Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 16. 16:01

Az egész GTA sorozat egy nagy világ (úgy ahogy mondta előttem Arminho). Nem kell különbséget tenni az epizódok között, mert a HD epizódok is 3D-ek és a 2D-s játékok is csak annyiban különböznek a többitől, hogy felülnézetesek. Pl. én eddig csak 3D GTA-al játszottam és mst, hogy az Advance-al játszok, egyáltalán nem érzem azt, hogy más lenne, mint a többi, na de ez már eléggé OFF úgyhogy térjünk vissza a V-hez :D .
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 08. 16. 17:52

Kriss írta:A V és II ugyan abban az évben játszódik. Még nem játszottam a V-el és a II-vel is csak egy dél utánnyi lehetőségem volt. Van valami utalás V-ben a II-re?
Van néhány érdekesség, például a Z-Type autó, ami a GTA2-ben volt.
Arminho írta:Szerintem ezek az univerzumok baromságok. Ha külön világ lenne a 2D, 3D és a HD éra, akkor El Burro miért szerepel a GTA I-ben, a GTA III-ban és a GTA Advance-ben is? Ráadásul Strech a The Long Stretch küldetésben beszélt a Grove Street-ről (mármint a bandáról) és CJ-ről is, és azt is mondta, hogy ismerte a bandatagokat.
Amikor a GTA IV megjelenését vártuk, akkor volt a Rockstar filozófiája, hogy új éra, új alvilág, új szereplők. Úgy tűnik, lassan változtatni próbálnak, de egyelőre csak finoman teszik, bár a Love Fist visszatérése nem apróság. De amúgy a GTA V megjelenése előtt Johnnyra és Packie-re is azt mondták, hogy nem térnek vissza.

A GTA3 és a GTA Advance egy érába tartozik, nem véletlenül ugyanaz a város.
Kriss írta:Az egész GTA sorozat egy nagy világ (úgy ahogy mondta előttem Arminho). Nem kell különbséget tenni az epizódok között, mert a HD epizódok is 3D-ek és a 2D-s játékok is csak annyiban különböznek a többitől, hogy felülnézetesek. Pl. én eddig csak 3D GTA-al játszottam és mst, hogy az Advance-al játszok, egyáltalán nem érzem azt, hogy más lenne, mint a többi, na de ez már eléggé OFF úgyhogy térjünk vissza a V-hez :D .
Attól, hogy a GTA Advance is felülnézetes, nem hasonlítható a GTA1-hez és GTA2-höz, mivel azok másképp épültek fel, más volt a játékmenet. A GTA Advance a GTA3 éra tagja, történetmesélés van, sorra következő küldetésekkel.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 08. 16. 17:55

NEM! Különbséget kell tenni az univerzumok között, mivel a R* is különbséget tesz és ezért nem fogunk már sose találkozni Claude-dal, Tommy Vercetti-vel vagy CJ-vel...és még sorolhatnám.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 16. 18:41

Davekoma írta:és ezért nem fogunk már sose találkozni Claude-dal, Tommy Vercetti-vel vagy CJ-vel...és még sorolhatnám.
Mondjuk az elég nagy sikert vonzana maga után, ha visszatérne akármelyik karakter, annak pedig még nagyobb sikere lenne, ha a jövőben megint főszereplő lenne, vagy meghalna akármelyik.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 08. 16. 19:32

Érdekes azért, hogy a 3D Univerzumból visszatértek karakterek a HD-ba, ilyen például Jock Cranley, Jack Howitzer, Lazlow Jones vagy Fernando Martinez. Sőt, CJ létezik a HD Univerzumban, mert említik őt és utalnak is rá, mi több Marvin Trill, Willy (Love Fist), Cris Formage, OG Loc, Madd Dogg is visszatérő szereplők. Szóval vannak olyanok, akik átvándorolnak az előző érából. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 08. 16. 19:39

Kriss írta:
Davekoma írta:és ezért nem fogunk már sose találkozni Claude-dal, Tommy Vercetti-vel vagy CJ-vel...és még sorolhatnám.
Mondjuk az elég nagy sikert vonzana maga után, ha visszatérne akármelyik karakter, annak pedig még nagyobb sikere lenne, ha a jövőben megint főszereplő lenne, vagy meghalna akármelyik.
Na már csak az kéne, éppen elég volt hogy Johnny meghalt...

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 08. 16. 20:48

A JB700-asnak, amit el kell lopni Mollyéknak, 4G3NT a rendszáma. Hogyha a Rockstar a kukába vágta volna az Agent-et nem hiszem, hogy lett volna pofájuk berakni egy ilyen easter egget.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 16. 20:55

Ezt hogy sikerült észrevenni? :shock: :D
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 08. 16. 22:00

Az az "4G3ENT" szerintem inkább James Bondra utal. Nem hiába "JB" és 700 (visszafelé 007) a neve.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 08. 16. 22:11

Én még mindig hülyeségnek tartom az univerzumokat. Azzal nincs bajom, hogy külön érákba sorolják a GTA játékokat, de különbségeket tenni a világok között szerintem felesleges. Egy nagy történetbe össze lehetne foglalni a GTA III-tól a sztorit időrendi sorrendben (Advance-t és CW-t is beleértve), anélkül, hogy elkülönítenénk az érákat.
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 17. 06:24

Szerintem sem kell különbséget tenni (már fent leírtam, hogy miért). A GTA V is össze kapcsolódik a San Andreas-hoz, mivel Franklin is a gettóban él. Nem véletlen, hogy a Vice City elejében is szerepel (ha jól tudom) Lance (VCS főszereplője), amikor Advance-ban elfogják 8-ballt, a III-ban már rég a rabszállítóban ült Claude-al, és folytassam még? Nem kell különbséget tenni, mert mindegyik ugyanúgy GTA.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 08. 17. 06:54

Pontosan, de amiket felsoroltál (Franklin kivételével) mind a 3D érába tartozik. :$
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 17. 10:59

Tudom, csak hogy a legkezdőbb GTA-s is értse, hogy mit akarok mondani.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 08. 17. 12:01

Ooh, szóval azért egyezik az V meg az SA mert Franklin a gettóban él, már bocs de ez baromság...
Lehet hogy ugyanaz a város a 2 GTA-ban, de ennyi a hasonlóság, ez már nem ugyanaz a város mint 10 éve, teljesen más és pontosan ezek miatt kell különbséget tenni a 2D, 3D és HD univerzumok között!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Mítoszok, és összeesküvés-elméletek

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 08. 17. 13:27

Nem kell különbséget tenni. Az, hogy korábbi szereplők nincsenek, még nem különbség. Ahogy az Easter egg is azért easter egg, mert ez még nem hasonlóság, csak valami utalás. Egy csomó azonosságot fel lehet sorolni, de ugyanolyan hülyeség, mintha azt hangoztatnánk fennhangon, hogy ez nem ugyanaz.
A két RDR -re is mondják, hogy nincs közük egymáshoz, és mégis Jack Marston azt mondja Edgar Ross -nak, hogy ő ismerte az apját, John Marstont. Szóval calm the fuck down.
Guess who's back!

Válasz küldése