, olyanról is olvastam, akiknek 70 felett adta meg valamikor, az azért eléggé kellemetlen.


Már csak a 30 platinum díj kell online-ból, az nem vészes egyáltalán.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 18. 19:36

Zsír, gratulálok! :) Mondtam én, hogy nem lesz vészes. Hidd el, az RDR 2-nél is így van.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 19. 09:55

Köszi!

Na, igen. Nézegettem a feltételeket. Ott annyi a könnyítés, hogy nincs annyi feltétel, mint itt... Viszont azokat ugye mind egyszerre kell teljesíteni.

Nekem azért lett nagyon sok bronzom, mert mindig kevés volt az élettel álltam neki a küldiknek, és közben iszogattam a tonikokat... :D Pedig, a legtöbbnél pont feltétel, hogy ne tölts életet... Ezt csak utólag láttam. Nem is értettem, miért lesz bronz mindig, mikor úgy éreztem, jól játszottam. Ha alapból úgy ugrik neki az ember, hogy többnyire max élete van, és nem hal meg, hogy kifusson az időlimitből, akkor valószínűleg nem vészes a 70 küldetés aranyra való abszolválása.

Egyébként itt volt néhány küldetés ahol röhejes feltételek voltak. Pl. az a küldi, amiben Molly meghal (Legal trouble), több olyan feltétel is van, amit nem értem, hogyan lehetne teljesíteni. Pl: teljesítsd a küldit 5:30 alatt, és 2 percnél ne üldözzenek tovább a zsaruk.

Na már most... az egész küldetés valójában egy rendőrös üldözés, legalább 3 perc csak az, hogy Molly-t "elkapjuk", és még olyan 3-4 perc hogy ellógjunk a zsaruk elől, na meg odaérjünk a reptérre. Nem néztem utána, hogy itt mi a "kiskapu", de így guide nélkül nekem az nem tűnt teljesíthetőnek. Egyszer meg is próbáltam.
Meg csomó olyan küldetés volt, ahol nem céloztam elég pontosan, vagy nem teljesítettem elég gyorsan a küldit (ami általában heist volt, de am megvolt minden más feltétel), azokat nem akartam újrajátszani, a rövid küldiket kerestem. Meg is volt, miket csinálok meg.. De végül az utolsó hármat már nem kellett megcsinálnom.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 12. 19. 12:38

Én csak azt sajnálom a GTA V trófeáinál, hogy benyomták a Doomsday Heist-tal az Elitist és a Masterminds trófeákat, amik kb. teljesíthetetlenek, főleg úgy, hogy nincs egy fix csapat, akivel tolni lehet. Ráadásul egészen ellentmondó dolgokat olvasni net szerte, hogy mit is kell teljesíteni ezekhez. Pedig ez a kettő hiányzik csak, hogy mind meglegyen.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 19. 15:45

Szerintem az a 2 trófea csak a legösszeszokottabb, legtapasztaltabb "trófeavadászok"-nak van meg. amikor olvasgattam a feltételeket, én egyből le is tettem arról, hogy azokat megszerzem. Eszetlen nehezek, én meg sem tudnám szerezni őket.. még akkor sem, ha profik között játszanék.


Talán ha nemzetközi fórumokon rákérdezel, hogy vannak-e emberek, akik továbbra is erre a két trófeára gyúrnak, talán találsz embereket. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 19. 22:13

Luszie írta:
2019. 12. 19. 09:55
Köszi!

Na, igen. Nézegettem a feltételeket. Ott annyi a könnyítés, hogy nincs annyi feltétel, mint itt... Viszont azokat ugye mind egyszerre kell teljesíteni.

Nekem azért lett nagyon sok bronzom, mert mindig kevés volt az élettel álltam neki a küldiknek, és közben iszogattam a tonikokat... :D Pedig, a legtöbbnél pont feltétel, hogy ne tölts életet... Ezt csak utólag láttam. Nem is értettem, miért lesz bronz mindig, mikor úgy éreztem, jól játszottam. Ha alapból úgy ugrik neki az ember, hogy többnyire max élete van, és nem hal meg, hogy kifusson az időlimitből, akkor valószínűleg nem vészes a 70 küldetés aranyra való abszolválása.

Egyébként itt volt néhány küldetés ahol röhejes feltételek voltak. Pl. az a küldi, amiben Molly meghal (Legal trouble), több olyan feltétel is van, amit nem értem, hogyan lehetne teljesíteni. Pl: teljesítsd a küldit 5:30 alatt, és 2 percnél ne üldözzenek tovább a zsaruk.

Na már most... az egész küldetés valójában egy rendőrös üldözés, legalább 3 perc csak az, hogy Molly-t "elkapjuk", és még olyan 3-4 perc hogy ellógjunk a zsaruk elől, na meg odaérjünk a reptérre. Nem néztem utána, hogy itt mi a "kiskapu", de így guide nélkül nekem az nem tűnt teljesíthetőnek. Egyszer meg is próbáltam.
Meg csomó olyan küldetés volt, ahol nem céloztam elég pontosan, vagy nem teljesítettem elég gyorsan a küldit (ami általában heist volt, de am megvolt minden más feltétel), azokat nem akartam újrajátszani, a rövid küldiket kerestem. Meg is volt, miket csinálok meg.. De végül az utolsó hármat már nem kellett megcsinálnom.
Az aranynál nem igazán számít, hogy mennyire játszol jól. Inkább az a lényeg, hogy mennyire tudsz megfelelni a hülyébbnél hülyébb követelményeknek, amiket normál esetben nem csinálnál meg és a játék sem arra terel. Ezen kívül meg csak a rendkívül kreatív célzási pontosság meg az időlimites dolgok vannak ott, amikbe érthetetlen módon az átvezető videók is beleszámítanak. Szerintem hülyeség az egész, sajnálom, hogy a TBOGT-vel bevezették ezt, nem bánnám, ha a jövő elhagynák, de erre nem sok esélyt látok.
totyak írta:
2019. 12. 19. 12:38
Én csak azt sajnálom a GTA V trófeáinál, hogy benyomták a Doomsday Heist-tal az Elitist és a Masterminds trófeákat, amik kb. teljesíthetetlenek, főleg úgy, hogy nincs egy fix csapat, akivel tolni lehet. Ráadásul egészen ellentmondó dolgokat olvasni net szerte, hogy mit is kell teljesíteni ezekhez. Pedig ez a kettő hiányzik csak, hogy mind meglegyen.
Igen, azt sajnálom én is. Lehet 5 évvel ezelőtt megszereztem volna, de manapság már nincs türelmem ezekhez. Leginkább az a baj, hogy online trófea, ezért komoly szervezést igényel, nehéz találni olyan embereket, akik kitartóan próbálkoznának.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 20. 09:29

Rockstar69 írta:
2019. 12. 19. 22:13
Szerintem hülyeség az egész, sajnálom, hogy a TBOGT-vel bevezették ezt, nem bánnám, ha a jövő elhagynák, de erre nem sok esélyt látok.

(totyak mastermind commentjére reagálva) Igen, azt sajnálom én is. Lehet 5 évvel ezelőtt megszereztem volna, de manapság már nincs türelmem ezekhez. Leginkább az a baj, hogy online trófea, ezért komoly szervezést igényel, nehéz találni olyan embereket, akik kitartóan próbálkoznának.

Szerintem se veszik ki ezt a gold medal rendszert, pedig én is nagyon utálom. Annyira felesleges. Nem dob a játékélményen semmit, hanem még rontja azt.

Na igen, főleg manapság nehéz találni már. Aki igazán akarta, már biztosan megszerezte... nagy többségében. (Ha, képes volt rá, és a társai is.)

Azért erről megnéznék egy statisztikát, hogy az összes GTA játékosból hány ember próbálkozott meg vele, hány sikertelen próbálkozás volt, és végül mennyien teljesítették a kihívás feltételeit sikeresen.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 20. 13:18

A medál rendszer engem is felbasz. Az egyik első videojáték, amiben benne volt és a legelső játék amiben találkoztam ezzel a szar rendszerrel, az az Assassin's Creed Brotherhood volt. k**va idegesítő volt, és azóta az összes Ac és sajnos sok más egyéb játék is átvette/tovább vitte ezt a faszságot. Tipikusan az a fajta játékmechanikai megoldás, ami kimondottan a tryhardereknek meg a trófeavadászoknak/maximalistáknak lett kitalálva. Totálisan tönkre bassza a nem trófea b*zi, hétköznapi játékos játékélményét. Ráadásul teljesen felesleges is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése