Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 09. 19. 13:01

DereX írta:Iksz: Konzolhiba, ezért is jobb a PC.

Stan: A végkifejlet sajnos igaz, viszont a küldetések után csak Franklint tudod irányítani. értelemszerűen aki meghalt azt nem fogod tudni. (nem is tudom, hogy ezt honnan vetted, hogy utána is tudod :D)
Nem hiszem el, hogy nem tudnád használni a spoilert.. -.-

Avatar
Adam Yahya
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012. 06. 06. 15:50
Tartózkodási hely: Liberty City

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Adam Yahya » 2013. 09. 19. 13:08

A BUG-ok. Autók eltűnnek. Franklin garázsában a saját autó leklónozza magát. Ettől eltekintve NO. 1 a játék. A törésmodell olyan lenn mint a IV-ben akkor meg pláne, de azt meg lehet szokni. A dupla vagy eltűnő autót nem. Arra nincs mentség, PATCH-elni kell! Sürgősen.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 09. 19. 14:51

Arra már panaszkodtak, hogy a garázsból eltűnnek a kocsik, ez nálam is előfordult. De Supporton már van róla cikk, azt írja a Rockstar, hogy utánanéznek.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 19. 14:53

A téma neve "Mi nem tetszik a GTA V-ben?" Ez egy eléggé tág fogalom, amibe beletartozik a játék grafikája, esetleges hibái, a járművek viselkedése, törésmodellje, a harcrendszeren át a történet zavarosságáig. De a sornak még most sincs vége. Eléggé nonszensz dolognak tartanám azt, hogy egy ilyen topicban spoilert használjunk amikor a játék egyik esetleges hibájáról, vagy inkább saját véleményünkről írunk. Úgy gondolom, hogy semmit nem változtatna a helyzeten az, hogy ott egy fekete folt a képernyődön, az esetek 90%-ban úgyis megnézed mit rejt. Viszont nem utolsó sorban nincs oda írva sehova, hogy itt nem lehetne-e spoilerezni, az csak az újonnan létrehozott általános társalgóra vonatkozik szerintem. Megoldás erre az, hogy nem kell minden fórumtémát olvasni, véleményezni, vagy a témanyitó odaírhatná a címbe, hogy lehet-e spoilert írni vagy sem.

Szóval én itt nem fogok spoilert használni addig, amíg a témában sincs kikötve, hogy nem lehet.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 09. 19. 14:55

A spoilerezést nem témafüggő, az egész fórumra érvényes. A sztorit kell spoilerezni, ennyi.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 19. 14:56

Egy szóval ezt logikátlannak tartom.

Avatar
Master P
Pogo, a majom
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012. 03. 23. 14:47

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Master P » 2013. 09. 19. 15:28

Nekem annyi nem tetszik, hogy a térkép az szögletes :S. A legtöbb játéknak szögletes, és amúgy is hozzá voltunk már szokva a kör alakúhoz, akárcsak ahhoz, hogy 6 csillag volt a régi érákban.

Avatar
Robbanto1
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 08. 11. 19:47
Tartózkodási hely: Itthon

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Robbanto1 » 2013. 09. 19. 15:40

Ki írtam hogy a sztoriról spolerezni kötelező! Mivel a szabály ezt írja elő ezért tartsátok be kérlek!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 09. 19. 20:54

Nekem még az nem tetszik például, hogy nem találkoztam eddig túl sok állattal. Jó, nem azt mondom, hogy hemzsegjen az egész vadon és minden másodpercben beleütközzünk egy sereg állatba, mint mondjuk az RDR-be vagy az AC3-ba, de azért ha már fél órát mászkálok az erdőben, illene egy-két állatnak előjönnie. Aztán van az a hiba, amit itt már páran említettetek és a R* állítólag majd megnézi, ez pedig az, hogy eltűnnek a garázsból a kocsik. Plusz még egy kis framerate meg lagg a sztoriban az egyik küldetésben: amikor el kell lopni a tengeralattjárót, beleszállok és valahányszor felmegyek a felszínre, az egész kép pár másodpercig elkezd szaggatni/laggolni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 19. 21:41

Ezeket a hibákat szerintem javítani fogják. mindenesetre abba gondolj bele, hogy állatot azt valószínűleg az életben is éjszaka, valamint az erdő mélyén találsz sűrűbben. Próbáld meg így.

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 09. 20. 00:16

Írta valaki, hogy a karakterek lába belesüpped a holttestekbe... Na én ezzel a jelenséggel még nem találkoztam.

Amúgy napszaktól függően egy RAKÁS embert lehet találni. Ugyanez igaz az autókra is. A városnak vannak olyan területei, ahol alig vannak járókelők, meg autók, máshol meg egyszerűen nem lehet rendesen haladni.

Ami nem tetszik? Egyelőre csak az, hogy nem vehetünk olyan házakat, melyeknek kidolgozott belsőtere van és menthetünk is bennük. Ezt pedig a Rockstar a gameplay trailerben megígérte... elengedhetetlen egy patch, vagy ingyenes DLC.

Meg ami még bassza a csőröm az az, hogy gold kell Xbox-on a Snapmatic használatához. WTF? Ezt minek kellett?

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 09. 20. 02:05

Master P írta:Nekem annyi nem tetszik, hogy a térkép az szögletes :S. A legtöbb játéknak szögletes, és amúgy is hozzá voltunk már szokva a kör alakúhoz, akárcsak ahhoz, hogy 6 csillag volt a régi érákban.
Már a GTA IV-ben sem tudták rendesen kihasználni a hat csillagot.
dani.szentgali írta:Nekem még az nem tetszik például, hogy nem találkoztam eddig túl sok állattal...
Pedig vannak, azt hiszem, az Alamo Sea vagy a Zancudo Rivernél a földutakon találkoztam sok szarvassal meg ilyesmivel.

Avatar
Adam Yahya
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012. 06. 06. 15:50
Tartózkodási hely: Liberty City

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: Adam Yahya » 2013. 09. 20. 07:16

Nekem még az nem tetszik, hogy egyelőre nem tudtam bemenni egy Burger Shot-ba vagy Cluckin Bell-be se, pedig ez már Vice City óta lehetséges. OK, itt fenn áll, hogy én vagyok béna és eddig csak bezártakat találtam. Ha valaki meg tudna cáfolni annak nagyon örülnék.

Avatar
padzsi
Hírfigyelő
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 13:44

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: padzsi » 2013. 09. 20. 08:52

Én a nem tetszik szót nem használnám, inkább apróságnak nevezném. Amihez nem nyúltam volna, az nálam is az autók fizikája és törésmodellje. Az a GTA IV-ben szinte tökéletes volt. A másik, hogy folyamatosan, olyan láttam már valahol érzésem van. Lehet hogy már sokat láttuk Los Angelest?: Midnight Club L.A, L.A Noire, San Andreas.
Ezeket leszámítva elképesztően zseniális és élvezetes az egész.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Mi nem tetszik a GTA V-ben?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 20. 10:25

Nem szabadna összehasonlítani a három említett játékot. San Andreasban fellelhető LA az valami teljesen más, nem is igazi Los Angeles filling a város, inkább egy teljesen új hely. Az LA Noire (nem játszottam vele), ha jól tudom az 1950-es években játszódik, akkor is máshogy nézhetett ki. GTA világában még nem hozták el ilyen részletességgel és hasonlósággal LA-t, mint most.


Az autók irányítása borzalmas volt a GTA IV-ben, nem tudom, hogy az kinek tetszik, de az még biztos, hogy nem vezetett a való életben.

Lezárt