GTA Online társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 12. 13. 22:06

Gonzales írta:Nekem kifejezetten tetszik a rockstar taktikája, mivel számomra úgy tűnik, hogy túl egyszerű csak úgy elvenni a maradék 600 milliómat, inkább mindegyre teletömik a játékot új, orbitálisan drága tartalmakkal, hogy majd fogyasszam el én magamnak. Ravasz, Rockstar. Ravasz.
A kezdetek óta erre alapozták a GTA Online-t. :D
NikitaDragovich írta:Igazatok van ebben az egészben. Ez még nem az utolsó frissítés, csak meg voltam keveredve. Valamelyik oldalon azt olvastam tegnap, hogy ez az utolsó frissítés, és azért hittem ezt. De úgy látszik, ez egy tévedés volt. :D Mondjuk, azért hittem ezt csak el, mert az RDR 2 egyre jobban közeledik, így előbb-utóbb várható, hogy hamarosan a GTA Online-hoz nem jönnek újabb frissítések/DLC-k.

Egyébként tök durva, hogy jöttek új trófeák a GTA V-höz. Épp ezen gondolkodtam tegnap este meg ma reggel, hogy vajon kapunk-e új trófeákat, és valóban kapunk. :D Ma este, mikor felnéztem az oldalra, mondom magamban: biztosan nem jönnek új trófeák, erre legörgetek és látom az egyik cikkben, hogy ott vannak az új achievementek. :D Azon is meglepődtem, hogy ezt a cikket Luszie írta, és hogy a végén lévő "A frissítés csak egy a sok közül, hamarosan érkeznek újabbak!" szöveget olvasva egyből rájöttem arra, hogy Luszie itt rám gondolt. :P
Az RDR 2 miatt nem hiszem, hogy leállnak a GTA Online frissítésével.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 12. 13. 22:15

Ez az első frissítés, amit igazán várok a CEO-s dolgok óta. Kicsit ZS-kategória szagúra sikerült szerintem ez a "mentsük meg a világot" téma, belepakoltak mindenféle akciófilm-klisét. Azt hozzá kell tegyem, hogy csak a trailert néztem meg, a többit nem akartam elspoilerezni magamnak, mert csak szombaton lesz lehetőségem kipróbálni az új frissítést, úgyhogy nem tudom, hogy pontosan mennyire lettek minőségiek a küldetések, de kétségkívül akciódúsnak és izgalmasnak tűnnek. Kíváncsian várom a végeredményt, remélem nem fogok csalódni. Apropó, én és Gonzales streamelni fogjuk a heistet szombat délelőtt és este, szóval ha valakit érdekel, akkor az megtalálja majd a saját videós témánkba a broadcasteket.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 12. 13. 22:32

Arminho írta:Ez az első frissítés, amit igazán várok a CEO-s dolgok óta. Kicsit ZS-kategória szagúra sikerült szerintem ez a "mentsük meg a világot" téma, belepakoltak mindenféle akciófilm-klisét. Azt hozzá kell tegyem, hogy csak a trailert néztem meg, a többit nem akartam elspoilerezni magamnak, mert csak szombaton lesz lehetőségem kipróbálni az új frissítést, úgyhogy nem tudom, hogy pontosan mennyire lettek minőségiek a küldetések, de kétségkívül akciódúsnak és izgalmasnak tűnnek. Kíváncsian várom a végeredményt, remélem nem fogok csalódni. Apropó, én és Gonzales streamelni fogjuk a heistet szombat délelőtt és este, szóval ha valakit érdekel, akkor az megtalálja majd a saját videós témánkba a broadcasteket.
Csak éjjelre terveztem a broadcast-et, a délelőtti programunk során csupán egy kis warm-up-ra gondoltam. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2017. 12. 15. 17:44

Jött egy ilyen is: https://youtu.be/4r1CGNvmWvw
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 15. 18:02

Valakinek nincs kedve valamikor játszani ezt az új Heist-ot? Idegenekkel nem szívesen tolnám, az angolom sem jó. Nekem az sem gond, ha ötödjére-tizedjére sikerül, csak játszani szeretnék.

Egyelőre ott tartok, hogy piszok sok pénzért vettem valami föld alatti bunker szerűséget, ahol elértem az új Heist-ot. Megadott 3 előkészületi küldetést (mentőautó lopás, Deluxok ellopása, helikopter ellopása), ezek megvannak. Most jönnének a hozzájuk tartozó Setup-ok, de itt már plusz emberre is szükség van.

A főoldali hírben olvasom, hogy IAA létesítménnyel kell rendelkezni. Na most akkor amit én vettem, arról van szó?

Egyébként PC-n játszom és a felhasználónevem ott is totyak.

Nagy achi vadász vagyok a GTA-kban, itt is szeretném összegyűjteni az újakat is. 8 darab van. A 4 rejtett achi ha jól értelmezem a neten leírtakat, akkor annyiból áll, hogy vigyem végig a Doomsday Heist-ot a 3 setuppal együtt. A másik 4-ből az egyik, hogy kezdjem el a Heist-et, egy másik, ha minden igaz, hogy ebbe a bunkerba, amit említettem, vásároljak egy Orbital cannon-t és azzal lőjek le egy másik játékost (valami baromi drága ez a fegyver). De mi a másik kettő? Teljesítsem a 3 Elite challenge-t és a 3 Criminal mastermind challange-t. Azokat hol érem el?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 12. 16. 13:57

Nekem lenne kedvem, de se erős PC-m, se GTAV-öm sincs, szóval esélytelen a dolog. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 12. 16. 14:05

totyak írta: Egyelőre ott tartok, hogy piszok sok pénzért vettem valami föld alatti bunker szerűséget, ahol elértem az új Heist-ot. Megadott 3 előkészületi küldetést (mentőautó lopás, Deluxok ellopása, helikopter ellopása), ezek megvannak. Most jönnének a hozzájuk tartozó Setup-ok, de itt már plusz emberre is szükség van.

A főoldali hírben olvasom, hogy IAA létesítménnyel kell rendelkezni. Na most akkor amit én vettem, arról van szó?
A hír szerint [amit írtam :D], igen. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 16. 17:39

Nagyon összetett Heist lett ez, nem olyan, mint a korábbiak. Kezdésnek ugye meg kell csinálni 3db prep-et, ezek amolyan kis bemelegítő küldetések, amiket egyedül is megcsinálhat az ember. Többnyire el kell lopni valami járművet. Ha ezek megvannak, jön a 3db Setup. Ezekben olyan küldetések vannak, amikben a korábban szerzett járműveket kell használni (némelyik nekem egészen nehéz volt, pedig nem is hardon mentem). Ha ezek is megvannak, akkor jöhet maga a Heist, de ha jól értelmeztem, ezt az egész nagy küldetésnek még csak a harmada. Én most ott tartok, hogy a The Data Breaches nevű Heist résszel végeztem.

Most kaptam újabb prepeket, már 4db-ot. Nyilván ezekhez tartozik 4db Setup és gondolom majd megint jön egy 1/3 Heist.

A prepekkel kapcsolatban lenne kérdésem, hátha valaki tud válaszolni. Az első háromnál még nem vettem észre, lehet, hogy ott még ilyen nem is volt, vagy csak a többi játékos nem foglalkozott vele. Most, amikor elkezdtem az új prepet, egy páncélautót kellett volna megszerezni. Viszont még mielőtt én odaértem volna, egy másik játékos összeszedte és bekocsikázott vele az én bunkerembe. A játék elfogadta, kiírta, hogy passed és utána az a játékos tudott velem jönni a következő prepre. Ez normális így? Miért segít nekem akárki? Amúgy meg nem is szerettem volna, hogy segítsenek, mert én akartam megcsinálni, még örültem is, hogy a prepek magányosan is teljesíthetőek. Remélem, ha végzek a teljes Heisttal, újra lehet csinálni őket és bármelyiket választhatom, nem kell az elejétől megcsinálni az egészet. A korábbi Dead Courier-t is újra szeretném csinálni, ott én voltam a mentős, másik emberke a kopteres és meg szeretném csinálni helikopterrel is.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 12. 16. 17:53

Igen, a R* írta is, hogy ez a Heist "ütősebb" lesz, mint az eddigi frissítések. :)

Nos, a jelenség természetes. Nem teljesen látom át a helyzetet, mivel nagyon régen GTA V-öztem (így természetesen nem volt lehetőségem kipróbálni a frissítést sem sajnos :( ) De a lényeg annyi, hogy bizonyos Motorcycle Presidentek [számomra nem világos, hogy a játékban kik ők] "növelhetik" a csapatlétszámot egészen 8 főig, ezzel elősegítve azt, hogy bizonyos objective-k könnyebben teljesíthetők legyenek. Ahogy a hírből kivettem, ez a max 8 fő csak a free mode-os feladatokra vonatkozik, a konkrét 3 küldetést csak 2-4 fő hajthatja végre.

A mechanizmusát ennek a dolognak nem látom át, de valószínűleg itt az történik, hogy akinek még nincs crew-ja, az ilyen esetben "felajánlást kap" egy adott crew-ba (jelen esetben az illetőt "beajánlották" hozzád), aki segített neked megcsinálni ezt a Free mode-os objective-t.

Ezt tudom elképzelni..aki viszont ki is próbálta, és tudja 100%-ban, miről van szó, "oktasson ki". :) A dolog újdonsága miatt ezzel kapcsolatban még nem találtam értelmes információt az interneten.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 16. 18:10

Huh, ez elég bonyolult nekem. Az tuti, hogy én nem hívtam senkit játszani és nem is ismertem az illetőt, aki besegített. És nem is örültem neki. most megpróbálnám, hogy újra el tudom-e indítani ezt a prepet, így, hogy tulajdonképpen kész lett, de nem tudok belépni online, mert nem csatlakozik a szerverre. Nem értem a problémáját.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 12. 16. 18:20

Szerintem a Heist nehézsége miatt találták ki ezt a "könnyítést". Bár én se örülnék neki, ha valaki "elhappolná" előlem az objective teljesítésének élvezetét.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 16. 19:06

Sajnos egyelőre nem engedi újrajárszani a prepet, talán majd a végén.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 17. 18:33

Ahhoz, hogy a Masterminds és az Elitist trófeákat meg tudjam szerezni, jól tudom, hogy ezeket kell(ene) teljesítenem? Valószínűleg nem fogom, így ezek lesznek az első trófeák, amik kimaradnak, a MAstermind legalábbis valószínű.

Masterminds: Teljesítsd a Doomsday Heist összes Setup és Final küldetését ugyanazzal a 3 játékossal, nehéz fokozaton, életvesztés nélkül.

Elitist:
- The Data Breaches küldetést 5:30 perc alatt teljesíteni, 78 ellenfelet likvidálni és senki ne haljon meg a csapatból.
- The Bogdan Problem küldetést 15 perc alatt teljesíteni, maximum 5% sérülhet a jármű és senki ne haljon meg a csapatból.
- The Doomsday Scenario küldetést 30 perc alatt teljesíteni, ne tévesszünk hackelést(???), legyen legalább 150 fejlövés és senki ne haljon meg a csapatból.

Ha ezek stimmelnek, már csak az a kérdésem, hogy ezeket egyszerre kell, vagy külön-külön is jó. Teszem azt teljesítem 5:30 alatt, de meghal valaki, akkor ha újra csinálom, az időt már elfogadja és csak a maradék két feltételt kell teljesítenem? Mert akkor ez talán teljesíthető. Meg tudom nézni valahol a menüben, hogy eddig mit tudtam már teljesíteni? És az Elite Challange bármilyen fokozaton mehet, vagy az is csak Hard? A Mastermind kifejezetten írja, hogy Hard.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 12. 17. 19:11

Igen, ezek a feladatok.

Küldinként minden objective-t teljesíteni kell.
A Mastermindhoz 3x is meg kell csinálni a heist-ot, mert a trófeának 3 challenge a része ami azt jelenti, hogy a heist-t külön meg kell csinálnotok 2-en, 3-an és 4-en is. (ezek külön medálok, és 3 medálból áll össze az achi)

Arról nem is beszélve, hogy maga a heist nagyon hosszú... 3-4 óra. Ha mondjuk közben meghal valaki (ami teljesen természetes), az egész trófeának annyi, és 4 óra "szenvedés" ki lett dobva az ablakon.

Miért ilyen hosszú? Ezért:
-Act 1 - 3 Prep missions, 3 Setup missions, 1 Finale
-Act 2 - 5 Prep missions, 4 Setup missions, 1 Finale
-Act 3 - 6 Prep missions, 5 Setup missions, 1 Finale

a "hacks failed" gondolom arra utal, hogy valamit meg kell majd hackelnetek a 3. küldiben... és ha nem sikerül elsőre, akkor a többi objective-t is bukod, függetlenül attól, hogy azok alapból meglennének.

Néhány dologra "felhívták a figyelmemet":
Mastermind challenge:
-ha meghal valaki, nem menti el egyből a szerver, szóval úgy is meg tudjátok csinálni a trófeát, hogy esetleg ezt az objective-t nem teljesítitek (függetlenül attól, hogy kiírta a rendszer, hogy "xy trophy failed") -erről most bővebb infót nem tudok írni, de itt van egy kiskapu, amit meg lehet kerülni. [a kontextusból nem tudom eldönteni, pontosan mi az a kiskapu... így nehéz megállapítani, de majd erről még írok]
-továbbá a heavy armorokat vedd meg, akkor igazából egy két lábon járó tank leszel (nem a golyóálló mellényt, hanem a rendes heavy armorokat) -arra az outfit-re vedd meg, amiben a heist-t fogod csinálni, és akkor be fog válni.

Egyébként a DLC gyönyörű példázata annak, hogyan akar a R* rávenni egy csomó játékost, hogy vegyenek Shark kártyát.. ugyanis ezek az objective-ek nagyjából teljesíthetetlenek (vagy legalábbis borzasztó időigényesek..) Az elitist-et még meg lehet csinálni, de a mastermind már a legnagyobb trófea vadászoknak is komoly kihívás. Külföldi fórumokon rengetegen fel vannak háborodva.

Azért érdemes ismerősöknek összefogni. :) Akkor talán hamarabb meglesz. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2017. 12. 17. 19:45

Az tuti, hogy meg kell csinálni 2 fős, 3 fős és 4 fős csapattal is? Szerintem az már extra szívatás lenne. És én úgy olvastam, hogy a Prepek nem kellenek, csak a Setupok és a Finalek. De még az is bitang sok meló és idő és egy nagyon stabil csapat kell hozzá.

Heavy armor? Azt honnan szedjem?

Elite challenget easy-n is nyomhatjuk és ott elég csak a Finale-kat megcsinálni, akár ketten? És vajon külön is teljesíthetőek az adott részek? Pl. 3x elindítom a Finale-t, egyszer teljesítem az időt, egyszer a nem meghalást, egyszer meg a megfelelő mennyiségű ellenfelek likvidálását. Esetleg nem tudom ellenőrizni, hogy az 1. Finale-ban mit sikerült teljesíteni? Azt már lenyomtam.

Mastermindnél ugyanaz a kérdés, jó-e, ha külön-külön nyomom le a részeket? Egyik nap mondjuk pár Setup, utána a Finale, aztán egy másik nap megint pár Setup, stb-stb.

Örülnék, ha kapnék teljesen pontos válaszokat, hogy mit s hogyan kell teljesíteni ehhez a két achihoz, mert azért csak nekiugranék valamikor. Pl. ha az Elite-hez elég az easy fokozat is, meg egy ember pluszba és külön is teljesíthető minden feladat, akkor az csak idő kérdése és összehozható.

Külföldi oldalakon azt olvastam, hogy eleinte megadta a rendszer a Mastermind achit akkor is, ha meghaltak a játékosok, de ezt állítólag foltozta a Rockstar.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Válasz küldése