[PC] Kérdés - válasz

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

[PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2015. 04. 13. 20:25

Problémák mindig adódnak, még a legjobb helyeken is, ezért ezt a topikot azzal a céllal hoztuk létre, hogy itt gyűjtsük össze a játékkal kapcsolatos általános problémákat. Korábban is csináltunk ilyet, de most úgy szeretnénk, hogy kicsit interaktívabb legyen. Könnyebben tudjatok kérdezni, és ne csak mi, hanem Ti is tudjatok válaszolni a kérdésekre.

Szabályzat
- A korábban feltett kérdéseket, és a rá adott válaszokat a topik második hozzászólásában gyűjtjük. Narancssárgával kiemelve a kérdés, alatta pedig világossal a válasz.
- A topik főleg technikai jellegű kérdésekkel foglalkozik (pl. miért nem indul el a játék), nem a történettel és a végigjátszással kapcsolatosakkal. Erre már vannak létező témáink.
- Kérjük, próbáljátok meg minél pontosabban leírni a témát. Pl.: milyen hardverrel, milyen operációs rendszeren, melyik verzióval (Steam, dobozos) próbálkoztok.
- Nem garantáljuk, hogy mindenre adunk választ, és azt sem, rövid időn belül, de igyekszünk.
- A korábban feltett és megválaszolt, a megválaszolt, illetve az ide nem tartozó kérdéseket töröljük.

Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

Re: Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2015. 04. 13. 20:25

K: "The Rockstar update service is unavailable (code 1)" hibaüzenetet kapok / a játék elakadt a frissítés töltése közben. Mit tegyek?

V: Az egyik lehetséges ok, hogy olyan karaktert tartalmaz a Windowst felhasználói neved, amit nem támogat a játék. Az engedélyezett karakterek a következők: az angol ábécé kis és nagybetűi, arab számok 0-tól 9-ig. A fiók átnevezése sajnos nem megoldás, helyette egy új felhasználói fiókot kell létrehozni, ami csak az engedélyezett karaktereket tartalmazza, és rendelkezik rendszergazdai jogosultságokkal, majd azzal futtatni a játékot. Fiókot a Vezérlőpult / Felhasználói fiókok hozzáadása vagy eltávolítás ablakban tudsz. A típusánál az alapértelmezett Általános jogú felhasználó helyett válaszd a Rendszergazdát.
A hibát a legújabb patch megoldotta.

K: "Unable to detect Windows Media Player on oyur system. Please install Windows Media Player, then retry the installation." hibaüzenetet kapok, mit tegyek?

V: Nyisd meg a Vezérlőpult / Programok / Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása ablakot. A Médiakezelési szolgáltatások alatt találod a Windows Media Playert, amit be kell pipálnod, majd az OK gombra kattintanod.

K: Nem játszottam GTA Online-ban PlayStation 3-on/Xbox 360-on 2013 decembere óta, de szeretném, ha minden járművem átkerülne PC-re. Hogyan tudom ezt biztosítani?

V: Lépj be újra a GTA Online-ba PlayStation 3-on/Xbox 360-on. Ehhez el kell fogadni a legújabb frissítés telepítését. Lépj be a szünet menübe, az ONLINE fülre kattintva pedig kattints a "Leave GTA Online" menüpontra, hogy mentésre kerüljön a játékállás.

K: Milyen parancssorok (commandline) használhatóak a GTA V esetén?

V: A GTA V-nél használható parancssorok listája itt olvasható. A játék gyökérkönyvtárában létre kell hozni egy "commandline.txt" fájlt, és abba kell bemásolni a választott parancsokat.

K: Nem tudom használni az iFruit okostelefonos alkalmazást a PC verzióhoz. Támogatja az applikáció a számítógépes verziót?

V: Az iFruit alkalmazás egyelőre még nem támogatja a PC verziót, az egy jövőbeni frissítés után lesz elérhető.

K: “ERR_GEN_ZLIB_2 Failed zlib call. Please reboot or reinstall the game.” hibaüzenetet kapok a játék indításakor. Tényleg újra kell telepítenem a játékot?

V: Sajnos a számítógép újraindítása nem elég. Valószínűleg telepítéskor megsérültek a fájlok. Ha lemezes verzióval játszol, akkor próbáld meg javítani a játékot (Repair opció), Steames verzió esetén pedig a game cache hitelesítése segíthet. Ha továbbra is fennáll a probléma, vagy egyéb digitális kiadást vásároltál, a játék újratelepítése javasolt.

Jenkins
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 01. 19. 21:48

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: Jenkins » 2015. 04. 14. 13:06

Feltelepítettem és minden rendben ment, de megpróbálok bejelentkezni a soccial clubba és csak pörög a loading, semmit nem csinál. Dobozos verzió. Ötlet?

Avatar
tomimak
Besúgó
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011. 09. 04. 18:01
Tartózkodási hely: Tornalja

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: tomimak » 2015. 04. 14. 13:44

Ugyan ez a gondom, csak nekem még átvált offline módba.

Szerk. Megoldódott. A dokumentumokban a rockstar games mappán belül töröld ki a social club mappát. Működik :)

Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2015. 04. 14. 13:51

Ha nem megy tomimak javaslata, akkor próbáld meg letörölni, majd újratelepíteni a Social Club programot, ezt javasolja erre a Rockstar, valószínűleg hiba volt az előző telepítésnél. Innen tudjátok letölteni a legújabb változatot: http://patches.rockstargames.com/prod/s ... 0Setup.exe. Figyeljetek rá, hogy közben ne fusson semmi GTA V-el kapcsolatos a háttérben, feladatkezelőből lőjétek ki ezeket: GTA5.exe, PlayGTAV.exe, GTAVLauncher.exe. A telepítés helye a Program Files\Rockstar Games\Social Club mappában legyen.

Ha nem, akkor még ezeket próbáljátok ki:
- futtassátok rendszergazdaként a játékot (jobb gomb a PlayGTAV.exe-n, és ott tudjátok kiválasztani)
- legyen fenn a gépen megfelelő Microsoft Visual C++ 2008 SP1 és DirectX, ezeket itt találjátok: https://support.rockstargames.com/hc/en ... /203458663
- ha van vírusírtó, tűzfal a gépen, akkor azt ideiglenesen kapcsoljátok ki

zombieland
Hírfigyelő
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. 11. 18. 23:19

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: zombieland » 2015. 04. 14. 14:01

Feltelepítettem a játékot mindenjól megy de néha lefagy az egész játék megáll a kép,hang és csak restart segít rajta általában olyan 10-50perc játék után csinálja mi lehet a baja? mindenből a legfrisseb driver van fent :/

Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2015. 04. 14. 14:03

A géped is lefagy, vagy csak a játékot kell újraindítanod? Nem lehet, hogy túlmelegszik a géped?

zombieland
Hírfigyelő
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. 11. 18. 23:19

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: zombieland » 2015. 04. 14. 14:05

Az egész gép megáll nem melegszik túl a gépem benézek a gépházba miután lefagy csak épphogy langyos a gép az nemlehet a baja szerintem

Avatar
tomimak
Besúgó
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011. 09. 04. 18:01
Tartózkodási hely: Tornalja

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: tomimak » 2015. 04. 14. 14:24

Sajnos nekem nem lehet csak simán kiszedni a social clubot. Előtte minden R*-os játékot uninstalálni kell.
Megpróbáltam rátelepíteni a frissítést, beléptem, de le akar tölteni kb 5GB-ot valahonnan, max 120kb/seccel húzza, és fél perc után kiírja, hogy a kapcsolat megszakadt.

Jenkins
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 01. 19. 21:48

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: Jenkins » 2015. 04. 14. 14:27

most újra telepítem, meglátjuk, és ami még fura, hogy meg sem jelent a steam könyvtáramban

Avatar
wantoo
Rajongó
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2010. 02. 20. 20:28

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: wantoo » 2015. 04. 14. 14:28

zombieland írta:Feltelepítettem a játékot mindenjól megy de néha lefagy az egész játék megáll a kép,hang és csak restart segít rajta általában olyan 10-50perc játék után csinálja mi lehet a baja? mindenből a legfrisseb driver van fent :/
Van Skype-od? Ha igen, vegyél fel: wantoo.gp. Ha nincs, írj egy e-mailt a címemre: [email protected].

Jenkins
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 01. 19. 21:48

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: Jenkins » 2015. 04. 14. 15:09

Újratelepítettem, kitöröltem a mappát, letöltöttem a patchet, drectx-et minden kínt, de a fenéért sem akar elindulni, csak pörög az a rohadt loading

NoSecondChance
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. 04. 14. 15:06

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: NoSecondChance » 2015. 04. 14. 15:09

Elvégeztem minden lehetséges dolgot amit írtak de nálam még mindig fenn áll a Social Club-nál a végtelen Loading. Egyszerűen nem akar semmi történni.

Avatar
tomimak
Besúgó
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2011. 09. 04. 18:01
Tartózkodási hely: Tornalja

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: tomimak » 2015. 04. 14. 15:39

Akinél pörög a loading, az futtassa rendszergazdaként, és ott fog tartani, ahogy én tartok...5.04GB-nyi fájl letöltésénél, ami 60kb/seccel jön, és fél percenként megszakad a kapcsolat :P

Jenkins
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 01. 19. 21:48

Re: [PC] Kérdés - válasz

Hozzászólás Szerző: Jenkins » 2015. 04. 14. 15:42

Hiába, még így sem jutok el addig

Válasz küldése