Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 02. 11. 03:16

Ebben a témában arra vagyok kíváncsi, hogy a felhasználók által melyik befejezés az, amit a lehető leglogikusabbnak vélnek a játék sztoriját illetően.

Pluszkérdésként arra is kíváncsi vagyok, hogy szerintetek ki a "tényleges főszereplő"?

Az én véleményem:

Szem előtt tartva, hogy a Rockstar bejelentette a három főhős történetének folytatását DLC formájában, én alapból a C lehetőséget tekintem a történet legmegfelelőbb lezárásának. Alapvetően logikátlan lenne egy új fícsör bevezetése után korlátozni annak használhatóságát a játékosok számára... tehát ha adnak három karaktert, elég értelmetlen lenne abból egyet elvenni a játék végére.

A főszereplővel kapcsolatban pedig szerintem Franklin az, akit ténylegesen a játék főhősének tekinthetünk. Javarészt azért következtetek erre, mert az ő kezébe adják a döntést arról, hogy mi legyen Michael és Trevor sorsa a játék végén. Plusz ő tősgyökeres Los Santos-i, ráadásul a játékbeli színezés is azt mutatja, hogy valamiért ő a játék tényleges központi karaktere. (logóban használt zöld szín, a pénz színe, a hivatalos oldalon található színezés, stb.)

A topik címében írtam, hogy SPOILER, úgyhogy itt szabadon írhattok akármit. :)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 02. 11. 13:01

Én mindig a főhős szempontjából döntök, ha van rá lehetőség. Mivel Michael vagy Trevor halálát (szerintem) korrupt emberek vagy csoportok (FIB, Devin Weston), egyikőjüket sem ölné meg Franklin. Ráadásul Devin nem fizette ki Franklin-t (azt hiszem), tehát nem lehetnek egymással jó viszonyban. Meg szerintem arra is rájött a néger főszereplő, hogy előbb vagy utóbb mindkettő megbízója a halálát akarná. No, meg aztán a Rockstar játékaiban mindig boldogan ér véget a történet, kivéve a GTA IV-et, tehát mind a három főhős él és virul.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 02. 11. 19:29

szerintem is Franklin számit főhősnek ahogy EyeInTheSky irta vagyis hogy "az ő kezébe adták a döntést ahhoz hogy döntsön a többiek sorsáról" de szerintem az tiszta baromság aki megölné Michaelt vagy Trevort csak mert neki nem jött be.... szóval egyértelmüen C vagyis Deathwish mindenki azt válasza szerintem ;)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 02. 12. 10:01

A megjelenés előtt meg mindenki azt gondolta, hogy a ,,tényleges" főhős Michael lesz. Pl az első trailerben ő beszélt, az artwork-ökön őt ábrázolták középen, sőt az első küldetésben őt irányítjuk elsőként, stb. De amint megtudtam milyen az utolsó küldi, rájöttem, hogy igazából Franklin lehet az igazi főhős... Úgyhogy most már nevezhetjük a játékot Franklin és barátai-nak. :P

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 02. 13. 00:14

Amúgy én is azok között voltam, akik Michael-ről gondolták, ő lesz a főszereplő. Viszont azt nem lehet tudni, hogy mennyit változtatott a Rockstar az idő alatt, míg semmit sem hallottunk a játékról. Néhány kismadár pl. azt csiripelte, hogy Franklin meghalt volna a sztori során, és Lamart irányítottuk volna.

(ez utóbbi feltételezésre sok utalás van a játék fájljai között).

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 02. 13. 13:43

Hülyeségnek tartanám azt hogy Lamart írányítanánk.Remélem egy DLC-ben fogjuk mint bandaháborús DLC-ben de így inkább nem.Az OK hogy RDR-ben sikerült az ilyen de ott az már csak a sztori végén

Mellesleg először Trevort hittem hogy ő lesz a játék főhőse de Franklin lett.Lényegében annyira nem érdekel hogy ki a főhős mert nekem a kedvencem akkor is Trevor marad.Franklin is jó de amúgy kinyalja Michael seggét mert gazdag és kisegítették őt a nyomorból.Magát Michael-t annyira nem szeretem mert Trevorral szerezz sok pénzt aztán meg csak megölné :@ .

OFF:Azt tudom hogy eltitkolját Trevor előtt azt a dolgot de csak 1 kérdés.MIÉRT?
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 02. 13. 17:58

Én így ismerem a sztorit, ha rosszul mondom, javítsatok ki! :)

Michael már akkor is benne volt az FIB cselszövéseiben, amikor a North Yankton-i bankot rabolták ki. Így akart kiszállni a bankrablásból, hogy eljátssza a saját halálát, és megöleti/megöli Brad-et. (Szerintem Trevort is le akarták lőni, de nem sikerült, mert egyből fedezékbe húzódott.) Persze Michael azt hitte, hogy Trevor meghalt, így nem kellett senki elől titkolni a dolgot, az FIB tanúvédelmi programjának köszönhetően meggazdagodott, tökéletes életet él... vagyis majdnem tökéletest. Aztán megjelent Trevor, és akkor Michael nem mondhatta, hogy "bocs, az FIB megbízott azzal, hogy nyírjam ki Brad-et Dave Norton-nal, szálljak ki a rablásokból, és ezért részt vehetek a tanúvédelmi programban." Innentől már nem volt visszaút, végig hazudnia kellett Trevor szemébe Michael-nek.
Well look who's back

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 02. 14. 10:25

És szerintetek GTAIV-ben mi a tényleges befejezés? A Revenge vagy a Deal? Én tuti a Revenge-t válsztanám, ha nem ment volna tönkre a GTAIV-em :P

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 02. 14. 14:23

szerintem revenge a "tényleges befejezés"
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 02. 14. 15:16

Én nálam épphogy a Deal/üzlet lenne a tényleges befejezés. Szerintem Nico elvállalta volna az üzletet, kinyírta volna Dimitrit, fogta volna a lóvét és eltűzött volna vele, ám Dimitri megelőzte őt, és kinyírta Pegorino embereit.
Well look who's back

Avatar
Atlas
CJ zoknija
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. 07. 30. 14:43
Tartózkodási hely: Los Santos

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Atlas » 2014. 04. 17. 11:14

Szerintem is a deal. Igazábol én nem tudtam,hogy két fajta befejezés van... nálam úgy jött a játék, hogy deal
"Surviving is winning, Everything else is bullshit!" - Michael De Santa

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 01. 11. 18:59

Szerintem akármelyiket választjuk lezárásnak, a játékban annak úgy kell történnie. Szabad választás lehetőség. Régebben írtátok, hogy Michael belehazudik Trevor szemébe. Gondoljuk végig. Ha azt választjuk, hogy kinyírjuk Trevort, akkor falazunk Michaelnek, merthogy a C verzióban az van, hogy Trevor bepipul Michaelre. Egyszóval az A lehetőség a C elejének megelőzése. Igaz, hogy a C-ben Franklin szétszedi őket, de ha mondjuk nem lenne ott, akkor Trevor kinyírja Michaelt. B lehetőség, vagyis, hogy kinyírjuk Michaelt, annak meg annyi történetet tudok elképzelni, hogy Franklin Trevornak ad igazat, hogy Michael nagyon rosszul tette, hogy hazudott és kinyírja Michaelt, mielőtt Trevor mindenre rájönne. Újra következtethetünk a C-re, hogy Michael nem halott, ezért Trevor el akarja intézni. Végül is mondhatjuk azt, hogyha Franklin nem lenne, akkor Michael a végén így is úgy is halott lenne. Trevor meg békében folytathatja életét. Azért Franklin kezében van a döntés, hogy eldöntse kinek van igaza. A C lehetőség meg csak annyi, hogy mindenki megbocsájt mindenkinek, kivéve annak a csávónak, akit bevágnak a tengerbe. Ez csak az én elképzelésem, de szerintem így összeáll az egész történet vége.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 01. 11. 21:43

Nem tudom, hogy végjátszottad-e a sztorit vagy hogy mennyire figyeltél oda közben Kriss, de nem nagyon pontos az, amit leírtál. Az előző kommentekben is olvastam jópár pontatlan dolgot, így rendbe tenném a végső küldetés miértjeit.

Miután kiderült a titok Brad-ről, Trevor leszarja, hogy mit csinálnak a Triádok Michael-lel. Franklin kiszabadítja Michael-t. Innentől Trevor az ellenségük lett. Pár küldetéssel később Molly elveszi Solomon Richards-tól a Meltdown c. film tekercsét, amiért Michael üldözőbe veszi. Molly meghal egy balesetben, de Devin azt hiszi, hogy Michael ölte meg őt, így már Devinnel is ellenszenves a kapcsolata. Jön a Bureau Raid c. küldetés. Azután Steve, Andreas, Dave és Michael vitáznak egy sort a Kortz Center-nél, minek vége az lesz, hogy megérkezik az IAA, a NOOSE és a Merryweather is. Steve fejbe lövi Andreas-t, amiért idehívta az osztagokat. Hatalmas tűzharc keletkezik, Trevor pedig ott terem, de ahelyett, hogy megölné Michael-t, megmenti őt. Steve elmenekül, és Dave is élve megússza. Trevor közli Michael-lel, hogy az utolsó tervezett rablást még békében megcsinálják, de utána elvállnak útjaik. Dave felhívja Michael-t, és közli vele, hogyeg kell ölnie Trevort, mert veszélyes. Lamar-t feldobja Stretch, és elraboltatja a Ballassal. A három főhős együtt menti meg őt. Pár nappal később a Meltdown premierjén Michael összefut Devinnel, aki közli vele, hogy Amandára és Tracy-re ráküldött egy osztag Merryweather-t. Michael megmenti őket az utolsó pillanatban. Devin nyomulásának ellenére sem halasztják el a rablást, ami néhány nap múlva meg is történik. A történet szempontjából itt nem fontos, hogy melyik opciót választjuk. A rablás után pár nappal Devin bekopog Franklin-hez, és megbízza őt, hogy ölje meg Michael-t a Molly-val történtek miatt. Ám Franklin erre azt válaszolja, hogy az FIB azt mondta, hogy Trevort ölje meg. Devin jobb ajánlatot tesz Franklin-nek, így ő nem tudja eldönteni, hogy kit öljön meg. A valódi célpontot, aki tényleg veszélyes vagy mentorát, aki kisegítette a nyomorból.

A opció: Michael és Franklin megöli Trevort. Ron megszakítja a kapcsolatot Michael-lel. Jimmy kideríti, hogy Michael is benne volt Trevor megölésében, ezért többé nem áll szóba vele. Michael és Franklin boldogan éli tovább az életét.

B opció: Franklin megöli Michael-t. Amanda e-mailben a pokolra küldi őt, Trevor pedig árulónak nevezi, így megszakad köztük is a kapcsolat. Franklin egyetlen társa Lamar marad.

C opció: Franklin Lester tanácsára összehívja Michael-t és Trevor-t, valamint Lamar-t is magával viszi. Lester dob egy fülest az FIB-nak és Devin-nek, miszerint Michael és Tervor egy helyen tartózkodnak (így volt megbeszélve). A három főhős végez a NOOSE-zal és a Merryweather-rel, aztán Lester segítségével levadásszák ellenségeiket: Steve Hainest, Stretch-et, Wei és Tao Cheng-et, valamint Devin Westont. Devint saját autójába zárva hozza el Trevor, és a három főhős közösen lökik be a kocsit a tengerbe, ahol az Devinnel együtt felrobban. Michael és Trevor kibékülnek egymással, és mindenki happy.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 01. 11. 21:50

Ezt jó volt elolvasni :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Melyik befejezés a tényleges lezáró mozzanat? [SPOILER]

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 01. 11. 22:51

Ja, Arminho verzióját tényleg jó volt elolvasni. Egyet is értek vele. :D Viszont most én is elmondom az én véleményemet.

A GTA IV-ben mindenképpen a Bosszú az igazi befejezés, mert ha Kate nem hal meg, akkor Packie Libertyben marad, és akkor Nikóval is tartaná a kapcsolatot. Sőt Niko Lifeinvader oldalán is látható egy olyan szöveg, hogy: "Boldog születésnapot, Roman". Tehát Roman mindenképpen él, így a Bosszú az igazi.

A GTA V-ben pedig a C befejezés. Elég csak megnézni a három befejezésnek a kritériumait a 100%-hoz. Az A-ban annyi van, hogy öld meg Trevort, a B-ben, hogy nyírd ki Michaelt, a C-ben pedig a szokásosak. A C-ben eleve több a kritérium, az A-t meg a B-t automatikusan 100%-ra tudod csak megcsinálni, mivel kötelező kinyírni Michaelt vagy Trevort! Ettől eltekintve Franklin biztosan Lesterhez fordulna, mert tudja, hogy csakis ő tud neki segíteni.

Végül szerintem jó lett volna, ha a GTA V legelején lehetett volna egy olyan opció a mentéseknél, hogy átimportálhatod a GTA IV-es, a TLAD-os és a TBoGT-s végigjátszásaidat. Tegyük fel, átimportálod az Alku befejezést a IV-ből, így Packie nem lesz benne a GTA V-ben, vagy benne lesz és azt mondja, hogy még mindig tartja Nikóval a kapcsolatot. Aztán Roman nem lesz ott Niko Lifeinvaderes barátlistáján és nem is említik meg. De ha az Alkut importálod, akkor egyértelmű, hogy Packie nem tudja, hogy mi van Nikóval és Roman is rajta van a barátlistán. Sokkal jobb lett volna, ha a Rockstar ezt így oldotta meg volna, mert a GTA IV-ben és az EFLC-ben rengeteg választási lehetőség volt! (Öld meg őt, vagy kíméld meg, stb.) Viszont még nincs teljesen veszve a dolog. A GTA VI-nál (6) még működhet. Tegyük fel, hogy valaki nem játszott a GTA V-tel, és csakis a GTA IV-es mentését importálja, ily módon sok GTA V-ös karakter életben marad a GTA VI-ra, és találkozhatunk is velük, mert a GTA V-ben sok GTA IV-es karakter sorsáról lehetett dönteni (Packie, Tyler Dixon, Al Di Napoli, U.L. Paper, stb.) Értitek, nem? Ilyen importálós megoldás sok játékban volt már. (Mass Effect, Witcher stb.)
Szerintem írok erről a Rockstarnak. Hátha lesz ilyen megoldás a GTA VI-ban.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése